Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατώντας 3-4 φορές στο ίδιο σημείο πάνω στη. Οθόνη κάνει ζουμ και κοκκινίζει γύρω γύρω η οθόνη. Κάποια ρύθμιση είναι αλλά δε μπορώ να την βρω. Έφαγα τον τόπο.

Global 7.5.3

Για δες στο settings, additional settings, accessibility, magnification gestures.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν μια εβομαδα παρέλαβα το κινητό από vickmall και γενικά το κινητό είναι καταπληκτικό , εκτός από την μπαταρία. Η καλή διάρκεια της ήταν ένας σημαντικός λόγος για να το πάρω και είχα διαβαςει καλά σχόλια. Κάθε βράδυ ξεμένει από μπαταρία με περίπου 30 λεπτά κλήσεων, λίγα μηνύματα στο Whatsapp, περίπου 1 ώρα Ίντερνετ και κανένα 10 λεπτό YouTube με wifi Τα δεδομένα 4g τα έχω ενεργά περίπου στο 8ωρο. Νόμιζα ότι η μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο για αυτο είμαι δυσαρεστημένος. Το κινητό το πήρα με official global stable και αμέσως το έκανα update OTA σε 7.5.3.0. Έχω ενεργοποιήσει και το battery saver. Μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιωθεί η διάρκεια της ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβομαδα παρέλαβα το κινητό από vickmall και γενικά το κινητό είναι καταπληκτικό , εκτός από την μπαταρία. Η καλή διάρκεια της ήταν ένας σημαντικός λόγος για να το πάρω και είχα διαβαςει καλά σχόλια. Κάθε βράδυ ξεμένει από μπαταρία με περίπου 30 λεπτά κλήσεων, λίγα μηνύματα στο Whatsapp, περίπου 1 ώρα Ίντερνετ και κανένα 10 λεπτό YouTube με wifi Τα δεδομένα 4g τα έχω ενεργά περίπου στο 8ωρο. Νόμιζα ότι η μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο για αυτο είμαι δυσαρεστημένος. Το κινητό το πήρα με official global stable και αμέσως το έκανα update OTA σε 7.5.3.0. Έχω ενεργοποιήσει και το battery saver. Μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιωθεί η διάρκεια της ; Ευχαριστώ.

 

Σαν πρωτο μετρο θα σου ελεγα να ξεκλειδωσεις bootloader και να βαλεις ελληνικη developer

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτο μετρο θα σου ελεγα να ξεκλειδωσεις bootloader και να βαλεις ελληνικη developer

 

OK ευχαριστώ. Αν η ελληνική dev είναι καλύτερη στην μπαταρία να το δοκιμάσω αν και είμαι λίγο άσχετος στις αλλαγές rom.

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ. Αν η ελληνική dev είναι καλύτερη στην μπαταρία να το δοκιμάσω αν και είμαι λίγο άσχετος στις αλλαγές rom.

 

Μη μπλεξεις με αλλαγη ρομ απο τη στιγμη που δεν εχεις γνωσεις η ορεξη.Δεν θα δεις πραγματικη διαφορα αμα βαλεις dev rom αντιθετως μπορει να εχεις μεγαλυτερο προβλημα με google services που θα σου καταπινουν την μπαταρια.Αν δεν κολλαει καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο και σου τρωει μπαταρια μπορεις να δοκιμασεις να ξαναπερασεις τη rom μπας και κατι δεν εκατσε καλα στο update.Βεβαιως μια βδομαδα ειναι και λιγο διαστημα για να μπορεις να εχεις πληρη αποψη για τη μπαταρια.Ειναι και αυτο το 8ωρο με 4g που δεν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια βρεθηκε το κινητο το ειχα χασει σε ενα parking και το πατησαν αυτοκινητα με αποτελεσμα να εχει σπασει η οθονη και εχει στραβωσει στο σημειο που μπαινει η σιμ. οταν μου το φερανε δουλευε και εδειχνε και λιγο η οθονη, το τατς φαινεται να δουλευει, τωρα μου δειχνει μονο χρωματα και οταν το πιεζω πανω αριστερα φτιαχνει λιγο και μου δειχνει τις ειδοποιησεις.

θελω να ρωτησω αν αξιζει να το φτιαξω και αν ναι απο που να παραγγειλω τα ανταλλακτικα (οθονη η οτι αλλο χρειαστει)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν φτιαχνει με 40-50 ευρω γιατι να μην το φτιαξω μια χαρα δειχνει να δουλευει απλα εχει σπασμενη οθονη

40-50 για οθόνη, digitizer και ότι άλλο χρειάζεται αλλαγή, ούτε στο Lidl δε βρίσκεις... πάρε άλλο γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάποιο άλλο πρόβλημα η μητρική για παράδειγμα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/449-touch-screen-and-lcd-for-redmi-note-3.html

αυτο τι ειναι;

ολα τα αλλα φαινεται να δουλευουν χτυπαει κανονικα τα κουμπια δουλευουν ολα

Edited by fragkios
Link to comment
Share on other sites

αν φτιαχνει με 40-50 ευρω γιατι να μην το φτιαξω μια χαρα δειχνει να δουλευει απλα εχει σπασμενη οθονη

 

Αν είναι να το πετάξει πες που να πάμε να το πάρουμε :D!!

 

Λοιπόν πέρα από την πλακα,γιατι πλάκα δεν είναι,αν στην ουσία το motherboard είναι καλό,και αν δεν σε ανησυχεί ιδιαίτερα αν έχει εμφανείς σημάδια φτιαξτο.

Βγάλε αν θες φωτός τι ζημιά έχει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/449-touch-screen-and-lcd-for-redmi-note-3.html

αυτο τι ειναι;

ολα τα αλλα φαινεται να δουλευουν χτυπαει κανονικα τα κουμπια δουλευουν ολα

Αν ειναι θεμα οθονης μονο αλλαξε το.απλα μην έχει και αλλα θεματα και τζαμπα δωσεις το 50€

Link to comment
Share on other sites

Μη μπλεξεις με αλλαγη ρομ απο τη στιγμη που δεν εχεις γνωσεις η ορεξη.Δεν θα δεις πραγματικη διαφορα αμα βαλεις dev rom αντιθετως μπορει να εχεις μεγαλυτερο προβλημα με google services που θα σου καταπινουν την μπαταρια.Αν δεν κολλαει καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο και σου τρωει μπαταρια μπορεις να δοκιμασεις να ξαναπερασεις τη rom μπας και κατι δεν εκατσε καλα στο update.Βεβαιως μια βδομαδα ειναι και λιγο διαστημα για να μπορεις να εχεις πληρη αποψη για τη μπαταρια.Ειναι και αυτο το 8ωρο με 4g που δεν βοηθαει.

 

Οκ σε ευχαριστώ. Από χθες το βράδυ που χαμηλωςα την φωτεινότητα πάντως βλέπω ότι πηγαίνει κάπως καλύτερα. Και τις προηγούμενες ημέρες το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό κατα την χρήση σήμερα πάλι όχι. Για να δούμε θα περιμένω μήπως στρώσει και θα κλείνω το 4g όταν δεν το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει αλλα θεματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αποφασισα να το φτιαξω θελω απλα λιγη βοηθεια να μου πειται απο που να την παραγγειλω

Edited by fragkios
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια ελληνικη dev rom δεν δουλευει το led notification

 

Ούτε στην τελευταία sMiui dev δουλεύει.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (είναι πρωί ακόμα εδώ που βρίσκομαι !!!!) . Εγώ ύστερα από όλα αυτά που γράφεται πιστεύω ότι ή καλύτερη ρομ για το κινητό είναι αυτή που δειχνω παρακάτω (miui global 7.5.3.0)...Ούτε προβλήματα με μπαταρία...ούτε με δυκτια ...ούτε λαγκαρισματα...Είναι από τις λίγες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ...Δεν έχει Ελληνικό μενού στις ρυθμίσεις αλλά υποστηρίζει 100% τα Ελληνικά σε μηνύματα,επαφες και σε όσες εφαρμογές χρειάζονται...Πλοήγηση κανονικά (παρόλο που στο location διάλεξαν την πιο κοντινή επιλογή...Τουρκια..) και κλείδωμα δορυφόρων σε λίγα δευτερόλεπτα...Είναι το πρώτο smartphone (σε αυτή την κατηγορία πάντα) που μπορώ και δουλεύω σαν smartphone χωρίς να έχω το ανχος αν θα με βγάλει ή μπαταρία στο τέλος της ημέρας!!! Και φυσικά είναι το πρώτο τηλέφωνο μου που δεν χρειάζεται να μπω στην διαδικασία πειραματισμών εφόσον δουλεύουν όλα άψογα!!! Γιατί από αυτά που διαβάζω δεν έχει βγει ακόμα κάποια ρομ που να είναι 100% σταθερή και σίγουρη...Αν δεν θέλετε να μπλέκεται με ιστορίες ...θα έλεγα να την κρατήσετε όσοι την έχετε και να την περάσετε όσοι δεν την έχετε ;) Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια ελληνικη dev rom δεν δουλευει το led notification

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Κλικ στην εφαρμογή που θέλεις να ενεργοποιήσεις το led-Προβολή ειδοποιησεων-Led ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει αλλα θεματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αποφασισα να το φτιαξω θελω απλα λιγη βοηθεια να μου πειται απο που να την παραγγειλω

 

Από την στιγμή που "πιστεύεις" ότι είναι μόνο ή οθόνη,απλα το αναβεις και το συνδεεις σε pc.Σαν πρώτη φάση το βλέπεις από εκεί αν το αναγνωρίζει ή την χωρητικότητα του ,μετά περπατας πιό κάτω με την αγορά της οθόνης που βλέπεις τα υπόλοιπα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε κινητό για φίλο με περασμένη από vickmall την Official dev 6.7.28 ώστε να ξεκλείδωσω και να του περάσω ελληνική.

 

Αυτό που με προβλημάτισε είναι όταν πατάω να κάνει reboot σε recovery, μόλις το πήρα στα χέρια μου, μου βγάζει αυτή την εικόνα και μετά από 15'' κάνει επανεκκίνηση. Ουσιαστικά δεν μπορώ να μπω recovery. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά πάλι το ίδιο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/3890277ad7f74261232dd134cd824599.jpg

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε κινητό για φίλο με περασμένη από vickmall την Official dev 6.7.28 ώστε να ξεκλείδωσω και να του περάσω ελληνική.

 

Αυτό που με προβλημάτισε είναι όταν πατάω να κάνει reboot σε recovery, μόλις το πήρα στα χέρια μου, μου βγάζει αυτή την εικόνα και μετά από 15'' κάνει επανεκκίνηση. Ουσιαστικά δεν μπορώ να μπω recovery. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά πάλι το ίδιο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/3890277ad7f74261232dd134cd824599.jpg

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εγκατέστησες το TWRP;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες το TWRP;

Όχι μόλις το έβγαλα από το κουτί του πήγα να κάνω reboot σε recovery απλά. Στα άλλα που έχω φέρει συν το δικό μου δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...