Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει...

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις Τοποθεσία στην Λειτουργία θέσης και δες τι είναι τικαρισμένο από τα 3

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις Τοποθεσία στην Λειτουργία θέσης και δες τι είναι τικαρισμένο από τα 3

 

Το δεύτερο είναι και με αυτό θα έπρεπε να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφθηκα την procordia προ ημερών για να αλλάξω την κάμερα λόγω θέματος με την εστίαση (έφαγε μια μικρή τούμπα). Και όμως μου άλλαξαν την κάμερα δωρεάν ενώ έφταιγα και άλλαξα και εξωτερικό τζάμι κάμερας. Ε λοιπόν σαν καινούργιο το κινητό, σούπερ φωτός. Και για το βράδυ η google camera πραγματικά οργιάζει. Τίμιο κινητό που έχει κάνει (και θα κάνει) τρελή απόσβεση.
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι και με αυτό θα έπρεπε να λειτουργεί.

Δοκίμασε και στο πρώτο που λέει Υψηλή ακρίβεια να δεις τι θα γίνει. Αν και αυτό που λες φαίνεται να είναι θέμα έκδοσης Android πλέον και όχι συσκευής. Η προηγούμενη συσκευή σου με ποια έκδοση Android ήταν και το G5 σου με ποια;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στο πρώτο που λέει Υψηλή ακρίβεια να δεις τι θα γίνει. Αν και αυτό που λες φαίνεται να είναι θέμα έκδοσης Android πλέον και όχι συσκευής. Η προηγούμενη συσκευή σου με ποια έκδοση Android ήταν και το G5 σου με ποια;

 

Το προηγούμενο ήταν lg flex 2 με android 6. Στο G5 αν ενεργοποιήσω το gps λειτουργεί η ενημέρωση τοποθεσίας, με μόνο το δίκτυο όχι.

στο g5 έχω αναβαθμίσει στην 7.0 v20r

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόκειται να αγοράσω μεταχειρισμένο το εν λόγω κίνητο και απ όσο διάβασα πρέπει να κοιτάξω κάποια πραγματάκια πριν προβώ στην αγορά του σωστά;

1. Screen retention, πως το βλέπω; Πρέπει να περιμένω πολλή ώρα σε σταθερή εικόνα;

2. Αν λειτουργεί το quick charge

3. Bootloop; Αν κάποιος το έχει αρκετό καιρό μπορεί ακόμα να πέσει σε bootloop;

 

Αν υπάρχει κάτι άλλο ας μου πει κάποιος..

 

Υ.Γ. Έχει κάποιος δοκιμάσει το dac/amp module της b&o;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) Το screen retention λίγο πολύ όλα τα g5 το έχουν (οπότε δεν το γλυτώνεις) και εμφανίζεται όπως είπες αν παραμείνει πολλή ώρα σε σταθερή εικόνα. Βέβαια αν το αφήσεις να κρυώσει λίγο επανέρχεται κανονικά. Μπορείς να το δεις αν κατεβάσεις εφαρμογές όπως την amoled burn in fixer από play store και το βάλεις σε γκρι φόντο. Προσωπικά δεν με ενοχλεί πολύ στο δικό μου καθώς δεν είμαι power user. Κατά τη γνώμη μου και την εμπειρία μου με το κινητό εδώ και 2 χρόνια αν κάνεις νορμάλ χρήση δεν φαίνεται εκτός και αν έχεις κάποιο γκρι φόντο.

 

2) Το quick charge κάποιοι, όπως έχουν αναφέρει, σταματάει και ξεκινάει πάλι. Προσωπικά, δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτό το θέμα δουλεύει κανονικά στο δικό μου και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι με όλες τις αναβαθμίσεις που έχει πάρει.

 

3) Bootloop δεν υφίσταται στο g5 εκτός απο μεμονωμένες περιπτώσεις.

 

4) To gps έχει πρόβλημα καθώς δεν lockάρει γρήγορα δορυφόρους ή χάνει το σήμα όταν χρησιμοποιείς χάρτες. Αυτό φτιάχνεται στο επίσημο service για lg που είναι η procordia χωρίς κόστος εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση 2 χρόνων. Αν έχει περάσει η εγγύηση μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου καθώς κυκλοφορούν βίντεο στο youtube που δείχνουν πως γίνεται η διαδικασία.

 

Πάντως σε γενικές γραμμές εκτός των προαναφερθέντων το κινητό στέκεται πολύ καλά ακόμα και τώρα και προσωπικά δεν έχω παράπονο.

 

Αυτά από μένα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by grkost
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για επισκευή gps πόσες μέρες το κρατάνε;

 

Εμένα 5 εργάσιμες έκανε, βασικά βάλε 1 μέρα να το πάρουν και να το πάνε procordia και άλλη μια μέρα η επιστροφή σε εμένα. Εμένα άλλαξαν και οθόνη γι' αυτό έκανε 3 εργάσιμες η επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Άμα τη θέλετε τόσο πολύ ρε παιδιά Υπάρχουν κάμποσες στο xda
Ισως επειδή πρέπει να κάνεις ρουτ την συσκευή και χάνεις την εγγύηση..... Λέω εγώ τώρα.... ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έπειτα από ένα, σχεδόν, χρόνο με το διαμάντι μας, του άλλαξα μπαταρία καθώς την είχα ξετινάξει.

 

Η απορία μου είναι η εξής: Τελικά τι ισχύει με τη φόρτιση; Υπάρχει πρόβλημα να αφήνουμε το κινητό όλη τη νύχτα στο φορτιστή;

 

Από που την πήρες αν επιτρέπεται γιατί θέλω να πάρω και εγώ μια για ένα φίλο που τα έχει ψιλοπαίξει. Εκεί που είναι 25% ξαφνικά του μηδενίζει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν θέλετε μπαταρία για χρόνια , να την δουλεύετε στο 25-30 έως 90% μαξ

Οχι θερμοκρασίες (Βασικό), οχι φορτίσεις ώρες, οχι ασυρματες φορτίσεις που σηκώνεις το κινητό και καίνε..

Οχι πληρεις εκφορτίσεις , οχι φορτιση συνεχεια έως το 100% .

 

Iphone 6s του αδερφου μου και η χωρητικότητα της μπαταρίας ειναι στο 90%

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες αν επιτρέπεται γιατί θέλω να πάρω και εγώ μια για ένα φίλο που τα έχει ψιλοπαίξει. Εκεί που είναι 25% ξαφνικά του μηδενίζει.

 

https://www.skroutz.gr/s/9405640/LG-BL42D1F.html

Να του πεις μια φορα τη βδομαδα να τη βγαζει απο τη θεση της και να τη ξαναβαζει για να δειχνει το σωστο ποσοστο. Και σε μενα τα ιδια κανει περιπου, δειχνει οτι εχει 40% και εχει 25%

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω άλλαξα μπαταρία πριν ένα 3μηνο διότι η προηγούμενη στο 15% έκλεινε. Η νεα εως 1% πάει κανονικά.Τις βαζω εναλλάξ με τον εξωτερικό φορτιστή πάντα εχω μια φορτισμένη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...