Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει βέβαια περίπτωση να κλειδώσει με άλλες ρομ CM ΚΛΠ.....Σε κείνη την περίπτωση θέλει προσοχή και έλεγχο..

 

Σχεδόν όλες οι custom rom ,κλειδωνουν το bootloader ακόμα και αν λένε στην παρουσίαση ότι δεν. . . .

Ναι θέλει προσοχή και έλεγχο του bootloader σε τι κατάσταση είναι μετά από ένα ανάλογο φλασαρισμα.

Βέβαια και lock να γίνει με τον ίδιο τρόπο που ξεκειδωνεις έχοντας πάνω μία dev China μέσω του εργαλείου mi με το ίδιο εργαλείο και τρόπο ξεκειδωνεις και μία custom.

Αυτό γιατι το έχω κάνει με την Mokee που εχω.

 

Εγώ αλλού θέλω να σταθώ,ξερουμε ότι με τον ίδιο λογαριασμό μπορούμε κάθε μήνα να ξεκλειδωσουμε και μία συσκευή,τη ίδια όμως συσκευή πόσο συχνά μπορούμε να την ξεκλειδωσουμε?:confused:

Φαντάζομαι σε αυτήν την περίπτωση να μην υπάρχει περιορισμός..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι σε αυτήν την περίπτωση να μην υπάρχει περιορισμός..

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει περιορισμός....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει περιορισμός....

 

Αυτό πιστεύω καί γω,γιατι στοιχεία που ελέγχει ειναι το sn της συσκευής και το id χρήστη.

Από την στιγμή που γίνει μία φορά θα αποθηκεύονται και από κεί καί απλά θα είναι σαν μία πιστοποίηση αφού παραμένουν ίδια.Ετσι πράττεις ελεύθερα στη συσκευή σου..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει περιορισμός....

Δεν υπάρχει περιορισμός.

Την ίδια μέρα ξεκλειδωσα 3 φορές το ίδιο κινητό, με περασμένη διαφορετική custom Rom κάθε φορά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περιορισμός.

Την ίδια μέρα ξεκλειδωσα 3 φορές το ίδιο κινητό, με περασμένη διαφορετική custom Rom κάθε φορά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

, Από την στιγμή που έχουν ομαλοποιηθει τα θέματά περί έγκρισης για unlock bootloader,χρονος λήψης SMS,πλεον είναι ίσως το τελευταίο εμπόδιο για αγορά κ χρήση συσκευών Mi.

Κάποτε θύμιζε φάση στην αρχή των cc στα ατμ.

Τώρα σε δύο μέρες εχεις και μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος,,,,,,,,,,,,

Καλημέρα φιλε ,ετοιμάσου για το καινούριο μας κινητο με Snapdragon 625,ας κυκλοφορήσει πρώτα και μετά το χτυπάμε,αυτό τώρα που έχουμε θα βγει για πώληση κατευθείαν. :ninja::lol::lol::p:D:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε ,ετοιμάσου για το καινούριο μας κινητο με Snapdragon 625,ας κυκλοφορήσει πρώτα και μετά το χτυπάμε,αυτό τώρα που έχουμε θα βγει για πώληση κατευθείαν. :ninja::lol::lol::p:D:D

Ναι, μόνο που γράφει "redmi 4" και όχι "redmi note 4", που μάλλον σημαίνει οτι θα είναι διάδοχος του redmi 3... Υπάρχει ήδη το xiaomi redmi pro (για σειρά note), αν βγει και redmi note 4 θα το χάσει το παιχνίδι η xiaomi (λίγα κινητά = αρκετή υποστήριξη, πολλά κινητά = ανεπαρκής υποστήριξη). Αυτά, κλείνω το :offtopic:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οταν ενας developer μονος του μπορει να τροποποιει την ιδια rom για 5-6 συσκευες, σιγα το προβλημα που εχει μια εταιρια να υποστηριξει περισσοτερες συσκευες. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από Παρασκευή εκτός απροόπτου και εγώ στην παρέα σας ... :p Μου έχουν λείψει πολύ οι custoμιές και θα πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο σαν 2η συσκευή μόνο για αυτό το λόγο!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που γράφει "redmi 4" και όχι "redmi note 4", που μάλλον σημαίνει οτι θα είναι διάδοχος του redmi 3... Υπάρχει ήδη το xiaomi redmi pro (για σειρά note), αν βγει και redmi note 4 θα το χάσει το παιχνίδι η xiaomi (λίγα κινητά = αρκετή υποστήριξη, πολλά κινητά = ανεπαρκής υποστήριξη). Αυτά, κλείνω το :offtopic:

Ολες οι μεγάλες σοβαρές εταιρίες εχουν αρκετά ατομα που δουλεύουν μόνο σε αυτό τον τομέα ,δηλαδή στην βελτίωση του λογισμικού και την υποστήριξη των κινητών τους,η xiaomi απο οτι ειχα διαβάσει είχε 400 με 500 άτομα να βρίσκουν λύσεις και να βελτιώνουν το λογισμικό σε ολα τα κινητά της εταιρίας.

Αλώστε μας εχει συνηθίσει η xiaomi να βγαζει συνέχεια κινητα καθε 2 με 3 μήνες και η υποστήριξη δεν εχει σταματήσει ακομη και σε παλιότερα κινητα,στο μέλλων τι θα γίνει δεν το γνωρίζει κανένας.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που γράφει "redmi 4" και όχι "redmi note 4", που μάλλον σημαίνει οτι θα είναι διάδοχος του redmi 3... Υπάρχει ήδη το xiaomi redmi pro (για σειρά note), αν βγει και redmi note 4 θα το χάσει το παιχνίδι η xiaomi (λίγα κινητά = αρκετή υποστήριξη, πολλά κινητά = ανεπαρκής υποστήριξη). Αυτά, κλείνω το :offtopic:

 

Εγώ λέω το επόμενο να είναι 8 σειρά qualcomm... :lol::lol:

deni.. να ανεβούμε ρε όχι να κατεβούμε.;)

Link to comment
Share on other sites

next stop : Xiaomi Mi Note 2...pro...:cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από Παρασκευή εκτός απροόπτου και εγώ στην παρέα σας ... :p Μου έχουν λείψει πολύ οι custoμιές και θα πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο σαν 2η συσκευή μόνο για αυτό το λόγο!:cool:

Τι συσκευη εχεις για πρωτη;

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευη εχεις για πρωτη;

 

LG V10.

Επειδή δεν έχει την ανάλογη υποστήριξη από roms, kernels κτλ αποφάσισα για το xiaomi ως 2ο τηλ. για να ξαναμπώ στο τρυπάκι των πειραγμάτων . Επίσης για games πάλι θα με καλύψει το xiaomi λόγω της τεράστιας μπαταρίας του.

Την έκδοση με τα 3GB RAM/SD 650 περιμένω. :)

Link to comment
Share on other sites

LG V10.

Επειδή δεν έχει την ανάλογη υποστήριξη από roms, kernels κτλ αποφάσισα για το xiaomi ως 2ο τηλ. για να ξαναμπώ στο τρυπάκι των πειραγμάτων . Επίσης για games πάλι θα με καλύψει το xiaomi λόγω της τεράστιας μπαταρίας του.

Την έκδοση με τα 3GB RAM/SD 650 περιμένω. :)

Νταξει εχεις 1ο !! Μια χαρα θα σε καλύψει.ειδικα για 2ο θα ξεχάσεις να το φορτιζεις

Link to comment
Share on other sites

Νταξει εχεις 1ο !! Μια χαρα θα σε καλύψει.ειδικα για 2ο θα ξεχάσεις να το φορτιζεις

 

Έτσι πιστεύω και εγώ. Να σε ρωτήσω, ο ήχος του πως είναι; Έχει δυνατό ποιοτικό ηχείο η τσιρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και εγώ. Να σε ρωτήσω, ο ήχος του πως είναι; Έχει δυνατό ποιοτικό ηχείο η τσιρίζει;

Πολυ καλο αμα ενεργοποιησεις και το dolby atmos ειναι ακομα καλυτερο.εχω το κιν 4 μηνες σχεδον και αληθεια δεν εχω βαλει ππτε τερμα την ενταση!

Και ερχομαι απο lg g2 mini που ηταν καλη συσκευη.

 

Ερωτηση με τι ρομ τι παρηγγειλες; Ελπιζω οχι με μυλτι

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αμα ενεργοποιησεις και το dolby atmos ειναι ακομα καλυτερο.εχω το κιν 4 μηνες σχεδον και αληθεια δεν εχω βαλει ππτε τερμα την ενταση!

Και ερχομαι απο lg g2 mini που ηταν καλη συσκευη.

 

Ερωτηση με τι ρομ τι παρηγγειλες; Ελπιζω οχι με μυλτι

 

Κοιταξε, το βρήκα σε αγγελία από αξιόπιστο μέλος σε γνωστό γειτονικό site. Δεν ξέρω τι rom έχει μέσα να σου πω την αλήθεια. Φαντάζομαι αν έχει τη multi, υπάρχει λύση και πάλι να την ξεφορτωθώ, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μια μικρή βοήθεια,σε xiaomi redmi note 3 pro δεν γνωρίζουμε πια rom έχει περασμένη?Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Γράφει τα παρακάτω

 

MIUI Global 7.3|Stable 7.3.6.0.0(LHOCNDD)

Έκδοση android: 5.1.1 LMY47V

Έκδοση Kernel: 3.10.73-perf-gd0c7f15

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, το βρήκα σε αγγελία από αξιόπιστο μέλος σε γνωστό γειτονικό site. Δεν ξέρω τι rom έχει μέσα να σου πω την αλήθεια. Φαντάζομαι αν έχει τη multi, υπάρχει λύση και πάλι να την ξεφορτωθώ, έτσι δεν είναι;

Ναι.μην αγχωνεσαι.απλα αφου ειναι αγγελια ζητα μια φωτο απο το σχετικά με το τηλεφωνο.να δεις αμα ειναι το 6πυρινο (το προ) μην σου δωσουν το χελιο...

 

Ολα αλλαζουν.απλα η μυλτι πιο χρονοβορα απο οποιαδηποτε αλλη.

 

Κανε αιτηση για ξεκλειδωμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά μια μικρή βοήθεια,σε xiaomi redmi note 3 pro δεν γνωρίζουμε πια rom έχει περασμένη?Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Γράφει τα παρακάτω

 

MIUI Global 7.3|Stable 7.3.6.0.0(LHOCNDD)

Έκδοση android: 5.1.1 LMY47V

Έκδοση Kernel: 3.10.73-perf-gd0c7f15

Μυλτι.

Εχει 2 μηδενικα στην εκδοση μιυι και ελληνικα σε σταβλε. (Για να ξερεις πως τα αναγνωριζεις)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ασχοληθώ καθόλου με root και άλλες rom.άμα το κρατήσω έτσι υπάρχει πρόβλημα?δουλεύει καλά θέλω να πω η συσκευή ή έχεις τίποτα πρόβληματακια?επίσης παίρνει ota update? Σε ζάλισα ευχαριστώ πολύ όμως
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, το βρήκα σε αγγελία από αξιόπιστο μέλος σε γνωστό γειτονικό site. Δεν ξέρω τι rom έχει μέσα να σου πω την αλήθεια. Φαντάζομαι αν έχει τη multi, υπάρχει λύση και πάλι να την ξεφορτωθώ, έτσι δεν είναι;

 

Αν έχει καλή τιμή και του χεις εμπιστοσύνη χτύπα το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ασχοληθώ καθόλου με root και άλλες rom.άμα το κρατήσω έτσι υπάρχει πρόβλημα?δουλεύει καλά θέλω να πω η συσκευή ή έχεις τίποτα πρόβληματακια?επίσης παίρνει ota update? Σε ζάλισα ευχαριστώ πολύ όμως

Στατιστικά αν δεν έχει εμφανίσει ακόμα προβλήματα θα το κάνει στο μέλλον. Τουλάχιστον με τις παλιές πειραγμενες multi rom έτσι γινόταν σε σημείο που μερικές συσκευές αχρηστευονταν. Για τη συγκεκριμένη που έχεις εσύ δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι δεν θες να γίνεις πειραματόζωο.

Επίσης ξεχνάς ota update και γενικότερα οποιαδήποτε μορφή update. Προσωπική συμβουλή να την αλλαξεις άμεσα ή σε κάποια global stable αν δε σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά μενού ή στην εξελληνισμενη από MIUI.gr .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...