Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ.την περνάμε όπως είναι η θέλει καθαρή εγκατάσταση??

 

αφου το πηρες μεταχειρισμενο, κανε καθαρη εγκατασταση και περνα τις εφαρμογες που θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφου το πηρες μεταχειρισμενο, κανε καθαρη εγκατασταση και περνα τις εφαρμογες που θες εσυ.

 

Του έκανα χθες επαναφορά ρυθμίσεων πριν το σεταρω.θελει κ αλλη δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Θέλω είτε να βάλω stable miui 8 είτε να βάλω cyanogenmod 13 για να δοκιμάσω πως τα πάει.. Από ότι καταλαβαίνω την stable δεν μπορώ να την βάλω επειδή θα χάσω imei.. Μπορώ να βάλω τουλάχιστον cyanogenmod ή και εκεί θα χάσω το imei μου αυτό ρωτάω; ευχαριστώ

 

Στο πέρασμα την cm κανονικά όχι.. Στην επιστροφή την έχουν πάθει κάποιοι αλλά δεν ξέρω αν έφταιγαν οι ίδιοι..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εφτασε η μεγαλη ωρα εχω official stable 8.0.5.0 stable αλλα δεν εχει ελληνικα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης αλλα θελω ελληνικα βλεπω οτι στο http://translate.miui.com ειναι 96% και ρωταω να βαλω official dev η να περιμενω και αν περιμενο ποσο καιρο θα κανουν? μου εχει ερθει και μυνημα και την εχω ξεκλειδωση αλλα δεν το συνεχισα εμεινα με την stable
Link to comment
Share on other sites

Στο πέρασμα την cm κανονικά όχι.. Στην επιστροφή την έχουν πάθει κάποιοι αλλά δεν ξέρω αν έφταιγαν οι ίδιοι..

 

Στο note 2 που είχα και είχα βάλει cyanogen Android 5.1 και γύρισα πίσω σε Android 5.0.2 miui δεν είχα χάσει κάτι... Να φανταστώ το πρόβλημα εδώ είναι το Android 6 σωστά; αν είχα Android 5.1 πάνω θα έκανα ότι ήθελα και θα έβαζα ότι ρομ ήθελα χωρίς θέμα;

Link to comment
Share on other sites

1 Στο note 2 που είχα και είχα βάλει cyanogen Android 5.1 και γύρισα πίσω σε Android 5.0.2 miui δεν είχα χάσει κάτι... 2 Να φανταστώ το πρόβλημα εδώ είναι το Android 6 σωστά; 3 αν είχα Android 5.1 πάνω θα έκανα ότι ήθελα και θα έβαζα ότι ρομ ήθελα χωρίς θέμα;

 

1 Δεν έχει σχέση...Mediatek με Qualcomm

2 Όχι.. ίσως να είναι καλύτερα για την CM

3 Φυσικά και όχι

Link to comment
Share on other sites

Απο που να το παρω ρε παιδια ? γιατι δεν εχω αγορασει κινητο απο κινα ποτε, gearbest vickmall η απο καπου αλλου? Και τι να προσεξω? Στο gearbest π.χ δεν βλεπω επιλογη με ποια ρομ να ερθει ενω στο vick υπαρχει επιλογη. Ξερω οτι σιγουρα εχουν απαντηθει πολλες φορες ολα αυτα απλα γινεται λιγο ξαφνικα η δουλεια(χαλασε το υπαρχων κινητο). Σας ευχαριστω που εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Απο που να το παρω ρε παιδια ? γιατι δεν εχω αγορασει κινητο απο κινα ποτε, gearbest vickmall η απο καπου αλλου? Και τι να προσεξω? Στο gearbest π.χ δεν βλεπω επιλογη με ποια ρομ να ερθει ενω στο vick υπαρχει επιλογη. Ξερω οτι σιγουρα εχουν απαντηθει πολλες φορες ολα αυτα απλα γινεται λιγο ξαφνικα η δουλεια(χαλασε το υπαρχων κινητο). Σας ευχαριστω που εκ τον προτερων

 

με vickmall εχεις επιλογη ρομ αλλα πιο ακριβα..

καλη εναλλακτικη ειναι το geekbuying αλλα στελνει με μυλτι και θελει διαδικασια να την αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι από bangood εμένα μου ήρθε το 3gb ram με global stable που δεν έχει Ελληνικά και ενώ στο σιτε λένε ότι έχει (νόμιζα ότι βάζουν την multi)
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω στα ιδια τα βλεπω σε τιμες, στο vick ομως γιατι βλεπω σχολια απο κατω με τις παραγγελιες και ζητανε να γραψουν οτι ειναι gift κ για τις ρομ κτλ? Χρειαζεται να γραψω κι εγω κατι τετοιο? Γιατι μου φαινεται περιττ.ο
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω στα ιδια τα βλεπω σε τιμες, στο vick ομως γιατι βλεπω σχολια απο κατω με τις παραγγελιες και ζητανε να γραψουν οτι ειναι gift κ για τις ρομ κτλ? Χρειαζεται να γραψω κι εγω κατι τετοιο? Γιατι μου φαινεται περιττ.ο

 

περιττο ειναι..αμα θες γραψτο να'σαι σιγουρος αλλα και για κανα δωρακι :Ρ αλλα αμα ζητησεις π.χ global stable μην γραψεις οτι θες ελληνικα και τους μπερδεψεις

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6.9.29 στις φωτογραφίες δεν τις εμφανίζει όλες όπως πριν.α ν ψαξω στους φακέλους υπάρχουν αλλά χυμα δείχνει λίγες μόνο.φτιαχνει αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.ειμαι αναμεσα στην global developer και σε ελληνικη Gtv.ποια απο τις δυο να περασω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο που να το παρω ρε παιδια ? γιατι δεν εχω αγορασει κινητο απο κινα ποτε, gearbest vickmall η απο καπου αλλου? Και τι να προσεξω? Στο gearbest π.χ δεν βλεπω επιλογη με ποια ρομ να ερθει ενω στο vick υπαρχει επιλογη. Ξερω οτι σιγουρα εχουν απαντηθει πολλες φορες ολα αυτα απλα γινεται λιγο ξαφνικα η δουλεια(χαλασε το υπαρχων κινητο). Σας ευχαριστω που εκ τον προτερων

 

Τι κάρτες σιμ θα βάλεις και που μένεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.ειμαι αναμεσα στην global developer και σε ελληνικη Gtv.ποια απο τις δυο να περασω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβασα την global και οταν παει να κανει update μου λεει couldn't verify update the package.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την global και οταν παει να κανει update μου λεει couldn't verify update the package.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από κινέζικη δεν μπορείς να πας σε global μέσω updater...

Μπορείς πολύ εύκολα με το Miflash..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 7 μέρες το κινητό στα χέρια μου και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν δικτυόνεται η sim. Πιο αναλυτικά έβαλα τη sim στο sim1, την είδε, ζήτησε το pin και ενώ πατάω το unlock δεν μου βγάζει σήμα. Όταν μου ζήτησε όνομα και αριθμό κάρτας, έδωσα wind gr και τον 20ψήφιο αριθμό της κάρτας. Το κινητό είναι redmi note 3 pro με miui version MIUI Global 7.1 stable 7.1.8.0 (LHOMICL), δεχεται ενημέρωση (μπορώ να κατεβάσω την MIUI V8.0.2.0 LHOMIDG) μου δείχνει ΙΜΕΙ. Δοκίμασα και στο sim2 αλλά δεν προχώρησα με όνομα και αριθμό κάρτας, οπότε δεν ξέρω αν τη δεχεται εκεί. Βοηθάτε ρε παιδιά γιατί το γουστάρω τρελά το κινητό και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Από κινέζικη δεν μπορείς να πας σε global μέσω updater...

Μπορείς πολύ εύκολα με το Miflash..

Ελληνικη Gtv μπορω μεσω updater?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 7 μέρες το κινητό στα χέρια μου και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν δικτυόνεται η sim. Πιο αναλυτικά έβαλα τη sim στο sim1, την είδε, ζήτησε το pin και ενώ πατάω το unlock δεν μου βγάζει σήμα. Όταν μου ζήτησε όνομα και αριθμό κάρτας, έδωσα wind gr και τον 20ψήφιο αριθμό της κάρτας. Το κινητό είναι redmi note 3 pro με miui version MIUI Global 7.1 stable 7.1.8.0 (LHOMICL), δεχεται ενημέρωση (μπορώ να κατεβάσω την MIUI V8.0.2.0 LHOMIDG) μου δείχνει ΙΜΕΙ. Δοκίμασα και στο sim2 αλλά δεν προχώρησα με όνομα και αριθμό κάρτας, οπότε δεν ξέρω αν τη δεχεται εκεί. Βοηθάτε ρε παιδιά γιατί το γουστάρω τρελά το κινητό και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Το ίδιο έπαθα και εγώ σήμερα με ένα note 3 pro ενός φίλου. Το ξεκλειδωσα και πέρασα την ελληνική 7.2.2 stable. Δεν είχε σήμα καθόλου. Αναγνώρισε την κάρτα σαν vodafone, έδειχνε και τις επαφές αλλά σήμα μηδέν. Την φλάσαρα πάλι με όλα τα wipes, τίποτα. Τελικά φλάσαρα την ελληνική stable 7.5.2 και όλα ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6.9.29 στις φωτογραφίες δεν τις εμφανίζει όλες όπως πριν.α ν ψαξω στους φακέλους υπάρχουν αλλά χυμα δείχνει λίγες μόνο.φτιαχνει αυτό??

Εγώ αυτό το είχα για τις φωτό μέσα σε memory κάρτα. Την έκανα format μέσα από το κινητό, τις ξαναπέρασα και είναι οκ τωρα.

Κάτι πρέπει να παίζει με τις κάρτες και τι MM.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη Gtv μπορω μεσω updater?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι..... μόνο μέσω twrp Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,παρέλαβα πριν μία βδομάδα το κινητό και έχω τα εξής θεματάκια:

Με το που το συνδέω το κινητό στο pc μου ,αυτό κάνει επανεκκίνιση αφού πρώτα κολλάει ,το έβαλα σε όλες τις θύρες usb και με διαφορετικά καλώδια

Δεν διαβάζει καμία sd κάρτα (έχω βάλει 2-3)

Πως θα καταλάβω αν μου στείλανε το pro που παράγγειλα και όχι το 3 ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι..... μόνο μέσω twrp Ελληνική.

Γιωργο εχω θεμα στον υπολ με το adb.. με updater τι μπορω να κανω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εχω θεμα στον υπολ με το adb.. με updater τι μπορω να κανω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα.....

 

Πόσο θέμα έχεις δηλαδή που δεν διορθώνεται...

Πέραν της πλάκας πιστεύω ότι το θέμα που χεις ΄λύνεται σε 10 δεύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από μένα,παρέλαβα πριν μία βδομάδα το κινητό και έχω τα εξής θεματάκια:

Με το που το συνδέω το κινητό στο pc μου ,αυτό κάνει επανεκκίνιση αφού πρώτα κολλάει ,το έβαλα σε όλες τις θύρες usb και με διαφορετικά καλώδια

Δεν διαβάζει καμία sd κάρτα (έχω βάλει 2-3)

Πως θα καταλάβω αν μου στείλανε το pro που παράγγειλα και όχι το 3 ?

 

Στο "σχετικά με το τηλέφωνο" γράφει CPU: Hexa core για το pro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...