Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες να φταίει η διεύθυνση;

Έχω στατική.

Μόλις καθάρισα τα cookies στον Firefox και θα ξαναπροσπαθήσω.

 

Ίσως να είναι θέμα τύχης αλλά δοκίμασε να συνδεθείς στο κινητό πχ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ίσως να είναι θέμα τύχης αλλά δοκίμασε να συνδεθείς στο κινητό πχ...

 

Τζίφος κι από εκει.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Αύριο θα δοκιμάσω να ξεκλειδώσω άλλο ένα και βλέπουμε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος κι από εκει.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Μπορεί να έχει κανα σκάλωμα ο σερβερ...

Το σύνδεσες σε άλλο δ'ικτυο; Ο firefox που είπες σίγουρα δεν έχει σχέση

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει κανα σκάλωμα ο σερβερ...

Το σύνδεσες σε άλλο δ'ικτυο; Ο firefox που είπες σίγουρα δεν έχει σχέση

 

Καθάρισα τα cookies μήπως είχε φάει σκάλωμα επειδή είχα συνδεθεί στο cloud και με τον δικό μου λογαριασμο και δεν το αναγνώριζε από εκεί.

Εσύ αυτές τις μέρες ξεκλείδωσες κανένα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισα τα cookies μήπως είχε φάει σκάλωμα επειδή είχα συνδεθεί στο cloud και με τον δικό μου λογαριασμο και δεν το αναγνώριζε από εκεί.

Εσύ αυτές τις μέρες ξεκλείδωσες κανένα;

 

Πριν κανα 2ωρο ένα rn3pro... με την μία κ όλας..

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 2ωρο ένα rn3pro... με την μία κ όλας..

 

Τι να πω..

Πρώτη φορά μου συμβαίνει τέτοιο σκάλωμα.

Με τον ίδιο υπολογιστή τα κάνεις όλα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..

Πρώτη φορά μου συμβαίνει τέτοιο σκάλωμα.

Με τον ίδιο υπολογιστή τα κάνεις όλα;

 

Ναι ναι....

Παλι'ότερα είχα θέμα εδώ στο σπίτι αλλά έβγαζε σφάλμα από την αρχή το Μιflashunlock...

Τέλος πάντων. προσπάθησε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω μια βοηθεια

θελω να μαθω 2 πραγματα

1ον)πως διαγραφω τα παντα ιστορικο cache στο google chrome απο τη συσκευη(ακριβως τα βηματα) γιατι ενω κανω διαγραφη data μολις παω να κανω αναζητηση αυτα που εχουν γινει πριν συνεχιζουν να υπαρχουν

2ον)ο λογαριασμος μου στην google+ ειναι συνδεδεμενος και σε ενα ταμπλετ....απο το ταμπλετ η αναζητησεις που γινονται προστιθενται και στο κινητο?

και αν ναι πως διαγραφω και απο εκει ολοκληρωτικα τα παντα και μετα να κανω αποσυνδεση

ευχαριστω

Νομίζω και στις δύο περιπτώσεις πρέπει πρώτα να αποσυνδεθείς από το λογαριασμό σου στη συσκευή που θες και μετά να σβήσεις ό,τι είναι.

Για τον chrome, θα πας settings και μετά πατάς πάνω πάνω που θα σου λέει τον λογαριασμός σου (syncing to ...) και μετά "sign out of Chrome".

Μετά θα πας history, "clear browsing data".

Φαντάζομαι αν μετά σβήσεις και τα δεδομένα σου δε θα στα ξανακάνει sync..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

1. Με ποιο πρόγραμμα αλλάζω rom χωρίς να ξεκλειδώσω;

2. Γιατί να βάλει κάποιος ελληνική rom αφού δεν έχει ΟΤΑ; Μόνο για το μενού στα ελληνικά ;

3. Ποια είναι η πληρέστερη rom( playstote, google apps, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους. Στο τηλ ενος φιλου RN3 pro με περασμενη την stable 7.2.2.0 απο miui.hellas δοκιμασα να δω πως δουλευει το δαχτυλικο απο/μα. Αφου το προσθεσα, ολα καλα. Θελω ομως να το αφαιρεσω και δεν μπορω με τιποτα. Οταν πηγαινω εκει που λεει: "δαχτυλικο αποτυπομα1" παει να ανοιξει μια αλλη σελιδα, αλλα γυρναει παλι στη προηγουμενη σελιδα. Τι να του κανω???

 

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

 

επειδη καλυπτει πλεον και τα 800, ενδιαφερομαι να προχωρησω στην αγορα απο geekbuying http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html για να σπρωξω το oneplus X με cyanogen marshmallow πλεον σε αλλο μελος της οικογενειας :lol:

 

μερικες ερωτησεις:

1. το geekbuying στελνει απλο ταχυδρομειο η' αντιμετωπισε κανεις θεματα προσφατα με τελωνειο?

2. η official international rom θα μπορεσει να ακολουθησει τους οδηγους για να περασω την ελληνικη ρομ στη συνεχεια? λογικα θα ειναι κλειδωμενο η' κανω λαθος, οποτε θα πρεπει να ακολουθηθουν οι οδηγοι για ξεκλειδωμα και περασμα ελληνικης. δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα, just checking

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι....

Παλι'ότερα είχα θέμα εδώ στο σπίτι αλλά έβγαζε σφάλμα από την αρχή το Μιflashunlock...

Τέλος πάντων. προσπάθησε αύριο.

 

Καλημέρα,

Δεν έχω θέμα με το MiFlashUnlock.

Προσπάθησα πάλι πριν λίγο.

Τα ίδια.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους. Στο τηλ ενος φιλου RN3 pro με περασμενη την stable 7.2.2.0 απο miui.hellas δοκιμασα να δω πως δουλευει το δαχτυλικο απο/μα. Αφου το προσθεσα, ολα καλα. Θελω ομως να το αφαιρεσω και δεν μπορω με τιποτα. Οταν πηγαινω εκει που λεει: "δαχτυλικο αποτυπομα1" παει να ανοιξει μια αλλη σελιδα, αλλα γυρναει παλι στη προηγουμενη σελιδα. Τι να του κανω???

 

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οταν πατάς "δαχτυλικο αποτυπομα1" σου βγάζει απο κάτω Αφαίρεση δαχτυλικού αποτυπώματος,τα άλλα που γράφεις περίεργα μου φαίνονται,μάλλον κατι κάνεις λάθος.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

έχω παραγγείλει απο τις 29.7 απο το vickmall το 2gb/16gb και απο ότι βλέπω στο elta track σήμερα παραλαμβάνω.

Βλεπω στην παραγγελία πως έχω επιλέξει Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Είμαι σίγουρος πως όταν έκανα την παραγγελία δεν είχε την επιλογή Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) που βλέπω σήμερα πως την έχει σαν επιλογή, αλλά έλεγε για multilanguage rom που γνωριζω πως δεν είναι καλή.

 

Επειδή το κινητό είναι για φίλο που δεν κατέχει το άθλημα για αλλαγή ρομ και ξεκλειδώματα κλπ , και εγώ δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, μπορώ να του περάσω την dev global απο το miui.com άμεσα χωρίς ξεκλείδωμα κλπ απλά μέσα απο τον updater της miui ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δεν έχω θέμα με το MiFlashUnlock.

Προσπάθησα πάλι πριν λίγο.

Τα ίδια.

 

Σύνδεσα πριν λίγο στο PC ένα άλλο RN3 που μου έδωσαν και ξεκλείδωσε με τη μία.

Άρα κάτι συμβαίνει με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

1. Με ποιο πρόγραμμα αλλάζω rom χωρίς να ξεκλειδώσω;

2. Γιατί να βάλει κάποιος ελληνική rom αφού δεν έχει ΟΤΑ; Μόνο για το μενού στα ελληνικά ;

3. Ποια είναι η πληρέστερη rom( playstote, google apps, κλπ);

Διάβασε την αρχικη σελίδα και ριξε μια ματια στην υπογραφη του καλού φίλου geoanto555.

Στο 2 .δεν ειναι απαραίτητο να περάσεις την εεληνικη εχουν βγει πλεον και αλλες κινεζικες με ΟΤΑ και 40τις 100 ελληνικά στην μετάφραση

Οι ελληνικές είναι πλήρες γενικά,το εχεις καταρχάς το κινητό και ρωτάς ολλα αυτα στην κατοχή σου.:rolleyes::rolleyes::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά,

έχω παραγγείλει απο τις 29.7 απο το vickmall το 2gb/16gb και απο ότι βλέπω στο elta track σήμερα παραλαμβάνω.

Βλεπω στην παραγγελία πως έχω επιλέξει Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Είμαι σίγουρος πως όταν έκανα την παραγγελία δεν είχε την επιλογή Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) που βλέπω σήμερα πως την έχει σαν επιλογή, αλλά έλεγε για multilanguage rom που γνωριζω πως δεν είναι καλή.

 

Επειδή το κινητό είναι για φίλο που δεν κατέχει το άθλημα για αλλαγή ρομ και ξεκλειδώματα κλπ , και εγώ δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, μπορώ να του περάσω την dev global απο το miui.com άμεσα χωρίς ξεκλείδωμα κλπ απλά μέσα απο τον updater της miui ;

 

Ευχαριστώ.

οχι γραψε λάθος δεν μπορείς πρέπει να εχεις China Official Stable για να περάσεις απο τον updater της miui την dev rom/δεν το πρόσεξα οτι εγραψες Global Rom

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατάς "δαχτυλικο αποτυπομα1" σου βγάζει απο κάτω Αφαίρεση δαχτυλικού αποτυπώματος,τα άλλα που γράφεις περίεργα μου φαίνονται,μάλλον κατι κάνεις λάθος.:ninja::ninja:

Μαλλον εχεις δικιο. Δεν το προσεξα αυτο που λες. Το τηλ δεν ειναι στα χερια μου(ειναι ενος φιλου). Το απογευμα που θα το εχω στα χερια μου θα το τσεκαρω. Σε ευχαριστω. Καλημερα... :D

 

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω μια βοηθεια

θελω να μαθω 2 πραγματα

1ον)πως διαγραφω τα παντα ιστορικο cache στο google chrome απο τη συσκευη(ακριβως τα βηματα) γιατι ενω κανω διαγραφη data μολις παω να κανω αναζητηση αυτα που εχουν γινει πριν συνεχιζουν να υπαρχουν

2ον)ο λογαριασμος μου στην google+ ειναι συνδεδεμενος και σε ενα ταμπλετ....απο το ταμπλετ η αναζητησεις που γινονται προστιθενται και στο κινητο?

και αν ναι πως διαγραφω και απο εκει ολοκληρωτικα τα παντα και μετα να κανω αποσυνδεση

ευχαριστω

 

Νομίζω και στις δύο περιπτώσεις πρέπει πρώτα να αποσυνδεθείς από το λογαριασμό σου στη συσκευή που θες και μετά να σβήσεις ό,τι είναι.

Για τον chrome, θα πας settings και μετά πατάς πάνω πάνω που θα σου λέει τον λογαριασμός σου (syncing to ...) και μετά "sign out of Chrome".

Μετά θα πας history, "clear browsing data".

Φαντάζομαι αν μετά σβήσεις και τα δεδομένα σου δε θα στα ξανακάνει sync..

 

Καποιος αλλος καποια γνωμη για την ερωτηση που εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω μια βοηθεια

θελω να μαθω 2 πραγματα

1ον)πως διαγραφω τα παντα ιστορικο cache στο google chrome απο τη συσκευη(ακριβως τα βηματα) γιατι ενω κανω διαγραφη data μολις παω να κανω αναζητηση αυτα που εχουν γινει πριν συνεχιζουν να υπαρχουν

2ον)ο λογαριασμος μου στην google+ ειναι συνδεδεμενος και σε ενα ταμπλετ....απο το ταμπλετ η αναζητησεις που γινονται προστιθενται και στο κινητο?

και αν ναι πως διαγραφω και απο εκει ολοκληρωτικα τα παντα και μετα να κανω αποσυνδεση

ευχαριστω

 

 

 

Καποιος αλλος καποια γνωμη για την ερωτηση που εκανα?

Αυτο γίνεται μάλλον γιατί ειχες συνδεθεί απο το Chrome στον Google λογαριασμό σου. Αρα τις αναζητήσεις τις εχει κρατήσει ο λογαριασμός Google. Μπες στον λογαριασμό σου κατα προτίμηση απο pc και ψαξε εκεί να διαγράψεις οτι θες

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω από το geekbuying το xiaomi redmi note 3 Pro σαν international edition 3gb και με βγάζει αυτό το μυνημα... Είναι καλή η global ή πρέπει να τους πω να περάσουν κάποια άλλη;

 

Note:The international version will be installed with Global MIUI 7.0 OS ROM, Google play store, Google services and multi-languages.It supports OTA update.This item is stocked in hongkong warehouse, it will be shipped seperately if ordered with Goods from other warehouse.

 

Υ.Γ Συγνώμη αν σας ζαλισα με τις χαζές ερωτήσεις αλλά δεν θέλω να μπλεξω με αλλαγές rom κτλ όπως στο Jiayu

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

έχω παραγγείλει απο τις 29.7 απο το vickmall το 2gb/16gb και απο ότι βλέπω στο elta track σήμερα παραλαμβάνω.

Βλεπω στην παραγγελία πως έχω επιλέξει Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Είμαι σίγουρος πως όταν έκανα την παραγγελία δεν είχε την επιλογή Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) που βλέπω σήμερα πως την έχει σαν επιλογή, αλλά έλεγε για multilanguage rom που γνωριζω πως δεν είναι καλή.

 

Επειδή το κινητό είναι για φίλο που δεν κατέχει το άθλημα για αλλαγή ρομ και ξεκλειδώματα κλπ , και εγώ δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, μπορώ να του περάσω την dev global απο το miui.com άμεσα χωρίς ξεκλείδωμα κλπ απλά μέσα απο τον updater της miui ;

 

Ευχαριστώ.

Αν σου έρθει με official global rom μπορείς να περάσεις την official global beta πού έχει ελληνικά και αναβαθμίζεται ΟΤΑ από τον updater του τηλεφώνου.Απλως την κατεβάζει περνάς το zip στην μνήμη του τηλεφώνου πας στον updater την διαλέξεις και στη περνάει

Κατέβασε από εδώ http://en.miui.com/download-301.html

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από deni77 >

Οταν πατάς "δαχτυλικο αποτυπομα1" σου βγάζει απο κάτω Αφαίρεση δαχτυλικού αποτυπώματος,τα άλλα που γράφεις περίεργα μου φαίνονται,μάλλον κατι κάνεις λάθος.

Μαλλον εχεις δικιο. Δεν το προσεξα αυτο που λες. Το τηλ δεν ειναι στα χερια μου(ειναι ενος φιλου). Το απογευμα που θα το εχω στα χερια μου θα το τσεκαρω. Σε ευχαριστω. Καλημερα...

 

 

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Εχω προσθεσει πεντε δακτυλικα αποτυπωματα. Με αφηνει να διαγραψω τα δυο τελευταια. Τα υπολοιπα τρια οχι, με γυρναει στις ρυθμισεις. Εχω δοκιμασει και με Αγγλικη γλωσσα. Με την τελευταια ελληνικη stable

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει να έχω θέμα με το fingerprint. Και με την τελευταία official global developers 6.8.18 (και 6.8.11) όταν το αφήνω αρκετή ώρα χωρίς να το ανοίξω την πρώτη φορά δεν ανοίγει, λες και κοιμάται βαθιά! Όταν ανοίξω μια φορά απ το power button και δοκιμάσω ξανά, όλα καλά και βέβαια δουλεύει όσες φορές και να το δοκιμάσω. Οπότε το πρόβλημα το εστιάζω ότι πρέπει να είναι της ρομ!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού αφού υπερίσχυσε από το MiMax.

Θέλω τη βοήθεια σας όμως γιατί πρόκειται για δώρο και απ'όσο διάβασα κατά τη διαδικασία ξεκλειδώματος χρειάζεται λογαριασμός Mi.

Στο άτομο που πρόκειται να δοθεί το κινητό έχει ήδη λογαριασμό Mi.

Πως πρέπει να προχωρήσω στην διαδικασία και ταυτόχρονα να μην μάθει κάτι;

Ελπίζω να έγινα κατανοητός..

 

*Τελευταία μου αγορά ήταν για μένα το Mi4C και δεν χρειάστηκε τέτοια διαδικασία οπότε δεν τη γνωρίζω.

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού αφού υπερίσχυσε από το MiMax.

Θέλω τη βοήθεια σας όμως γιατί πρόκειται για δώρο και απ'όσο διάβασα κατά τη διαδικασία ξεκλειδώματος χρειάζεται λογαριασμός Mi.

Στο άτομο που πρόκειται να δοθεί το κινητό έχει ήδη λογαριασμό Mi.

Πως πρέπει να προχωρήσω στην διαδικασία και ταυτόχρονα να μην μάθει κάτι;

Ελπίζω να έγινα κατανοητός..

 

*Τελευταία μου αγορά ήταν για μένα το Mi4C και δεν χρειάστηκε τέτοια διαδικασία οπότε δεν τη γνωρίζω.

 

Θα σου προτεινα να το παρεις με global stable rom, η οποια εχει αγγλικα και κινεζικα. Αν το ατομο δεν εχει θεμα με αγγλικα δεν θα χρειαστει καν να βαλει αλλη ρομ. Παρολα αυτα, αν εχει, μπορεις μετα το δωρο με συννενοηση, αφου σου δωσει το Mi acc του να ξεκλειδωσετε μαζι και να αλλαξετε ρομ

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...