Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στάνταρ πρέπει να βρεθεί λύση ειδικά που σε λίγο θα αρχίσουν τα 30+ εως τέλη Σεπτεμβρίου.

Ειναι αδιανόητο να παρέχει τέτοια υψηλή φωτεινότητα και η LG αυθαίρετα να αποφασίσει για αλλους τι ειναι καλό και τι οχι μην αξιοποιώντας την στον maximum.

 

Και φαντάσου την λύση θα την ξέρουν ελάχιστοι στα φόρουμ και όσοι οι πλοίοψηφία αγοράσουν την συσκευή στην μάπα θα τρώει την αψυχολόγητη απόφαση της με το κόψιμο φωτεινότητας.

 

Τέτοια κάνει και διώχνει κόσμο χωρίς λογο.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στάνταρ πρέπει να βρεθεί λύση ειδικά που σε λίγο θα αρχίσουν τα 30+ εως τέλη Σεπτεμβρίου.

Ειναι αδιανόητο να παρέχει τέτοια υψηλή φωτεινότητα και η LG αυθαίρετα να αποφασίσει για αλλους τι ειναι καλό και τι οχι μην αξιοποιώντας την στον maximum.

 

Και φαντάσου την λύση θα την ξέρουν ελάχιστοι στα φόρουμ και όσοι οι πλοίοψηφία αγοράσουν την συσκευή στην μάπα θα τρώει την αψυχολόγητη απόφαση της με το κόψιμο φωτεινότητας.

 

Τέτοια κάνει και διώχνει κόσμο χωρίς λογο.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Άλεξ, η μείωση της φωτεινότητας δεν είναι κάτι καινούριο, υπάρχει σε ΟΛΑ τα LG τουλάχιστον εδώ 3 χρόνια. Εγώ το θυμάμαι από το πρώτο LG optimus G. Μου αρέσει που είναι τόσο "προστατευτικοί" με το hw, μην πάθει τίποτα, και από την άλλη, τα τηλέφωνά τους είναι τα πρώτα που βλέπουν σέρβις....:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, η μείωση της φωτεινότητας δεν είναι κάτι καινούριο, υπάρχει σε ΟΛΑ τα LG τουλάχιστον εδώ 3 χρόνια. Εγώ το θυμάμαι από το πρώτο LG optimus G. Μου αρέσει που είναι τόσο "προστατευτικοί" με το hw, μην πάθει τίποτα, και από την άλλη, τα τηλέφωνά τους είναι τα πρώτα που βλέπουν σέρβις....:rolleyes:

 

Φαντάσου να μην είχε και αυτήν την ''προστασία'' :p

Link to comment
Share on other sites

Και να ανεβαινει η φωτεινότητα, που 99% θα ανεβαίνει με αυτα που διαβαζω, στην πραξη θα είναι δωρο αδωρο.. Με 2800 μπαταρία δεν πας πουθενα με φουλ φωτεινότητα.. Γι αυτο τα κινητα χρειάζονται μεγάλες μπαταρίες. Εδω εχει μετριοτατη αυτονομία τωρα, αμα του αυξησεις την φωτεινότητα κλαφτα χαραλαμπε..
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινό τεστ με την συσκευή να εχει θερμοκρασία επεξεργαστή 25c και φουλ φωτεινότητα έλεγα οτι είναι έντονη η φωτεινότητα της οθόνης και αυτό μέχρι να βάλω την οθόνη κόντρα στον ήλιο. Εκει είδα πραγματικά τα 850 nits !! Δυστυχώς ήταν για λίγο γιατι την έκοψε την φωτεινότητα αμέσως το κινητό λόγο του ότι ο επεργαστης ακουμπησε τους 30c . Η οθόνη έχει της προδιαγραφές να πατήσει κάτω όλες της ναυαρχίδες σε θέμα φωτεινότητας και της έχει κοψει τα φτερά μέσω software η lg. Πολύ πιθανόν να το έχει κάνει η lg για λόγους αυτονομίας αυτό γιατι αν κάποιος θα δούλευε την οθόνη με αυτήν την φωτεινότητα να έπεφτε κατα πολύ το SOT. Το καλο είναι οτι είναι θέμα software 100%

Δοκίμασες τον κωδικό που σου έδωσα για το service menu και δεν παίζει?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φοβούνται στην Lg μην βγάλει τίποτα κιτρινίλες η οθόνη όπως γινόταν στο g2 και να βρήκαν αυτή την ασόβαρη "λύση".
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φοβούνται στην Lg μην βγάλει τίποτα κιτρινίλες η οθόνη όπως γινόταν στο g2 και να βρήκαν αυτή την ασόβαρη "λύση".

Αυτή η λύση υπήρχε και πριν το g2. εγώ το είχα στο g1. Μπορεί να υπήρχε και πιο πριν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φοβούνται στην Lg μην βγάλει τίποτα κιτρινίλες η οθόνη όπως γινόταν στο g2 και να βρήκαν αυτή την ασόβαρη "λύση".

 

Αυτή η λύση υπήρχε και πριν το g2. εγώ το είχα στο g1. Μπορεί να υπήρχε και πιο πριν.

 

Υπήρχε και στο 4x, ακόμα πιο πριν δηλαδή.

Στο g2, ήταν πολύ λιγότερο επιθετική.

Για να εμφανιστεί έπρεπε πραγματικά να το λιώσεις, σε βαθμό που νόμιζα στην αρχή ότι δεν το είχα. (Τουλάχιστον στο δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τον κωδικό που σου έδωσα για το service menu και δεν παίζει?

 

Ναι τον δοκίμασα και δεν παίζει. Επισης εχει κατι κωδικους στο xda τους οποίους δοκιμασα αλλα δεν δουλεουν ολοι.

 

Η μπαταρία βγαίνει και μπαίνει τσακ - μπαμ, για αυτούς που θέλουν πιο πολλή αυτονομία . Eιναι μεγάλο ατου σε σχεση με το s7 ας πουμε για παραδειγμα. Επισης η ταχυφόρτιση ( quickcharge 3 ) ειναι ακόμα πιο γρήγορη σύμφωνα με την qualcomm.

 

http://www.easyacc.com/media-center/wp-content/uploads/2016/03/quick-charge-3.0.jpg

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον δοκίμασα και δεν παίζει. Επισης εχει κατι κωδικους στο xda τους οποίους δοκιμασα αλλα δεν δουλεουν ολοι.

 

Η μπαταρία βγαίνει και μπαίνει τσακ - μπαμ, για αυτούς που θέλουν πιο πολλή αυτονομία . Eιναι μεγάλο ατου σε σχεση με το s7 ας πουμε για παραδειγμα. Επισης η ταχυφόρτιση ( quickcharge 3 ) ειναι ακόμα πιο γρήγορη σύμφωνα με την qualcomm.

 

http://www.easyacc.com/media-center/wp-content/uploads/2016/03/quick-charge-3.0.jpg

 

Αντε να δούμε πότε θα βγουν αυτοί οι κωδικοί

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/camera-shootout-results-690429/

 

Να τα μααας, καλύτερο φωτογραφοκινητό το G5 μετά απο ένα αναλυτικό review-test στο androidauthority

 

Η ΗΤC , πάλι τελευταία και καταϊδρωμένη , μου αρέσει που ξενυχτούσανε για να φτιάξουν ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ φωτογραφοκινητό

 

Περιμένω όμως και το DXOmark που ακόμα σφυρά αδιάφορα για το G5 , ενώ το S7 τρέξανε απο την πρώτη μέρα να το βγάλουν πρώτο.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/camera-shootout-results-690429/

 

Να τα μααας, καλύτερο φωτογραφοκινητό το G5 μετά απο ένα αναλυτικό review-test στο androidauthority

 

Η ΗΤC , πάλι τελευταία και καταϊδρωμένη , μου αρέσει που ξενυχτούσανε για να φτιάξουν ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ φωτογραφοκινητό

 

Περιμένω όμως και το DXOmark που ακόμα σφυρά αδιάφορα για το G5 , ενώ το S7 τρέξανε απο την πρώτη μέρα να το βγάλουν πρώτο.

 

Αν κατάλαβα καλά, είναι με βάση ψηφοφορία?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, είναι με βάση ψηφοφορία?

 

Ετσι κατάλαβα κι εγώ.

Αλλά και πάλι, αυτό είναι πολύ καλό για την LG αφου ειδικά το G5 δεν είχε της καλύτερης αποδοχής, εν αντιθέσει με το S7 που όλοι αγαπούν, πράγμα που πιστεύω σε μια ψηφοφορία θα επηρέαζε (που δεν θα έπρεπε) το τελικό αποτέλεσμα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παντως ενα πραγμα που θυμαμαι οταν ειχα το G5 στα χερια μου ειναι το ποσο smooth ειναι.

εδω μονο το HTC 10 μπορει να το χτυπησει και παλι δυσκολα βρισκεις διαφορές.

φοβερη δουλεια απο την LG

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παντως ενα πραγμα που θυμαμαι οταν ειχα το G5 στα χερια μου ειναι το ποσο smooth ειναι.

εδω μονο το HTC 10 μπορει να το χτυπησει και παλι δυσκολα βρισκεις διαφορές.

φοβερη δουλεια απο την LG

Σιγα.. Ολες οι καινούργιες σοβαρες ναυαρχιδες δεν έχουν lag. Το s7 edge ειναι εντελώς αλαγκαριστο. Και δεν το εχω, ουτε θα το αγοράσω αλλα το εχω δουλέψει πολύ..

Δεν ειναι αυτος σοβαρός λογος να προτιμησει κανεις το g5 από τα υπόλοιπα.

Και το htc10 το ιδιο αλαγκαριστο θα είναι 100%.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον φιλο..εχω ηθελα καποιος αν ειχε μια συγκριση σε καμερα με το g4!!!δεν πρεπει να υπαρχουν πολλες διαφορες στην καμερα με το g4!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας της κάμερας είναι ο ίδιος με του g4; Ποιος ΙΜΧ Sony είναι;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο αισθητήρας της κάμερας είναι ο ίδιος με του g4; Ποιος ΙΜΧ Sony είναι;

 

Η 16άρα φέρει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτή του G4 (1/2.6”, 1.12μm pixels, f/1.8 lens & OIS).

H 8άρα βέβαια είναι διαφορετική με wide field of view —135° & f/2.4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τους μουσικόφιλους που ακούνε απο Bluetooth stereo handsfree το νέο LG Tone Platinum 1100 η απόδοση στην ποιότητα του ήχου ειναι εξαιρετική μιας και το G5 ειναι η μοναδική συσκευή smartphone που υποστηρίζει το τελευταίο ανώτατης πιστότητας και ποιότητας προδιαγραφή της Qualcomm.

 

G5 και LG Tone platinum ειναι εξαιρετικός συνδυασμός.

 

Σε αυτο το παράγοντα θα με κάλυπτε άριστα,αλλα δυστυχώς χωλαίνει σε άλλες παραμετρους και έτσι εξαιρετικά απίθανο το Bluetooth να το συνδυάσω με το G5.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεα στο forum και δε ξερω αν αυτο π θελω να ρωτησω πρεπει να το γραψω εδω ή αλλου οποτε συγχωρεστε με. :p δε μπορω να κανω εκκαθαριση τη ram στο g5. Γνωριζει κανεις πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεα στο forum και δε ξερω αν αυτο π θελω να ρωτησω πρεπει να το γραψω εδω ή αλλου οποτε συγχωρεστε με. :p δε μπορω να κανω εκκαθαριση τη ram στο g5. Γνωριζει κανεις πως μπορω να το κανω?

 

Μην ασχολείσαι με την RAM, άστη να γεμίσει . Αυτή είναι και η ουσία, να έχεις γεμάτη RAM με εφαρμογές στο κινητό σου, ουτοσώστε όταν την ανοίξεις ξανά, να ανοίξει απο την RAM αστραπιαία και να μην φορτώνει απο την αρχή. έτσι λειτουργούν τα android.

 

τώρα αν ανοίξει αρκετά και σου φάνε την 4αρα μνήμη RAM, και δεν του φτάνει για να ανοίξεις μια νέα εφαρμογη, τότε αυτόματα κλείνει μια παλιά εφαρμογή και απελευθερώνει RAM όταν χρειάζεται μόνο του.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ειμαι νεα στο forum και δε ξερω αν αυτο π θελω να ρωτησω πρεπει να το γραψω εδω ή αλλου οποτε συγχωρεστε με. :p δε μπορω να κανω εκκαθαριση τη ram στο g5. Γνωριζει κανεις πως μπορω να το κανω?

 

Στην ουσία θα επαναλάβω εν συντομία ότι αναφέρθηκε ακριβώς από πάνω λέγοντας το εξής: Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο. Απόλαυσε τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...