Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Σκευτομουν να παω προς LG V10 αλλα η αληθεια ειναι οτι σκευτομαι σοβαρα και το Xiaomi Redmi Note 3 PRO! Λοιπον αρχικα θελω να σας πω οτι το κινητο θελω να το κρατισω 2-3 χρονακια, ασχολουμε με παιχνιδια αρκετα στον ελευθερο μου χρονο αλλα το θελω κυριως για την δουλεια μου (Τηλεφωνο, viber, facebook κτλπ κτλπ) Θα ηθελα να εχει καλη καμερα! Να τονισω οτι η δουλεια μου ειναι αρκετα σκληροτραχηλη και το σκευτομαι.. Το μονο που φοβαμαι στο Xiaomi ειναι να μην βγαλει Lags μετα απο 1-2 χρονακια!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω και εγω το note 3 pro. Εδω και 2 εβδομαδες . εχει εδω και 1 ωρα που εχει κολλισει και δεν μπορω να κανω τπτ υπαρχει τροπος να ξεκολλισει δεν μπορω ουτε να το σβισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το βρήκα ευχαριστώ!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το βρήκα ευχαριστώ!!!! Κρατάς επίμονα το κουμπί που κλείνει το τηλέφωνο σορρυ αλλά δεν το ήξερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να παραγγειλω το κινητο για τον θειο μου επειδη ειναι τουμπανο και δεχεται dual siμ οπως θελει.Καταρχας να τ παραγγειλω απο vickmall με official dev global για να εχει ελληνικα..Και επισης οι σιμ ειναι active?Δηλαδη δουλευουν ταυτοχρονα και οι 2?Γιατι αυτο θελει..Καποιος που ξερει να μου απαντησει.

Καλησπέρα. Παρτο από κει ναι αλλά η official dev δεν έχει ελληνικά απλά με αυτή την έκδοση ξεκλειδώνεις και περνάς ελληνικά κατευθείαν. Αν θες ελληνικά από τη μάνα του πας σε official stable. Δεν είναι πλήρης η μετάφραση της έκδοσης του λογισμικού ακόμη. Ένα 35% περίπου και προχωράει με τον καιρό.

 

Όχι δεν είναι active οι δύο σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω και εγω το note 3 pro. Εδω και 2 εβδομαδες . εχει εδω και 1 ωρα που εχει κολλισει και δεν μπορω να κανω τπτ υπαρχει τροπος να ξεκολλισει δεν μπορω ουτε να το σβισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το βρήκα ευχαριστώ!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το βρήκα ευχαριστώ!!!! Κρατάς επίμονα το κουμπί που κλείνει το τηλέφωνο σορρυ αλλά δεν το ήξερα!!!!

Ναι ετσι όπως το έγραψες καντο επανεκκίνηση,πως κώλυσε όμως αυτό δεν είναι συνηθισμένο γιαυτό το κινητό,ποια rom εχεις αν έχεις την ελληνική που βάζουν τα κινεζομαγαζα και ετσι το αγόρασες να την αλλάξεις σου συνιστώ τάχιστα. :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκευτομουν να παω προς LG V10 αλλα η αληθεια ειναι οτι σκευτομαι σοβαρα και το Xiaomi Redmi Note 3 PRO! Λοιπον αρχικα θελω να σας πω οτι το κινητο θελω να το κρατισω 2-3 χρονακια, ασχολουμε με παιχνιδια αρκετα στον ελευθερο μου χρονο αλλα το θελω κυριως για την δουλεια μου (Τηλεφωνο, viber, facebook κτλπ κτλπ) Θα ηθελα να εχει καλη καμερα! Να τονισω οτι η δουλεια μου ειναι αρκετα σκληροτραχηλη και το σκευτομαι.. Το μονο που φοβαμαι στο Xiaomi ειναι να μην βγαλει Lags μετα απο 1-2 χρονακια!

Ευχαριστω!

Γειά σου! Το κινητό από πλευράς επίδοσης συγκρίνεται με κορυφαίες ναυαρχίδες. Παίζει τα πάντα και εύκολα. Για την ώρα.

 

Αν το προσέχεις θα σου πάει πολύ παραπάνω. Αν όχι και το πάρεις με multi μπορεί να σου κολλάει από Day 1.

 

Προσωπικά νιώθω ότι μου κάνει πλάκα η Xiaomi με τη τιμή αυτή. Παρτο, χθες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρτο από κει ναι αλλά η official dev δεν έχει ελληνικά απλά με αυτή την έκδοση ξεκλειδώνεις και περνάς ελληνικά κατευθείαν. Αν θες ελληνικά από τη μάνα του πας σε official stable. Δεν είναι πλήρης η μετάφραση της έκδοσης του λογισμικού ακόμη. Ένα 35% περίπου και προχωράει με τον καιρό.

 

Όχι δεν είναι active οι δύο σιμ.

Εχει βγει και official stable με ελληνικά εστω σε μικρο βαθμό,εγω γνωρίζω οτι μονο μια κινεζική dev εχει μόνο ,αυτήν που γράφεις πότε βγήκε και εχει ελληνικά και ποια είναι.:ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω στα καλά καθούμενα κόλλησε και μάλιστα σήμερα δεν μπορώ να πω ότι ασχολήθηκα και πολύ... Ακόμη δεν ξέρω πως να δω ποια ρομ έχω θέλει πολύ ψάξιμο απότι κατάλαβα....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου! Το κινητό από πλευράς επίδοσης συγκρίνεται με κορυφαίες ναυαρχίδες. Παίζει τα πάντα και εύκολα. Για την ώρα.

 

Αν το προσέχεις θα σου πάει πολύ παραπάνω. Αν όχι και το πάρεις με multi μπορεί να σου κολλάει από Day 1.

 

Προσωπικά νιώθω ότι μου κάνει πλάκα η Xiaomi με τη τιμή αυτή. Παρτο, χθες.

 

Δηλαδη μου προτεινεις να μην το παρω με Mulit-language ROM;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω στα καλά καθούμενα κόλλησε και μάλιστα σήμερα δεν μπορώ να πω ότι ασχολήθηκα και πολύ... Ακόμη δεν ξέρω πως να δω ποια ρομ έχω θέλει πολύ ψάξιμο απότι κατάλαβα....

Δεν απαντάς αν έχει ελληνικά η rom που φοράς τώρα,οταν πριν πάρεις και επιλέξεις αυτό το κινητο θα επρεπε να ξερεις οτι θα πρέπει να ασχοληθείς μαζι του,γιαυτο να μην το αγοράζουν αυτοί που δεν εχουν όρεξη να ασχολιθουν με αυτο,τωρα για να πας να δεις ποια ρομ έχεις,μπαίνεις ρυθμίσεις, μετα πας Σχετικά με το τηλέφωνο γραφει εκδοση MIUI BY XIAOMI.:ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάς αν έχει ελληνικά η rom που φοράς τώρα,οταν πριν πάρεις και επιλέξεις αυτό το κινητο θα επρεπε να ξερεις οτι θα πρέπει να ασχοληθείς μαζι του,γιαυτο να μην το αγοράζουν αυτοί που δεν εχουν όρεξη να ασχολιθουν με αυτο,τωρα για να πας να δεις ποια ρομ έχεις,μπαίνεις ρυθμίσεις, μετα πας Σχετικά με το τηλέφωνο γραφει εκδοση MIUI BY XIAOMI.:ninja::ninja::ninja:

Εδω θα διαφωνησω.

Προτεινω να μην το επιλεξει οποιος χρειαζεται Ελληνικο μενου και δεν θελει η δεν ξερει να ασχοληθει.

 

Γιατι οποιος βολευεται με Αγγλικο μενου και κλειδωμενο bootloader, χωρις ρουτ, περναει μια global stable με updater και το ξεχναει για παντα. 1λεπτο δουλεια και εχει ρομ βραχο και ota updates.

 

Δεν θα βαρεθω να λεω οτι το μεγαλο προβλημα ειναι ομως η ελλειψη 800αρας συχνοτητας.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάς αν έχει ελληνικά η rom που φοράς τώρα,οταν πριν πάρεις και επιλέξεις αυτό το κινητο θα επρεπε να ξερεις οτι θα πρέπει να ασχοληθείς μαζι του,γιαυτο να μην το αγοράζουν αυτοί που δεν εχουν όρεξη να ασχολιθουν με αυτο,τωρα για να πας να δεις ποια ρομ έχεις,μπαίνεις ρυθμίσεις, μετα πας Σχετικά με το τηλέφωνο γραφει εκδοση MIUI BY XIAOMI.:ninja::ninja::ninja:

 

Γράφει MIUI Global 7.3 / stable 7.3.6.0.0 (LHOCNDD)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του RN3 Pro,δεν θελω να μπλεξω με ξεκλειδωμα bootloader κλπ (για την ωρα),δεν με ενοχλούν τα αγγλικα,

με Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language) θα εχω καποιο (-);

Θα λειτουργει μια χαρα ή θα εχω θεματα και θα πρεπει να το πειραξω;

Ευχαριστώ.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Γράφει MIUI Global 7.3 / stable 7.3.6.0.0 (LHOCNDD)

 

Είναι η multi των κινεζομάγαζων με πολλά προβλήμστα.

Την αλλάζεις το συντομότερο.

Καλησπερα,ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του RN3 Pro,δεν θελω να μπλεξω με ξεκλειδωμα bootloader κλπ (για την ωρα),δεν με ενοχλούν τα αγγλικα,

με Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language) θα εχω καποιο (-);

Θα λειτουργει μια χαρα ή θα εχω θεματα και θα πρεπει να το πειραξω;

Ευχαριστώ.

 

Μια χαρά θα λειτουργεί χωρίς Ελληνικά αν αυτό δεν σε πειράζει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η multi των κινεζομάγαζων με πολλά προβλήμστα.

Την αλλάζεις το συντομότερο.

 

 

Μια χαρά θα λειτουργεί χωρίς Ελληνικά αν αυτό δεν σε πειράζει.

 

Ευχαριστώ θα το ψάξω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα κατι πιο πανω.. θα παρακαλουσα να με βοηθησε γιατι σκευτομα για αγορα οσο το δυνατον το γρηγοροτερο!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει ποια ελληνικη dev ειναι η πιο προσφατη??????για να το ψαξω λιγο.και θελω να ρωτησω παλι πως καταλαβαινω οτι εχει βγει update εβδομαδας ??το ψαχνω καπου εγω η εχει εφαρμογη το κινητο?και πως περνιετε αν ειναι ευκολο???ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουραζω Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα κατι πιο πανω.. θα παρακαλουσα να με βοηθησε γιατι σκευτομα για αγορα οσο το δυνατον το γρηγοροτερο!

Να μην το πάρεις με Mulit-language ROM ,αλλα με μια dev rom, στην συνέχεια ξεκλειδώνεις εύκολα και περνάς μια ελληνική.

Αν το μαγαζί το εχει και ειναι σε ευρωπαϊκή αποθήκη με Mulit-language ROM δεν πειράζει εύκολα του περνάς μια αλλη ρομ και δεν θα έχεις πολλά προβλήματα.

Ας σου έρθει πρώτα και εμείς μετα για μια βοήθεια είμαστε εδώ .:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Να μην το πάρεις με Mulit-language ROM ,αλλα με μια dev rom, στην συνέχεια ξεκλειδώνεις εύκολα και περνάς μια ελληνική.

Αν το μαγαζί το εχει και ειναι σε ευρωπαϊκή αποθήκη με Mulit-language ROM δεν πειράζει εύκολα του περνάς μια αλλη ρομ και δεν θα έχεις πολλά προβλήματα.

Ας σου έρθει πρώτα και εμείς μετα για μια βοήθεια είμαστε εδώ .:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja:

 

Απο vickmall θα το παρω εχει Mulit-language ROM&Google play και Original Rom (Only Chinese&English language) ποια να διαλεξω;

Link to comment
Share on other sites

Το vicmall εχει την εκδοση official dev global ota updates greek language και την κινεζικη official.Stable που την ειδατε?

Μολις τωρα που τσεκαρα βλεπω οτι εχει global stable..

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα που τσεκαρα βλεπω οτι εχει global stable..

 

Εχεις δικιο.. και εγω κοιτουσα το απλο οχι το PRO.. Οποτε ποιο ειναι καλυτερο απο τα 3 για αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.. και εγω κοιτουσα το απλο οχι το PRO.. Οποτε ποιο ειναι καλυτερο απο τα 3 για αγορα;

Η 1 επιλογή η αλλιώς η 3 επιλογή με dev rom δηλαδή να ειναι.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παρέλαβα απο Banggood αν και τους είχα πει να μου στείλουν με Κινέζο-αγγλική ρομ μου έστειλαν με κάποια με πολλές γλώσσες (και Ελληνικά) που

λέει MIUI Glabal 7.3 | Stable 7.3.6.0.0 (LHOCNDO)

 

Διάβασα όσο μπορούσα εδώ αλλά οι πληρωφορίες με μπέρδεψαν γιατί έτσι όπως τα λέει εδώ ΔΕΝ έχω stable (τότε γιατί η ρομ μου αναγράφετε stable?)

 

1. Τι σκατά έχω;;; Την Multi Rom που απλά αναγράφεται λανθασμένα ως stable???

2. To μόνο πρόβλημα που έχω δει ως τώρα είναι που και που κολλάει η κίνηση στο cardboard / skymap

3. Ποιά η καλύτερη λύση για να έχω ΟΤΑ updates και να μην ασχολούμε πολύ πολύ;

4. Αυτό;;; https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/#post131353

5. Η ρομ που έχω έχει κλειδομένο bootloader ή όχι?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...