Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το είχα πάρει με Κινέζικη stable και το πέρασα με αυτόν το τρόπο.

Δοκίμασε το..

 

το εκανα και αυτο οπως το βιντεο μολις τωρα παλι τα ιδια που πεταει ενα μηνυμα error retrieving information from server. [DF-DLA-15]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ τα παλιά τα χρόνια δεν έκανα wipe τίποτα και περνούσα kitkat rom πάνω σε lollipop χωρίς κανένα πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής. Τώρα έχω πάει στο άλλο άκρο: σβήνω τα πάντα ό,τι υπάρχει ακόμη και για να κάνω ένα upgrade. Μάλιστα έχω το zip της νέας rom σε otg usb και τη διαβάζει ο bootloader από εκεί.

 

Άλλο: Ισχύει ότι με το Google camera app έχουμε εγγραφή 4Κ video?

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο οπως το βιντεο μολις τωρα παλι τα ιδια που πεταει ενα μηνυμα error retrieving information from server. [DF-DLA-15]

 

Εκανες καθαρισμό δεδομένων στο playstore;

Κάνε και αν δεν στρώσει σβήσε το λογαριασμό google και μετά ξανά βαλτον μέσα απο το PLAYS..

Ακριβώς το ίδιο σφάλμα μου έβγαζε και μενα και έστρωσε..

Άλλο: Ισχύει ότι με το Google camera app έχουμε εγγραφή 4Κ video?

 

Έχει επιλογή 4k ναι..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα το RN3 PRO μου, αγορασμένο από vickmall. Ζήτησα την official dev ROM. Στο MIUI Version γράφει τα εξής: MIUI 7 6.3.24 | BETA. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να φλασάρω την ελληνική ROM? Παρακαλώ δώστε λινκς (έχω ήδη κάνει αίτηση για να ξεκλειδώσω bootloader). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα το RN3 PRO μου, αγορασμένο από vickmall. Ζήτησα την official dev ROM. Στο MIUI Version γράφει τα εξής: MIUI 7 6.3.24 | BETA. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να φλασάρω την ελληνική ROM? Παρακαλώ δώστε λινκς (έχω ήδη κάνει αίτηση για να ξεκλειδώσω bootloader). Ευχαριστώ!

 

bootloader

flash την Ελληνικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα εχω κανει αυτα πολλες φορες αλλα τιποτα. δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται

 

Τι να σου πω..

Νομίζω πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να ξανακάνεις την διαδικασία στο video.

Link to comment
Share on other sites

bootloader

flash την Ελληνικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι να σου πω..

Νομίζω πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να ξανακάνεις την διαδικασία στο video.

 

και αυτο το εχω κανει :p :(

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά σε σχέση με το redmi note 3 prime, το redmi note 3 pro είναι ισχυρότερο;

ή ίσως πιο δίκαιη να ναι η σύγκριση με το redmi note 3 pro prime

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά σε σχέση με το redmi note 3 prime, το redmi note 3 pro είναι ισχυρότερο;

ή ίσως πιο δίκαιη να ναι η σύγκριση με το redmi note 3 pro prime

 

prime υποθέτω απλά λένε τα μοντέλα με 3gb Ram (και 32storage) οπότε να η απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά σε σχέση με το redmi note 3 prime, το redmi note 3 pro είναι ισχυρότερο;

ή ίσως πιο δίκαιη να ναι η σύγκριση με το redmi note 3 pro prime

Το σκέτο prime είναι με τον ΜΤΚ αλλά 3GB/32GB. To pro έχει τον ισχυρότερο Snapdragon αλλά 2GB/16GB, συν καλύτερη κάμερα και κάπως καλύτερα κάποια άλλα χαρακτηριστικά.

Το pro prime είναι με Snapdragon και 3GB/32GB.

Στο ζήτημα της σύγκρισης βάζεις στην παλάντζα ό,τι σ'ενδιαφέρει εσένα, δεν υπάρχει δίκαιη και άδικη όταν αποφασίζεις για τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο prime είναι με τον ΜΤΚ αλλά 3GB/32GB. To pro έχει τον ισχυρότερο Snapdragon αλλά 2GB/16GB, συν καλύτερη κάμερα και κάπως καλύτερα κάποια άλλα χαρακτηριστικά.

Το pro prime είναι με Snapdragon και 3GB/32GB.

Στο ζήτημα της σύγκρισης βάζεις στην παλάντζα ό,τι σ'ενδιαφέρει εσένα, δεν υπάρχει δίκαιη και άδικη όταν αποφασίζεις για τον εαυτό σου.

 

Αυτη δεν ειναι η πιο "δυνατη" εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι η πιο "δυνατη" εκδοση?

 

Το ποιο δυνατό είναι αυτό που αναγράφει και το φόρουμ στο οποίο είσαι Redmi Note 3 Pro 3/32gb είναι το ισχυρότερο της σειράς Redmi και μην μπερδεύεται με το πριμε κλπ πριμε λένε μόνο το Redmi Note 2 32gb και μόνο το Redmi Note 3 32gb το προ 32gb δεν χαρακτηρίζεται πριμε

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο δυνατό είναι αυτό που αναγράφει και το φόρουμ στο οποίο είσαι Redmi Note 3 Pro 3/32gb είναι το ισχυρότερο της σειράς Redmi και μην μπερδεύεται με το πριμε κλπ πριμε λένε μόνο το Redmi Note 2 32gb και μόνο το Redmi Note 3 32gb το προ 32gb δεν χαρακτηρίζεται πριμε

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο δυνατό είναι αυτό που αναγράφει και το φόρουμ στο οποίο είσαι Redmi Note 3 Pro 3/32gb είναι το ισχυρότερο της σειράς Redmi και μην μπερδεύεται με το πριμε κλπ πριμε λένε μόνο το Redmi Note 2 32gb και μόνο το Redmi Note 3 32gb το προ 32gb δεν χαρακτηρίζεται πριμε

Aν ρίξεις μιά ματιά σε κάποια μαγαζιά, έτσι όπως λέω τα διακρίνουν. Είναι 4 διακριτά μοντέλα, αλλά με 3 μόνο ονόματα (Note 3, Note 3 Prime και Note 3 Pro). Η έκδοση Pro έχει 2 διαφορετικά configuration, δεν είναι μόνο το 3/32 που ονομάζεται pro αλλά και το 2/16. Οπότε παίζει μπέρδεμα και η Xiaomi δεν βοηθά με την ονοματολογία.

 

Το νήμα αυτό νομίζω αναφέρεται και στις δύο εκδόσεις του Pro, όχι μόνο στην 3/32. Εξάλλου, αν δεν κάνω λάθος, το ίδιο firmware δέχονται.

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την chinese dev rom, μπορώ να βάλω την global stable χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader? Προσπάθησα κατεβάζοντας το αντίστοιχο zip στο κινητό και να κάνω update manually, αλλά μου βγάζει couldn't verify.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την chinese dev rom, μπορώ να βάλω την global stable χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader? Προσπάθησα κατεβάζοντας το αντίστοιχο zip στο κινητό και να κάνω update manually, αλλά μου βγάζει couldn't verify.

 

Καλημέρα φίλε μου. Το couldn't verify στο βγάζει το Mi Suite, έτσι; Και μένα ακόμα μου το βγάζει αυτό, δεν ξέρω τι φταίει. Κάπου στο forum της miui διάβασα ότι η έκδοση αυτή της suite δεν έχει signatures για να κάνει verify το δικό μς ακόμα. Τρέχα γύρευε τι φταίει. Μπορεί να μην περάσαμε καλά τους drivers.

 

Τέλοσπάντων, βεβαίως και μπορείς να πας σε global stable και θα το κάνεις με το προγραμματάκι το MiPhone (=MiFlash).

Κατέβασε τη fastfood (kenzo) rom με κατάληξη .tgz και όχι .zip από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Το couldn't verify στο βγάζει το Mi Suite, έτσι; Και μένα ακόμα μου το βγάζει αυτό, δεν ξέρω τι φταίει. Κάπου στο forum της miui διάβασα ότι η έκδοση αυτή της suite δεν έχει signatures για να κάνει verify το δικό μς ακόμα. Τρέχα γύρευε τι φταίει. Μπορεί να μην περάσαμε καλά τους drivers.

 

Τέλοσπάντων, βεβαίως και μπορείς να πας σε global stable και θα το κάνεις με το προγραμματάκι το MiPhone (=MiFlash).

Κατέβασε τη fastfood (kenzo) rom με κατάληξη .tgz και όχι .zip από εδώ.

 

Καλημέρα,

Το couldn't verify το βγάζει όταν επιλέγω τη rom από το update tool του κινητού. Άρα λες να δοκιμάσω με το MiPhone και ας μην έχω ξεκλειδώσει το κινητό, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

We have sent a message with verification code to your cell phone number παιδιά αυτό είναι το μνμ που πρέπει να περιμένω ?

Αυτό το μήνυμα έχει τον κωδικό που πρέπει να βάλεις στο mi account σου για να επαληθεύσεις τον αριθμό του κινητού σου...

 

Δεν έχει σχέση με την άδεια ξεκλειδωματος.

Αν έχεις κάνει αίτηση και αν εχεις επαληθεύσει τον αριθμό του κινητού σου, τότε σε καμία δεκαριά μέρες θα σου έρθει ένα SMS με ένα λινκ για να κατεβάσεις το unlock tool

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το ξεκλειδώνεις για να αλλάξεις bootloader και να περνάς custom roms όπως η ελληνική. Δε χρειάζεται ξεκλείδωμα για να πηγαίνεις από τη μία στην άλλη official, είτε είναι dev είτε stable, china, mina.

 

Η διαδικασία έιναι η εξής:

1. Το tgz αρχείο πρέπει να το ξεζιπάρεις πρώτα πλήρως και με το usb debugging ανοιχτό στη συσκευή, θα συνδέσεις το κινητό με το pc.

2. Κατόπιν τρέχεις από το pc ένα cmd window στον φάκελο που έχεις κάνει extract τα αρχεία adb.exe και fastboot.exe (π.χ. C:\adb) και γράφεις adb devices.

3. Δίνεις authorisation στη συσκευή και κατόπιν adb reboot edl.

4. Έλεγχος στο device manager στα Ports (COM&LPT) αν έχει port "Qualcomm ... 9008" και τότε ανοίγεις και τρέχεις το MiFlash (χύμα στο Start Menu το βάζει, δεν κάνει εγκατάσταση).

5. Στο MiFlash κάνε browse στην ξεζιπαρισμένη rom και διάλεξε τι θες να σβήσει και τι να αφήσει από Flash all, except storage κλπ, refresh και flash.

6. Αποσυνδέεις το καλώδιο όταν τελειώσει και κρατάς πατημένο το PWR για να αρχίσει.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την chinese dev rom, μπορώ να βάλω την global stable χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader? Προσπάθησα κατεβάζοντας το αντίστοιχο zip στο κινητό και να κάνω update manually, αλλά μου βγάζει couldn't verify.

Γιατι θες να ασχολείσαι άσκοπα αν θες να περάσεις την ελληνική, μονο με την chinese dev rom,ξεκλειδώνεις και όλα μια χαρά.

Έχεις dev rom και θες να βάλεις global stable και οι 2 κάνουν ενημερώσεις ,γιατί τόση φασαρία .:D:D:rolleyes::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό το ξεκλειδώνεις για να αλλάξεις bootloader και να περνάς custom roms όπως η ελληνική. Δε χρειάζεται ξεκλείδωμα για να πηγαίνεις από τη μία στην άλλη official, είτε είναι dev είτε stable, china, mina.

 

Η διαδικασία έιναι η εξής:

Το tgz αρχείο πρέπει να το ξεζιπάρεις πρώτα πλήρως και με το usb debugging ανοιχτό στη συσκευή, θα συνδέσεις το κινητό με το pc. Κατόπιν τρέχεις από το pc ένα cmd window στον φάκελο που έχεις κάνει extract τα αρχεία adb.exe και fastboot.exe (π.χ. C:\adb) και γράφεις adb devices. Δίνεις authorisation στη συσκευή και κατόπιν adb reboot edl. Έλεγχος στο device manager στα Ports (COM&LPT) αν έχει port "Qualcomm ... 9008" και τότε ανοίγεις και τρέχεις το MiFlash (χύμα στο Start Menu το βάζει, δεν κάνει εγκατάσταση). Στο MiFlash κάνε browse στην ξεζιπαρισμένη rom και διάλεξε τι θες να σβήσει και τι να αφήσει από Flash all, except storage κλπ, refresh και flash.

Αποσυνδέεις το καλώδιο όταν τελειώσει και κρατάς πατημένο το PWR για να αρχίσει.

 

Ολα αυτά που γράφεις φιλε για να γίνουν σωστά πρέπει να έχει σωστούς Drivers και να δει στα Ports (COM&LPT) αν έχει port "Qualcomm ... 9008" που δεν το εμφανίζει τις περισσότερες φορές.

Βασικά θέλει να εχει και εγκατεστημένα Windows x64 bit,με 32 bit ας το ξεχάσει ,αν και σε μερικούς λένε οτι λειτούργησε. :cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τέλοσπάντων, βεβαίως και μπορείς να πας σε global stable και θα το κάνεις με το προγραμματάκι το MiPhone (=MiFlash).Κατέβασε τη fastfood (kenzo) rom με κατάληξη .tgz και όχι .zip από εδώ.

Το κινητό το ξεκλειδώνεις για να αλλάξεις

Καλά θα ήταν ενώ δίνετε οδηγίες να δίνετε και τον οδηγό για να τον μελετήσουν.;)

Καλημέρα..

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers είναι οι ίδιοι για όλα τα κινητά. Adb universal. Εφόσον εγκαταστήσει το προγραμματάκι της xiaomi θα εγκατασταθεί και το port. Σε κάθε περίπωση, αν κάτι δεν έχει μπει δεν θα μπορέσει να προχωρήσει τη διαδικασία και θα ξαναρωτήσει, οπότε είναι απόλυτα ασφαλής.

 

Αυτά που έγραψα είναι ο οδηγός στην ουσία του. Δεν νομίζω ότι επιτρέπεται το link σε άλλα fora.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι παίζει με την συγκεκριμένη dev , δεν εξηγείται.

 

ενταξει παιδια επιτελους δουλεψε. δεν εκανα κατι διαφορετικο απο τις αλλες φορες απλα τωρα δουλεψε! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...