Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επιβεβαιώσω και γω με τη σειρά μου την αδυναμία σύνδεσης με το media-nav του αυτοκινήτου μου. Αντε να δούμε πως θα λυθεί τούτο.

 

Παιδιά γράφετε τι rom έχετε και σε τι αμάξι είναι το πρόβλημα. Εγώ με official rom και αμάξια Hyundai συνδέεται άμεσα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά γράφετε τι rom έχετε και σε τι αμάξι είναι το πρόβλημα. Εγώ με official rom και αμάξια Hyundai συνδέεται άμεσα!!

Μάλλον είσαι ενας από τους τυχερούς... Είμαι με την κινέζικη stable 7.1.20.0 (και στην 7.1.18 το ίδιο γινόταν), με Νοκια bt hands free συνδέεται μια χαρά, αλλά στο αυτοκίνητο αφου βάλω τον κωδικό συνδέεται και ενώ στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο, στο αυτοκίνητο ανάβει για 1 -2 δευτερόλεπτα η ένδειξη οτι συνδέθηκε και μετά σβήνει και φυσικά δεν υπάρχει επικοινωνία. Μέχρι αλλη rom άλλαξα στο αυτοκίνητο μπας και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Η μονάδα στο αυτοκίνητο έχει δοκιμαστεί και δουλεύει άνετα και χωρίς προβλήματα με: Galaxy S4 και A5. Η μονάδα στο αυτοκίνητο είναι αυτή

Όπως έχω ξαναγράψει, αν το Googlαρετε θα δείτε οτι και το δικό μας αλλά και άλλα Xiaomi έχουν πολλά προβλήματα με το bt, ευελπιστω να διορθωθεί σε επόμενο update. Εχω στείλει και bug report στην Xiaomi.

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι ενας από τους τυχερούς... Είμαι με την κινέζικη stable 7.1.20.0 (και στην 7.1.18 το ίδιο γινόταν), με Νοκια bt hands free συνδέεται μια χαρά, αλλά στο αυτοκίνητο αφου βάλω τον κωδικό συνδέεται και ενώ στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο, στο αυτοκίνητο ανάβει για 1 -2 δευτερόλεπτα η ένδειξη οτι συνδέθηκε και μετά σβήνει και φυσικά δεν υπάρχει επικοινωνία. Μέχρι αλλη rom άλλαξα στο αυτοκίνητο μπας και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Η μονάδα στο αυτοκίνητο έχει δοκιμαστεί και δουλεύει άνετα και χωρίς προβλήματα με: Galaxy S4 και A5. Η μονάδα στο αυτοκίνητο είναι αυτή

Όπως έχω ξαναγράψει, αν το Googlαρετε θα δείτε οτι και το δικό μας αλλά και άλλα Xiaomi έχουν πολλά προβλήματα με το bt, ευελπιστω να διορθωθεί σε επόμενο update. Εχω στείλει και bug report στην Xiaomi.

 

Μάλιστα. Τι να πω πραγματικά περίεργο. Εγώ με Samsung Note 2 είχα θέμα σε Hyundai αμάξι ενώ συνδεόταν κανονικά και έστελνε ήχο όταν μίλαγα σε skype και τηλέφωνο δεν τον έστελνε όταν χρησιμοποιούσα το viber! Δεν ξέρω που οφείλονται όλα αυτά! Ευτυχώς που μου δουλεύει αυτό το κινητό άψογα γιατί χρησιμοποιώ όντως πολύ την ανοιχτή ακρόαση στο αμάξι για τουλάχιστον 2 ώρες την ημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφετε τι rom έχετε και σε τι αμάξι είναι το πρόβλημα. Εγώ με official rom και αμάξια Hyundai συνδέεται άμεσα!!

 

Media-nav εχει μονο η renault και η dacia. Ειναι λεξεις κατατεθεν για τους εχοντες.

Δοκιμασα με την 16,18 και τωρα την 20. Πηρα μπ...:X

Δοκιμασμενο το Media-nav me Asus, Samsung, Nokia και Huawei.

 

[edit] Σημερα δοκιμάσθηκε ενα Redmi note 2 με την προηγούμενη stable rom. Ολα καλα και εκεί.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ξεκόλλησε και το δικό μου απο αθηνα λογικά αύριο θα το εχω. Να ρωτησω κατι, τελικά μπορούμε να βαλουμε την ελληνική ρομ ή όχι. Κάπου διαβασα ότι δεν ξεκλειδώνει γτ δεν υπάρχουν dev. τι ισχύει τελικά?
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τι να πω πραγματικά περίεργο. Εγώ με Samsung Note 2 είχα θέμα σε Hyundai αμάξι ενώ συνδεόταν κανονικά και έστελνε ήχο όταν μίλαγα σε skype και τηλέφωνο δεν τον έστελνε όταν χρησιμοποιούσα το viber! Δεν ξέρω που οφείλονται όλα αυτά! Ευτυχώς που μου δουλεύει αυτό το κινητό άψογα γιατί χρησιμοποιώ όντως πολύ την ανοιχτή ακρόαση στο αμάξι για τουλάχιστον 2 ώρες την ημέρα!!!

 

Και εγώ το χρησιμοποιώ πoλύ στο αυτοκίνητο και μου έχει κόψει τα χέρια.

Και το γα..ωτο στην υπόθεση είναι οτι ακόμα δεν είμαι και root να δοκίμαζα καμιά άλλη εφαρμογή bt από άλλο μοντέλο

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά.Είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να παραγγείλω από το To2c.com το xiaomi redmi 3 note pro 3/32 gb. Παρατήρησα ότι η συνολική τιμή βγαίνει 204.34 Ευρώ (εκτός αν δεν πρόσεξα κάτι άλλο!!).

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με τους τρόπους αποστολής (freeshiping πάντα!). Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να προτιμήσω κάτι συγκεκριμένο απο τα παρακάτω?

 

EU Registered Airmail(NL)(7-20 Business Days, Need Declare Mobile Phone ) €0.00

Singapore Post ( 10-40 Business Days ) €0.00

 

Freeshipping

POST NL ( 10-40 Business Days ) €0.00

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά.Είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να παραγγείλω από το To2c.com το xiaomi redmi 3 note pro 3/32 gb. Παρατήρησα ότι η συνολική τιμή βγαίνει 204.34 Ευρώ (εκτός αν δεν πρόσεξα κάτι άλλο!!).

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με τους τρόπους αποστολής (freeshiping πάντα!). Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να προτιμήσω κάτι συγκεκριμένο απο τα παρακάτω?

 

EU Registered Airmail(NL)(7-20 Business Days, Need Declare Mobile Phone ) €0.00

Singapore Post ( 10-40 Business Days ) €0.00

 

Freeshipping

POST NL ( 10-40 Business Days ) €0.00

 

Δεν βγαίνει τόσο το κινητό. 230 δολάρια έχει το ασημί περίπου 220 ευρώ(λάθος, 208 είναι). Μην χρησιμοποιείς την ισοτιμία που λέει το site σε ευρώ καθώς είναι λάθος.

 

Για μένα επέλεξε το Vickmall.com καθώς είναι πιο αξιόπιστο και μέθοδο αποστολής Singapore post.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει τόσο το κινητό. 230 δολάρια έχει το ασημί περίπου 220 ευρώ. Μην χρησιμοποιείς την ισοτιμία που λέει το site σε ευρώ καθώς είναι λάθος.

 

Για μένα επέλεξε το Vickmall.com καθώς είναι πιο αξιόπιστο και μέθοδο αποστολής Singapore post.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει τόσο το κινητό. 230 δολάρια έχει το ασημί περίπου 220 ευρώ. Μην χρησιμοποιείς την ισοτιμία που λέει το site σε ευρώ καθώς είναι λάθος.

 

Για μένα επέλεξε το Vickmall.com καθώς είναι πιο αξιόπιστο και μέθοδο αποστολής Singapore post.

 

από google:

 

Convert 230 US Dollar to Euro. 230 USD = 207.377219 EUR

 

που την βρήκες αυτήν την ισοτιμία;

Edited by pan0s78
Link to comment
Share on other sites

από google:

 

Convert 230 US Dollar to Euro. 230 USD = 207.377219 EUR

 

που την βρήκες αυτήν την ισοτιμία;

 

Γράψε λάθος. Έχεις δίκαιο για την ισοτιμία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά.Είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να παραγγείλω από το To2c.com το xiaomi redmi 3 note pro 3/32 gb. Παρατήρησα ότι η συνολική τιμή βγαίνει 204.34 Ευρώ (εκτός αν δεν πρόσεξα κάτι άλλο!!).

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με τους τρόπους αποστολής (freeshiping πάντα!). Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να προτιμήσω κάτι συγκεκριμένο απο τα παρακάτω?

 

EU Registered Airmail(NL)(7-20 Business Days, Need Declare Mobile Phone ) €0.00

Singapore Post ( 10-40 Business Days ) €0.00

 

Freeshipping

POST NL ( 10-40 Business Days ) €0.00

 

Καλο ειναι να κανεις ενα checkout στο paypal χωρις να πληρωσεις ωστε να δεις το ακριβες ποσο που θα δωσεις.

 

Εγω το πηρα απο Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από vickmall στο shipping method παίζει ρόλο τι θα επιλέξω?

Έχει SG και NL method.

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση,αφού πατήσω unlock,με στέλνει σε κάτι κινέζικα!

Τι κάνω?

Πάω σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από vickmall στο shipping method παίζει ρόλο τι θα επιλέξω?

Έχει SG και NL method.

 

Εγω το παρειγγειλα με SG γιατι μου ειναι πιο γνωριμο. Παντως νομιζω ειναι το ιδιο γιατι εχει τυχει να εχω παρει απο Gearbest διαφορετικα πραγματα για εμενα και για εναν φιλο μου τα οποια εσταλησαν την ιδια μερα το ενα με SG και το αλλο NL και μας εφτασαν ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παραγγειλει το 3/32 απο vick με την Multi-language Rom. Για να περασω την ελληνικη ρομ ποιες ενεργειες κανω?

Δηλ ειναι οι αντιστοιχες με την Original Rom?

Το κιν ειναι στο <<δρομο>> με SG.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παραγγειλει το 3/32 απο vick με την Multi-language Rom. Για να περασω την ελληνικη ρομ ποιες ενεργειες κανω?

Δηλ ειναι οι αντιστοιχες με την Original Rom?

Το κιν ειναι στο <<δρομο>> με SG.

Ευχαριστω.

Κάνεις λογαριασμό στο en.Miui.com (ποστάρεις μερικά μηνύματα, thanks κλπ) να φαίνεσαι ενεργό μέλος και κάνεις αίτηση ξεκλειδώματος. Η έγκριση θα έρθει μετά απο περίπου 2 εβδομάδες οπότε θα έχεις το κινητό στα χέρια σου πρώτα. Μετά πρέπει να γίνει ξεκλείδωμα (προς στιγμή δε πετυχαίνει σε κανένα λόγω server) και απο τη στιγμή που θα γίνει unlock o bootloader μπορείς να περάσεις twrp και να περάσεις απο πάνω την Ελληνική.

Μέχρι στιγμής υπάρχει στασιμότητα, μόνος ένας έχει αναφέρει οτι πέρασε την Ελληνική (@Dante:respect:) και ήθελε λίγο κόπο παραπάνω λόγω αρχής. Όμως είναι αρχή και όλα θα στρώσουν σύντομα! Και η Ευρωπαϊκή κοινότητα θα βγάλει και rom (με Ελληνικά εννοειται) που θα περνιέται και με κλειδωμένο bootloader (Miflash tool) όπως περίπου γίνεται και για το απλό redmi note 3.

Αυτά τα γράφω γενικά για σας τους νεότερους χρήστες και όλους όσους ακόμη δεν ξέρουν τι παίζει με το κινητό.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Bασιλη σιγουρα θα μας βοηθησει. Mε το καλο να ερθουν τα phones σε ολους μας και να συνεχιστει η καλη δουλεια που γινεται στα αλλα νηματα με τα μοντελα της xiaomi !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βασίλη.

Χρειάζονται τέτοια μηνύματα που και που για τα στραβάδια (including me, ημι-στραβάδι :lol: :lol:,

γιατί έχω μπλέξει τις διαδικασίες φλασαρισματος για συσκευές samsung, Meizu & xiaomi :wacko:).

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για την τιμή και την αγορά να πω οτι το πηρα σημερα το ασημι 229,99$ απο vickmall με paypal κανονικά, χωρις να εχω balance. Βλεπω ομως οτι στην τραπεζα μου κράτησε 216€ και οχι 206€ που λετε..γιατι?τι βλακεια εχω κανει? Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πουθενά οι adb drivers του κινητού; Θέλω να ενεργοποιήσω το Helium και πρέπει να συνδεθεί έτσι...
Link to comment
Share on other sites

239,99 εννοείς προφανώς γιατί με 299,99 πας σε άλλη κατηγορία!

Έχεις αφήσει την επιλογή να κάνει την μετατροπή του νομίσματος το PayPal και όχι η τράπεζα σου μήπως?

Link to comment
Share on other sites

239,99 εννοείς προφανώς γιατί με 299,99 πας σε άλλη κατηγορία!

Έχεις αφήσει την επιλογή να κάνει την μετατροπή του νομίσματος το PayPal και όχι η τράπεζα σου μήπως?

229,99 $ μωρε sorry..εμπλεξα με τα 9αρια στο κινητο..ωπ,που το βρισκω αυτο να το αλλαξω? Sorry παιδια για το offtopic

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για την τιμή και την αγορά να πω οτι το πηρα σημερα το ασημι 229,99$ απο vickmall με paypal κανονικά, χωρις να εχω balance. Βλεπω ομως οτι στην τραπεζα μου κράτησε 216€ και οχι 206€ που λετε..γιατι?τι βλακεια εχω κανει?

 

Εγω κανω το παρακατω καθε φορα

 

Καλο ειναι να κανεις ενα checkout στο paypal χωρις να πληρωσεις ωστε να δεις το ακριβες ποσο που θα δωσεις.

 

Εγω το πηρα απο Vickmall.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις αφήσει την επιλογή να κάνει την μετατροπή του νομίσματος το PayPal και όχι η τράπεζα σου μήπως?

 

Υπαρχει τετοια επιλογη καπου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...