Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για τα πολλά ποστ μου σε ρυθμό σπαμ ΑΛΛΑ

ξέρει κάποιος έναν σίγουρο τρόπο να αποθηκευσω επαφές από το lp που θα τις δεχτεί και το mm?

πηγαινε στις επαφες -ρυθμισεις-εισαγωγη/εξαγωγη κανε εξαγωγη στην sd και εχεις παντοτινο αντιγραφο για οποια συσκευη android θελεις.ευκολο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πρόβλημα με την εφαρμογή του stock email που κρασαρει το έχουμε μόνο εγώ κι άλλο ένα παιδί που έγραψε πριν μερικές σελίδες; Πέρασα ξανά τις ρυθμίσεις των λογαριασμών αλλά πάλι κρασαρει. Καμιά πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την εφαρμογή του stock email που κρασαρει το έχουμε μόνο εγώ κι άλλο ένα παιδί που έγραψε πριν μερικές σελίδες; Πέρασα ξανά τις ρυθμίσεις των λογαριασμών αλλά πάλι κρασαρει. Καμιά πρόταση;

 

εγώ που είχα τέτοιο πρόβλημα , έκανα διακοπή του stock mail έπειτα κατέβασα το gmail και είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την εφαρμογή του stock email που κρασαρει το έχουμε μόνο εγώ κι άλλο ένα παιδί που έγραψε πριν μερικές σελίδες; Πέρασα ξανά τις ρυθμίσεις των λογαριασμών αλλά πάλι κρασαρει. Καμιά πρόταση;

 

Gmail και Inbox αμφότερα δουλεύουν εξαιρετικά με πολλαπλούς λογαριασμούς emails.

Σε προηγούμενα σχόλια είχε αναφερθεί και το TypeApp σαν λύση το είχα βάλει στη λίστα επιθυμιών μου για να το θυμάμαι γιαυτό και το αναφέρω.

Βολεύομαι με το Inbox μέχρι στιγμής με δύο gmail λογαριασμούς μου μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry για τα πολλά ποστ μου σε ρυθμό σπαμ ΑΛΛΑ

ξέρει κάποιος έναν σίγουρο τρόπο να αποθηκευσω επαφές από το lp που θα τις δεχτεί και το mm?

 

Μπορείς με εξαγωγή στη κάρτα microsd αλλά και συγχρονισμό με τον google λογαριασμό σου ώστε να τις έχεις και σε σταθερό φορητό tablet και οτιδήποτε συγχρονίζει με το google account σου. Το βλέπεις από τις επαφές στο gmail ή το inbox εκεί θα πρέπει να είναι όλες οι επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την εφαρμογή του stock email που κρασαρει το έχουμε μόνο εγώ κι άλλο ένα παιδί που έγραψε πριν μερικές σελίδες; Πέρασα ξανά τις ρυθμίσεις των λογαριασμών αλλά πάλι κρασαρει. Καμιά πρόταση;

καταρχην μου αρεσει ποιο πολυ η εφαρμογη email γιατι ειναι ποιο λειτουργικη πχ στην διαγραφη μυνηματων εχει επιλογη για ολα.τωρα για το κρασαρισμα δεν βρηκα λυση ουτε με διαγραφη δεδομενων.τωρα αφου εκανα ρουτ και δοκιμασα αρκετες ρομ(ολες καλες αλλα το κρασαρισμα παντα παρων) και κατεληξα στην μονη που δεν κρασαρισε την unick 1.6 που ομως απλα δεν την υποστηριζει περαιτερω με αναβαθμησεις ο dev της.το εμαιλ παντως δουλευει.:D;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μου αρεσει ποιο πολυ η εφαρμογη email γιατι ειναι ποιο λειτουργικη πχ στην διαγραφη μυνηματων εχει επιλογη για ολα.τωρα για το κρασαρισμα δεν βρηκα λυση ουτε με διαγραφη δεδομενων.τωρα αφου εκανα ρουτ και δοκιμασα αρκετες ρομ(ολες καλες αλλα το κρασαρισμα παντα παρων) και κατεληξα στην μονη που δεν κρασαρισε την unick 1.6 που ομως απλα δεν την υποστηριζει περαιτερω με αναβαθμησεις ο dev της.το εμαιλ παντως δουλευει.:D;)

 

Αναγκαστικά πήγα κι εγώ στην εφαρμογή του Gmail. Δε θέλω να αρχίζω να περνάω ρομς. Στο εικονίδιο του Gmail πάντως δεν εμφανίζεται το κίτρινο σηματάκι που λέει πόσα μη αναγνωσμένα emails έχεις... Και αυτό δεν είναι bug, έτσι είναι γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πω πως βγήκε όντως αναβάθμιση για τα γαλλικά μιας και είμαι κάτοχος 32 γαλλικού και είμαι χρήστης 6.0,χωρίς ρομ χωρίς να επέμβω χωρίς να κατεβάζω kdz και άλλα τέτοια άγνωστα πράγματα για μένα!!

Μου ήρθε κανονικά στο pc suite και η όλη εγκατάσταση είχε διάρκεια 20 λεπτά....ούτε κολλήματα στο 80 % αντιμετώπισα,ούτε επανεκκίνηση να κάνει μόνο του αβέρτα, ούτε τίποτα τέτοιο,ΕΥΤΥΧΩΣ.

Λοιπόν πάμε τώρα στα της M.

Να πω πως η άποψη μου και τα συμπεράσματα βγήκαν μέσα σε ένα 30λεπτο που έχω το κινητό με αυτήν την έκδοση,οπότε για πιο ολοκληρωμένη και πιο ασφαλείς άποψη θα βγει μετα απο καμιά βδομάδα που θα είμαι πιο σίγουρος,αν και μερικά πράγματα δεν θέλει και πολύ για να τα καταλάβεις,είναι οφθαλμοφανές τι να κάνουμε :D

Πριν λίγο καιρό έγραψα πως παρά τα 250 ευρω που πήρα το κινητό ήθελα να είναι πιο γρήγορο σε αυτά τα μικρό πράγματα και να εξαλειφθούν αυτα τα μικρό lags..Αυτά τα χαζο λαγκάκια εξαφανίστηκαν και είναι λες και κρατάς στα χέρια σου άλλο κινητό,που έχει κάνει κτήμα του το λογισμικό ,και το φοράει και πετάει !!

Επίσης να αναφέρω πως το κινητό όταν βγήκε απο την ενημέρωση είχε 100 % μπαταρία,μετα απο κανένα 15λεπτο που το είχα με facebook με αλλαγή παραθύρων , και με εξερεύνηση των νέων δυνατοτήτων του νέου λογισμικού, έπεσε μονάχα 1 % που με την παλαιότερη έκδοση 5.0 με την ίδια χρήση θα είχε πέσει τουλάχιστον 4-5 %.

Εν κατακλείδι για να μην σας κουράσω το κινητό πετάει,εμφανέστατα πιο γρήγορο,μηδενικά lags ,και συνολικά καλύτερο στα πάντα.

Όπως προείπα τα συμπεράσματα έγιναν μέσα σε 30 λεπτά,οπότε ο καθένας τα αντιλαμβάνεται και τα δίνει όσο βαρύτητα θέλει.....

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ηρθε με καλωδιο και pc suite(εκανα και ενα reset)!ενα κολλημα ειχα μαζι με επανεκκίνηση!μεχρι στιγμης ολα πολυ καλα!το ξαναεστησα το νιωθω πιo γρηγορο ειναι εμφανες κιολας. Ο chrome και ο δικος του browser πετανε(με wifi κιόλας μου εκανε εντυπωση δεν συζητω με 4g) τα redraws και τα μικρο λαγκ εξαφανίστηκαν(16 αρι)!!αμα δω κατι περιεργο στραβο θα ενημερωσω μεχρι στιγμης ευχαριστημενος!!
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε αναβαθμιση για τα γαλλικα.

Και μάλιστα 30c....!!!

 

Εκτός απο την εφαρμογή mail που δεν δουλεύει, μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί άλλο πρόβλημα....

 

Στις επιλογές προγραμματιστή, της 3 επιλογές που τις βάζαμε 0.5 για να είναι πιο γρήγορο το transition των οθονών, τώρα είδα ότι τα 2 πρώτα είναι στην επιλογή: κινούμενηεικόνα εκτός λειτουργίας, και η τρίτη είναι μόνο στο 0.5

 

Είναι και στα δικά σας έτσι;;;

Το έχει αλλάξει κάποιος όπως ήταν πριν όλα στο 0.5;

Είναι καλύτερα ή χειρότερα έτσι;

 

Πάντως με τις μαμά ρυθμίσεις η εναλαγή των οθονών είναι πολύ γρήγορη....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στην εφαρμογή email λύθηκε ως εξής:

Πηγα στις ρυθμίσεις- ασφάλεια- διαχειριστές συσκευών- και αφαίρεσα το email από εκεί...

Μετά πήγα στις εφαρμογές - email- υποχρεωτική διακοπή ( τώρα είναι ενεργό, πριν δεν ήταν...) - αποθήκευση - διαγραφή cache & εκκαθάριση δεδομένων.

 

Ανοίξα το mail, έκανα configure ξανά το account και έπαιξε...

 

Το bug συνεχίζει να υπάρχει, γιατί αφού το έφτιαξα και δούλευε, όταν ξαναμπήκα στις ρυθμίσεις - εφαρμογές για να σας γράψω τα βήματα, μου ξαναχάλασε και έκανα όλα τα βήματα από την αρχή....

 

Αλλά είναι ένα workaround για να το κάνουμε να δουλέψει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ελληνικο με version v21a.ειναι λογικο που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση_

ουτε με fota ουτε με lg pc suite.

το ιδιο συμβαινει και με της γυναικας μου lg g4 με 5,1 ακομα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ελληνικο με version v21a.ειναι λογικο που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση_

ουτε με fota ουτε με lg pc suite.

το ιδιο συμβαινει και με της γυναικας μου lg g4 με 5,1 ακομα.

πιθανον η ελληνικη βερσιον θα ερθει τελευταια,αν και νομιζω ειναι θεμα ημερων πλεον.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

βελτιώθηκε η μπαταρία στην κλασσικη ημερησια χρήση(100%μεχρι 15%)!απο 03:30 με 03:45(το 30 με 40% ειναι με δεδομένα με 10 εφαρμογές να τρέχουν και 4 συχρονισμούς ) χθές είδα 04:10!lag και redraws μηδέν!κολληματα εννοείται το παραμικρό! πολυ καλή η αναβάθμιση κατα την γνώμη μου!
Link to comment
Share on other sites

βελτιώθηκε η μπαταρία στην κλασσικη ημερησια χρήση(100%μεχρι 15%)!απο 03:30 με 03:45(το 30 με 40% ειναι με δεδομένα με 10 εφαρμογές να τρέχουν και 4 συχρονισμούς ) χθές είδα 04:10!lag και redraws μηδέν!κολληματα εννοείται το παραμικρό! πολυ καλή η αναβάθμιση κατα την γνώμη μου!

Πολύ ωραία...!!!

Αρα το μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι το force close του email....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία...!!!

Αρα το μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι το force close του email....

 

εγω δεν έχω προβλημα στο mail jimtheo!(gmail εχω)!εσυ έχεις αλλο email και το ανοιγεις απο την αλλη εφαρμογη να φανταστω

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορα στην διαρκεια ζωης της μπαταριας, οπως ηταν και στην L!!! Κριμα περιμενα να εχει εστω καποια διαφορα και να μην πεφτει η μπαταρια παλια μπροστα στα ματια μου
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν έχω προβλημα στο mail jimtheo!(gmail εχω)!εσυ έχεις αλλο email και το ανοιγεις απο την αλλη εφαρμογη να φανταστω

Ναι, μιλάω για την stock εφαρμογή e-mail που την χρησιμοποιώ για exchange mail....

Εχουν και αρκετοί άλλοι πρόβλημα με την συγκεκριμένη εφαρμογή, και δεν φτιάχνει ούτε με factory reset ( το έχουν κάνει άλλα παιδιά....εγώ δεν έχω κάνει ακόμα...)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για την stock εφαρμογή e-mail που την χρησιμοποιώ για exchange mail....

Εχουν και αρκετοί άλλοι πρόβλημα με την συγκεκριμένη εφαρμογή, και δεν φτιάχνει ούτε με factory reset ( το έχουν κάνει άλλα παιδιά....εγώ δεν έχω κάνει ακόμα...)

 

τωρα που το ανέφερες την ανοιξα και εγώ αλλα δεν συνδεθηκα επειδη δεν έχω αλλο mail!ολα καλά!νομίζω και ελπίζω ενα τέτοιο bug θα διορθωθει!email είναι οχι κάποια αλλη περιττή εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ανέφερες την ανοιξα και εγώ αλλα δεν συνδεθηκα επειδη δεν έχω αλλο mail!ολα καλά!νομίζω και ελπίζω ενα τέτοιο bug θα διορθωθει!email είναι οχι κάποια αλλη περιττή εφαρμογή!

Το θέμα είναι πως θα μάθει η lg για αυτό το bug....και πότε θα το διορθώσει....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως θα μάθει η lg για αυτό το bug....και πότε θα το διορθώσει....:lol:

 

αν εχεις και γαλλική συσκευή(γάλλος εγώ...σαν να λέμε παρακατιανος)!καλυτερα να μην απαντήσω on air!για το ποτε:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ελληνικο με ρουτ και ειδα οτι σημερα βγηκε και για εμας η 6!Πως μπορω να την περασω απο πανω χωρις να χασω τα δεδομενα μου(να χρειαστει δηλαδη ρεσετ),ή τελοςπαντων αν γινετε να το ξερουταρω καπως ωστε να περαστει απο πανω η 6?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ελληνικο με ρουτ και ειδα οτι σημερα βγηκε και για εμας η 6!Πως μπορω να την περασω απο πανω χωρις να χασω τα δεδομενα μου(να χρειαστει δηλαδη ρεσετ),ή τελοςπαντων αν γινετε να το ξερουταρω καπως ωστε να περαστει απο πανω η 6?ευχαριστω.

κανε αντιγραφο αρχειων στην καρτα σου και κανε την αναβαθμηση με το lg pcsuite. το ρουτ θα χαθει μονο του με την αναβαθμηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανε αντιγραφο αρχειων στην καρτα σου και κανε την αναβαθμηση με το lg pcsuite. το ρουτ θα χαθει μονο του με την αναβαθμηση.

 

θα το δοκιμασω λοιπον!ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...