Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση.

Εχω το kingoroot και ενώ μου δείχνει το root checker ότι είναι root το κινητό όταν πάω να τρέξω μια εφαρμογή μου λέει no root. Πως να το κάνω root με ποιο πρόγραμμα?

 

Τι ρομ εχεις?

Official rom πρεπει να εχεις κωδικο και να ξεκλειδωσεις για να περασεις twrp Και να μπορεις να κανεις ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σημερα παρέλαβα κ εγω. Μια απορία. Αφου εγκατεστησα το google play μερικές εφαρμογες μου λεει πως δεν ειναι συμβατές. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σημερα παρέλαβα κ εγω. Μια απορία. Αφου εγκατεστησα το google play μερικές εφαρμογες μου λεει πως δεν ειναι συμβατές. Τι μπορώ να κάνω?

 

Μήπως απλά δεν είναι συμβατές? Για ποιες κάνα δυο να τσεκάρουμε και μεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως έχουμε μεγάλοποιησει λίγο το θέμα του unlock? Εγώ φοράω την official τελευταία και το κινητό φυσάει, ακόμα και το θέμα με τα ελληνικά έχει λύση με το locale more, εννοώ στις εφαρμογές βέβαια ότι στο μενού. Νομίζω ότι δίνεται λάθος εντύπωση σε τυχόν αγοραστές, το κινητό όπως είναι από τη μάνα του δεν έχει κάποιο θέμα...

 

συμφωνω απολυτα...χαρειται το εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχει και σε πολλά EU Warehouses απ'ότι βλέπω.. με τιμή κοντά στα 270$ για το 3/32GB!
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα κάνω αλλά πάλι όταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή μού βγάζει error

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.youtube.com/watch?v=QwUTAuiG1B8.... κατεβαστε το πλει στορ συμφωνα με αυτο το βιντεο για να μην εχετε θεματα

 

Έτσι το κάνω αλλά και πάλι όταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή μού βγάζει error

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρακολουθω εδω και εβδομαδες το topic με το xiaomi redmi note 3 pro. θα ηθελα μερικες πληροφοριεσ απο εσας που το εχετε μια γενικη εντυπωση.Αν παρουσιασε καποια προβληματα. Σκεφτομαι να το παραγειλω απο το vickmail αλλα υπαρχουν δυο επιλογες Multi-language Rom&Google play store installed η Original Rom(only have English&Chinese) ποιες οι διαφορες τους ? Να αναφερω ακομη οτι πρωτη φορα θα αγορασω κινεζικο τηλεφωνο τι προσδοκιες να περιμενω

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ για ένα φίλο το 2/16 golden από vickmall (SG Post) σε 13 μέρες. Έκδοση 7.1.9.0.0 global. Τελική τιμή 194,14€ με μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα (με τη προεπιλεγμένη ρύθμιση του paypal μου το έβγαζε τότε 197€).

Εμένα προχθές το 3/32 που το παρήγγειλα από viclmall mastercard της eurobank πέρασε κανονικά με paypal και η χρέωση από την τράπεζα ήταν 207,76 ευρώ.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρακολουθω εδω και εβδομαδες το topic με το xiaomi redmi note 3 pro. θα ηθελα μερικες πληροφοριεσ απο εσας που το εχετε μια γενικη εντυπωση.Αν παρουσιασε καποια προβληματα. Σκεφτομαι να το παραγειλω απο το vickmail αλλα υπαρχουν δυο επιλογες Multi-language Rom&Google play store installed η Original Rom(only have English&Chinese) ποιες οι διαφορες τους ? Να αναφερω ακομη οτι πρωτη φορα θα αγορασω κινεζικο τηλεφωνο τι προσδοκιες να περιμενω

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Θα έλεγα καταρχήν ότι πάρτο άφοβα. Εφόσον δε σε ενοχλεί το μενού στα αγγλικά βάλε την official γιατί είναι πιο σταθερή και γενικώς multilingual που έβγαλαν κάποιοι Βιετνάμεζοι δεν είναι για να εμπιστεύεσαι. Και εγώ δεν είχα ξαναπάρει κινέζικο και τώρα σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που πλήρωσα αυτό το ποσό για αυτό το κινητό. Το μόνο αρνητικό μην έρθει Ελαττωματικο η πάθει κάτι στη πορεία, Support στην Ελλάδα δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κατεβασω την 7.1.20 απο το λινκ που εχει μπει εδω αλλα λεει doesnt exist ori is under moderating κατι τετοιο

 

Ορίστε..

http://obigota.d.miui.com/V7.1.20.0.LHOCNCL/miui_HMNote3Pro_V7.1.20.0.LHOCNCL_aa46fe2d66_5.1.zip

Link to comment
Share on other sites

Την έχω σε redmi note 2. Έχει θέμα με το σημα όντως αλλά και με το wifi.

Άσε που γλυστράει υπερβολικά.

 

Κριμα... και φαινοταν ωραια..

 

θελω μια θηκη σε στυλ bumper μονο γυρω γυρω αλλα δεν εχω βρει κατι... εχει βρει κανεισ κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

παιδια αναμεσα σε redmi note 3 pro και meizu mx5 τι θα προτεινατε?

 

Είχα κι εγώ αυτό το δίλημμα αλλά τελικά επικράτησε το RN3 PRO λόγω μπαταρίας. Μεγάλη υπόθεση να μην κλείνεις ποτέ WiFi και data και να βγάζεις άνετα 2 μέρες. Από την άλλη, αν σε νοιάζει περισσότερο το root πάρε το MX5. Με το RN3 PRO θα πρέπει να περιμένεις για ξεκλείδωμα, dev ROM κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ενω στο meizu ξερεις εξαρχης οτι δε παιζει ξεκλειδωμα και σταματας να αγχωνεσαι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση για unlock απο εδώ (στα Αγγλικά):

http://en.miui.com/unlock/

 

Για ADB drivers κλπ, κατεβάστε ΑΥΤΟ (απο το forum στο en.miui.com)

 

Για όσους κάνουν αγορα βάλτε μετατροπή συναλλάγματος να κάνει η τράπεζα (όχι το paypal που κρατάει προμήθεια). Το πως ψάξτε το στο google (π.χ. ΕΔΩ)

 

Αυτά για τώρα!

 

ΥΓ: @demakhs παρακολούθησα την ταλαιπωρία σου στο fastcardtech (την έβλεπα συχνά μέσω tapatalk καθώς ήταν παντα στα κορυφαία θέματα). Πως πήγε;

 

Σας δούλεψαν οι drivers;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε βοηθηστε με σε κατι.Λεω να παρω το 2/16 απο banggood αλλα το δινουν με multilanguage οταν το παραλβω λοιπον ειναι ευκολο να περασω την official rom?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ναι μια χαρα.

 

Ενω στον device manager επιλέγω χειροκίνητα τους αντίστοιχους drivers, συνεχίζει να μην αναγνωρίζεται απο το πρόγραμμα που θέλω το κινητό.

 

Αυτόματα ούτε καν.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ αυτό το δίλημμα αλλά τελικά επικράτησε το RN3 PRO λόγω μπαταρίας. Μεγάλη υπόθεση να μην κλείνεις ποτέ WiFi και data και να βγάζεις άνετα 2 μέρες. Από την άλλη, αν σε νοιάζει περισσότερο το root πάρε το MX5. Με το RN3 PRO θα πρέπει να περιμένεις για ξεκλείδωμα, dev ROM κτλ.

 

 

Το root για το root δε μπορώ να το καταλάβω... Εγώ που έχω ελληνικά απ'το vickmall και κάνω όλες μου τις διεργασίες απροβλημάτιστα και το κινητό να "πυροβολαει", δε μπορώ να ζητήσω κάτι άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...