Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις εδώ μέσα. Όλοι θα σου πουν το xiaomi

:lol::lol:εδώ μέσα....

στην φωλιά της xiaomi

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φίλε μου και εγώ έχω παραγγείλει και περιμένω. Μου έστειλαν tracking αλλά είναι κολλημένο στο information received κτλ. Πιστεύω να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Αν εχετε διαλεξει singapore post για μεταφορα τις τελευταιες μερες εχει φαει κολλημα ο server τους.Εχω παραγγηλει και εγω μια συσκευη απο vickmall (οχι το redmi) και ενω ητανε 2-3 μερες στο information received ξαφνικα σημερα και στο site της sg αλλα και στα ελτα μου δειχνει οτι εχει φυγει και ερχεται Ελλαδα.Τα βηματα received from customer και preparing τα πηδηξε.

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας,φαντασου εκανα την παραγγελεια πεμπτη απογευμα.

Και εγώ Πέμπτη πρωί παρήγγειλα και μου έστειλαν tracking number Παρασκευή απόγευμα. Δεν μου έχει βγάλει πληροφορία ακόμα. Ελπίζω να είναι μόνο ο server το πρόβλημα. 10 Απριλίου θα είμαι εκτός Ρόδου και θα λείψω 1 ½ εβδομάδα. Θέλω να την έχω τη συσκευή πριν φύγω.

Σημερα μετα απο 2 μηνες χρησης περασα της nilkin το temper glass.Παιδια μερα με νυχτα η διαφορα,τοσα καιρο ειχα αυτο που δινει δωρο το vickmall k ελεγα ''σιγα ποσο διαφορα να εχει??'' Και ομως εχει.

Φίλε είναι κορυφαίο το Nillkin. Μην ρισκάρεις με άλλο γυαλί από εδώ και στο εξής.:)

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αυτου, του meizu mx5 και του letvx600 τι προτεινετε;

 

Τα είχα και τα 3.

Αν θες βίντεο φώτο στα αλλα 2

Αν θες μπαταρία στο xiaomi.

Αν θες οθόνη στο meizu.

Εξαρτάται τι θες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Απλα προς ενημερωση, μαζι με τη συσκευη ειχα παραγγειλει απο Vickmall και το Nillkin tempered film.

 

Αυτο που στελνουν ειναι το Amazing H, οχι το H+. Απο οτι εχω καταλαβει, γιατι το site της nillkin δε βοηθα και πολυ, το H+ εχει αποστρογγυλεμενες ("μπιζουταρισμενες") ακρες και ειναι 0.2mm αντι για 0.33mm. Δεν το εχω βρει πουθενα ευρωπη για redmi note 3 ομως. Μονο απο το ebay link απο κινα που εδωσε ο Dante (http://www.ebay.com/itm/151906264552?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451092776481&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT).

 

Σκεφτομαι να το παραγγειλω και να μη βαλω καθοθλου το "σκετο" Η...

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εβαλα ειναι το προ,που ειναι με γωνιες 2,5D και ειναι πιο λεπτο.

Ε νομιζω γυαλι ειναι ,το πιο λεπτο μια χαρα θα κανει παλι δουλεια.

Τωρα για να φτασεις να το χαραξει κατι και το 0.2 να μη φτασει και το 0.33 να το εσωνε,ειναι υπερβολη.

Ασε που η οθονη εχει ηδη και προστασια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εβαλα ειναι το προ,που ειναι με γωνιες 2,5D και ειναι πιο λεπτο.

Ε νομιζω γυαλι ειναι ,το πιο λεπτο μια χαρα θα κανει παλι δουλεια.

Τωρα για να φτασεις να το χαραξει κατι και το 0.2 να μη φτασει και το 0.33 να το εσωνε,ειναι υπερβολη.

Ασε που η οθονη εχει ηδη και προστασια.

 

Όχι, για καλό το είπα ότι είναι πιο λεπτό :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ούτε την dslr μου έθιξες, ούτε μη κόσμια σου μίλησα, ούτε νευρίασα με εσένα. Είπα οτι γίνομαι έξαλος με κάτι διαφημίσεις σαν αυτή του S7 και οτι ο κόσμος τρώει τις παπάτζες που λέει....

Είναι όμως κουραστικό συνέχεια να ακούς τα ίδια και τα ιδια περι "ποιότητας" φωτογραφίας για το κινητό.

 

Έχεις δίκιο, αλλά πιαστήκατε από το μήνυμα αλλά αγνοήσατε την σημαντική λεπτομέρεια.

Την είχα τονίσει την υπερβολή της υπερβολής της σύγκρισης στην παρένθεση, και ας μη φαινόταν το μέγεθός της...;)

 

Άλλο το κινητό των 100, άλλο των 800, το οποίο με τη σειρά του είναι στην ίδια κατηγορία (ίσως) με τη φθηνότερη DSLR.

 

Ας ελπίσουμε λοιπόν να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα το pro και από μία πρώτη επαφή, βλέπω ότι η "σύλληψη" της φωτογραφίας είναι ακαριαία....μένει να δούμε την ποιότητά της.

 

Άσχετο: Ψήφο εμπιστοσύνης και δηλώνω εντυπωσιασμένος και εγώ από το tempered της Nillkin!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό δεν είναι αυτο για εμένα που θέλω να βάλω την ελληνική? Σημαίνει ότι θα είναι ξεκλείδωτη η συσκευή ή απλά με βάζει σε ένα κόπο παραπάνω να περάσω μία official πρώτα και μετά να ακολουθήσω την γνωστή διαδικασία?

 

Καλύτερα ή χειρότερα δεν ξέρω τι εννοείς.Με moultylanguage έχεις μια unofficial rom που ναι μεν έχει ελληνικά αλλά δεν παίρνει αναβαθμίσεις .Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι και εγώ με moulty από vickmall το πήρα και μόλις βγήκε η Ελληνική πέρασα την κινέζικη official dev .Αμέσως με το mi unlock tool(εννοείτε ότι έχει προηγηθεί αίτημα για ξεκλείδωμα) ξεκλείδωσα τον bootloader και στην συνέχεια πέρασα την Ελληνική .Φυσικά άσχετα το πόσο γρήγορα το περιγράφω έφαγα με κάποια διαλείμματα γύρω στις 10 ώρες κυρίως λόγω του λάθος img για το twrp

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ή χειρότερα δεν ξέρω τι εννοείς.Με moultylanguage έχεις μια unofficial rom που ναι μεν έχει ελληνικά αλλά δεν παίρνει αναβαθμίσεις .Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι και εγώ με moulty από vickmall το πήρα και μόλις βγήκε η Ελληνική πέρασα την κινέζικη official dev .Αμέσως με το mi unlock tool(εννοείτε ότι έχει προηγηθεί αίτημα για ξεκλείδωμα) ξεκλείδωσα τον bootloader και στην συνέχεια πέρασα την Ελληνική .Φυσικά άσχετα το πόσο γρήγορα το περιγράφω έφαγα με κάποια διαλείμματα γύρω στις 10 ώρες κυρίως λόγω του λάθος img για το twrp

 

Άρα δεν έχει σημασία με ποια ρομ θα έρθει η συσκευή.

Την αίτηση για ξεκλείδωμα την έχω κάνει ήδη και ας μην είμαι απόλυτα σίγουρος για το αν θα πάρω το τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση με OTA για την V7.2.1.0.LHOCNDA (MIUI7) (Official China).

Θα την περασω το βραδυ γιατι ειμαι με 15% μπαταρια.

Την δοκιμασε κανεις?

 

 

Επισης ειδα οτι βγηκε και Update για την Global. Version: V7.1.8.0.LHOMICL (MIUI7)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση με OTA για την V7.2.1.0.LHOCNDA (MIUI7) (Official China).

Θα την περασω το βραδυ γιατι ειμαι με 15% μπαταρια.

Την δοκιμασε κανεις?

 

 

Επισης ειδα οτι βγηκε και Update για την Global. Version: V7.1.8.0.LHOMICL (MIUI7)

 

Καλησπέρα, το παρέλαβα χθες με το Vickmall να σπάει κάθε ρεκόρ,παραγγελία στις 20, στις 24 Μαρτίου ήταν Αθήνα και λόγω αργίας και Σαββατοκύριακου το παρέλαβα Δευτέρα πρωί. Με το που το άνοιξα μου ήρθε ειδοποίηση για V7.2.1.0.LHOCNDA την οποία και πέρασα αμέσως, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με προηγούμενη έκδοση. Antutu έδειξε 75979.

Έβγαλα και κάποιες φωτό γιατί είδα αρκετοί ρωτάτε για την κάμερα..όντως το βράδυ έχει θεματάκι αλλα μια χαρά αν τις θέλετε για social media...

https://www.flickr.com/photos/127061618@N02/sets/72157666359652452/with/26075583916/

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από junior288009

 

Καλο θα ηταν καποιος φιλος που εχει γνωσει να μας εγραφε τον τροπο(οπως ζητα και ο φιλος παραπανω),απο official English/Chinese rom να παμε στην global αφου σε αυτη ειναι φορτωμενα ολλα τα google apps και δεν εχουμε την chinese search engine.

Ευχαρισρω.

 

Αφού θα φλασάρεις που θα φλασάρεις γιατί δεν πας στην Ελληνική μια και καλή;;

 

Δεν θελω να φλασαρω θελω απο official να παω global.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από junior288009

 

Καλο θα ηταν καποιος φιλος που εχει γνωσει να μας εγραφε τον τροπο(οπως ζητα και ο φιλος παραπανω),απο official English/Chinese rom να παμε στην global αφου σε αυτη ειναι φορτωμενα ολλα τα google apps και δεν εχουμε την chinese search engine.

Ευχαρισρω.

 

Αφού θα φλασάρεις που θα φλασάρεις γιατί δεν πας στην Ελληνική μια και καλή;;

 

Δεν θελω να φλασαρω θελω απο official να παω global.

 

Καλησπερα φιλε μου, διαβασε πολυ προσεκτικα https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12539-RN3Pro-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CF%86%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-multi-language-ROM-NON-off/

 

@ dimis_pj Καλοριζικο,σφαιρα σου ηρθε!!

Edited by xristos_nay
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παρέλαβα χθες με το Vickmall να σπάει κάθε ρεκόρ,παραγγελία στις 20, στις 24 Μαρτίου ήταν Αθήνα και λόγω αργίας και Σαββατοκύριακου το παρέλαβα Δευτέρα πρωί. Με το που το άνοιξα μου ήρθε ειδοποίηση για V7.2.1.0.LHOCNDA την οποία και πέρασα αμέσως, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με προηγούμενη έκδοση. Antutu έδειξε 75979.

Έβγαλα και κάποιες φωτό γιατί είδα αρκετοί ρωτάτε για την κάμερα..όντως το βράδυ έχει θεματάκι αλλα μια χαρά αν τις θέλετε για social media...

https://www.flickr.com/photos/127061618@N02/sets/72157666359652452/with/26075583916/

Καλησπέρα,αυτά είναι πολύ καλά νέα τόσο γρήγορα να έρθει απο κινά,ήθελα να σε ρωτήσω με ποια επέλεξες NL Post η SG Post και σου ήρθε τόσο νωρίς.

Εγώ επέλεξα SG Post και το παρήγγειλα 24 Μαρτίου από το Vickmall .

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα στο http://www.17track.net και σε λίγες μέρες το έχεις.

Αν δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, θα είναι λόγω του προβλήματος που αναφέρθηκε ότι έχει ο server της sg post.

Στείλε μήνυμα/email στο vickmall και ρώτα τους να σου πουν που βρίσκεται το "πακέτο"...;)

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγηλα κ εγω το κινητο απο EU κ μολις πηρα tr.number.λογικα αυριο θα το εχω,ετσι δεν ειναι? Που εδρευει η αποθηκη του vickmall?το στελνουν με preinstalled multi
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα στο http://www.17track.net και σε λίγες μέρες το έχεις.

Αν δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, θα είναι λόγω του προβλήματος που αναφέρθηκε ότι έχει ο server της sg post.

Στείλε μήνυμα/email στο vickmall και ρώτα τους να σου πουν που βρίσκεται το "πακέτο"...;)

Με το http://www.17track.net δεν μου το εμφανίζει καθόλου.Με το http://xoms.4px.com/ μου εμφανίζει αυτό,

 

2016-03-28 23:59

SINGAPORE / Arrive at Airport

2016-03-28 18:00

HONGKONG / Depart from Airport

2016-03-28 16:00

HONGKONG / Depart from facility

2016-03-28 14:00

HONGKONG / Arrive at facility

2016-03-27 23:41

Mingle,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility

2016-03-27 23:41

Mingle,Shenzhen,China / Shipment operation completed

2016-03-26 00:05

Shipment information received

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο για να πετάξει!!! ;)

 

Αυτοί είναι οι χρόνοι σου από δω και πέρα και χρόνος παραλαβής ένα πενθήμερο περίπου (άλλα τριήμερα δεν έχει :lol:):

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-03-2016 11:51 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-03-2016 06:30 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2016 09:30 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2016 11:30 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-03-2016 17:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 07:27 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 09:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 09:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο για να πετάξει!!! ;)

 

Αυτοί είναι οι χρόνοι σου από δω και πέρα και χρόνος παραλαβής ένα πενθήμερο περίπου (άλλα τριήμερα δεν έχει :lol:):

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-03-2016 11:51 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-03-2016 06:30 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2016 09:30 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2016 11:30 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-03-2016 17:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 07:27 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 09:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 25-03-2016 09:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Άντε να έρθει ,στην αρχή ίσως να μου φανεί κάπως διαφορετικό με το xiaomi-miui, είναι μέχρι να το συνηθίσω λίγο και μετά θα του περάσω την ελληνική Rom,τα παιδιά στην ελληνική κοινότητα κάνουν φοβερή δουλειά,

Το ζήτησα με Original Rom (only have English&Chinese) απο vickmall,για να του περάσω πιο εύκολα την ελληνική,φυσικά πρέπει να το ξεκλειδώσω πρώτα.

Ας έρθει με το καλό και βλέπουμε.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει αν η global παίρνει αναβαθμίσεις OTA??

υπαρχει ενα παληκαρι 3 σελιδες πισω που ξερει. το ποστ σου το αφηνω να το βρεις για εξασκηση. ;)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κ αν ξερει καποιος βοηθαει?ειχα περασμενη την ελληνικη stable.ειπα να περασω την ελληνικη dev 6.3.24.το εκανα μεσω recovery ekana κ το wipe αλλα μολις ξεινησε δεν μου ανοιγει με τιποτα το wifi.ολα τα αλλα οκ.τελικα ξαναγυρισα στην stable.εχει καποιος καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Πέμπτη πρωί παρήγγειλα και μου έστειλαν tracking number Παρασκευή απόγευμα. Δεν μου έχει βγάλει πληροφορία ακόμα. Ελπίζω να είναι μόνο ο server το πρόβλημα. 10 Απριλίου θα είμαι εκτός Ρόδου και θα λείψω 1 ½ εβδομάδα. Θέλω να την έχω τη συσκευή πριν φύγω.

 

Φίλε είναι κορυφαίο το Nillkin. Μην ρισκάρεις με άλλο γυαλί από εδώ και στο εξής.:)

 

σημερα το 17truc εβαλε πληροφοριεσ..για δοκιμασετο..και οσο για την Nillkin σημερα μου ειρθε..την πηρα απο bangood..την amazinq h9 sta 7$..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κ αν ξερει καποιος βοηθαει?ειχα περασμενη την ελληνικη stable.ειπα να περασω την ελληνικη dev 6.3.24.το εκανα μεσω recovery ekana κ το wipe αλλα μολις ξεινησε δεν μου ανοιγει με τιποτα το wifi.ολα τα αλλα οκ.τελικα ξαναγυρισα στην stable.εχει καποιος καποια λυση?

Έπρεπε να κάνεις ακόμα ένα wipe μετά το φλασάρισμα της ρομ ή και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Συνήθως λύνονται αυτά τα "χαζά"...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...