Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο φίλε μου. Το blue screen filter from sisco mobile Θα κατεβάσεις! :)

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Δεν ποιανει τα πλήκτρα πλοήγησης όμως..Πάλι εμφανίζεται image rentetion..Είναι τα πλήκτρα που πλοηγομαστε και στο home screen

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ποιανει τα πλήκτρα πλοήγησης όμως..Πάλι εμφανίζεται image rentetion..Είναι τα πλήκτρα που πλοηγομαστε και στο home screen

Τα πιάνει. Ενεργοποίησε την τελευταία επιλογή. Από τότε που έβαλα nougat έχω image retention στα software keys.

Οπότε εκρυψα τα πλήκτρα σε όλες τις εφαρμογές ακόμη και στον nova launcher και ησυχασα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στο nougat ξερεται άμα έχει βγει ported app η κάμερα του v10?Αυτή που δοκίμασα δεν παίζει... Ερχόμενος από v10 περίμενα καλύτερη την κάμερα του g5 έχει λίγο θέμα το software
Link to comment
Share on other sites

Στο nougat ξερεται άμα έχει βγει ported app η κάμερα του v10?Αυτή που δοκίμασα δεν παίζει... Ερχόμενος από v10 περίμενα καλύτερη την κάμερα του g5 έχει λίγο θέμα το software

 

σήμερα έριξα αρκετό ψάξιμο από οτι αναφέρουν είναι θέμα του σενσορα (ο ναι τσιγουνευτικαν λιγάκι)

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του σενσορα ?ίδιο σενσορα με του g4,v10 έχει.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του σενσορα ?ίδιο σενσορα με του g4,v10 έχει.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

άλλο revision απο οτι διάβασα κάπου με μικρο διαφορές (και είναι φτηνότερος κιόλας)

 

οσο για εφαρμογη που ειπε καποιος δοκίμασα άλλες εφαρμογές με ίδια αποτελέσματα περιπου (ίσως και χειροτερα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάντως σίγουρα το v10 βγάζει πιο καλες φωτο..Εδώ τις ρυθμίσεις δεν τις διαβάζει..Άλλο δείχνει στην οθόνη άλλο τ αποτέλεσμα..Καμία εφαρμογή για manual ,video προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ναι πάντως σίγουρα το v10 βγάζει πιο καλες φωτο..Εδώ τις ρυθμίσεις δεν τις διαβάζει..Άλλο δείχνει στην οθόνη άλλο τ αποτέλεσμα..Καμία εφαρμογή για manual ,video προτείνεται;

 

Μα,εδω ακομα και το G4 που ειχα πριν εδινε σαφως καλυτερο αποτελεσμα στις νυχτερινες απο το G5...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μα,εδω ακομα και το G4 που ειχα πριν εδινε σαφως καλυτερο αποτελεσμα στις νυχτερινες απο το G5...

 

καλα το g4 παραμένει η καλητερη camera της lg μετά παει v10 (με ελάχιστη διαφορά (πολύ ελάχιστη) και μετα μερικές σκαλιες ποιο πατω ειναι g5

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει και τ τρία κινητά lg v10 g4 g5 .Όποιος ξέρει τις διαφορές και αν έχει ο σενσορας ας μας τις πει ..Την ημέρα; Βγάζει καλες .Το βράδυ όμως το software χαλιά..Κατά τα άλλα είναι γρήγορο .Και η μπαταρία τρώγεται..Δεν ξέρω βέβαια πόση ζωή θα έχει το modular desing..
Link to comment
Share on other sites

εχουν τον ιδιο αισθητηρα sony imx234 ενω στην μπροστινη το g4 με το v10 εχει toshiba!βγαζει καλυτερες το g5,ειδικλα στο manual κανει τρελα πραγματα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δοκιμασει και τα 3 και το g5 ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι πανω και στις νυχτερινες και στις ημερισιες!

 

Ριξτε μια ματια στο αλμπουμ μου απο το g5!Ολες οι φωτος ειναι τραβηγμενες απο μενα!

 

https://flic.kr/s/aHskL2PeVZ

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα χρόνια μου πολλά!! Καλά Χριστούγεννα.. Νουγκατ κ μπαταρια πολύ κακός συνδυασμός... Ο χειρότερος θα έλεγα!! Παιδιά απο 100% μεχρι 73% σε 2 ώρες κ 18 λεπτά... Χρήση? Μονο μεσεντζερ... Τιπατο άλλο απολυτος!! Τραγελαφικά τα πράγματα.. Πως θα γίνει να πάμε στην 6?

 

eNDdys.png

7XyjLr.png

Qgivtx.png

Edited by papako35
Link to comment
Share on other sites

εχουν τον ιδιο αισθητηρα sony imx234 ενω στην μπροστινη το g4 με το v10 εχει toshiba!βγαζει καλυτερες το g5,ειδικλα στο manual κανει τρελα πραγματα!

Και εγώ τα δοκίμασα και τα 3 και συμφωνώ με τα άλλα παιδιά το g5 έχει χειρότερη κάμερα από το v10 και σίγουρα χειρότερη κάμερα από την καταπληκτική κάμερα του g4

Και εγω εχω δοκιμασει και τα 3 και το g5 ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι πανω και στις νυχτερινες και στις ημερισιες!

 

Ριξτε μια ματια στο αλμπουμ μου απο το g5!Ολες οι φωτος ειναι τραβηγμενες απο μενα!

 

https://flic.kr/s/aHskL2PeVZ

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δοκιμασει και τα 3 και το g5 ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι πανω και στις νυχτερινες και στις ημερισιες!

 

Ριξτε μια ματια στο αλμπουμ μου απο το g5!Ολες οι φωτος ειναι τραβηγμενες απο μενα!

 

https://flic.kr/s/aHskL2PeVZ

 

μαζι σου ... μονο που στα νυχτερινά δες τι κανει τα φοτα και θα καταλαβεις οτι g5 ειναι χειροτερο απο τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά...Ειδικά στο βίντεο το βράδυ είναι σίγουρα ένα βήμα πίσω από τ v10..Όσο αφορά την μπαταρία μ φαίνεται καλη...Το δούλεψα κατευθείαν με nougat όχι με την 6 να συγκρίνω..Έχω βάλει και greenify
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα χρόνια μου πολλά!! Καλά Χριστούγεννα.. Νουγκατ κ μπαταρια πολύ κακός συνδυασμός... Ο χειρότερος θα έλεγα!! Παιδιά απο 100% μεχρι 73% σε 2 ώρες κ 18 λεπτά... Χρήση? Μονο μεσεντζερ... Τιπατο άλλο απολυτος!! Τραγελαφικά τα πράγματα.. Πως θα γίνει να πάμε στην 6?

 

eNDdys.png

7XyjLr.png

Qgivtx.png

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τα ίδια κι εγώ, μετά από hard reset χρήση 5 λεπτά Wi-Fi μου έχει φάει 7-8 %. Όσο smooth είναι στη χρήση, άλλο τόσο τραγική είναι η μπαταρία. Ή θα χρειαστεί νέο update ή δεύτερη μπαταρία δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τα ίδια κι εγώ, μετά από hard reset χρήση 5 λεπτά Wi-Fi μου έχει φάει 7-8 %. Όσο smooth είναι στη χρήση, άλλο τόσο τραγική είναι η μπαταρία. Ή θα χρειαστεί νέο update ή δεύτερη μπαταρία δυστυχώς.

 

Σε μένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

Screenshot απο 3 διαφορετικά προγράμματα:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτογραφία ..

Link to comment
Share on other sites

Gsam monitor

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fffggggggg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν μπορώ ή δεν γνωρίζω τον τρόπο να τα ανεβάσω.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βοηθάει το hard reset ή να περάσουν μέσω bridge την ρομ όσοι έχουν θέμα με μπαταρία

 

Εγω με Bridge την περασα και εκανα και Hard reset και η μπαταρια δυσκολα φτανει μεχρι το απογευμα με νορμαλ χρηση...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσω οτα την πέρασα κ στο καπάκι εργοστασιακές ρυθμίσεις... Το απόγευμα θα κάνω και ένα hard reset με τ κουμπιά . πολύ μεγάλο θέμα.. Δεν θέλω να ακουμπήσω το τηλ γτ η μπαταρία κατεβαίνει αμασιτη. Δεν έχω διαβαστεί καθόλου στο xda.. Αλλά ρωτά μόνο με messenger να με τελειώνει έτσι κατι δεν πάει καλά. Χθες φανταστείτε πως μέχρι νσ γράψω το μήνυμα έπεσε απο 70% στο 67%..και να με πήρε 2 λεπτά νσ το γράψω?? Κ πολύ λέω...
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό σε μερικά παιδιά απορώ... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι η μπαταρία ειναι ισάξια με την mm.

Μήπως έχετε ανοιχτό τπτ nfc, GPS, Google nearby κτλ?Η κάτι άλλο?

Δεν υφίσταται να είναι τόσο χάλια.. Εγώ πάντα βγάζω 5 ωρες οθόνης με συνέχεια WiFi ανοιχτό λίγο δεδομένα, 150+ εφαρμογες, φωτεινότητα πάντα στο 40% και έξω στο αυτόματο.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό σε μερικά παιδιά απορώ... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι η μπαταρία ειναι ισάξια με την mm.

Μήπως έχετε ανοιχτό τπτ nfc, GPS, Google nearby κτλ?Η κάτι άλλο?

Δεν υφίσταται να είναι τόσο χάλια.. Εγώ πάντα βγάζω 5 ωρες οθόνης με συνέχεια WiFi ανοιχτό λίγο δεδομένα, 150+ εφαρμογες, φωτεινότητα πάντα στο 40% και έξω στο αυτόματο.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Για πες ρε Τζωνη,πως απενεργοποιουμε το Google nearby γιατι ολα τα εχω εκτος.. Ισως το nearby μου κανει την δουλεια..Ευχαριστω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...