Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχει δοκιμάσει κανείς android 6.0 στο κινητό?

Είδα μέσα στο xda ότι κυκλοφορούν κάτι Cm13 και μία official

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά η έκδοση 8 του MIUI θα κυκλοφορήσει 23/8.

 

"Xiaomi's MIUI 8 release was postponed and now it's confirmed that it will be rolled out for users on August 23, 2016."

http://www.news18.com/news/tech/xiaomi-miui-8-release-on-august-23-is-confimed-1278229.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η έκδοση 8 του MIUI θα κυκλοφορήσει 23/8.

 

"Xiaomi's MIUI 8 release was postponed and now it's confirmed that it will be rolled out for users on August 23, 2016."

http://www.news18.com/news/tech/xiaomi-miui-8-release-on-august-23-is-confimed-1278229.html

 

Μόνο για τα Redmi 1S, Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G. Για τα υπόλοιπα θα βγουν update αργότερα σταδιακά.

Επίσης από ότι είδα δεν θα την πάρει το redmi note 3 με MTK επεξεργαστη. Φαντάζομαι ότι θα ξενερώσουν αρκετοί που το πήραν με MTK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει δοκιμάσει κανείς android 6.0 στο κινητό?

Είδα μέσα στο xda ότι κυκλοφορούν κάτι Cm13 και μία official

 

Η τελευταία snapshot παίζει άψογα!!

Όλα δουλεύουν και βλέπω να κρατά και η μπαταρία καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την cm13, υπάρχουν εφαρμογές της Xiaomi προεγκατεστημένες;

Δεν μιλάω για bloat. Αναφέρομαι στην εφαρμογή της καμερας, το ράδιο ή το remote ας πουμε.

Είναι η μόνη rom που μπορεί να με κάνει να μπλεχτω με αλλαγές ρομ και διαδικασίες

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την cm13, υπάρχουν εφαρμογές της Xiaomi προεγκατεστημένες;

Δεν μιλάω για bloat. Αναφέρομαι στην εφαρμογή της καμερας, το ράδιο ή το remote ας πουμε.

Είναι η μόνη rom που μπορεί να με κάνει να μπλεχτω με αλλαγές ρομ και διαδικασίες

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Όχι βέβαια, ράδιο και κάμερα είναι μια χαρά,κυρίως σε κάμερα που την δοκιμασα έως τώρα έχω καλη ποιότητα. Το remote το κατεβάσεις έξτρα, το είχα στην Monkee ,εδώ δεν το έβαλα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία snapshot παίζει άψογα!!

Όλα δουλεύουν και βλέπω να κρατά και η μπαταρία καλά!!

 

Φίλε βάλε κάνα λίνκ απο την Ρόμ. Παρέλαβα το πρωί καί το σ/κ θα το λιώσω.... Και όπως προείπα σε προηγούμενο post μου, πήρα το συγκεκριμένο κινητό κυρίως για την cm

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να μετακομίσω στο εν λογω κινητο από windows phone. Υπαρχει δυνατότητα να το σετάρω με microsoft account και να περαστούν επαφές και sms; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω. Και γενικά από ότι έχω καταλάβει θεωρείται πολύ αξιοπρεπής πρόταση έτσι δεν ειναι;

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή Contacts Backup απο το Store και θα μετατρέψεις στο PC σου το αρχείο που θα σου βγάλει σε .vcf

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ανεβάσει κάποιος το MI Flash Tool v20151028 γιατί από του lalla δεν μπορώ να το κατεβάσω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπαινω μετα απο καιρο στο forum και εχει χασει τοοοσες πολλες σελιδες οποτε προτιμω να ρωτησω κατευθειαν...! Εχουμε κανενα νεο με ρομς ? MIUI 8 κλπ ? ειχα μεινει στο οτι η 7.2.2 ειναι η καλυτερη σε φωτο κλπ ! Πειτε μου εχουμε κατι νεοτερο κατι καλυτερο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπαινω μετα απο καιρο στο forum και εχει χασει τοοοσες πολλες σελιδες οποτε προτιμω να ρωτησω κατευθειαν...! Εχουμε κανενα νεο με ρομς ? MIUI 8 κλπ ? ειχα μεινει στο οτι η 7.2.2 ειναι η καλυτερη σε φωτο κλπ ! Πειτε μου εχουμε κατι νεοτερο κατι καλυτερο ?

 

 

23/8 θα δωθεί επίσημη αναβάθμιση σε miui 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπαινω μετα απο καιρο στο forum και εχει χασει τοοοσες πολλες σελιδες οποτε προτιμω να ρωτησω κατευθειαν...! Εχουμε κανενα νεο με ρομς ? MIUI 8 κλπ ? ειχα μεινει στο οτι η 7.2.2 ειναι η καλυτερη σε φωτο κλπ ! Πειτε μου εχουμε κατι νεοτερο κατι καλυτερο ?

 

http://en.miui.com/thread-330741-1-1.html

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, ράδιο και κάμερα είναι μια χαρά,κυρίως σε κάμερα που την δοκιμασα έως τώρα έχω καλη ποιότητα. Το remote το κατεβάσεις έξτρα, το είχα στην Monkee ,εδώ δεν το έβαλα ακόμα.

 

απο μπαταρία πως παει;εχεις κάποιο ss ?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ss? :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

screenshot και γενικα απο μπαταρία τι λέει; είσαι ευχαριστημένος;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τα Redmi 1S, Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G. Για τα υπόλοιπα θα βγουν update αργότερα σταδιακά.

Επίσης από ότι είδα δεν θα την πάρει το redmi note 3 με MTK επεξεργαστη. Φαντάζομαι ότι θα ξενερώσουν αρκετοί που το πήραν με MTK.

 

Μισο λεπτο ρε παιδια. Ηδη δεν εχουν Miui v8 στο κινητο? Μας πειραζει αν θα ειναι developer Οπως τωρα ή stable οπως σε λιγες μερες και επισημα;

ss? :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

screenshot εννοει.

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες ειναι χαλια απο οτι διαβαζω;; πχ με meizu m2-3 note? καποιο sample να ανεβασει καποιος;;;

 

Υπερβολες διαβαζεις. Με την Multi ειναι πολυ μετριες. Με τις τελευταιες dev rom και με την βοηθεια της snapdragon camera, η καμερα εχει βελτιωθει αισθητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, σκεφτομαι να αγορασω το κινητο απο Ελλαδα, για δικους μου λογους δεν μπορω να περιμενω για αποστολη απο Κινα..

 

Γενικα ποια ειναι τα υπερ και ποια τα κακα του κινητου; Φωτογραφιες καλες βγαζει; Η μπαταρια του κραταει;

 

Τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την rom; Πρεπει να παρω μια συγκεκριμενη;

 

Αν το ξεκλειδωσω χανει την εγγυηση; (Εχει εγγυηση; Αν παθει κατι το στελνω Κινα; )

 

Εχω Cosmote, θα εχει θεμα με τα δικτυα και το ιντερνετ λογω μπαντας; Ευχαριστω και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο ρε παιδια. Ηδη δεν εχουν Miui v8 στο κινητο? Μας πειραζει αν θα ειναι developer Οπως τωρα ή stable οπως σε λιγες μερες και επισημα;

Ναι ναι εχουν βγει σε developer μορφη, και απλα αναφερομαστε στις stable εκδοσεις. Επισης τωρα που το σκεφτομαι με παραξενευει που δεν αναφερεται η εκδοση με MTK επεξεργαστη στην ανακοινωση αυτη που βγηκε, μιας και εχει ηδη βγει 8 σε dev για αυτην.:confused:

 

Edit: Νομιζω οτι μολις μου λυθηκε η απορια. Παρατηρησα οτι η ανακοινωση αυτη http://en.miui.com/thread-330741-1-1.html που διαβαζα αναφερεται σε global stable ενω οι MTΚ παιρνουν μονο china stable..

Edited by manoysos1175
Link to comment
Share on other sites

τώρα που μιλάμε είμαι 58% και κοντευω κάτι λιγοτερο απο 3:45 λεπτά οθόνης. Όλα ανοιχτα και εκτός σπιτιού data αλλά παντα 3g.

Screenshot_20160819_170235.png

Όπως και να έχει το κινητό δεν έχει θέμα με την μπαταρία αφού και σε miui παει καλά απλα εδώ παει λίγο καλύτερα.

Τώρα έχω περάσει και firmware + ROM + gaps + radon kernel + xposed..

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-installing-xposed-framework-roms-t3416123

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, σκεφτομαι να αγορασω το κινητο απο Ελλαδα, για δικους μου λογους δεν μπορω να περιμενω για αποστολη απο Κινα..

 

Γενικα ποια ειναι τα υπερ και ποια τα κακα του κινητου; Φωτογραφιες καλες βγαζει; Η μπαταρια του κραταει;

 

Τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την rom; Πρεπει να παρω μια συγκεκριμενη;

 

Αν το ξεκλειδωσω χανει την εγγυηση; (Εχει εγγυηση; Αν παθει κατι το στελνω Κινα; )

 

Εχω Cosmote, θα εχει θεμα με τα δικτυα και το ιντερνετ λογω μπαντας; Ευχαριστω και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις

 

1)Πιθανότατα το καλυτερο value for money κινητο της αγορας. Πολυ δυνατο hardware και δεν κολλαει πουθενα. Φωτογραφιες βγαζει πολυ ικανοποιητικες, ειδικα για τα λεφτα του. Ισως το βραδυ να μην ειναι και οτι καλυτερο, αλλα και παλι αν σκεφτεις ποσο το παιρνεις και τους "αντιπαλους" του σε αυτη την κατηγορια δεν νομιζω οτι θα εχεις παραπονο. Το μονο πoυ δεν ειναι ικανοποιητικο ειναι το βιντεο του. Η μπαταρια του ειναι απο τα δυνατα του σημεια θα ελεγα. Σου βγαζει ανετα πανω απο 5 ωρες ανοιχτη οθονη.

 

2)Σχετικα με την ρομ, απο ελληνικο καταστημα που λες οτι θες να το παρεις 99% θα σου ερθει με multi rom, οι οποιες ειναι γνωστες για τα προβληματα που δημιουργουν. Αν οταν το παραλαβεις δεις και εχει ελληνικα, η εκδοση της ρομ εχει 2 μηδενικα στο τελος (πχ 7.1.9.0.0) και γενικα σου παρουσιαζει προβληματα να ξερεις οτι σιγουρα εχεις multi. Αν εχεις την δυνατοτητα επιλογης πριν την αγορα (απο ελλαδα δεν νομιζω οτι γινεται αυτο) καλο ειναι να επιλεξεις official global stable σε περιπτωση που δεν θες να ασχοληθεις ποτε με φλασαρισματα κτλ και δεν σε νοιαζει αν δεν εχεις ελληνικα στα μενου, ή μια official developer (global ή china) αν θες να ξεκλειδωσεις bootloader και να πειραξεις γενικα το κινητο οσο θες.

 

3)Για την εγγυηση ρωτα το καταστημα απο οπου θες να το παρεις. Λογικα θα σου δινει 1 χρονο ξερω γω. Και ναι στην ουσια αμα σου παθει κατι θα πρεπει να επιστραφει κινα το κινητο για επισκευη (δηλαδη και στο καταστημα να το πας, αυτοι λογικα παλι κινα θα το στειλουν μιας και δεν εχει επισημο αντιπροσωπο ελλαδα/ευρωπη απο οτι θυμαμαι). Οσον αφορα το ξεκλειδωμα, σχεδον σιγουρα απο τα εδω μαγαζια θα σου πουνε οτι χανει εγγυηση και αλλα τετοια. Θυμαμαι ενα αλλο παιδι προσφατα που του ειχε δημιουργησει θεμα η multi ρομ που ειχε περασμενη μεσα το κινητο, και ενω τους εξηγουσε στο καταστημα οτι αυτη δημιουργει προβληματα και ηταν λαθος του καταστηματος που υπηρχε κατι τετοιο περασμενο μεσα στο κινητο, και ηθελε να ξεκλειδωσει και να περασει μια official για να το λυσει, αυτοι συνεχιζαν και του λεγανε οτι θα χασει την εγγυηση του. :rolleyes:

 

4)Για το αμεσο μελλον οχι δεν θα εχεις καποιο προβλημα. Το κινητο απλα δεν υποστηριζει την 800αρα μπαντα, αλλα η cosmote δεν νομιζω οτι την χρησιμοποιει καθολου αυτη προς το παρον. Ισως μετα απο καποια χρονια να μην εχεις 4G σε περιοχες εκτος πολεως.

 

Αυτα. ελπιζω να σε καλυψε αυτη η "μικρη" απαντηση :p :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ανεβάσει κάποιος το MI Flash Tool v20151028 γιατί από του lalla δεν μπορώ να το κατεβάσω

 

Miflash20151028.exe

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από ότι είδα δεν θα την πάρει το redmi note 3 με MTK επεξεργαστη. Φαντάζομαι ότι θα ξενερώσουν αρκετοί που το πήραν με MTK.

 

Αυτό έχω εγώ,εννοείς δεν θα βγει ποτέ η 8 για το παραπάνω κινητό? :hypno:

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...