Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβηκε, έγινε εγκατάσταση και τώρα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο από την αρχή:)

Είμαι περίεργος να δοκιμάσω το gps...διάβασα αναφορές οτι έχει βελτιωθεί αισθητά ακόμα και σε συσκευές που είχαν σοβαρό θέμα...

Πω δεν βαριέσαι να το στήνεις από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πω δεν βαριέσαι να το στήνεις από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναγκαίο κακό...συνήθισα πλέον.:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...επιβεβαιώνω πως η βελτίωση στο gps είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μετά την αναβάθμιση. Βρίσκει στίγμα σχεδόν ακαριαία και κλειδώνει άνετα σε 13 -15 δορυφόρους. Για μένα ίσως η πιο σημαντική βελτίωση που έφερε η νέα ROM:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...επιβεβαιώνω πως η βελτίωση στο gps είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μετά την αναβάθμιση. Βρίσκει στίγμα σχεδόν ακαριαία και κλειδώνει άνετα σε 13 -15 δορυφόρους. Για μένα ίσως η πιο σημαντική βελτίωση που έφερε η νέα ROM:)
Να δούμε και μπαταρία αν και χλωμό.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και μπαταρία αν και χλωμό.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με

 

Μπαταρία ειλικρινά δεν με νοιάζει...έχω δύο και είμαι κομπλέ:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω επαναφορα το κινητο φυσαει. Το φρεσκαρισμα που εκαναν στο ui σε κανει να νιωθεις οτι εχεις αλλο τηλ. Μεχρι στιγμης ειμαι υπερευχαριστημενος. Μπαταρια δεν μπορω να πω ακομα. Το μονο που δεν βλεπω ειναι κατι με μπλε φιλτρο που εγραφε στην περιγραφη της αναβαθμισης αλλα δεν το βλεπω. Εχει μαλιστα εγραφε 10 επιπεδα ρυθμισης. Εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις τιποτα. Αυτα.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα oreo κι εγώ. Λοιπόν φυσάει το κινητό, πάει σφαίρα και το ui δείχνει πολύ όμορφο. Χωρίς hard reset και δεν κολλάει πουθενά. Νέο camera app είδα αλλά δεν ξέρω εάν βελτιώθηκε η ποιότητα των φωτογραφιών. Έστω και σαν τελευταίο update, άξιζε. Το GPS το είχα φτιάξει procordia οπότε δεν μπορώ να κρίνω εάν άλλαξε. Μπαταρία θα δείξει τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας, ικανοποιημένος κάτοχος G5 εδώ και δύο χρόνια και τους τελευταίους μήνες με τρελό battery drain. Πλέον έχω καταντήσει να φορτίζω το κινητό 3-4 φορές τη μέρα με μέτρια χρήση! Μέχρι και καινούρια μπαταρία αγόρασα αλλά δε βοήθησε πουθενά. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει 2-3 φορές, μου προτείνετε να κάνω και hard reset; Τα φώτα σας please! By the way όσο γράφω μου σκασε ενημέρωση λογισμικού. Μάλλον ήρθε η Oreo;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας, ικανοποιημένος κάτοχος G5 εδώ και δύο χρόνια και τους τελευταίους μήνες με τρελό battery drain. Πλέον έχω καταντήσει να φορτίζω το κινητό 3-4 φορές τη μέρα με μέτρια χρήση! Μέχρι και καινούρια μπαταρία αγόρασα αλλά δε βοήθησε πουθενά. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει 2-3 φορές, μου προτείνετε να κάνω και hard reset; Τα φώτα σας please! By the way όσο γράφω μου σκασε ενημέρωση λογισμικού. Μάλλον ήρθε η Oreo;
Βάλε την ορεο και το βλέπεις ξανά, γενικά κάνει κάτι κουλά και πέφτει νεράκι η μπαταρία,και εγώ έβαλα καινούρια αλλά δεν βλέπω καμιά τρελή διαφορά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την ορεο και το βλέπεις ξανά, γενικά κάνει κάτι κουλά και πέφτει νεράκι η μπαταρία,και εγώ έβαλα καινούρια αλλά δεν βλέπω καμιά τρελή διαφορά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για τον κόπο σου να μου απαντήσεις, μέχρι στιγμής και μετά την ενημέρωση εξακολουθεί και "αδειάζει" η μπαταρία. Εν τω μεταξύ η εγγύηση λήγει σε 3 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με oreo και καινούρια μπαταρία.d4245b890b156ee2343fbd3698925073.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για τον κόπο σου να μου απαντήσεις, μέχρι στιγμής και μετά την ενημέρωση εξακολουθεί και "αδειάζει" η μπαταρία. Εν τω μεταξύ η εγγύηση λήγει σε 3 μέρες!
Ποσό σου βγάζει μια φόρτιση;Για ανέβασε ενα στατιστικό να δούμε.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την ορεο.....

Για της λίγες ώρες που το εχω είμαι πολύ ευχαριστημένος περιμενω να.δω μπαταρία.....

Η ειδοποίηση από το sfilterπως φευγω το βρήκε κανένας

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα γνήσια από προκοντια και είμαι πολύ ευχαριστημένος δεν ρισκάρω για 10 ευρώ το οτιδήποτε

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο κι εγώ.

Μεγάλη διαφορά μέχρι στιγμής στις πρώτες μέρες χρήσης.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

fe6fbfca680eea25c5eb581236fcc2e4.jpg

Edited by margiekam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ενεργοποιείται η οθόνη όταν σκάνε ειδοποιήσεις;Μόνο στην always on εμφανίζονται.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα Ιταλικά έχει έρθει ? ξέρει κανείς ? δεν έχω λάβει ακόμα κάτι.

 

https://lg-firmwares.com/lg-h850-firmwares/firmwares/

 

Κοίτα σε αυτό το site που έχει όλες τις LG rom, είδα ότι έχει ιταλική oreo.

Link to comment
Share on other sites

https://lg-firmwares.com/lg-h850-firmwares/firmwares/

 

Κοίτα σε αυτό το site που έχει όλες τις LG rom, είδα ότι έχει ιταλική oreo.

 

Στον έλεγχο που γίνεται από το κινητό εμφανίζει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση. Η οποία είναι v20r.

Link to comment
Share on other sites

Στον έλεγχο που γίνεται από το κινητό εμφανίζει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση. Η οποία είναι v20r.

 

Γενικά και εμένα άργησε ota να εμφανιστεί ενώ στο site την είχαν ήδη. Εάν βιάζεσαι να κάνεις update, την κατεβάζεις από το site και την περνάς με το lg up.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και εμένα άργησε ota να εμφανιστεί ενώ στο site την είχαν ήδη. Εάν βιάζεσαι να κάνεις update, την κατεβάζεις από το site και την περνάς με το lg up.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Άλλο κινητό θα δεις μετά την αναβάθμιση. Χωρίς hard reset και πάει σφαίρα. Η μπαταρία μετά από 3 μέρες είναι στα ίδια επίπεδα, η μετάβαση στο μενού είναι πολύ γρήγορη, καλοδεχούμενο το gaming mode (screenshot στο παιχνίδι, αλλαγή ανάλυσης κλπ) και το ui δίνουν άλλη αίσθηση. Για κάμερα, πέρα από το μενού που δέχθηκε ριζική αλλαγή δε νομίζω να δεις διαφορά ,gcam δουλεύω που είναι έτη φωτός μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βελτίωση στην μπαταρία παρά την αλλαγή της και παρά την νέα ρομ,με το ζόρι μια ώρα οθονη στο 46% μόνο με wifi που να έβαζα και δεδομένα :peada6386cb5992850546571e4231436e.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια βελτίωση στην μπαταρία παρά την αλλαγή της και παρά την νέα ρομ,με το ζόρι μια ώρα οθονη στο 46% μόνο με wifi που να έβαζα και δεδομένα :peada6386cb5992850546571e4231436e.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναμενομενο...Κανενας δεν περιμενε με ενα update να διορθωθει το θεμα της αυτονομιας,την στιγμη την οποια δεν εχει διορθωθει εδω και 2 χρονια μετα απο τοσες αναβαθμισεις λογισμικου....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αναμενομενο...Κανενας δεν περιμενε με ενα update να διορθωθει το θεμα της αυτονομιας,την στιγμη την οποια δεν εχει διορθωθει εδω και 2 χρονια μετα απο τοσες αναβαθμισεις λογισμικου....
Έλεγα επειδή άλλαξα μπαταρία μήπως έστρωνε λίγο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα επειδή άλλαξα μπαταρία μήπως έστρωνε λίγο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι καταλαβα πως το παραθεσες και δεν κανω κριτικη στα λεγομενα σου,απλως επισημαινω την "Αχιλλειο πτερνα" του κινητου και το οτι η Lg δεν εκανε τιποτα ποτε για να το διορθωσει...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...