Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρησιμοποιείς όμως το fingerprint....

 

τι εννοεις? το χρησιμοποιω για να ανοιγω την οθονη εαν κλεισει ή να ξεκλειδωνω κλειδωμενες εφαρμογες.. δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για να κλεισει η οθονη ομως?σωστα.? την κλεινω με το κουμπιστο πλαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε geoanto555 καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Όταν μου λες να κοιτάξω αν έχει κλειδωμένο bootloader με το που πάρω τη συσκευή στα χέρια μου πως θα το δω; Και τι πρέπει βασικά να είναι για να είναι οκ το κινητό; Κλειδωμένο ή ξεκλείδωτος; Επίσης ισχύει ότι πρέπει να κοιτάξω το imei της συσκευής διότι αν δεν υπάρχει τότε είναι που το κινητό είναι refurbished;

 

Πάρτο με το καλό και θα τα δεις όλα..

Πρέπει να είναι κλειδωμένο .. εννοείται.. Δες εδώ..Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

τι εννοεις? το χρησιμοποιω για να ανοιγω την οθονη εαν κλεισει ή να ξεκλειδωνω κλειδωμενες εφαρμογες.. δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για να κλεισει η οθονη ομως?σωστα.? την κλεινω με το κουμπιστο πλαι.

Κάθε φορά που ανοίγεις την θήκη όμως θα ζητάει τον κωδικό του fingerprint(από την στιγμή που δεν βλέπει δάχτυλο ζητάει κωδικό).

Το κλείσιμο είναι άσχετο..

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με το καλό και θα τα δεις όλα..

Πρέπει να είναι κλειδωμένο .. εννοείται.. Δες εδώ..Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

 

Εντάξει μετά που το πάρω στα χέρια μου θα ξαναεπικοινωνήσω για περαιτέρω βοήθεια! Και αν δεν είναι ξεκλείδωτο για παράδειγμα πάει να πει ότι το έχουν "πειράξει" κ είναι για επιστροφή το κινητό; Επίσης πως θα μπορέσω να τσεκάρω ποια rom έχει περασμένη το κινητό; Λογικά όπως γράφει το site ότι είναι το original xiami μάλλον θα εννοεί ότι είναι αυτό με την αγγλοκινέζικη rom...σωστά; Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος κ με τους όρους που διαβάζω εδώ μέσα... (dev., custom rom, bootloader κ.α.) τα έχω χάσει... Βλέπεις πρώτη φορά μπαίνω στη διαδικασία να πάρω ένα κινητό εκτός Ελλάδας κ δεν έχω ιδέα περί τεχνικών όρων κ τα λοιπά!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλοί βγάζουν πρόβλημα με το play store. Μια λύση που έπιανε και στο Meizu(και το δοκίμασα και στο Xiaomi) που είχα είναι μόλις αρχίσει μα σου κάνεις τις κονξες και δεν κατεβάζει. Βάλε ένα ακόμα Gmail στο τηλέφωνο και δοκίμασε με το δεύτερο. Θα κατεβάσει κανονικά και θα ξεκολλήσει και το πρώτο.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικη ασχετη ερωτηση εχει καταφερει να συνδεσει κανεις το RN3 με το Mi band 1s? εχω την gtv 6.6.30

Εγω το κατάφερα με αλλη ρομ βεβαια.. αλλα δυστυχως αν και xiaomi και τα 2 ειχα θεματακια.. 2 φορες χρειάστηκε να κανω unpair και παλι pair επειδη δεν "συνδεοταν" με το mi fit με αποτελεσμα να χασω καποια δεδομενα ημερών που δεν ειχα συγχρονισει...και να φανταστεις οτι 3 μηνες που το χρησιμοποιουσα με το samsung note 2 δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μετά που το πάρω στα χέρια μου θα ξαναεπικοινωνήσω για περαιτέρω βοήθεια! Και αν δεν είναι ξεκλείδωτο για παράδειγμα πάει να πει ότι το έχουν "πειράξει" κ είναι για επιστροφή το κινητό; Επίσης πως θα μπορέσω να τσεκάρω ποια rom έχει περασμένη το κινητό; Λογικά όπως γράφει το site ότι είναι το original xiami μάλλον θα εννοεί ότι είναι αυτό με την αγγλοκινέζικη rom...σωστά; Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος κ με τους όρους που διαβάζω εδώ μέσα... (dev., custom rom, bootloader κ.α.) τα έχω χάσει... Βλέπεις πρώτη φορά μπαίνω στη διαδικασία να πάρω ένα κινητό εκτός Ελλάδας κ δεν έχω ιδέα περί τεχνικών όρων κ τα λοιπά!

 

Είπαμε πρέπει να είναι κλειδωμένο.. Αν είναι ξεκλείδωτο τότε προσπαθείς να πάρεις όσα περισσότερα λεφτα μπορείς επιστροφή σαν μεταχειρισμένο..:wink:

Για την ρομ απλά θα πας στο about the phone και θα δεις τι λέει στην έκδοση miui.. Βέβαια μπορείς να γράψεις ότι θέλεις εκεί αλλά..

Screenshot_2016_07_13_18_25_56_016_com_android_s.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, νέος στο forum μιας και απέκτησα πριν δυο μέρες το Redmi Note 3 PRO. Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader στην Xiaomi και σήμερα το πρωί μου ήρθε η έγκριση. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κατεβάσω την τελευταία China Developer ROM και πάω να κάνω update μου βγάζει το μήνυμα "Couldn't verify update package" και έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω στο ξεκλείδωμα. Το κινητό έχει την 7.3.7.0(LHOMIDD) STABLE ROM. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα πάρει emui 8 και επίσης το emui 8 θα βασίζεται στο marhsmallow ή το κινητό θα παραμείνει με σύστημα βασισμένο στο lollipop για παντα;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα πάρει emui 8 και επίσης το emui 8 θα βασίζεται στο marhsmallow ή το κινητό θα παραμείνει με σύστημα βασισμένο στο lollipop για παντα;

 

emui έχουν τα huawei όχι τα xiaomi.. :lol::lol:

Κάποια στιγμή θα πάρει μαρς αλλά δεν έχει ανακοινωθεί κάτι. Miui 8 κυκλοφορεί ήδη σε lolli..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας, νέος στο forum μιας και απέκτησα πριν δυο μέρες το Redmi Note 3 PRO. Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader στην Xiaomi και σήμερα το πρωί μου ήρθε η έγκριση. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κατεβάσω την τελευταία China Developer ROM και πάω να κάνω update μου βγάζει το μήνυμα "Couldn't verify update package" και έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω στο ξεκλείδωμα. Το κινητό έχει την 7.3.7.0(LHOMIDD) STABLE ROM. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.

 

Κανε ένα factory reset και ξανα δοκίμασε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

παρήγγειλα το κινητό πριν από 21 μέρες και σημερα το παρέλαβα.

Έχω μια πολύ 'άθλια ερώτηση'... το ανοίγω και μου ζητάει έναν τετραψήφιο κωδικό (δεν είναι της SIM γιατί δεν έχω βάλει την SIM) μέσα.

Ποιος κωδικός είναι αυτός;

Link to comment
Share on other sites

[/color]Έκανα και factory reset αλλά και παλι το ίδιο κάνει

 

Ελπίζω να έχεις κινεζικη stable Και να κατεβάζεις κινεζικη developer..

Δοκίμασε λίγο πιο παλιά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παρελαβα το κινητο. κανα 2 κολληματα εφαγε και αναγκαστηκα να του κανω επανεκκίνηση κατα τα αλλα πολυ καλο. αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι πως γινεται να στειλω μυνηματα μεσω app facebook. δεν μπορω να στειλω. μονο μεσω messenger. εχετε βρει λυση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

παρήγγειλα το κινητό πριν από 21 μέρες και σημερα το παρέλαβα.

Έχω μια πολύ 'άθλια ερώτηση'... το ανοίγω και μου ζητάει έναν τετραψήφιο κωδικό (δεν είναι της SIM γιατί δεν έχω βάλει την SIM) μέσα.

Ποιος κωδικός είναι αυτός;

 

Ωχ.. δεν ξεκινήσαμε καλά..

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Από Vickmall

 

στην κεντρική κλειδωμένη οθόνη αν κανω swipe από κάτω προς τα πανω κατευθείαν μου ζητάει κωδικό, αν κάνε από δεξιά προς αριστερά βγάζει την κάμερα, αν κάνω από αριστερά πρις τα δεξιά μου λέει login to use xiaomi smarthome

Edited by pmarinellis
διορθώσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

παρήγγειλα το κινητό πριν από 21 μέρες και σημερα το παρέλαβα.

Έχω μια πολύ 'άθλια ερώτηση'... το ανοίγω και μου ζητάει έναν τετραψήφιο κωδικό (δεν είναι της SIM γιατί δεν έχω βάλει την SIM) μέσα.

Ποιος κωδικός είναι αυτός;

 

Σε ποιό πεδίο σου ζητάει τον κωδικό;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σαν Pin είναι ναι. Δεν είναι κάποιο πεδίο, πατώντας να ξεκλειδώσει η οθόνη κάνοντας swipe από κάτω προς τα πάνω
Link to comment
Share on other sites

στην κεντρική κλειδωμένη οθόνη αν κανω swipe από κάτω προς τα πανω κατευθείαν μου ζητάει κωδικό, αν κάνε από δεξιά προς αριστερά βγάζει την κάμερα, αν κάνω από αριστερά πρις τα δεξιά μου λέει login to use xiaomi smarthome

 

Είναι από το fingerprint ..Έτσι λέω.. Ποιός το όρισε όμως;

Μπες και δες αν είναι κλειδωμένο το κινητό...

Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις κινεζικη stable Και να κατεβάζεις κινεζικη developer..

Δοκίμασε λίγο πιο παλιά...

 

εχω την 7.3.7.0.LHOMIDD που ειναι Global stable. http://en.miui.com/download-301.html#438

Link to comment
Share on other sites

Σαν Pin είναι ναι. Δεν είναι κάποιο πεδίο, πατώντας να ξεκλειδώσει η οθόνη κάνοντας swipe από κάτω προς τα πάνω

 

Δηλαδή μόλις το άνοιξες για πρώτη φορά σου ζήτησε κωδικό;

Μήπως έδωσες εσύ κάποιον κωδικό κλειδώματος οθόνης;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

εχω την 7.3.7.0.LHOMIDD που ειναι Global stable. http://en.miui.com/download-301.html#438

 

Κατεβάζεις developer και δεν παίζει εε;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο κομμάτι λύθηκε...... και τι μπορώ να κάνω;

 

Τι να σου πω.. η μόνη λύση είναι να γυρίσεις εργοστασιακές..

Πρώτα όμως πρέπει να δεις αν είναι κλειδωμένο ή όχι.. μην κάνουμε καμιά πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...