Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα, ε αν είναι δυνατόν... από οτι φαίνεται η recovery σταμάτησε να λειτουργεί τελείως.

Κάνω repair, wipe dalvik/cache/data/system, install 7.5.1, flash το ροοτ που προτείνει η ίδια η ρομ, και τέλος reboot to system..

Και το κινητό ανοίγει σε λίγα δευτερόλεπτα αμέσως χωρίς να έχει κάνει καν factory reset.. Ούτε να ξαναφορτώσει την ρομ, όπως κάνει συνηθώς ούτε τίποτα.

Βρε παιδιά, έχουν τύχει σε άλλον αυτά τα κουλά ή πρωτοτύπησα πάλι?

 

Μπες και βάλε το recovery με adb ...

Και μετά κάνε την διαδικασία..

Δες αν έχεις drivers στο pc και κάνε και wipe ιντερναλ και όλα...

Για να είσαι σίγουρη ενώ είσαι σε recovery σύνδεσε το κινητό και δες αν το βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο.

Στην τελική θα την βάλεις με sideload..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς το κινητό δεν είχε γίνει shipped και πρόλαβα και τους είπα να μου στείλουνε με Official Global Rom&Google play store. Πολύ εξυπηρετική η selina στο chat του vickmall. Μου απάντησε αμέσως θετικά!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, ε αν είναι δυνατόν... από οτι φαίνεται η recovery σταμάτησε να λειτουργεί τελείως.

Κάνω repair, wipe dalvik/cache/data/system, install 7.5.1, flash το ροοτ που προτείνει η ίδια η ρομ, και τέλος reboot to system..

Και το κινητό ανοίγει σε λίγα δευτερόλεπτα αμέσως χωρίς να έχει κάνει καν factory reset.. Ούτε να ξαναφορτώσει την ρομ, όπως κάνει συνηθώς ούτε τίποτα.

Βρε παιδιά, έχουν τύχει σε άλλον αυτά τα κουλά ή πρωτοτύπησα πάλι?

οταν κανεις repair, wipe dalvik/cache/data/system και εχεις στο storage το zip της rom φυσικο ειναι να σου κανει delete και το zip... κανε

repair, wipe dalvik/cache/data/system ριξε το zip στο internal storage και κανε flash κατευθειαν...

Link to comment
Share on other sites

Θα σε φάει το άγχος.... Ξεκίνα.

 

 

Χειροτερος απο εμενα οταν πηρα το κιν. ;ρ

 

Βασικά εγω σας ειχα φαει πριν παρω το κιν

 

 

Και τώρα μας το βγάζεις ξινό...:p

 

 

Χαχαχα 1000 ευχαριστώ ρε παιδιά, ευτυχώς που είστε και εσείς

:-)

Link to comment
Share on other sites

Μπες και βάλε το recovery με adb ...

Και μετά κάνε την διαδικασία..

Δες αν έχεις drivers στο pc και κάνε και wipe ιντερναλ και όλα...

Για να είσαι σίγουρη ενώ είσαι σε recovery σύνδεσε το κινητό και δες αν το βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο.

Στην τελική θα την βάλεις με sideload..

 

Δεν βλέπω άλλη λύση. Είμαι στο γραφείο όμως τώρα και δεν μπορώ να τα κάνω αυτά εδώ, άσε που δεν εχω μαζί ούτε καν το καλώδιο του κινητού για να το συνδέσω.

Μέχρι να βρώ χρόνο, θα πρέπει να το αφήσω έτσι.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ξαφνικά η recovery σταμάτησε να αναγνωρίζει τις εντολές, ενώ λέει succesfull.. προφανώς τόση ώρα γι΄αυτό και δεν περνούσε το ροοτ.

θα τα ξαναπεράσω όλα αργότερα.

Σορρυ για το σπαμ του νήματος τόση ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες πέρασα την eu 7.5.1 απο stable 7.3.2 που είχα πριν.

Το πρωί το βρίσκω με 25% από 60% περίπου που ήταν όταν κοιμήθηκα.

Screenshot_btr.png

Da fuk?

Να σημειώσω ότι πάντα συνηθίζω να το φορτίζω καθ όλη την διάρκεια της νύχτας, άρα μπορεί να συνέβαινε και πριν το leak της μπαταρίας και να μην το είχα πάρει χαμπάρι...:)

 

Στις εφαρμογές δεν είδα κάτι περίεργο.

Είναι bug της rom, ή η μπαταρία μου έχει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες πέρασα την eu 7.5.1 απο stable 7.3.2 που είχα πριν.

Το πρωί το βρίσκω με 25% από 60% περίπου που ήταν όταν κοιμήθηκα.

Screenshot_btr.png

Da fuk?

Να σημειώσω ότι πάντα συνηθίζω να το φορτίζω καθ όλη την διάρκεια της νύχτας, άρα μπορεί να συνέβαινε και πριν το leak της μπαταρίας και να μην το είχα πάρει χαμπάρι...:)

 

Στις εφαρμογές δεν είδα κάτι περίεργο.

Είναι bug της rom, ή η μπαταρία μου έχει θέμα;

 

Πρώτα θα κάνεις μία πληρη φόρτιση και μετά θα δεις τι παίζει...

Μέχρι και λάθος ένδειξη μπορεί να υπάρχει λόγο φλασαρίσματος..

 

Στάθη ναι...

Βασικά αν μπεις και δεν επιλέξεις κάτι.... αυτόματα πάει σε "ρυθίσεις μου"

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις μία πληρη φόρτιση και μετά θα δεις τι παίζει...

Μέχρι και λάθος ένδειξη μπορεί να υπάρχει λόγο φλασαρίσματος..

 

Ναι έτσι λέω και γώ.

Θα το αφήσω και σήμερα να δώ αν θα το ξανακάνει, αφού το έχω φορτίσει πλήρως.

Απλά μου κάνει εντύπωση, γιατί δεν το είχα τσεκάρει πριν για να πω φταίει η 7.5.1 eu...

Το πήρα απο vickmall με dev, ξεκλείδωσα, πέρασα stable 7.3.2 eu και χτες 7.5.1 eu.

Αν δεν διορθωθεί θα δοκιμάσω fastboot, αν και δεν θέλω καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις μία πληρη φόρτιση και μετά θα δεις τι παίζει...

Μέχρι και λάθος ένδειξη μπορεί να υπάρχει λόγο φλασαρίσματος..

 

Στάθη ναι...

Βασικά αν μπεις και δεν επιλέξεις κάτι.... αυτόματα πάει σε "ρυθίσεις μου"

 

ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις repair, wipe dalvik/cache/data/system και εχεις στο storage το zip της rom φυσικο ειναι να σου κανει delete και το zip... κανε

repair, wipe dalvik/cache/data/system ριξε το zip στο internal storage και κανε flash κατευθειαν...

Τώρα το είδα το μνμ αυτό..

Το ζιπ της ρομ το έχω στο internal storage, το οποίο και δεν έκανα wipe. Έκανα όλα τα υπόλοιπα wipe εκτός αυτού. Άρα δεν είναι φυσικό να το διαγραφει, ποτέ δεν μου το έχει ξανακάνει. Άσε που το ζιπ είναι ακόμη στο κινητό, δεν διαγράφηκε τίποτα.

Κάνω αυτό ακριβώς που είπες και εσυ, repair, wipe dalvik/cache/data/system και flash το zip που είναι στην internal και καμιά εντολή δεν εκτελείται. Το κινητό μπουταρει σε δευτερόλεπτα κανονικά χωρίς να έχει καν κάνει factory reset.

Απλά ή recovery για κάποιο μυστήριο λόγο δεν εκτελεί καμία εντολή.

Θα δοκίμασω με adb το βράδυ ή αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα. Ενώ έχω βάλει δακτύλιο αποτύπωμα δεν μπορώ να το βάλω για lockscreen. Που το βρίσκω για να το ορισω ?
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με gearbest σήμερα για να επιβεβαιώσω ότι έλαβαν τη πληρωμή και να ρωτήσω πια ΡΟΜ έχει. Έλαβαν σήμερα τη πληρωμή μου είπαν και θα το στείλουν με την official dev. Είναι καλή τη κρατάω όταν έρθει ή άμεσα αλλάζω? Έχετε καμιά ιδέα σε πόσες μέρες θα λάβω tracking number και σε πόσες πιθανώς τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , επειδη 600+ σελιδεσ ειναι δυσκολο να τισ περασω για να το βρω ,θελω να ρωτησω τι λεει το gps του ?

Πάρα πολύ καλό..

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα. Ενώ έχω βάλει δακτύλιο αποτύπωμα δεν μπορώ να το βάλω για lockscreen. Που το βρίσκω για να το ορισω ?

Ρυθμίσεις/κλείδωμα οθόνης/κωδικός και δαχτυλικό αποτύπωμα..

Ποια ρομ έχεις;

Μίλησα με gearbest σήμερα για να επιβεβαιώσω ότι έλαβαν τη πληρωμή και να ρωτήσω πια ΡΟΜ έχει. Έλαβαν σήμερα τη πληρωμή μου είπαν και θα το στείλουν με την official dev. Είναι καλή τη κρατάω όταν έρθει ή άμεσα αλλάζω? Έχετε καμιά ιδέα σε πόσες μέρες θα λάβω tracking number και σε πόσες πιθανώς τη συσκευή?

Η DEV είναι καλή γενικά με αναβαθμίσεις.. Θα δεις αν σου κάνει κ ανάλογα θα πράξεις..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , επειδη 600+ σελιδεσ ειναι δυσκολο να τισ περασω για να το βρω ,θελω να ρωτησω τι λεει το gps του ?

 

Επιβεβαιώνω για το gps , είναι άριστο.

(Sygic , HERE maps)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα το μνμ αυτό..

Το ζιπ της ρομ το έχω στο internal storage, το οποίο και δεν έκανα wipe. Έκανα όλα τα υπόλοιπα wipe εκτός αυτού. Άρα δεν είναι φυσικό να το διαγραφει, ποτέ δεν μου το έχει ξανακάνει. Άσε που το ζιπ είναι ακόμη στο κινητό, δεν διαγράφηκε τίποτα.

Κάνω αυτό ακριβώς που είπες και εσυ, repair, wipe dalvik/cache/data/system και flash το zip που είναι στην internal και καμιά εντολή δεν εκτελείται. Το κινητό μπουταρει σε δευτερόλεπτα κανονικά χωρίς να έχει καν κάνει factory reset.

Απλά ή recovery για κάποιο μυστήριο λόγο δεν εκτελεί καμία εντολή.

Θα δοκίμασω με adb το βράδυ ή αύριο..

 

πριν δοκιμασεις με adb κανε wipe και στο internal storage μαζι με τα υπολοιπα και ξαναριξε το zip απο το pc σου στο internal storage και flashare κατευθειαν...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τισ γρηγορεσ απαντησεισ αλλη μια ερωτηση τελευταια :D

η μπαταρια απο ελλαδα μου ειπαν καλύπτεται με εγγυηση 4 μηνεσ εχει δειξει σημάδια οτ ψοφάει γρηγορα με πολυ χρηση να να μην ανχονομαι

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα την ελληνικη 7.5.1 αλλα δεν δουλευε η αυτοματη φωτεινοτητα. πισω στην 7.3.7.

 

Μήπως βιάστηκες να την ξεφορτωθείς;; :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τισ γρηγορεσ απαντησεισ αλλη μια ερωτηση τελευταια :D

η μπαταρια απο ελλαδα μου ειπαν καλύπτεται με εγγυηση 4 μηνεσ εχει δειξει σημάδια οτ ψοφάει γρηγορα με πολυ χρηση να να μην ανχονομαι

Πόσο είναι το γρήγορα δηλαδή; τι χρήση του κάνεις.; τι εφαρμογές δουλεύεις. 2g η 4g. Πόσο φωτεινότητα κτλπ κτλπ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το γρήγορα δηλαδή; τι χρήση του κάνεις.; τι εφαρμογές δουλεύεις. 2g η 4g. Πόσο φωτεινότητα κτλπ κτλπ;

 

σωστα ,

3g , μετρια φωτεινότητα ,αρκετα mail, σερφαρισμα και τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

σωστα ,

3g , μετρια φωτεινότητα ,αρκετα mail, σερφαρισμα και τηλεφωνα

Πόσο σου κρατάει δεν μας είπες. Πόσες ώρες αναμονή, πόσες ώρες οθόνη.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο την αρχη που εχω παρει το κινητο αντιμετωπιζω προβλημσ με τις ειδοποιησεις στο viber και το messenger. Δε χτυπαει καθολου ουτε μου δειχνει καποια ειδοποιηση. Μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη μου δειχνει τα μηνυματα που μου εχουν στειλει. Υπαρχει καποια λυση? Εχει καποιος αλλος παρομοιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο την αρχη που εχω παρει το κινητο αντιμετωπιζω προβλημσ με τις ειδοποιησεις στο viber και το messenger. Δε χτυπαει καθολου ουτε μου δειχνει καποια ειδοποιηση. Μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη μου δειχνει τα μηνυματα που μου εχουν στειλει. Υπαρχει καποια λυση? Εχει καποιος αλλος παρομοιο θεμα?

 

Δικαιώματα έδωσες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...