Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, προπαρακγιλα το PRO 229$ απο το geekbuying:Dειναι αξιοπιστο μαγαζι?και ποτε υπολογιζεται να ειναι διαθεσιμο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, προπαρακγιλα το PRO 229$ απο το geekbuying:Dειναι αξιοπιστο μαγαζι?και ποτε υπολογιζεται να ειναι διαθεσιμο.ευχαριστω

 

οπότε εσύ λες τώρα ότι προ παρήγγειλες από ένα μαγαζί που δεν ξες , ένα κινητό που δεν ξες πότε θα είναι διαθέσιμο ; (λέει κάτω 10 μαρτίου)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς τπτ;

Κι εμένα θα με εσωζε ελέω βονταφον

 

Γτ νομίζεις ότι χρησιμοποιεί την 800 η Vodafone; και η Wind που λέει ότι την χρησιμοποιεί ακόμα είναι σε μικρό βαθμό. Άτομα από Θεσσαλονίκη με Wind μια χαρά έχουν 4g παντού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι και εγώ για αυτό το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν ήδη, αν μπορείς να κάνεις φάκελο με επαφές στην αρχική οθόνη. Είναι μια λειτουργία που δεν μπορώ χωρίς.

Live your Life, the way you Like....

But don't hurt me....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τηλέφωνό πάει σφαίρα.

Στο μόνο που δεν με εντυπωσίασε, ήταν η κάμερα του. Ειδικά σήμερα που την τεσταρα με ένα galaxy s6 neo ήταν πολύ "λίγη" μπροστά του.

Δεν βαριέσαι αδερφέ.. Στο φινάλε τηλέφωνο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τηλέφωνό πάει σφαίρα.

Ειδικά σήμερα που την τεσταρα με ένα galaxy s6 neo ήταν πολύ "λίγη" μπροστά του.

S5 neo ή S6 θες να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω μια ερώτηση.

Γίνεται στην συσκευή να ορίσουμε δύο διαφορετικά αποτυπώματα για ξεκλείδωμα?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω μια ερώτηση.

Γίνεται στην συσκευή να ορίσουμε δύο διαφορετικά αποτυπώματα για ξεκλείδωμα?

 

Ναι όσα θες μπορείς να βάλεις! Αφού ρυθμίσεις το πρώτο σου βγάζει επιλογή να προσθέσεις και δεύτερο κλπ κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω μια ερώτηση.

Γίνεται στην συσκευή να ορίσουμε δύο διαφορετικά αποτυπώματα για ξεκλείδωμα?

 

Φυσικά και γίνεται (και όχι μονο σε αυτό το τηλέφωνο, σχεδόν όλα με δαχτυλικά αποτυπώματα έχουν μέχρι 5 καταχωρήσεις αποτυπωμάτων για ξεκλείδωμα).

Όσο δε για την 800αρα μπάντα που αναφέρεται παραπάνω θα γίνουν προσπάθειες αλλά μην τρέφετε ελπίδες γιατί δυστυχώς μάλλον δεν θα γίνει τίποτε.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Νεο Update! Σήμερα το δούλεψα στο αμάξι με σύνδεση bluetooth και για τηλέφωνο και για media. Στο τηλέφωνο έκανε κάποια ενοχλητικά κοψίματα στην επικοινωνία. Μικρά μεν αλλά συχνά δε και κούραζε. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει σε αυτό. Στο Samsung που είχα πριν η σύνδεση ήταν τέλεια. Στο media από τη στιγμή που συνδεόταν έπαιζαν τα τραγούδια όλα νεράκι! Γενικά δεν έχω να πω κάποιο ιδιαίτερο αρνητικό για το κινητό. Επιβεβαιώνω πάλι ότι αργεί να συνδεθεί το τηλέφωνο, ίντερνετ κλπ μετά από ρεστάρτ. Του παίρνει κάνα 2λεπτο για να είναι πάλι όλα συνδεδεμένα και να παίζουν κομπλέ. Έχω παρατηρήσει ότι αργεί να μου βγάλει και τις ενημερώσεις στις εφαρμογές (gmail κυρίως) αλλά δεν ξέρω αν με κάποια ρύθμιση αυτό φτιάχνεται. Δοκίμασα επίσης kodi με διάφορα addons και παίζει τέλεια και smooth. Χωρίς κολλήματα και γρήγορες αλλαγές. Το πρωί γύρω στις 11:20 τελείωσε η πρώτη πλήρης φόρτιση και αυτή τη στιγμή (9 ώρες μετά) είναι στο 65% με αρκετή χρήση θα έλεγα (αλλά όχι παιχνίδια). Επίσης δοκιμάζοντας το data έχω να πω ότι σε κάποια σημεία που περνούσα με το αμάξι και η σύνδεση χανόταν τελείως με το samsung με το note 3 pro δεν χάθηκε καθόλου (δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό όσο αναφορά την εμβέλεια :worry:).

 

Αυτά για τώρα και αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι συγκεκριμένο ρίξτε το! :)

Link to comment
Share on other sites

Οι διακοπές με το Bluetooth στο αμάξι σίγουρα δεν οφειλόταν σε χάσιμο σήματος? γιατί αν οχι είναι λίγο ανυσηχητικο αυτό ειδικά αν πρώτα δούλευε άψογα. Σε τι μοντέλο αμαξιού αν επιτρέπεται το συνδεσες?
Link to comment
Share on other sites

Οι διακοπές με το Bluetooth στο αμάξι σίγουρα δεν οφειλόταν σε χάσιμο σήματος? γιατί αν οχι είναι λίγο ανυσηχητικο αυτό ειδικά αν πρώτα δούλευε άψογα. Σε τι μοντέλο αμαξιού αν επιτρέπεται το συνδεσες?

 

Μου φαίνεται περίεργο να χάνεται το σήμα. Και το media και το τηλέφωνο συνδέονται με bluetooth στο αμάξι. Είναι ένα Hyundai i40. Το περίεργο που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι όταν σύνδεσα το τηλέφωνο με ρεύμα (power bank xiaomi 10400) δεν έκανε καθόλου διακοπές η σύνδεση. Θα το δω και αύριο πως δουλεύει και θα ενημερώσω εκ νέου. Θα τσεκάρω και με και χωρίς ρεύμα να δω!

Link to comment
Share on other sites

Γτ νομίζεις ότι χρησιμοποιεί την 800 η Vodafone; και η Wind που λέει ότι την χρησιμοποιεί ακόμα είναι σε μικρό βαθμό. Άτομα από Θεσσαλονίκη με Wind μια χαρά έχουν 4g παντού.

Ναι κάνει χρήση 800ρας στο Αγρίνιο και Ιθάκη που δοκίμασα μ διαφορετικές συσκευές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι διακοπές με το Bluetooth στο αμάξι σίγουρα δεν οφειλόταν σε χάσιμο σήματος? γιατί αν οχι είναι λίγο ανυσηχητικο αυτό ειδικά αν πρώτα δούλευε άψογα. Σε τι μοντέλο αμαξιού αν επιτρέπεται το συνδεσες?

Εγώ πάντως δεν ειχα θέμα,τόσο με το αυτοκίνητο και με τα ακουστικά μου(sound blaster jam)

Φυσικά και γίνεται (και όχι μονο σε αυτό το τηλέφωνο, σχεδόν όλα με δαχτυλικά αποτυπώματα έχουν μέχρι 5 καταχωρήσεις αποτυπωμάτων για ξεκλείδωμα).

Όσο δε για την 800αρα μπάντα που αναφέρεται παραπάνω θα γίνουν προσπάθειες αλλά μην τρέφετε ελπίδες γιατί δυστυχώς μάλλον δεν θα γίνει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω από vickmall, 3 χαζές ερωτήσεις

1) Επειδή δεν είχα ποτέ στο παρελθόν, To tempered glass που κάνει δώρο είνα ι προκοπής? τα nilkin πχ που πουλάει εκεί είναι καλύτερα? ποιο προτείνεε?

 

2) απ οτι φαίνεται δεν υπάρχει κανέναν eu warehouse, κατευθείαν απο κίνα (με τα κλασικά SG post/gift κλπ) υπάρχει περίπτωση για τελωνείο?

 

3) Τελικά εκτός από τα παιχνίδια για απλή χρήση (surfing/web δηλαδή) ζεσταίνεται?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...:):)αν το παραγγιλω απο το vicmall,θα εχει ελλινικο μενου και το pley store??.η πρεπει να τους στειλω μυνιμα να το εγκαταστισουν..?ευχαριστω:):)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω από vickmall, 3 χαζές ερωτήσεις

1) Επειδή δεν είχα ποτέ στο παρελθόν, To tempered glass που κάνει δώρο είνα ι προκοπής? τα nilkin πχ που πουλάει εκεί είναι καλύτερα? ποιο προτείνεε?

 

2) απ οτι φαίνεται δεν υπάρχει κανέναν eu warehouse, κατευθείαν απο κίνα (με τα κλασικά SG post/gift κλπ) υπάρχει περίπτωση για τελωνείο?

 

3) Τελικά εκτός από τα παιχνίδια για απλή χρήση (surfing/web δηλαδή) ζεσταίνεται?

1) το Tempered glass που δίνουν δώρο δεν είναι ποτέ αντίστοιχο καλών ακριβών που προσφέρουν καλύτερη αίσθηση αφής και συνήθως έχουν ειδικές επιστρώσεις (για να μην πιάνουν αποτυπώματα, απομάκρυνση νερών και εύκολου καθαρισμού). Προτείνω να πάρεις και κάποιο καλύτερο απο αυτό που δίνουν δώρο. Ειδικά πάντως για τα nillkin tempered glass για RN3 έχω διαβάσει τα καλύτερα!

 

2) Κλασσικά απο Κίνα. Δεν υπάρχει ακόμη σε EU warehouse. Τελωνείο με απλό ταχυδρομείο είναι δύσκολο, μπορεί να συμβεί αλλά δεν συμβαίνει.

 

3) Δεν έχουν ακουστεί παράπονα οτι ζεσταίνεται ιδιαίτερα. Ίσα ίσα οτι ζεσταίνεται λιγότερο απο το απλό Redmi note 3.

 

καλημερα παιδια...:):)αν το παραγγιλω απο το vicmall,θα εχει ελλινικο μενου και το pley store??.η πρεπει να τους στειλω μυνιμα να το εγκαταστισουν..?ευχαριστω:):)

Ελληνικό μενού δεν θα έχει καθώς προς το παρών το δίνουν μόνο με την εργοστασιακή rom που έχει μόνο Αγγλικά/κινέζικα. Ίσως αργότερα να το δίνουν και με multi.

Για play store υπάρχουν οδηγοί αλλά φυσικά μπορείς να ζητήσεις να στο περάσουν αυτοί ώστε να το έχεις έτοιμο.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...:):)αν το παραγγιλω απο το vicmall,θα εχει ελλινικο μενου και το pley store??.η πρεπει να τους στειλω μυνιμα να το εγκαταστισουν..?ευχαριστω:):)

 

Λάθος post Συγνώμη. Αν γίνεται ας σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα και το δικό μου σε μαύρο ασημί, τα έχετε πει τα ποιο πολλά... σφαίρα το πραγματικά όμως με πολύ καλή οθόνη κλπ εγώ βρίσκω και ένα θέμα που δεν ξέρω αν το έχει δει και κάποιος άλλος.

Μεγάλη δυσκολία στο να βρει σήμα μετά από reboot (αργεί πάρα πολυ)και ειδικά στη δεύτερη κάρτα την νανο δεν μου ανοίγει την κάρτα με τίποτα...

Μου δείχνει ότι είναι Wind αλλά αν ενεργή τελείως. Μόνο μια φορά την είδε από τα 5 reboots...

.Αλλος να δοκίμασε και να έχει θέμα στην θέση αυτή?

Αλλάζω τις κάρτες και πάλι το ίδιο στο συγκεκριμένο sim tray!!!

Άρα δεν είναι θέμα προβληματική κάρτας με τίποτα.

Θα δοκιμάσω και camera GPS etc και τα ξαναλέμε...

Μπαταρία και επεξεργαστής πάντως δείχνουν τα δόντια τους αμεσως:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα.

Πρωτο πραγμα antutu και 77900 σκορ!

Ζεσταθηκε αλλα οχι οσο το Κ3 που ειχα.

Παρολα αυτα ζεσταινεται πιο ευκολα,ισως λογω αλουμινιου στη πλατη.

Απο ποιοτητα κατασκευης,καλουτσικη,μπορουσαν και καλυτερα.

Εκανα και την αιτηση για ξεκλειδωμα και αναμενω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σημειωσω οτι οι επεξεργαστες πρεπει να τρεχουν στα 1.4 και 1.8.

Απο το cpu z φαινεται ενω τρεχουν σε φουλ ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα και το δικό μου σε μαύρο ασημί, τα έχετε πει τα ποιο πολλά... σφαίρα το πραγματικά όμως με πολύ καλή οθόνη κλπ εγώ βρίσκω και ένα θέμα που δεν ξέρω αν το έχει δει και κάποιος άλλος.

Μεγάλη δυσκολία στο να βρει σήμα μετά από reboot (αργεί πάρα πολυ)και ειδικά στη δεύτερη κάρτα την νανο δεν μου ανοίγει την κάρτα με τίποτα...

Μου δείχνει ότι είναι Wind αλλά αν ενεργή τελείως. Μόνο μια φορά την είδε από τα 5 reboots...

.Αλλος να δοκίμασε και να έχει θέμα στην θέση αυτή?

Αλλάζω τις κάρτες και πάλι το ίδιο στο συγκεκριμένο sim tray!!!

Άρα δεν είναι θέμα προβληματική κάρτας με τίποτα.

Θα δοκιμάσω και camera GPS etc και τα ξαναλέμε...

Μπαταρία και επεξεργαστής πάντως δείχνουν τα δόντια τους αμεσως:)

 

Παρελαβα και εγω σημερα.

Πρωτο πραγμα antutu και 77900 σκορ!

Ζεσταθηκε αλλα οχι οσο το Κ3 που ειχα.

Παρολα αυτα ζεσταινεται πιο ευκολα,ισως λογω αλουμινιου στη πλατη.

Απο ποιοτητα κατασκευης,καλουτσικη,μπορουσαν και καλυτερα.

Εκανα και την αιτηση για ξεκλειδωμα και αναμενω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σημειωσω οτι οι επεξεργαστες πρεπει να τρεχουν στα 1.4 και 1.8.

Απο το cpu z φαινεται ενω τρεχουν σε φουλ ταχυτητα

 

Άντε μπράβο παιδιά. Μεγειές και σε σας λοιπόν. Να πληθαίνουμε σιγά σιγά όπως έχουν πει και άλλοι.

Vasilis αυτό με τη δυσκολία μετά από reboot είναι γνωστό. Το κάνει σε όλους νομίζω. Ελπίζω να είναι θέμα λειτουργικού και εν καιρό να αναβαθμίσεις κλπ να φτιαχτεί αυτό. Εγώ προς το παρόν έχω δοκιμάσει μόνο μία κάρτα μαζί με sd! Σε κάνα μήνα που θα κατέβω Ελλάδα θα δοκιμάσω και τη δεύτερη και θα δω ανταπόκριση. Μακάρι να μας ξεκλειδώσουν και τους bootloaders και σιγά σιγά να βγει και καμιά Ελληνική rom (ας ελπίζουμε) και να αρχίσει να καθαρίζει το κινητό από τα περιττά!! :)

 

Να σημειώσω σήμερα ότι το bluetooth στο αμάξι έπαιξε απροβλημάτιστα. Δεν είχε καμία διακοπή και έπαιξε τέλεια. Τι τι μπορεί να έφταιγε χτες δεν έχω ιδέα!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη δυσκολία στο να βρει σήμα μετά από reboot (αργεί πάρα πολυ)και ειδικά στη δεύτερη κάρτα την νανο δεν μου ανοίγει την κάρτα με τίποτα...

Μου δείχνει ότι είναι Wind αλλά αν ενεργή τελείως. Μόνο μια φορά την είδε από τα 5 reboots...

.

 

αν ζητάνε pin οι κάρτες , βγάλτο (από άλλη συσκευή αν δε μπορείς απο το redmi) , να δεις αν λειτουργεί καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

αν ζητάνε pin οι κάρτες , βγάλτο (από άλλη συσκευή αν δε μπορείς απο το redmi) , να δεις αν λειτουργεί καλύτερα

 

Μπα. Δε νομίζω να φταίει αυτό μιας και εγώ δεν έχω pin για την κάρτα μου και του παίρνει 2 λεπτά μέχρι να ενεργοποιηθεί (να μπορώ να πάρω τηλέφωνο δηλαδή και να έχω ίντερνετ από data). :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αργει να πιασει δικτυο μετα απο reboot.

Θελω να πιστευω λογω ρομ.

Θα φτιαχτει.

Ενα δειγμα της μπαταριας.

Ηρθε με 40%.

Εχω 14% με σχεδον 3 ωρες οθονη.

Μονιμα με wifi και κατεβασμα εφαρμογων(πολλα τα gb) και παραλληλα και σκαλισμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...