Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω παραγγειλει κι εγω το κινητο με τα 2GB ram απο vickmall εχω κανει αιτηση για unlock και μου εστειλαν μηνυμα οτι μπορω να ξεκλειδωσω αυτο που ηθελα να ρωτησω ποια ελληνικη ρομ να περασω? επειδη θα το δωσω στη γυναικα μου θελω να και δε θα του κανω συχνα update αν μπορειτε να μου προτεινετε μια οσο γινετε απροβληματιστη γιατι διαβασα κατι προβληματα με την 7.3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

διαβασα κατι προβληματα με την 7.3

 

Μικρο προβλήματα έχει μην νομίζεις.. Καλή είναι..

Αλλιώς πας στην 7.2.2.0

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ παιδιά σήμερα..

 

Παραγγελία 23/5 παραλαβη΄9/6 από Vickmall

Στην Ελλάδα έκανε μόνο δύο μέρες....

Από την Δώρο θήκη ευχαριστημένος, απο το τζάμι όχι..

Το αυτοκόλλητο στη πλάτη είναι για γερά νεύρα..

 

Πρώτες εντυπώσεις => Όντως αρκετά γρήγορο.. Συμπαθητική κατασκευή και πολύ όμορφο το χρυσό. Το δαχτυλικό αποτύπωμα ακαριαίο.. Η κάμερα αποδεκτή για την τιμή.. Προέρχομαι απο pure android και το ui του με έχει τρελάνει και θετικά και αρνητικά... ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.. Βόλτες τις πήγαν τις ρυθμίσεις..

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την συντροφια κατά την αναμονή.. Θα ψάξω να λύσω τις απορίες μου και ελπίζω να μη σας κουράσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω παραγγειλει κι εγω το κινητο με τα 2GB ram απο vickmall εχω κανει αιτηση για unlock και μου εστειλαν μηνυμα οτι μπορω να ξεκλειδωσω αυτο που ηθελα να ρωτησω ποια ελληνικη ρομ να περασω? επειδη θα το δωσω στη γυναικα μου θελω να και δε θα του κανω συχνα update αν μπορειτε να μου προτεινετε μια οσο γινετε απροβληματιστη γιατι διαβασα κατι προβληματα με την 7.3

Μια χαρα ειναι η η 7.3.2.ο και σταθερή,παρέλαβε πρώτα με το καλο και μετα ρωτά οτι θες.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Συγνώμη που ίσως γίνω εκνευριστικός στα περισσότερα μέλη αλλά έχω την απορία εν είναι εφικτή η αγορά του Xiaomi Redmi Note 3 pro από European Warehouse (π.χ. vickmall) με ORIGINAL Chinese/English ROM εγκατεστημένο ελληνικό keyboard και Google play store. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να δωσει +30Ε μεταφορικα ε γιατι να μη το παρει απευθειας απο μια αγγελια που τα δινουν σφραγισμενα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τη διαδικασια ξεκλειδωματος ειναι απαραιτητα 64bit windows?δηλαδη με 32αρια γιατι δεν γινεται?εχει δοκιμασει κανεις?γιατι εχω 32αρια και σχετικα παλιο pc και τα 64αρια δε βλεπω να τα σηκωνει,τι κανω?ρωταω γιατι εχω διαβασει το σχετικο νημα απο miui.gr που τα λεει τρομακτικα τα πραγματα εως και να μπρικαρει το κινητο αναφερει,ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τη διαδικασια ξεκλειδωματος ειναι απαραιτητα 64bit windows?δηλαδη με 32αρια γιατι δεν γινεται?εχει δοκιμασει κανεις?γιατι εχω 32αρια και σχετικα παλιο pc και τα 64αρια δε βλεπω να τα σηκωνει,τι κανω?ρωταω γιατι εχω διαβασει το σχετικο νημα απο miui.gr που τα λεει τρομακτικα τα πραγματα εως και να μπρικαρει το κινητο αναφερει,ισχυει κατι τετοιο?

 

Αν το τηλέφωνο έχει Multi rom ή global(ισως) ναι χρειάζεται windows 64 για να περάσεις την dev.

Μπορείς να το κάνεις και σε 32 αλλά έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να το μπρικάρεις..Δεν στο συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο έχει Multi rom ή global(ισως) ναι χρειάζεται windows 64 για να περάσεις την dev.

Μπορείς να το κάνεις και σε 32 αλλά έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να το μπρικάρεις..Δεν στο συνιστώ.

 

Που σημαινει αμα μπρικαρει,τελος?η επαναφορα με mi flahtool?

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει αμα μπρικαρει,τελος?η επαναφορα με mi flahtool?

Νομίζω πως χρειάζεται κάτι παραπάνω μετά,, (να ανοιχτει)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

παιδες παω να παραλαβω και ετοιμαστείτε για ερωτησεις ... θα εξαρτηθει βεβαια και απο το τι ρομ θα εχει... το ζητησα με official dev αλλα μονο ξεκλειδωμα και περασμα google services θα κανω για την ωρα... αν εχω κανενα θεμα θα ποσταρω... αγορα απο ελληνικη αποθηκη vickmall αποστολη χθες 3 το μεσημερι παραλαβη πρεβεζα σημερα ... θα μου στειλουν και μια θηκη nilkin απο κινα δωρο ... ελπιζω μετα την αναμονη για την πρωτη παραγγελια που δεν ηρθε ποτε ολα να πανε καλα... :)

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε την σιμ στην αλλη θεση το ιδιο κανει;

 

Δυστυχώς το ίδιο γίνετε και τώρα που άλλαξα θέση στις σιμ..

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην ερώτηση γιατί έχει θαφτεί. Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει τα custom patches του lucky patcher? Οταν πατσάρω κάτι μου βγάζει το μήνυμα error creating .oat file for patched classes .dex. your firmware may have a bug within it's ART libraries. Το έχω κάνει και σε stable και σε gtv (ελληνικές) και δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο γίνετε και τώρα που άλλαξα θέση στις σιμ..

 

Πάρε τηλ στην εταιρια που είσαι μπορει να σου πει να πληκτρολογήσεις κάτι για να ενεργοποιηθεί. Αλλιως μπορει να θέλει καμια αλλη ROM

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση Rom είναι καλύτερη για το XiaomiRedmiNote 3 Pro?

Το παρήγγειλα με την Official Developer Rom (Only Chinese&English).

Εάν έχει κάποιος εμπειρία ας προτείνει κάποια.

Εάν θέλω να κάνω αναβαθμίσεις συχνά να βάλω DEV?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξεκλείδωσες; Δοκίμασες για 800άρα που λέγαμε;

 

Όχι έχω μείνει με την stable 7.3.2 :ninja: κ δεν μου έχει έρθει καν μήνυμα για ξεκλείδωμα :cry:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω μείνει με την stable 7.3.2 :ninja: κ δεν μου έχει έρθει καν μήνυμα για ξεκλείδωμα :cry:

 

Μήπως έχεις wind και περιμένεις τζάμπαααα;;:lol::lol:

Κάντο χωρίς το σμσ...

Link to comment
Share on other sites

Παντως η τελευταια Ελληνικη ROM έχει μερικά θεματάκια. Π.χ δεν αλλάζει ringtones , alarm κτλ μέσω προγραμμάτων. Το έψαξα και υπάρχει θέμα. Ισως με την 7 ή οταν γυρίσει σε android N
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το πρόβλημα του να έρθει το κινητό ξεκλείδωτο?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13597-%CE%9C%CE%95%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%9F-%CE%92%CE%97%CE%9C%CE%91-%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9D-%CE%91%CE%93%CE%9F%CE%A1%CE%91-%CE%9F%CE%A0%CE%A9%CE%A3%CE%94%CE%97%CE%A0%CE%9F%CE%A4%CE%95%E2%80%8B-%CE%9D%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-CHECK/

 

Έχει τύχη σε κανέναν και εάν ναι από ποιο μαγαζί ψωνίσατε?

Όταν το αγοράσατε κάνατε

το check που αναφέρετε εδώ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

 

Με την wind τι παίζει ρε παιδιά (έχω wind γιαυτό ρωτάω)

Εμένα μου ήρθε ένα sms όταν έκανα την αίτηση και τώρα περιμένω το δεύτερο

 

Εάν δεν έρθει ποια είναι η διαδικασία?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα βγάζει κανονικά;Έχεις τσεκάρει?Και σε τί ανάλυση?Τo nexus που είχες τις έβγαζε απροβληματιστα (άλλο η ποιότητα)

 

θα μπορούσε κάποιος να μοιραστεί με μας panorama photos τραβηγμενες με το redmi;Γιατί έχω δεί πολλές κανονικές αλλά όχι πανοραμικές,και είναι κατι που με ενδιαφέρει αρκετά (όπως και αρκετούς άλλους φαντάζομαι).Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μόλις την έβγαλα στα γρήγορα με τη "μαμά" κάμερα, το κινητό σε οριζόντια θέση (λογικά σε κάθετη έχει μεγαλύτερη ανάλυση) και τον ήλιο λίγο κόντρα.. δεν θα ελεγα οτι έμεινα ικανοποιημένος..αλλα επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ με πανόραμα δεν ξέρω αν γενικά έτσι είναι στα κινητά...αν θέλετε θα ποστάρω και μία το απόγευμα με άλλο θέμα..

https://c1.staticflickr.com/8/7646/26950583024_b4f2df073c_z.jpg' alt='26950583024_b4f2df073c_z.jpg'>[/img]

 

Τροποποίηση:

Με τη "μαμά" κάμερα σε κάθετη λήψη:

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/HZpfDP%5D%5Bimg%5Dhttps://c2.staticflickr.com/8/7443/27560204625_3aa850ac0d_z.jpg[/img]

 

Και με google cam σε κάθετη λήψη(τεράστια διαφορά!):

 

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/HyWpu7%5D%5Bimg%5Dhttps://c3.staticflickr.com/8/7673/27283370410_9301ce0b72_z.jpg[/img]

 

Πάντως μια μέρα δοκίμασα το photo sphere με την google cam, και με λίγες διορθώσεις στο έδαφος με το photoshop, κατάφερα αυτό...

 

https://goo.gl/maps/1dmohNXdfpF2

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον κ. .... τρομακτικό μαζί...

 

@geoanto555 , απέκτησες πρόσβαση στον "οδηγό"??

 

Όχι δεν με αφήνουν... Ότι θέλουμε μου λέει να του το στέλνω να το βάζεις ο ίδιος.

dimis_pj για κόντρα ήλιο καλά είναι....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με αφήνουν... Ότι θέλουμε μου λέει να του το στέλνω να το βάζεις ο ίδιος.

dimis_pj για κόντρα ήλιο καλά είναι....

 

Δες λίγο την τροποποίηση που έκανα και πρόσθεσα την ίδια με google cam να δεις πως είναι η καλή...τι διαφορά είναι αυτη;;;;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...