Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως με global stable και global developer που έχω τώρα δεν το έκανε ποτέ με το αποτύπωμα

 

Το δικό μου με Global Stable 7.5.3.0 βγάζει κανονικότατα φωτό με χρήση του δαχτ.αποτυπώματος.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με ποια ρομ εισαι;

7.3.6 global stable έχει το εικονιζόμενο κινητό

 

 

 

μια που είδα ότι σε κάποιους έχει αρχίσει η αναβάθμιση,για πείτε ρε παιδιά,πρέπει να κάνουμε επαναφορά κλπ;;

δεν μπορώ αυτή τη διαδικασία με τα back up βαριέεεμαι

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να ρωτησω κατι, ομως θελω να σου πω, μιας και εισαι απο τους λιγους που ειναι με cm13, να κανεις κανα τετοιο ποστ που και που, γιατι με ενδιαφερει πως εξελισσεται η cm :)

Με έτρωγε και εμένα και την πέρασα χθες το βράδυ. Όλα άψογα! Δουλεύει και το δακτυλικό από κλειδωμένη οθόνη να στην ανοίγει, κανονικά όπως και στην MIUI. Επίσης, με εγκατάσταση (από WiFi) καμιά 30αριά apps και σετάρισμά τους μαζί με πείραγμα της συσκευής (δεν έχω ξαναβάλει MM ποτέ σε κινητό) και η μπαταρία νόμιζα πως με κοροϊδεύει. Έχασε 5% μόνο. Η συνέχεια θα δείξει. Επίσης, δεν έχω βάλει τον Radon, ίσως στο μέλλον, ούτε και Xposed fw. Από κάμερα δεν ξέρω ακόμη, αλλά θα επανέλθω. Σημείωσε πως έβαλα την Snapshot 20/8/2016 και το strip unicode στα SMS παίζει άψογα. Εν ολίγης, αν δε βρω κάνα χοντρό bug, δε με βλέπω να επιστρέφω σε MIUI εκτός απροόπτου :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μια που είδα ότι σε κάποιους έχει αρχίσει η αναβάθμιση,για πείτε ρε παιδιά,πρέπει να κάνουμε επαναφορά κλπ;;

δεν μπορώ αυτή τη διαδικασία με τα back up βαριέεεμαι

 

κάνε βρεεεεεε μία επαναφορά.... καλό θα του κάνεις..:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έτρωγε και εμένα και την πέρασα χθες το βράδυ. Όλα άψογα! Δουλεύει και το δακτυλικό από κλειδωμένη οθόνη να στην ανοίγει, κανονικά όπως και στην MIUI. Επίσης, με εγκατάσταση (από WiFi) καμιά 30αριά apps και σετάρισμά τους μαζί με πείραγμα της συσκευής (δεν έχω ξαναβάλει MM ποτέ σε κινητό) και η μπαταρία νόμιζα πως με κοροϊδεύει. Έχασε 5% μόνο. Η συνέχεια θα δείξει. Επίσης, δεν έχω βάλει τον Radon, ίσως στο μέλλον, ούτε και Xposed fw. Από κάμερα δεν ξέρω ακόμη, αλλά θα επανέλθω. Σημείωσε πως έβαλα την Snapshot 20/8/2016 και το strip unicode στα SMS παίζει άψογα. Εν ολίγης, αν δε βρω κάνα χοντρό bug, δε με βλέπω να επιστρέφω σε MIUI εκτός απροόπτου :)

 

Κλείδωσε bootloader έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα σε ενοχλήσω για να μου πεις τα βήματα :) Πάντως όλα δείχνουν να παίζουν τέλεια. Ανεβάζω και δείγματα από φωτο / βίντεο. Μείνετε συντονισμένοι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όσους τους ενδιαφέρει:

φωτογραφία (https://postimg.org/image/e8dz25igp/) και βίντεο FHD (

) και 4Κ -το είδα και αυτό!!- (
)

 

Αν θέλετε κάτι άλλο να δοκιμάσω, πείτε και με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα στην κοινότητα του κινητού. Δηλώνω μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα cubotακιας μεχρι που ειδα την τιμη του κινητού Xiaomi Redmi Note 3 pro 2gb στα κινεζοκαταστηματα και επαθα πλακα. Εντυπώσεις από xiaomi δεν εχω αλλα ενθουσιαστηκα και με την πληθώρα των αξεσουάρ που κυκλοφορούν για τη συσκευή.

 

Στη συνέχεια διάβασα προσεχτικά τις χιλιάδες αναρτήσεις στο φόρουμ και μπορω να πω ότι απογοητεύτικα τελικά αναφορικά με τις δεκάδες ρομ που κυκλοφορούν και τα bugs που έχουν. Please... καποιος ας μου ανεβάσει το ηθικό και ας μου εξηγησει :

 

1. Η αγορά πιθανών να γίνει από vickmall το οποίο προσφερει την stable global (ota, greeks, gaps) την οποία σκέφτομαι να προτιμήσω. Ειμαι power user και ξερω από ρουταρισματα και φλασαρισματα αλλά δεδομένου ότι δεν θα το ρουταρω το συγκεκριμένο κινητό και θα το εχω μαμισιο για καθημερινή χρήση με κάρτα Q, (αραιά και που 3g) θα έχω πρόβλημα με λειτουργίες του κινητού; Θα λειτουργούν όλα καλά; Αυτή η ρομ θα αναβαθμιστεί σε miui8(android 6) ;

 

2. Το ίδιο κινητό θα αγοραστεί και για την σύζυγο η οποια δεν είναι σαν κι εμένα αλλά θέλει απλά να τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και να μην της κολαει το ρημάδι. Της κάνει αυτό το κινητό η να προτιμήσω κάποιο άλλο εφαμιλλης αξίας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και θα τα ξαναπούμε.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι ηδη σε stable.απλα cache,dalvil

 

Εγω επειδη είμαι καινούργιος με τη συσκευή αυτά τα wipe πως τα κάνουμε και τι δεδομένα χάνουμε από τη συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα στην κοινότητα του κινητού. Δηλώνω μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα cubotακιας μεχρι που ειδα την τιμη του κινητού Xiaomi Redmi Note 3 pro 2gb στα κινεζοκαταστηματα και επαθα πλακα. Εντυπώσεις από xiaomi δεν εχω αλλα ενθουσιαστηκα και με την πληθώρα των αξεσουάρ που κυκλοφορούν για τη συσκευή.

 

Στη συνέχεια διάβασα προσεχτικά τις χιλιάδες αναρτήσεις στο φόρουμ και μπορω να πω ότι απογοητεύτικα τελικά αναφορικά με τις δεκάδες ρομ που κυκλοφορούν και τα bugs που έχουν. Please... καποιος ας μου ανεβάσει το ηθικό και ας μου εξηγησει :

 

1. Η αγορά πιθανών να γίνει από vickmall το οποίο προσφερει την stable global (ota, greeks, gaps) την οποία σκέφτομαι να προτιμήσω. Ειμαι power user και ξερω από ρουταρισματα και φλασαρισματα αλλά δεδομένου ότι δεν θα το ρουταρω το συγκεκριμένο κινητό και θα το εχω μαμισιο για καθημερινή χρήση με κάρτα Q, (αραιά και που 3g) θα έχω πρόβλημα με λειτουργίες του κινητού; Θα λειτουργούν όλα καλά; Αυτή η ρομ θα αναβαθμιστεί σε miui8(android 6) ;

 

2. Το ίδιο κινητό θα αγοραστεί και για την σύζυγο η οποια δεν είναι σαν κι εμένα αλλά θέλει απλά να τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και να μην της κολαει το ρημάδι. Της κάνει αυτό το κινητό η να προτιμήσω κάποιο άλλο εφαμιλλης αξίας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και θα τα ξαναπούμε.

Για την 2.Ερωτηση σου να σου πω οτι την ημερα βγαζει αψογες φωτογραφιες,και το βραδυ μετριες προς καλες.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω επειδη είμαι καινούργιος με τη συσκευή αυτά τα wipe πως τα κάνουμε και τι δεδομένα χάνουμε από τη συσκευή;

 

Μεσω recovery γινονται ολα ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα στην κοινότητα του κινητού. Δηλώνω μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα cubotακιας μεχρι που ειδα την τιμη του κινητού Xiaomi Redmi Note 3 pro 2gb στα κινεζοκαταστηματα και επαθα πλακα. Εντυπώσεις από xiaomi δεν εχω αλλα ενθουσιαστηκα και με την πληθώρα των αξεσουάρ που κυκλοφορούν για τη συσκευή.

 

Στη συνέχεια διάβασα προσεχτικά τις χιλιάδες αναρτήσεις στο φόρουμ και μπορω να πω ότι απογοητεύτικα τελικά αναφορικά με τις δεκάδες ρομ που κυκλοφορούν και τα bugs που έχουν. Please... καποιος ας μου ανεβάσει το ηθικό και ας μου εξηγησει :

 

1. Η αγορά πιθανών να γίνει από vickmall το οποίο προσφερει την stable global (ota, greeks, gaps) την οποία σκέφτομαι να προτιμήσω. Ειμαι power user και ξερω από ρουταρισματα και φλασαρισματα αλλά δεδομένου ότι δεν θα το ρουταρω το συγκεκριμένο κινητό και θα το εχω μαμισιο για καθημερινή χρήση με κάρτα Q, (αραιά και που 3g) θα έχω πρόβλημα με λειτουργίες του κινητού; Θα λειτουργούν όλα καλά; Αυτή η ρομ θα αναβαθμιστεί σε miui8( 6) ;

 

2. Το ίδιο κινητό θα αγοραστεί και για την σύζυγο η οποια δεν είναι σαν κι εμένα αλλά θέλει απλά να τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και να μην της κολαει το ρημάδι. Της κάνει αυτό το κινητό η να προτιμήσω κάποιο άλλο εφαμιλλης αξίας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και θα τα ξαναπούμε.

Αφου οπως γραφεις γνωρίζεις απο ρουταρισματα τι το σκεφτεσε να αγοράσεις το κινητο,εδω μέσα μπηκες για να σου πουμε δεν ειναι καλο το κινητό.... που είναι φωβερο για τα χρήματα του.Αγορασε το με τα 3gb πλεων η τιμη του ειναι χωμα,εμεις που το εχουμε καιρο το πληρώσαμε ακριβα σχετικά.

Στο 1 που ρωτας ναι θα λειτουργούν ολα κανονικα και θα εχεις συνέχεια αναβαθμησεις,εχει μεταφραστεί το 40 /100 σε ελληνικα η ρομ που έγραψες.

 

Στο 2 την ημερα δεν θα εχεις πρόβλημα για τις φωτογραφιες το βραδυ εκει ναι ισως με χαμηλό φωτισμό δεν ειναι τοσο ικανοποιητικά τα πράματα..:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος γιατι δεν στελνει το geekbuying την official international στην Ελλαδα;

 

Τι εννοείς δεν στέλνει;;

Σε προπαραγγελεια είναι, θα παραλάβουν 30/8

Link to comment
Share on other sites

Την official cm την δουλεύω απο τοτε που βγήκε η πρώτη snapshot ,βέβαια διότι έχω διαβάσει απο την αρχή ολες τις σελίδες που αναφέρονται για αυτήν έχω επιλέξει να έχω άλλο firmware, Radon v2.4 τώρα.

Πριν είχα MoKee όπου ο bootloader είχε κλειδώσει και ξεκλειδωσε εύκολα με το mi unlock.Τώρα τον κοίταξα παλι οπου παραμένει ανοιχτός.

Δια ταύτα,μετά την αναβάθμιση βλέπω την μπαταρία να τσιμπάει λίγο περισσότερο απο τις προηγούμενες ρυθμίσεις κάτι που δεν είμαι σιγουρος αν είναι απο την ROM ή απο firmware.Θέλει μια δύο μέρες να δείξει.

Επίσης μετα το update χρειάστηκε να περαστεί ξανά μέσω recovery xposed και SuperSU.

Για φωτός και βίντεο εκτός την στοκ app έχω κυρίως και την snap camera.Θέμα κανένα και με τα δυο.

Όσο για επαναφορά που αναφέρθηκε, κάτι που για την ωρα δεν το σκέφτομαι, χρειάζεται nandbackup με alka recovery ή άλλο που χρησιμοποιείται για custom ROM.Αλλά μια κουβέντα που ειχα πιο παλιά με ενα φίλο εδώ αν υπάρχουν δυσκολίες τοτε παίζεις miflash και αφού μπεί το ίδιο recovery μετα βάζεις και το backup.

 

Πέρα απο την ανάλυση της cm, αυτό που θέλω απλα να δοκιμασω ,όχι πως εγώ το χρειάζομαι, είναι περί της 800αρας .Είχα διαβάσει απο τον dev της ROM οτι τη ίδια την έχει περάσει και στο Kate και δουλεύει άψογα.

Αρα το μόνο που μένει να μπορέσω να βρω custom ROM για αυτό το μοντέλο ώστε να καταφέρω να κλεψω αρχεία που αφορούν τις ρυθμίσεις αυτές για να κάνω δοκιμές. Δεν ξέρω αν είναι εύκολο ή δύσκολο μια φορά θα δοκιμασω ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα στην κοινότητα του κινητού. Δηλώνω μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα cubotακιας μεχρι που ειδα την τιμη του κινητού Xiaomi Redmi Note 3 pro 2gb στα κινεζοκαταστηματα και επαθα πλακα. Εντυπώσεις από xiaomi δεν εχω αλλα ενθουσιαστηκα και με την πληθώρα των αξεσουάρ που κυκλοφορούν για τη συσκευή.

 

Στη συνέχεια διάβασα προσεχτικά τις χιλιάδες αναρτήσεις στο φόρουμ και μπορω να πω ότι απογοητεύτικα τελικά αναφορικά με τις δεκάδες ρομ που κυκλοφορούν και τα bugs που έχουν. Please... καποιος ας μου ανεβάσει το ηθικό και ας μου εξηγησει :

 

1. Η αγορά πιθανών να γίνει από vickmall το οποίο προσφερει την stable global (ota, greeks, gaps) την οποία σκέφτομαι να προτιμήσω. Ειμαι power user και ξερω από ρουταρισματα και φλασαρισματα αλλά δεδομένου ότι δεν θα το ρουταρω το συγκεκριμένο κινητό και θα το εχω μαμισιο για καθημερινή χρήση με κάρτα Q, (αραιά και που 3g) θα έχω πρόβλημα με λειτουργίες του κινητού; Θα λειτουργούν όλα καλά; Αυτή η ρομ θα αναβαθμιστεί σε miui8(android 6) ;

 

2. Το ίδιο κινητό θα αγοραστεί και για την σύζυγο η οποια δεν είναι σαν κι εμένα αλλά θέλει απλά να τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και να μην της κολαει το ρημάδι. Της κάνει αυτό το κινητό η να προτιμήσω κάποιο άλλο εφαμιλλης αξίας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και θα τα ξαναπούμε.

Πάρε στην γυναίκα το 5x

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρησει κανένας το φαινόμενο οταν κανει μια κληση να κανει σκαμπανευασματα το σημα απο φουλ σε καθολου? Το πρόσεξα τις τελευταίες μερες και έχει σαν αποτελεσμα καποιες φορες να μην συνδέομαι και να πρέπει να ξανακάνω την κληση. Επίσης εχω κ μερικες χαμενες εισερχομενες που έρχονται αμεσως μετα σε μηνυμα. Εχω τελευταία ελληνικη dev αλλα είμαι σχεδον σίγουρος οτι το εκανε κ με την ελληνική stable που ειχα πριν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρησει κανένας...

Μήπως φταίει η εταιρεία σου; Μήπως είσαι στη Wind;

Link to comment
Share on other sites

Οχι στη Vodafone είμαι. Όταν το κινητο είναι ανοικτό το σημα είναι σταθερό. Οταν ομως παω να κανω κληση, στο ιδιο σημειο, αρχίζει να ανεβοκατεβαινει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα στην κοινότητα του κινητού. Δηλώνω μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα cubotακιας μεχρι που ειδα την τιμη του κινητού Xiaomi Redmi Note 3 pro 2gb στα κινεζοκαταστηματα και επαθα πλακα. Εντυπώσεις από xiaomi δεν εχω αλλα ενθουσιαστηκα και με την πληθώρα των αξεσουάρ που κυκλοφορούν για τη συσκευή.

 

Στη συνέχεια διάβασα προσεχτικά τις χιλιάδες αναρτήσεις στο φόρουμ και μπορω να πω ότι απογοητεύτικα τελικά αναφορικά με τις δεκάδες ρομ που κυκλοφορούν και τα bugs που έχουν. Please... καποιος ας μου ανεβάσει το ηθικό και ας μου εξηγησει :

 

1. Η αγορά πιθανών να γίνει από vickmall το οποίο προσφερει την stable global (ota, greeks, gaps) την οποία σκέφτομαι να προτιμήσω. Ειμαι power user και ξερω από ρουταρισματα και φλασαρισματα αλλά δεδομένου ότι δεν θα το ρουταρω το συγκεκριμένο κινητό και θα το εχω μαμισιο για καθημερινή χρήση με κάρτα Q, (αραιά και που 3g) θα έχω πρόβλημα με λειτουργίες του κινητού; Θα λειτουργούν όλα καλά; Αυτή η ρομ θα αναβαθμιστεί σε miui8(android 6) ;

 

2. Το ίδιο κινητό θα αγοραστεί και για την σύζυγο η οποια δεν είναι σαν κι εμένα αλλά θέλει απλά να τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και να μην της κολαει το ρημάδι. Της κάνει αυτό το κινητό η να προτιμήσω κάποιο άλλο εφαμιλλης αξίας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και θα τα ξαναπούμε.

Όπως είπε και ο thanos7 πάρε στη γυναίκα σου το Nexus 5x και για εσένα το note 3 pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ενδιαφερομαι για το κιν κ θελω να ρωτησω τα εξης 1. Μενω ηρακλειο κρητης κ εχω wind...θα πιανω 4g ? 2. Η καμερα του τουλαχιστον μερα ειναι καλη?αυτη τη στιγμη εχω το samsung note 2-κ θα ηθελα καλυτερη καμερα καθως δεν εχω φωτ.μηχανη

3.θα το παρω απο ελληνικο μαγαζι κ θα ηθελα να δουλευει αμεσως-κοινως δεν γνωριζω να ασχοληθω με το να κανω ροοτ κ να περναω μεσω η/υ αναβαθμησεις κ τλ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ενδιαφερομαι για το κιν κ θελω να ρωτησω τα εξης 1. Μενω ηρακλειο κρητης κ εχω wind...θα πιανω 4g ? 2. Η καμερα του τουλαχιστον μερα ειναι καλη?αυτη τη στιγμη εχω το samsung note 2-κ θα ηθελα καλυτερη καμερα καθως δεν εχω φωτ.μηχανη

3.θα το παρω απο ελληνικο μαγαζι κ θα ηθελα να δουλευει αμεσως-κοινως δεν γνωριζω να ασχοληθω με το να κανω ροοτ κ να περναω μεσω η/υ αναβαθμησεις κ τλ

Ευχαριστω

1. ΌΧΙ... δύσκολα Ηράκλειο..

2 η κάμερα είναι σούπερ για τα λεφτά του

3.έχω ένα στο μυαλό μου που τα έχει απείραχτα... δεν ξέρω όμως αν είναι ακριβό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...