Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό από το vickmall και θέλω τη βοήθειά σας γιατί πραγματικά είναι αδύνατο να διαβάσω 1000 σελίδες. :wacko:

 

Καταρχήν έχω επίλέξει σωστό μαγαζί; Το σωστό μοντέλο στη σωστή τιμή; Έχει πολλά links το vickmall με διαφορετικές τιμές.

 

Υποθέτω ότι επιλέγω Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language). Δε με ενδιαφέρει να επέμβω πουθένα στο κινητό, θέλω απλά να το πάρω και να το δουλέψω δίχως root κ.α.

 

Βλέπω στα σχόλια ότι επισημαίνουν στο πωλητή διάφορα, όπως να μην έχει κινεζιές μέσα, να έχουν τοποθετήσει το Tempered Glass, κλπ. Να κάνω και γω το ίδιο;

 

Πρέπει να προσέξω τίποτα άλλο; Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή μαγαζιού πιο αξιόπιστη;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, στήνω το τλφν τώρα...

Πέρασα και το su..ά

Αάργησε λίγο να φορτώσει, άψογο μέχρι τώρα, επανέφεραν τις ρυθμίσεις από mi cloud... περισσότερα αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό από το vickmall και θέλω τη βοήθειά σας γιατί πραγματικά είναι αδύνατο να διαβάσω 1000 σελίδες. :wacko:

 

Καταρχήν έχω επίλέξει σωστό μαγαζί; Το σωστό μοντέλο στη σωστή τιμή; Έχει πολλά links το vickmall με διαφορετικές τιμές.

 

Υποθέτω ότι επιλέγω Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language). Δε με ενδιαφέρει να επέμβω πουθένα στο κινητό, θέλω απλά να το πάρω και να το δουλέψω δίχως root κ.α.

 

Βλέπω στα σχόλια ότι επισημαίνουν στο πωλητή διάφορα, όπως να μην έχει κινεζιές μέσα, να έχουν τοποθετήσει το Tempered Glass, κλπ. Να κάνω και γω το ίδιο;

 

Πρέπει να προσέξω τίποτα άλλο; Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή μαγαζιού πιο αξιόπιστη;

Ναι σε όλα με την ρομ που εγραψες και το μαγαζί ειναι ένταξή.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό από το vickmall και θέλω τη βοήθειά σας γιατί πραγματικά είναι αδύνατο να διαβάσω 1000 σελίδες. :wacko:

 

Καταρχήν έχω επίλέξει σωστό μαγαζί; Το σωστό μοντέλο στη σωστή τιμή; Έχει πολλά links το vickmall με διαφορετικές τιμές.

 

Υποθέτω ότι επιλέγω Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language). Δε με ενδιαφέρει να επέμβω πουθένα στο κινητό, θέλω απλά να το πάρω και να το δουλέψω δίχως root κ.α.

 

Βλέπω στα σχόλια ότι επισημαίνουν στο πωλητή διάφορα, όπως να μην έχει κινεζιές μέσα, να έχουν τοποθετήσει το Tempered Glass, κλπ. Να κάνω και γω το ίδιο;

 

Πρέπει να προσέξω τίποτα άλλο; Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή μαγαζιού πιο αξιόπιστη;

Δε χρειάζεται να διαβάσεις όλες τις σελίδες. Σημαντικές πληροφορίες θα βρεις στα λινκ που υπάρχουν στο πρώτο ποστ. Το Vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά. Δε χρειάζεται να γράψεις κάτι στα σχόλια. Τσεκάρεις αυτά που χρειαζεσαι. Σωστή επιλογή η Global dev γιατί έχει 63% ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με ρομ by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

εμενα ανοιξε :)

Και εγω την πέρασα τελικά η αλλη που μου κλείδωσε εχθές το βράδυ το bootloader, προφανώς και είχε κάποιο πρόβλημα,έκανε κάνα 5 λεπτά να ξεκινήσει και να ξεκινήσει,αλλα φαίνεται εντάξει αυτήν.:cool::cool:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω να μου στείλουν ρουταρισμένο το international από το geekbuying παίζει να το κάνουν?

Λέω να το παραγγείλω από το ES Warehouse που είναι διαθέσιμο.

Πόσες μέρες κάνει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την περασα τελικά η αλλη που μου κλείδωσε εχθες το βράδυ το bootloader, προφανώς και είχε καποιο πρόβλημα,εκανε κανα 5 λεπτα να ξεκινηση και να ανοιξη,αλλα φενεται ενταξη αυτήν.:cool::cool:

Εμενα εκανε πολυ γρηγορο ινστολ και πολυ ωρα στο android κατω απο το milogo και αγχωθηκα λιγο αλλα όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την περασα τελικά η αλλη που μου κλείδωσε εχθες το βράδυ το bootloader, προφανώς και είχε καποιο πρόβλημα,εκανε κανα 5 λεπτα να ξεκινηση και να ανοιξη,αλλα φενεται ενταξη αυτήν.:cool::cool:

 

ουται αιποιτυδαις τωσσα πωλά ωρθογραφηκα λαθι

Link to comment
Share on other sites

ουται αιποιτυδαις τωσσα πωλά ωρθογραφηκα λαθι

Διορθώθηκαν τα ορθογραφικά λάθη που αναφέρεις,γενικά γράφω αργά,δυο λέξεις ήταν,το έγραψα εχθές το βράδυ γρήγορα γιαυτό.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάει πολύ καλά με την dev...

Όποιος θέλει

BETA ROM | Δοκιμή της νέας GTV-6.9.9 ROM (Marshmallow) για το RedMi Note 3 PRO

Καλημέρα, για μία ακόμη φορά άψογος ο Γιώργος (geoanto555) Πατρίδα σ' ευχαριστώ πολύ....Ή rom είναι πολύ καλή μέχρι τώρα συνιστώ να την βάλετε....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο τους ρώτησα(geek), μετά ζήτησα κουπονι και ειπαν οk αλλά κουπόνι δεν...

 

Ρώτησα και στο vickmall αν το εχουν και αν παίζει κουπόνι η δώρο κλπ και περιμένω απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ειναι για ποιά χώρα βγήκε το συγκεκριμένο κινητό (b20).

Βγήκε πραγματικά για Ευρώπη?

Γιατί στο hk δεν το βρίσκω.

http://mobile.mi.com/hk/

 

Κοιτάω γενικότερα μήπως και βγάλουν κάνα μεγαλύτερο, 6-7 ίντσες τύπου "mi max"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατι στους οδηγούς δεν υπάρχει τίποτα για root? Δεν γίνεται ή υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω εγω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την global dev 8 6.9.9 με MM. Με την μπαταρία δεν μας τα λέει καθολου καλά. Από πλήρη φόρτιση το βράδυ στις 22:30 το πρωί στις 10:30 είχε πέσει στο 84% με 5 λεπτά οθόνη. Πριν το update θα είχε χάσει 1% !!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την global dev 8 6.9.9 με MM. Με την μπαταρία δεν μας τα λέει καθολου καλά. Από πλήρη φόρτιση το βράδυ στις 22:30 το πρωί στις 10:30 είχε πέσει στο 84% με 5 λεπτά οθόνη. Πριν το update θα είχε χάσει 1% !!!

Όταν βάζεις καινούρια ρομ, να ξέρεις πάντα ότι στις πρώτες 2-3 φορτίσεις θα τα έχεις αυτά. Μετά που στρώνει το λειτουργικό, βλέπεις

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις καινούρια ρομ, να ξέρεις πάντα ότι στις πρώτες 2-3 φορτίσεις θα τα έχεις αυτά. Μετά που στρώνει το λειτουργικό, βλέπεις

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι γιατί σε όλες τις προηγούμενες αναβαθμίσεις, το πολύ με ένα restart η μπαταρία έστρωνε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

Όποιος μπορεί ας δει λίγο... έχει θέμα με το σήμα.. με το ίντερνετ στην 6άρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

Όποιος μπορεί ας δει λίγο... έχει θέμα με το σήμα.. με το ίντερνετ στην 6άρα...

 

Με του gkalen.... στο 4g πάει σφεντόνα, wifi κομπλε, πιθανόν λίγο χειρότερα από την LL στην ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

Όποιος μπορεί ας δει λίγο... έχει θέμα με το σήμα.. με το ίντερνετ στην 6άρα...

Καλημέρα φιλε έχει ένα θέμα με το δίκτυο κινητής πάντως εμφανή,ενώ έχω και το γνωρίζω εδω τώρα 3G μου δείχνει οτι εχω 4G και εχω επιλέξει 3G.

Από τις ρυθμίσεις έβγαλα το αυτόματο και μου έδειχνε ότι έχω 2G. :ninja::ninja:

Θα το παρακολουθήσω και γιαυτό που έγραψες σχετικά με το ίντερνετ και θα ενημερώσω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν απάντησε κανείς. και εχω μόνο Windows 32bit. ειδα οτι η καινούργια έκδοση του ki flash tool 2016.08.30.0 λεει : MiFlash is now supporting both 32 & 64 bit operations systems!

οπότε αφού κατάφερα και ξεκλείδωσα τον bootloader με China stable θα περασω την global dev με τον mi flash tool. αφου κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. μιας και δεν έχει recovery.

αν παω να κάνω κάτι λάθος πείτε μου να το διορθώσω.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...