Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε edl είναι λίγο διαφορετική η προετοιμασία του υπολογιστή..

Να τα λέτε αυτά γιατί θα έχουμε μπρίκιααα:p

:X:X:X

γι αυτο του έβαλα και τα άλλα δυο link. Αλλά ψάχνω να βρώ τον οδηγό με το mi pc suite απο το miui.gr και δεν το βρίσκω.....::O Μήπως έκανε κάτι με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω ειμαι που πηρα το international 3s αυτην την στιγμη εχω περασει developer official global και σημερα εχω την 6.9.1 ολα δουλευουν ρολοι και με ελληνικα!μπαντα 800 ενοειται καμπανα!!!!οτι θελεται στειλτε μου.

Παλιέ συναγωνιστή (από Nexus 5) μία ερώτηση. Μπορείς να τσεκάρεις ποιον αισθητήρα έχει η κάμερα σου; Πας ρυθμίσεις- σχετικά με το τηλέφωνο- πατάς πάνω στην έκδοση κερνελ μέχρι να ανοίξει ένα μενού - software version - κατέβα λίγο κάτω και δες camera information. Τι γράφει εκεί μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ; :)

Link to comment
Share on other sites

:X:X:X

γι αυτο του έβαλα και τα άλλα δυο link. Αλλά ψάχνω να βρώ τον οδηγό με το mi pc suite απο το miui.gr και δεν το βρίσκω.....::O Μήπως έκανε κάτι με αυτό...

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχονται και εγώ ως πλέον κάτοχος του κινητού κσλαι με μία φώτο με τα στοιχεία του https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/881c7b5fc10af388d39beae2b784de46.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανέρχονται και εγώ ως πλέον κάτοχος του κινητού κσλαι με μία φώτο με τα στοιχεία του https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/881c7b5fc10af388d39beae2b784de46.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλω να μου πείτε αν πρέπει να αλλάξω κάτι τον κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! :lol: :lol: για το Μiui 8 που σε ρωτησα τελικα ισχυει ?

Ή τελευταία global dev είναι σίγουρα miui8.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε αν πρέπει να αλλάξω κάτι τον κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να φανταστώ την έβαλες εσύ την Ελληνική έτσι;

Βγήκε και η 8..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω root στο τηλεφωνο και που μπορω να βρω πως.Γιατι διαβαζω για unlock του bootloader ,twrp ,roms κλπ αλλα πουθενα για root.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω root στο τηλεφωνο και που μπορω να βρω πως.Γιατι διαβαζω για unlock του bootloader ,twrp ,roms κλπ αλλα πουθενα για root.

 

Εχεις ξεκλειδώσει bootlader?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παράπονα για την MIUI 8.0.1.0.

 

Μήπως η νέα Dev 6.8.30 είναι καλύτερη;;;

 

Τι παράπονα;;;;; Έχει παρουσιαστεί πρόβλημα σε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες κάτι...??

Δεν μπορω να καταλάβω πως μπορεί να σβήσει μόνο του και μάλιστα internal..

Τελικά το βρήκα Γιώργο... Επειδή είχα πάντα σύνδεση και τώρα έχω κάρτα δεν ήξερα ότι όταν πάει 0 ή κάρτα σε κάνουν φραγή....και νομιζα ο πόντιος ότι φταίει το τηλεφωνακι..... :p :p :p

 

Ευχαριστώ πάντως!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα Γιώργο... Επειδή είχα πάντα σύνδεση και τώρα έχω κάρτα δεν ήξερα ότι όταν πάει 0 ή κάρτα σε κάνουν φραγή....και νομιζα ο πόντιος ότι φταίει το τηλεφωνακι..... :p :p :p

 

Ευχαριστώ πάντως!!

 

χαχα.. πάλι καλά το πήρες χαμπάρι..:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μετά από ένα μήνα χρήσης του κινητού νομίζω έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Η συσκευή είναι 3/32 gray με global official rom και πλέον με MIUI 8. Αγορά από Minideal και παραλαβή σε 12 μέρες με PostNl χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ας το ξαναπώ και εγώ; ίσως το πιο value for money κινητό που κυκλοφορεί στην παγκόσμια αγορά συνυπολογίζοντας την υποστήριξη από την ελληνική κοινότητα.

-Το κινητό είναι πολύ όμορφο, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολύ στιβαρό. Για μένα το μοναδικό αρνητικό στοιχείο εντοπίζεται στο γεγονός ότι γλιστράει σχετικά εύκολα χωρίς κάποια θήκη.

-Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι ταχύτατο, ακριβές και τοποθετημένο στην πίσω πλευρά είναι πιο εύχρηστο.

-Πολύ καλή οθόνη, με άριστη ευκρίνεια και πραγματική αποτύπωση χρωμάτων (σε αντίθεση με τις amoled που δίνουν πιο φωτεινά χρώματα στο πάνελ)

-Εξαιρετική μπαταρία που με μειωμένη φυσικά φωτεινότητα και χρήση 3G+wifi θα σου βγάλει 6 ώρες άνετα (με MIUI 7)

-Η απόδοση του overall είναι εξαιρετική και δεν έχει κολλάει ποτέ.

-Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή την μέρα αλλά υστερεί σημαντικά την νύχτα ακομά και με φλας.

 

Τώρα σχετικά με την MIUI 8 πιστεύω θα μπορούσαν να αποφύγουν την αλλαγή στο μενού της κάμερας και της κεντρικής διαχείρισης της συσκευής καθώς ήταν αρκετά πιο εύχρηστο. Επίσης, όπως έχει γραφτεί, σίγουρα υπάρχει κάποιο θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας καθότι το android system πιάνει ένα 17% άνετα πλέον.

 

Τέλος, η συσκευή αξίζει 100% τα λεφτά της, καλύπτει τον μέσο χρήστη και δεν έχει να φοβηθεί τίποτα (εκτός κάμερας) από τις ναυαρχίδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.

 

Προς τους γνώστες: Σήμερα το android system έφτασε 45%(!!!) σε επίπεδο κατανάλωσης. Που μπορεί να οφείλεται και τι ενέργειες προτίνετε?? (reboot is done)

 

ΥΓ Σχετικά με την 800 και το 4G η γνώμη μου είναι ότι το 3G σε υπερκαλύπτει εκτός αν κατεβάζετε μεγάλα αρχεία.

Edited by Koopatroopa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..να ρωτήσω κατι ...?ειμαι με την Official DEV CN Rom..και με αναβαθμίσεις απο τοτε που το πηρα ,ειμαι με την 8 6,8,18....το πριεργο ειναι οτι καθε παρασκευή σταθερα ερχοταν αναβαθμιση.εδω και δυο ευδομαδεσ μου γραφει οτι δεν υπάρχει καπια αναβάθμιση και εχουν βγει η 6,8,25 και 6,8,30.να εχει πλοκαρει κατι στο κινητό και δεν δεχετε τησ αναβάθμισης ..???να πατησα κατι εγω..???? γιατι εναι στα αγγλικα το μενου.αν καπειοσ ξερι κατι ..?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

χαχα.. πάλι καλά το πήρες χαμπάρι..:p

Άστα να πάνε έτοιμος να το σπασω ήμουν.....χα χα χα

 

Όσο για το μιουι 8 εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί με 6.8.18 είχα αρκετά προβλήματα...

Με την μπαταρία δεν έχω δει καμια διάφορα είναι ακριβώς όπως και το άλλο...

 

Αυταααα!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..να ρωτήσω κατι ...?ειμαι με την Official DEV CN Rom..και με αναβαθμίσεις απο τοτε που το πηρα ,ειμαι με την 8 6,8,18....το πριεργο ειναι οτι καθε παρασκευή σταθερα ερχοταν αναβαθμιση.εδω και δυο ευδομαδεσ μου γραφει οτι δεν υπάρχει καπια αναβάθμιση και εχουν βγει η 6,8,** και 6,8,**.να εχει πλοκαρει κατι στο κινητό και δεν δεχετε τησ αναβάθμισης ..???να πατησα κατι εγω..???? γιατι εναι στα αγγλικα το μενου.αν καπειοσ ξερι κατι ..?ευχαριστω

 

Να κάνεις υπομονή.....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δε νομίζω να έχει αναφερθεί από άλλον παρατήρησα ότι και το mindeal έχει την international έκδοση που είχαμε δει στο geekbuying με μόνη διαφορά ότι την ονομάζει ΕU Version. Και έχει την 800άρα

 

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html

Link to comment
Share on other sites

Dev 6.8.18. Sorry Γιώργο

Αυτην δεν ειναι νεα έχει βγει αρκετο καιρο και αναρωτιέμαι ποτε θα βγει κάποια ποιο νεα,αυτήν φοράω τωρα και εγω και ειναι πολυ καλή και σταθερή.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας

 

Από την 6.8.18 πήγα στην stable και έπειτα από την πρώτη φόρτιση είμαι 45% μπαταρία με 5 ώρες οθονη, 1+ παιχνίδι και full σερφαρισμα με wifi. Περίπου τα ίδια δηλαδή με την dev.

 

Το σύστημα android όντως τσιμπάει λίγο και φθάνει στο 20% αλλά ούτως ή άλλως τόσο ήταν και με την dev σε μένα και δεν φαίνεται να επηρεάζει την μπαταρία ιδιαίτερα.

Edited by gama
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δε νομίζω να έχει αναφερθεί από άλλον παρατήρησα ότι και το mindeal έχει την international έκδοση που είχαμε δει στο geekbuying με μόνη διαφορά ότι την ονομάζει ΕU Version. Και έχει την 800άρα

 

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html

Πολυ καλο και αξιόπιστο μαγαζί και προτείνετε ανεπιφύλαχτα το mindeal για αγορά κινητού.:ninja::ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο και αξιόπιστο μαγαζί και προτείνετε ανεπιφύλαχτα το mindeal για αγορά κινητού.:ninja::ninja::ninja::cool:

 

Όντως, και νομίζω πως είναι πιο αξιόπιστο από το Geekbuying. Το Vickmall σαν να έχει ανεβάσει τις τιμές ή είναι οι ιδέα μου? Το 3/32 GB σε γκρι χρώμα το έχει 200 $.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και δε νομίζω να έχει αναφερθεί από άλλον παρατήρησα ότι και το mindeal έχει την international έκδοση που είχαμε δει στο geekbuying με μόνη διαφορά ότι την ονομάζει ΕU Version. Και έχει την 800άρα

 

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html

 

Οι φωτογραφίες της συσκευασίας που έχει πάντως δεν φαίνονται να είναι στα Αγγλικά και ούτε και ο φορτιστής του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...