Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας θέλω να αγοράσω το τηλέφωνο άμεσα, όμως διαβάζω για προβληματάκια και είμαι νιουμπι. Ποιά έκδοση να ζητήσω από βικμαλλ? Δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού. Θα δουλεύει out of the box? Το τηλέφωνο είναι για την σύζυγο και δεν θέλω να με πρήξει. Έχει υπέρυθρες? Υπάρχει έκδοση με 3 ραμ και αν ναι κάποιο λινκ. Σας ζαλισα λίγο αλλά λόγω παιδιών δεν μπορώ να διαβάσω όλο το νήμα.

 

Υ.γ. αυτό ή το λενοβο p1?

 

Πάρε αυτό

 

http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-32gb-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-grey.html

 

που είναι η international έκδοση για να πιάνεις 4g παντού. Έχει αγγλικό μενού αλλά δε βγάζει προβλήματα. Υπέρυθρες λογικά έχεις εφόσον έχει και remote control.

 

Υγ. το lenobo p1 έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά το redmi καλύτερο επεξεργαστή, κάρτα γραφικών και το miui

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/5f55c164ffed62e807e2d06a52c84dbd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σορρυ αλλα δεν με αφήνει να κάνω upload -το interface του myphone ωρες-ωρες είναι για πολλά χάπια..

 

Πάτα φίλε μου το βελάκι στο ''ενημερώσεις συστήματος'' και μετά τις 3 τελίτσες ψηλά στην οθόνη για να μπεις στα settings..

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για λογαριασμό φίλου που έχει το κινητό:

Του έπεσε κάτω με τη θήκη, του το δάγκωσε σε dt ο σκύλος του και του έσπασε το τζάμι στη γωνία, σπάσιμο που επεκτάθηκε στο 1/3 της οθόνης. Η αφή πάντως δουλεύει στο σπασμένο κομμάτι.

Τι χρειάζεται και από που θα το προμηθευτούμε φθηνά???

Ψαξε στο alliexpres για lcd note 3 pro και θα βρεις.Απο 15-20 ευρω κανουν.Οταν την παρεις κανε μια ερευνα αγορας για την τοποθέτηση γιατι ζητανε τρελα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα δεν με αφήνει να κάνω upload -το interface του myphone ωρες-ωρες είναι για πολλά χάπια..

 

Πάτα φίλε μου το βελάκι στο ''ενημερώσεις συστήματος'' και μετά τις 3 τελίτσες ψηλά στην οθόνη για να μπεις στα settings..

Και τί να κάνω από εκεί??? Τα έχω ψάξει δεν μου βγάζει κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τί να κάνω από εκεί??? Τα έχω ψάξει δεν μου βγάζει κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τιποτα.

 

Εχεις ελληνικη.

Πρεπει να μπεις στο twrp και να την περασεις απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα την Παρασκευή και έφυγε σήμερα από Κίνα. Το πήρα από gearbest. Είχα διαβάσει πως είναι καλύτερα να μου έρθει με ταχυδρομείο και όχι με κουριερ. Δεν είχα δει κάπου τέτοια επιλογή. Από ebay όταν παίρνω κάτι έρχεται κατευθείαν στο σπίτι μου χωρίς επιπλέον έξοδα. Ξέρει κανείς τι παίζει με το gearbest?

 

(Σορρυ αν έχει ήδη αναφερθεί αυτό το θέμα αλλά είναι πάρα πολλά τα μηνύματα για να το ψάξω.)

 

ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή του Outlook, και έχω κάνει τις ρυθμίσεις για ειδοποίηση στην οθόνη των εισερχόμενων email (εφαρμογή & στο κινητό)!

Όμως δεν εμφανίζεται τίποτα και όταν μπαίνω στην εφαρμογή βλέπω 10 εισερχόμενα!??

Γνωρίζετε κάτι?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.

 

Εχεις ελληνικη.

Πρεπει να μπεις στο twrp και να την περασεις απο εκει

Πέρασα την 8.0.5.0 αλλά δεν έχει ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.0.5.0 αλλά δεν έχει ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που την βρηκες αυτήν ? Και εγώ την ίδια με την δική σου έχω....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Που την βρηκες αυτήν ? Και εγώ την ίδια με την δική σου έχω....

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

 

 

Από εδώ. Εσύ έχεις ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή έχω συνηθίσει ως τώρα τους παλαιότερους μονάχα σε δικές μου ερωτήσεις ήρθε η ώρα να γράψω κ μια δική μου γνώμη/κριτική με την ελπίδα να βοηθήσω κ εγώ με τη σειρά μου αν έχει κάποιος δίλημμα...

Μέχρι πριν μερικές μέρες είχα περασμένη την xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_GTV-6.9.15 κ ενώ με όλες τις υπόλοιπες ρομ ήμουν αρκετά ευχαριστημένος, με αυτή τη συγκεκριμένη δεν ήμουν καθόλου... Έκανε "κολλήματα" σε εφαρμογές & παιχνίδια κ γενικά..Γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας...Στις κλήσεις είχε κάποια θεματάκια...Γενικότερα είχε μια αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά σε σχέση με τις προηγούμενες που είχα...!

Από την Τρίτη (αν θυμάμαι καλά) που πέρασα την Kenzo THUNDER MiUi8-6.10.13 έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος κ όσον αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας κ τα ελάχιστα/μηδαμινά κολλήματα που συνάντησα μέχρι στιγμής! Ακόμη κ στη RAM βλέπω πλέον μεγαλύτερο χώρο ο οποίος φτάνει σε ορισμένες περιπτώσεις τα 1,7GB διαθέσιμα!

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

 

 

Από εδώ. Εσύ έχεις ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτήν δεν την έβαλα ακόμα έχω την προηγούμενη 8.0.1.0 που έχει....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν δεν την έβαλα ακόμα έχω την προηγούμενη 8.0.1.0 που έχει....

Κανεις λαθος φιλε.

Αυτη δεν εχει Ελληνικα.

Αυτη που εχεις εσυ ειναι μια ρομ που πρεπει να ξεφορτωθεις αμεσα.

Πηγσινε στο πρωτο ποστ και ξεκίνα διαβασμα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.0.5.0 αλλά δεν έχει ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποιό τρόπο πέρασες τήν 8.0.5.0 μετά τήν ελληνική πού είχες πρίν?

Από updater του κινητού ή από το PC?

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα την Παρασκευή και έφυγε σήμερα από Κίνα. Το πήρα από gearbest. Είχα διαβάσει πως είναι καλύτερα να μου έρθει με ταχυδρομείο και όχι με κουριερ. Δεν είχα δει κάπου τέτοια επιλογή. Από ebay όταν παίρνω κάτι έρχεται κατευθείαν στο σπίτι μου χωρίς επιπλέον έξοδα. Ξέρει κανείς τι παίζει με το gearbest?

 

(Σορρυ αν έχει ήδη αναφερθεί αυτό το θέμα αλλά είναι πάρα πολλά τα μηνύματα για να το ψάξω.)

 

ευχαριστώ. :)

 

θα σου ερθει στο σπιτι χωρις να πληρωσεις τιποτα παραπανω. Εκτως και αν ελεγθει απ το τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Έχω αγοράσει το τηλέφωνο πριν από ένα μήνα απο vikmall και το ζήτησα με την official global stable χωρις ελληνικά. Ήρθε με την 8.0.1.0 και ακόμα δεν του έχουμε κάνει κάποιο update.

 

Πριν από λίγο προσπαθώντας να αλλάξει backround οθόνη η κόρη μου το σεταρε σε οθόνη κλειδωματος με αριθμούς, όπου χρειάζεται να δώσεις κάποιον αριθμό για να ξεκλέιδώσει.

Δεν ξέρω από ποιο σημείο το έκανε. Μου λέι ότι το έκανε μέσω εφαρμογής που αλλάζει την είκόνα του backround. Επίσης μου λέει ότι δεν της ζήτησε να ορίσει pasword.

 

Τώρα πλέον, όταν ανάβει η οθόνη βγάζει τους αριθμούς για να ξεκλειδώσει. Προσπαθεια για ξεκλείδωμα τυχαία μου έιπε ότι έκανε μόνο μία. Οπότε δεν νομίζω να το έχει κλειδώσει εντελώς

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το απενεργοποιήσω.

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή του Outlook, και έχω κάνει τις ρυθμίσεις για ειδοποίηση στην οθόνη των εισερχόμενων email (εφαρμογή & στο κινητό)!

Όμως δεν εμφανίζεται τίποτα και όταν μπαίνω στην εφαρμογή βλέπω 10 εισερχόμενα!??

Γνωρίζετε κάτι?

Ευχαριστώ!

Έχεις κάνει δηλαδή αυτές:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/6e5b27ed97a7da09ba09d4eeb6b2d828.jpg

Και αυτές:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/0ddadcff703ab960638944834a456878.jpg

Αν ναι, στην βελτίωση miui το έβαλες στις εξαιρέσεις;

Αν πάλι δεν κλείδωσε το και στη ram

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/d64e60df7cfacffb497c5e1e2a8d9da3.jpg

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Έχω αγοράσει το τηλέφωνο πριν από ένα μήνα απο vikmall και το ζήτησα με την official global stable χωρις ελληνικά. Ήρθε με την 8.0.1.0 και ακόμα δεν του έχουμε κάνει κάποιο update.

 

Πριν από λίγο προσπαθώντας να αλλάξει backround οθόνη η κόρη μου το σεταρε σε οθόνη κλειδωματος με αριθμούς, όπου χρειάζεται να δώσεις κάποιον αριθμό για να ξεκλέιδώσει.

Δεν ξέρω από ποιο σημείο το έκανε. Μου λέι ότι το έκανε μέσω εφαρμογής που αλλάζει την είκόνα του backround. Επίσης μου λέει ότι δεν της ζήτησε να ορίσει pasword.

 

Τώρα πλέον, όταν ανάβει η οθόνη βγάζει τους αριθμούς για να ξεκλειδώσει. Προσπαθεια για ξεκλείδωμα τυχαία μου έιπε ότι έκανε μόνο μία. Οπότε δεν νομίζω να το έχει κλειδώσει εντελώς

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το απενεργοποιήσω.

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

 

Ευχαριστώ

 

Και στης συζύγου μου έτσι είναι αλλά αν θες το απενεργοποιείς από το μενού.

 

Πάντως όπως και να χει αν έχεις ορίσει δαχτυλικό αποτύπωμα δεν χρειάζεται να βάζεις κωδικό δεν στον ζητάει παρά μόνο χωρίς δαχτυλικό αποτύπωμα. Δεν είναι και κακό αυτό πάντως αν το καλοσκεφτεί κανείς !

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Και στης συζύγου μου έτσι είναι αλλά αν θες το απενεργοποιείς από το μενού.

 

Πάντως όπως και να χει αν έχεις ορίσει δαχτυλικό αποτύπωμα δεν χρειάζεται να βάζεις κωδικό[/QUOT

 

Μήπως ξέρεις να μου πεις πως μπορώ να μπω στο μενού, παρακάπτοντας την οθόνη που ζητάει το password?

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι φίλε δεν γνωρίζω. Τα παλληκάρια εδώ θα σου πουν.

Έλεγα πως θυμόταν τον κωδικό ή είχες βάλει δαχτυλικό αποτύπωμα.....

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τα δαχτυλα σου ή/και της κορης σου

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ενοείς στην αναγνώριση αποτυπώματος? Το λέω γιατί δεν είχαμε ενεργοποιήσει ποτέ την αναγώριση αποτυπώματος.

 

Αν το είχαμε κάνει πιστέυω ότι εναλλακτικά θα μπορούσαμε να μπούμε στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ενοείς στην αναγνώριση αποτυπώματος? Το λέω γιατί δεν είχαμε ενεργοποιήσει ποτέ την αναγώριση αποτυπώματος.

 

Αν το είχαμε κάνει πιστέυω ότι εναλλακτικά θα μπορούσαμε να μπούμε στο κινητό

 

δοκιμασε 1111 ή 1234 ή 0000 μηπως ειναι καποιου θεματος

 

αλλιως μπες https://i.mi.com/ και αλλαξε τον κωδικο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...