Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φιλε ελεος. Περασαν 5 ωρες, εκανα φορματ το pc, ανοιξα το κινητο με τα νυχια μου 10 φορες, εβρισα, εσκασα, προσπαθησα 15-20 διαφορετικες μεθοδους και παντου εβλεπα ομοιοτητες, ειδικα αυτο με το λαμπακι που αναβωσβηνει, και πως μου ερχετε και αλλαζω καλωδιο και βαζω ενα της πλακας ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ειναι να μην του γ@!ρες@ την πο#)_# , γ@μ,.. την κ@τ@δ..

τοσες ωρες απο τη ζωη μου

ΓΜΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Δεν μπορουσες να το πεις λιγο νωριτερα?:p:p:p

Ωχ θεε μου θα τρελαθω. Απο τις 6 το πρωι ειμαι ορθιος και τωρα αυτο.

ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ

 

ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!! ΤΟ ΕΚΑΝΑ 1000 ΚΟΜΜΑΤΙΑ. ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

και τι καλωδιο εβαλα, απο ηλεκτρονικο τσιγαρο που ξεχασε η μανα μου, ακου εδω, να αποτυγχανει το premium καλωδιο xiaomi και να δουλευει και η τελευταια μ@λ@@@@@@.

 

Το premium ειναι σχετικο παντα,ετυχε να μην ηταν πολυ καλη καταστκευη η να ζεσταθηκε ο μανδυας,μονωση κτλπ!!Ειχες και mi3 αν θυμαμαι και με αυτο το καλωδιο σου εκανε κολπα?Εγω εχω παρει και ενα της blitzwolf και κανω την δουλεια μου..αλλα θελω να βρω ενα ευρωπαικο η ιντερνατιοναλ φορτιστη απο kate να αγορασω γνησιο παντα αλλα δεν βρισκω πουθενα!!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε να συνδεθείς με το number id , ή με τον αριθμό του κινητού σου, μέσα από την εφαρμογή πρώτα στο τηλέφωνο και μετά βάλτο στο pc με το MiFlashUnlock_v1.0.1225.2_English. Μήπως πέρασε πάνω από ένας μήνας από τότε που πήρες την έγκριση?

 

Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα...οχι η εγκριση εγινε προχθες αργα το βραδυ...αμα κανω νεο λογαριασμο και βαλω παλι αναγκαστικα τον ιδιο αριθμο κινητού θα παιξει ή δν θα με αφησει;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα...οχι η εγκριση εγινε προχθες αργα το βραδυ...αμα κανω νεο λογαριασμο και βαλω παλι αναγκαστικα τον ιδιο αριθμο κινητού θα παιξει ή δν θα με αφησει;

 

Δοκιμασε παλι..κρασαρουν οι server της πολλες φορες..το κινητο γυριζει σε fastboot mode ετσι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το premium ειναι σχετικο παντα,ετυχε να μην ηταν πολυ καλη καταστκευη η να ζεσταθηκε ο μανδυας,μονωση κτλπ!!Ειχες και mi3 αν θυμαμαι και με αυτο το καλωδιο σου εκανε κολπα?Εγω εχω παρει και ενα της blitzwolf και κανω την δουλεια μου..αλλα θελω να βρω ενα ευρωπαικο η ιντερνατιοναλ φορτιστη απο kate να αγορασω γνησιο παντα αλλα δεν βρισκω πουθενα!!!

 

Οπως ειπες όλα είναι σχετικα.

Θα μπορούσες να βρεις ενα αξιόλογο EU φορτιστη στα κατάλληλα ρεύματα για την συσκευή για να κανεις δουλειά.

Βέβαια σημαντικό είναι και το καλώδιο που έχει.

Εμένα μου έχει κάτσει ένας απο Nokia n85, βάλε ποσά χρόνια είναι!

Μαζί με το καλώδιο USB που είχε το κουτί τοτε είναι μόνιμα πανω στο pc οπου οτι και αν έχω βάλει παιζει άψογα.

Αρα ,καλό ποιοτικά να είναι και απο οπου είναι.;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε παλι..κρασαρουν οι server της πολλες φορες..το κινητο γυριζει σε fastboot mode ετσι?

 

Ναι αλλα στο προγραμμα μου βγαζει μυνημα "your mi account doesnt have the permissions" πριν μ πεταξει μυνημα να συνδεσω το κινητο...οποτε δεν φτανω καν στο σημειο να το συνδεσω

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπες όλα είναι σχετικα.

Θα μπορούσες να βρεις ενα αξιόλογο EU φορτιστη στα κατάλληλα ρεύματα για την συσκευή για να κανεις δουλειά.

Βέβαια σημαντικό είναι και το καλώδιο που έχει.

Εμένα μου έχει κάτσει ένας απο Nokia n85, βάλε ποσά χρόνια είναι!

Μαζί με το καλώδιο USB που είχε το κουτί τοτε είναι μόνιμα πανω στο pc οπου οτι και αν έχω βάλει παιζει άψογα.

Αρα ,καλό ποιοτικά να είναι και απο οπου είναι.;)

 

Σκέφτομαι τον φορτιστη της ίδιας εταιρίας με qc 2.0 και κανονική θυρα απο bangood σε προσφορά μολις βγεί παλι..Ενημέρωση η RR 5.8.0 ειναι σε nougat 7.1 με VoLte για όσους τους ειναι χρήσιμο (!)(Θα ησυχασουμε απο τους ινδούς και τα volte requests στο cm νήμα)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαξε ο μικρος την αρχικη οθονη απο τη μεσαια που εινα απο τις 7 στην τερμα αριστερα. Κολλησε το μυαλο μου πως ξαναβαζω την οθονη που ειχα ως αρχικη;
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαξε ο μικρος την αρχικη οθονη απο τη μεσαια που εινα απο τις 7 στην τερμα αριστερα. Κολλησε το μυαλο μου πως ξαναβαζω την οθονη που ειχα ως αρχικη;

 

Πας στην αρχική οθόνη και σουφρώνεις 3 δάκτυλα προς το κέντρο της οθόνης. Μετά στην οθόνη που θες για αρχική πατάς το σπιτάκι από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Πας στην αρχική οθόνη και σουφρώνεις 3 δάκτυλα προς το κέντρο της οθόνης. Μετά στην οθόνη που θες για αρχική πατάς το σπιτάκι από κάτω.

 

Εισαι πρωτος. Αν και θυμαμαι το ειχα κανει πιο απλα αυτο με τα 3 δαχτυλα. Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαξε ο μικρος την αρχικη οθονη απο τη μεσαια που εινα απο τις 7 στην τερμα αριστερα. Κολλησε το μυαλο μου πως ξαναβαζω την οθονη που ειχα ως αρχικη;

 

Τελικά τα παιδιά είναι πολυυυυ μπροστά!:baby::baby:

Εγώ κάθομαι δίπλα του ,να μάθω και κάνα καινούργιο κόλπο!:lol:

 

Οκ,όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την τελευταια nightly του cm13 και οταν φλασαρω το fix για το goodix fingerprint εχω bootloop.Διωρθωνεται αν κανω flash τον radon αλλα το fingerprint δεν δουλευει παντα .Aκομα εχω ενα αλλο bug με radon να δονειται σε τυχεες στιγμες το τηλεφωνο κατα την διαρκεια μιας κλησης .Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει ?

 

Ακομα θελω να ρωτησω αν μπορω μεσα απο την τελευταια nightly cm13 αν μπορω να φλασαρω απο fastboot το persist.img ξανα απο την τελευταια dev της miui .

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την τελευταια nightly του cm13 και οταν φλασαρω το fix για το goodix fingerprint εχω bootloop.Διωρθωνεται αν κανω flash τον radon αλλα το fingerprint δεν δουλευει παντα .Aκομα εχω ενα αλλο bug με radon να δονειται σε τυχεες στιγμες το τηλεφωνο κατα την διαρκεια μιας κλησης .Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει ?

 

Ακομα θελω να ρωτησω αν μπορω μεσα απο την τελευταια nightly cm13 αν μπορω να φλασαρω απο fastboot το persist.img ξανα απο την τελευταια dev της miui .

 

Θα σου πρότεινα clean install, να τα πάρεις με την σειρα μονο τα απαραίτητα για αρχή,δες μερικές σελίδες πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα clean install, να τα πάρεις με την σειρα μονο τα απαραίτητα για αρχή,δες μερικές σελίδες πρίν.

 

Με clean install firmware+rom_gapps δεν εχω προβλημα αλλα δεν διαβαζει το fingerprint .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_436286.html?wid=4&admitad_uid=38ab762626c92c4fc8146aae87a1fa50 είναι το σωστό μοντέλο για Ευρώπη; Δεν με ενδιαφέρει πολύ ποια ROM έχει αρκεί να είναι ξεκλείδωτο να μπορώ να βάλω ό,τι θέλω.

 

Επίσης, αν το παραγγείλω από εκεί (gearbest) πρέπει να τους πω κάτι; Π.χ. gift/πρίζα/δωράκια/κουπόνι. Μόνο από vickmall έχω πάρει και εκεί έπρεπε να τα πω όλα αυτά και να παζαρευτώ κιόλας. :p

Ας μου δώσει κάποιος μια επιβεβαιώση να ξέρω ότι δεν παρήγγειλα λάθος μοντέλο ή κάτι πάρομοιο. Επίσης η τιμή είναι καλή; Δε βρήκα price history στο kimovil.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φιλότιμη προσπάθεια να διαβάσω το νήμα αλλά για να πω την αλήθεια μάλλον ακόμα μπερδεμένα τα έχω...:worry:

 

Θέλω να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro 3GB 32GB έχω βρει το παρακάτω

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html

 

Βλέπετε κάποιο πρόβλημα στην αγορά από εκεί που εγώ δεν βλέπω...

 

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να του ρίξει μια ματιά..:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φιλότιμη προσπάθεια να διαβάσω το νήμα αλλά για να πω την αλήθεια μάλλον ακόμα μπερδεμένα τα έχω...:worry:

 

Θέλω να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro 3GB 32GB έχω βρει το παρακάτω

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html

 

Βλέπετε κάποιο πρόβλημα στην αγορά από εκεί που εγώ δεν βλέπω...

 

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να του ρίξει μια ματιά..:)

 

είναι pre-order. αποστολή θα γίνει σε 4 μέρες και πάνω.

είναι η international έκδοση που έχει την 800αρα (καλύτερα για τα ελληνικά δεδομένα- 4g wind)

είναι λίγο μακρύτερο απ το απλό και δε θα ταιριάζουν οι περισσότερες θήκες του απλού

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Με clean install firmware+rom_gapps δεν εχω προβλημα αλλα δεν διαβαζει το fingerprint .

 

Λοιπον αρχισε μετα αρχεία που έχω κυρίως βάλε το δεύτερο firmware,για ρομ μια απο αρχές Νοεμβρίου και gapps.

Τα περνάς όπως πρεπει και βλέπεις.

Αν συνεχισει βάζεις radon απο v3,0,x και του βάζεις το goodix.

Τι recovery εχεις πανω?

Link to comment
Share on other sites

είναι pre-order. αποστολή θα γίνει σε 4 μέρες και πάνω.

είναι η international έκδοση που έχει την 800αρα (καλύτερα για τα ελληνικά δεδομένα- 4g wind)

είναι λίγο μακρύτερο απ το απλό και δε θα ταιριάζουν οι περισσότερες θήκες του απλού

Οπότε η μόνη διαφορά του με αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_436286.html?wid=4&admitad_uid=38ab762626c92c4fc8146aae87a1fa50 είναι ότι το τελευταίο απλά δεν έχει την 800αρα και είναι λίγο μικρότερο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με clean install firmware+rom_gapps δεν εχω προβλημα αλλα δεν διαβαζει το fingerprint .

 

 

 

 

 

 

 

Λοιπον αρχισε μετα αρχεία που έχω κυρίως βάλε το δεύτερο firmware,για ρομ μια απο αρχές Νοεμβρίου και gapps.

Τα περνάς όπως πρεπει και βλέπεις.

Αν συνεχισει βάζεις radon απο v3,0,x και του βάζεις το goodix.

Τι recovery εχεις πανω?

 

Με clean install, firmware, rom, gapps εμένα δεν μου εμφανίζει καν τη διαδικασία για το fingerprint. Έχω τον fp sensor. Πέρασα και τον Radon 3.0.1 αλλά δεν... Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή για κλείδωμα στα settings. Έχει νόημα να περάσω το fix για το goodix αφού έχω τον άλλο sensor?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το πήρα ήρθε με ελληνικά

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο που το πηρες εαν επιτρεπεται???
Link to comment
Share on other sites

Με clean install, firmware, rom, gapps εμένα δεν μου εμφανίζει καν τη διαδικασία για το fingerprint. Έχω τον fp sensor. Πέρασα και τον Radon 3.0.1 αλλά δεν... Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή για κλείδωμα στα settings. Έχει νόημα να περάσω το fix για το goodix αφού έχω τον άλλο sensor?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

:what:

Δες αν εχεις το Aida64 ποιο FP έχει εκει?

Εγώ έχω το FPC102x/FP.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αρχισε μετα αρχεία που έχω κυρίως βάλε το δεύτερο firmware,για ρομ μια απο αρχές Νοεμβρίου και gapps.

Τα περνάς όπως πρεπει και βλέπεις.

Αν συνεχισει βάζεις radon απο v3,0,x και του βάζεις το goodix.

Τι recovery εχεις πανω?

 

Το δευτερο firmware εχω βαλει και εγω.Τελευταια nightly και gapps .Μετα περασα goodix ειχα bootloop.

Περναω radon μπουταρει κανονικα

Μετα ξαναπερναω goodix και ξανα bootloop

Και μετα ξαναπερασα παλι radon για να μπουταρω παλι και το χω ετσι τωρα αλλα κανει αυτο το bug που δονειται κατα τη διαρκεια μιας κλησης.

Recovery εχω alka twrp 3.0.0-0

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:what:

Δες αν εχεις το Aida64 ποιο FP έχει εκει?

Εγώ έχω το FPC102x/FP.

 

Εμενα μου γραφει σκετο FP στο model και manufacturer goodix.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με clean install, firmware, rom, gapps εμένα δεν μου εμφανίζει καν τη διαδικασία για το fingerprint. Έχω τον fp sensor. Πέρασα και τον Radon 3.0.1 αλλά δεν... Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή για κλείδωμα στα settings. Έχει νόημα να περάσω το fix για το goodix αφού έχω τον άλλο sensor?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αφου περασα την radon εμενα μου εμφανιστικε επιλογη για fignerprints στις ρυθμισεις.Μηπως δεν επελεξες goodix απο aroma στην εγκατασταση του radon ?

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο firmware εχω βαλει και εγω.Τελευταια nightly και gapps .Μετα περασα goodix ειχα bootloop.

Περναω radon μπουταρει κανονικα

Μετα ξαναπερναω goodix και ξανα bootloop

Και μετα ξαναπερασα παλι radon για να μπουταρω παλι και το χω ετσι τωρα αλλα κανει αυτο το bug που δονειται κατα τη διαρκεια μιας κλησης.

 

Αν πας τηλέφωνο -> ρυθμίσεις -> ήχοι και δόνηση, έχει μια επιλογή που λέει δόνηση κάθε ένα λεπτό στις εξερχομενες κλήσεις.

 

Μήπως το έχεις ενεργό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...