Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το gps το επιχείρησε κάποιος να το φτιάξει μόνος απο οδηγό ytube; Φαίνεται απλό στα βίντεο.

είναι πανεύκολο να το φτιάξεις αλλά χάνεις την εγγύηση....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο tempered glass που να πιανει ΟΛΗ την οθονη??

Ευχαριστω.

 

Της yootech είναι καλό το full face glass αλλά συνήθως δεν κολάνε καλά. Εγώ 1+ χρόνο που έχω g5 έχω σταθερά nillkin pro και για πάνω και κάτω από οθόνη βάζω xtreme skins. Είναι πολύ δυνατό αυτό της nillkin και με έχει σώσει από σπάσιμο οθόνης σε 2-3 επικές τούμπες.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ,

 

τελικά για το πρόβλημα με το fast charge, το κινητό πήγε procordia και έγινε αντικατάσταση της κύριας πλακέτας(έτσι αναφέρει η αναφορά επισκευής) ,

 

το αποτέλεσμα; διόρθωση των παρακάτω :

fast charge,

gps,

μετά από reboot αργούσε να διαβάσει την sim,

και φυσικά επέκταση εγγύησης άλλα 2 χρόνια για την μητρική όπως με ενημέρωσε η LG

 

Eπιτέλους το antutu έκανε verify την συσκευή

Εχω ακριβως τα ιδια θεματα και με το δικο μου!Να σε ρωτησω κατι? Η επισκευη εγινε δωρεαν? Επισης ποσες μερες στο κρατησαν το κινητο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως τα ιδια θεματα και με το δικο μου!Να σε ρωτησω κατι? Η επισκευη εγινε δωρεαν? Επισης ποσες μερες στο κρατησαν το κινητο περιπου?

ναι δωρεάν , έγινε αλλαγή μητρικής με άλλη επισκευασμένη, επέκταση εγγύησης 2 χρόνια. Η επισκευή κράτησε περίπου δύο εβδομάδες.

Όλα καλά μέχρι ώρας, εκτός του ότι πάλι μετά από reboot/power on μετά από ένα λεπτό , αφού έχει ήδη μπει στο desktop, μου ζητάει το sim pin και καπάκι unlock με fingerprint. Μάλλον κάποια εφαρμογή το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το επισκεφτώ και εγώ κάποια στιγμή.

Βασικος λόγος χαμηλώνει στιγμιαία η ενταση του ηχειου 35 φορες απο τις 100 αλλα επανέρχεται μονο του το οποιο εμαθα απο procordia παει πακέτο μαζι με αργή φόρτιση που εχω οποτε εχω.

 

Τελος το δακτυλικό αποτύπωμα 10 στις 100 δεν αναγνωρίζεται αλλα αμα το "χτυπησω" φτιάχνει .

Πάντως ακομα και ετσι συνεχιζει και ζει αξιοπρεπέστατα μετα απο σκληρή χρηση σε καθημερινό περιβάλλον σχεδον 2 Χρόνια.

 

Η δε οθονη οποτε της έρθει κανει σκιές αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Δεν ειναι ενοχλητικές.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το επισκεφτώ και εγώ κάποια στιγμή.

Βασικος λόγος χαμηλώνει στιγμιαία η ενταση του ηχειου 35 φορες απο τις 100 αλλα επανέρχεται μονο του το οποιο εμαθα απο procordia παει πακέτο μαζι με αργή φόρτιση που εχω οποτε εχω.

 

Τελος το δακτυλικό αποτύπωμα 10 στις 100 δεν αναγνωρίζεται αλλα αμα το "χτυπησω" φτιάχνει .

Πάντως ακομα και ετσι συνεχιζει και ζει αξιοπρεπέστατα μετα απο σκληρή χρηση σε καθημερινό περιβάλλον σχεδον 2 Χρόνια.

 

Η δε οθονη οποτε της έρθει κανει σκιές αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Δεν ειναι ενοχλητικές.

 

Είναι όντως πολύ καλό κινητό ακόμα και τώρα. Παιδικές ασθένειες (όπως gps ) διορθώνονται άμα είσαι εντός εγγύησης. Τοπ κάμερα ακόμα και σήμερα, γρήγορο κινητό, αλλάζεις μπαταρία όποτε θες, υπέρυθρες, ράδιο και λοιπα καλούδια. Αλλά ως συνήθως η Lg το παράτησε και αυτό, ούτε ενημερώσεις ασφαλείας ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέτε παιδιά και είναι κρίμα, με όση καλή θέληση γι' αυτό και δεν επέλεξα ξανά mobile συσκευή LG.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν πάθει ζημιά γενικά. Οι ίδιοι έγραψαν πως δεν θα βγάζουν τηλέφωνα τοσο συχνά (νομίζω).

 

Το κερασάκι ήταν πως η Σαμυ δεν του θεωρεί ανταγωνιστές!

Link to comment
Share on other sites

Με την αντικατασταση πλακετας που θα μου κανουν και εμενα λογικα να κανω και ενα factory reset? Εχω την 20s εκδοση και εχω να κανω factory reset απο τοτε που εβαλα Nougat. Θα δω καποια μεγαλη διαφορα στη μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Με την αντικατασταση πλακετας που θα μου κανουν και εμενα λογικα να κανω και ενα factory reset? Εχω την 20s εκδοση και εχω να κανω factory reset απο τοτε που εβαλα Nougat. Θα δω καποια μεγαλη διαφορα στη μπαταρια?

Ούτως ή άλλως θα περαστεί από την αρχή το λειτουργικό στο service. Εσύ απλά σβήσε τα αρχεία σου αν θες πριν το στείλεις

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως θα περαστεί από την αρχή το λειτουργικό στο service. Εσύ απλά σβήσε τα αρχεία σου αν θες πριν το στείλεις

ΟΚ φωτο βιντεο κτλπ θα κρατησω ενα backup σιγουρα αλλα απο εφαρμογες και ρυθμισεις κινητου αξιζει να κανω backup η καλυτερα να τις περασω απο την αρχη?Εχω ζητηματακι με το battery drain σε αδρανεια...καιει παντα τη περισσοτερη μπαταρια! Εχω ψαχτει,εχω απενεργοποιησει περιττες ρυθμισεις και υπηρεσιες google που διαβαζα απο δω αλλα τιποτα :( Το να τα περασω ολα απο την αρχη μπορει να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φωτο βιντεο κτλπ θα κρατησω ενα backup σιγουρα αλλα απο εφαρμογες και ρυθμισεις κινητου αξιζει να κανω backup η καλυτερα να τις περασω απο την αρχη?Εχω ζητηματακι με το battery drain σε αδρανεια...καιει παντα τη περισσοτερη μπαταρια! Εχω ψαχτει,εχω απενεργοποιησει περιττες ρυθμισεις και υπηρεσιες google που διαβαζα απο δω αλλα τιποτα :( Το να τα περασω ολα απο την αρχη μπορει να με βοηθησει?

Αν το στείλεις στο service όπως λες θα σου έρθει καινούριο εντελώς δεν θα έχει τις εφαρμογές σου και η γνώμη μου είναι να το στήσεις απο την αρχή και όχι απο backup

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως δυστυχως το κινητο φαινετε ψιλοεγκατελειμενο απο την εταιρια , το τελευταιο security update αφορα τον προηγουμενο νοεμβριο και δεν υπαρχει σχεδον καμια αναφορα αν σκοπευει να φερει καποιο update στο μελλον

 

τον τελευταιο καιρο μου παρουσιαζει και πολυ μεγαλο stand by drain , δεν καταναλωνει μπαταρια οταν το δουλευεις και καταναλωνει οταν ειναι κλειστο :confused:

 

Screenshot_2018-04-14-17-39-07.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να αλλάξει μπαταρία;

 

2 φορες.Γνησιες και οι 2,παλι τα ιδια.Ευτυχως τις εχω καβατζα,αλλα πολυ σπαστικο αυτο με την αυτονομια ρε παιδι μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που κοίταξα από περιέργεια το δικό μου 13% το τηλέφωνο είναι αδρανές και μετά 8% η οθόνη. Και από αυτονομία είμαι σούπερ, δεν νομίζω ότι είναι θέμα τελικά ίσως έχει να κάνει με την χρήση τις ώρες που έχουν μεσολαβήσει από την φόρτιση κλπ. Πάντως πρόβλημα κατανάλωσης δεν μπορεί να είναι γιατί το V30 είναι κορυφή σε αυτό
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγους μηνες κλεινω διετια οποτε θα παω για custom. Οποτε ας το παρατησει οσο θελει η εταιρεια.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγους μηνες κλεινω διετια οποτε θα παω για custom. Οποτε ας το παρατησει οσο θελει η εταιρεια.

η αλήθεια είναι πως οι πιο πολλοί αυτό περιμένουμε.....

αν και μαλλον θα πάρουμε Ο όποτε θα τραβήξουμε μέχρι τέλος του χρόνου....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι πιστευω. Θα παρουμε. Το θεμα ειναι αν θα ειναι σωστη η Ο .
Κι αν δεν είναι πάμε σε custom....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν είναι πάμε σε custom....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

v30 rom από astrako (μέσω xda). Πολύ καλή και σταθερή. Αν και είμαι εντός εγγύησης, μπήκα στον πειρασμό και τη δοκίμασα. Το μόνο δύσκολο ήταν το πέρασμα του twrp, αγανάκτησα :p

Link to comment
Share on other sites

v30 rom από astrako (μέσω xda). Πολύ καλή και σταθερή. Αν και είμαι εντός εγγύησης, μπήκα στον πειρασμό και τη δοκίμασα. Το μόνο δύσκολο ήταν το πέρασμα του twrp, αγανάκτησα :p

 

δυσκολο ηταν φιλε? το σκεφτομαι και εγω για αλλη ρομ...με αυτη που εβαλες φιλε τραβαει unlimited 4k video η παλι εχει οριο τα 5 λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...