Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι πολυ να το παρω...εχω δει αρκετα review και μου αρεσει...αλλα δεν γραφει κανεις απο εδω τιποτα γι αυτο...και με κολλαει λιγο να δωσω το iphone 6s που εχω για να το παρω...

 

Καλύτερα να πάρεις το v10 πάρα το g5 που δυστυχώς για φέτος δεν κάνει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως από αυτά που διάβασα στο ίντερνετ οι πωλήσεις του είναι διπλάσια επάνω σε συγκριση με αυτές του g4. Εχει πολύ καλύτερες προοπτικές και θα ανεβάσει την κερδοφορία της LG. Αυτά για έξω.. Όχι για εδώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου εισαι τοσο απολυτος;

 

Κατοχος τελευταια lg κινητών παρολα αυτα το s7 το θεωρω φοβερο κινητο. Μαζι με την έκδοσή του την edge.

 

Το g5 δυνατο κινητο αλλα εμενα τουλαχιστον αισθητικα δεν μου αρεσει. Επισης τελευταια η lg τις χαζομαρες της τις κανει με τις ναυαρχίδες της. Ειτε σε ποιότητα κατασκευης ειτε σε software.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Βαγγο στο Amazon με ενδοκοινοτικο πλέον βγαίνει στα 500 μαζί με τα έξοδα αποστολής...

Συμφωνώ μαζί σου, δεν πρέπει να πουλάει σχεδόν καθόλου...

Στο τέλος Μαΐου εύκολα στο σκρουτζ στα 500 και μεταχειρισμενο κοντά στα 400...

 

Nikos from s7 edge

 

Εκεί θα παίξει Νικολα, ακριβώς, στα 500 σε ένα μήνα από τώρα σκρουτζ. Για την ώρα οι πωλήσεις είναι τραγικές, θα δεις σφραγισμένα στα 580 σε αγγελίες και δεν πουλιούνται με τίποτα. Κι όλα αυτα όταν μιλάμε για μια ολοκαίνουρια ναυαρχίδα. Όπως ακριβώς είχα προβλέψει σε σχετικό νήμα στο φορουμ, 1 μήνα πριν . Κρίμα για την lg...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φίλε μου δεν το θεωρώ ανώτερη συσκευή από το v10 και πίστεψε με το περίμενα πως και πως να βγει...Δυστυχώς για την LG λείπουν βασικά πράγματα που το v10 τα έχει. Το μόνο που το σώζει είναι η 2η κάμερα, αλλά και πάλι χάνει στο οτι δεν έχει manual video.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν τρολλαρω, αλλά γιατί προτιμάς το v10 από το g5? Τι λείπει στο g5?

Εγώ που είμαι κάτοχος του g3, σκέφτομαι έντονα τη μετάβαση.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Edit: είδα ότι απαντησες

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πίστεψε με κι εγώ που είμαι κάτοχος του v10 σκέφτομαι έντονα την μετάβαση...το θέμα είναι ότι ενώ με ψήνει τρέλα η δεύτερη κάμερα πίσω και αυτά που μπορεί να κάνει, με χαλάνε πολλά περισσότερα πράγματα και με κάνουν προς το παρόν να κρατιέμαι. Πέρα από το ότι το μέγεθος του για την οθόνη που έχει είναι τραγικό και έχει χάσει ένα τεράστιο πλεονέκτημα που είχαν τα g2,g3 και λιγότερο αλλά υπαρκτό το g4, υπάρχουν και άλλα σε σχέση με το v10. Έλλειψη manual video, έλλειψη εν έτη 2016 full hd video στα 60fps, έλλειψη hi fi dac, μικρή οθόνη για εμάς που έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια στα G3,G4, flex 1, flex 2 (τα είχα όλα) , έλλειψη των κουμπιών απο πίσω για αυξομείωση της έντασης του ήχου, κάτι που ακούγεται μικρό, αλλά ήταν το σήμα κατατεθέν της LG και μας είχε βολέψει όλους. Αδικαιολόγητες αφαιρέσεις στο software όπως dual window κλπ... Συνολικά λοιπόν βλέπεις κι εσύ με επιχειρήματα ότι δεν είναι ακριβώς το step forward που περίμενα από μια εταιρία με φοβερή τόλμη και innovation τα τελευταία χρόνια. Σου ξαναλέω, λογικά θα το πάρω γιατί είμαι . Αλλά πίστεψε με, αν εγώ ο άρρωστος κρατιέμαι, οι υπόλοιποι στρέφονται ήδη αλλού ακόμη και στο v10, το οποίο είναι ότι πιο πλήρες έχει παρουσιάσει ποτέ η εταιρία και απο τα πιο πλήρη κινητά ever.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πίστεψε με κι εγώ που είμαι κάτοχος του v10 σκέφτομαι έντονα την μετάβαση...το θέμα είναι ότι ενώ με ψήνει τρέλα η δεύτερη κάμερα πίσω και αυτά που μπορεί να κάνει, με χαλάνε πολλά περισσότερα πράγματα και με κάνουν προς το παρόν να κρατιέμαι. Πέρα από το ότι το μέγεθος του για την οθόνη που έχει είναι τραγικό και έχει χάσει ένα τεράστιο πλεονέκτημα που είχαν τα g2,g3 και λιγότερο αλλά υπαρκτό το g4, υπάρχουν και άλλα σε σχέση με το v10. Έλλειψη manual video, έλλειψη εν έτη 2016 full hd video στα 60fps, έλλειψη hi fi dac, μικρή οθόνη για εμάς που έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια στα G3,G4, flex 1, flex 2 (τα είχα όλα) , έλλειψη των κουμπιών απο πίσω για αυξομείωση της έντασης του ήχου, κάτι που ακούγεται μικρό, αλλά ήταν το σήμα κατατεθέν της LG και μας είχε βολέψει όλους. Αδικαιολόγητες αφαιρέσεις στο software όπως dual window κλπ... Συνολικά λοιπόν βλέπεις κι εσύ με επιχειρήματα ότι δεν είναι ακριβώς το step forward που περίμενα από μια εταιρία με φοβερή τόλμη και innovation τα τελευταία χρόνια. Σου ξαναλέω, λογικά θα το πάρω γιατί είμαι . Αλλά πίστεψε με, αν εγώ ο άρρωστος κρατιέμαι, οι υπόλοιποι στρέφονται ήδη αλλού ακόμη και στο v10, το οποίο είναι ότι πιο πλήρες έχει παρουσιάσει ποτέ η εταιρία και απο τα πιο πλήρη κινητά ever.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα εγώ σκέφτομαι το εξής:

1. Αφού θα το ρουταρω το κινητό, λογικά όλα αυτά τα καλούδια που λείπουν θα υλτα βάλουν σε custom rom.

2. Από το g3 νομίζω ότι αξίζει περισσότερο η μετάβαση σε g5 πάρα σε v10 μιας και το v10 είναι ήδη 1 χρόνου συσκευη.

 

Στα μείον με προβλημάτισε το κούμπωμα της μπαταρίας μιας και σε παρόμοια κινητά που είχα με τέτοιο κούμπωμα μετά από λίγο χάλασε και πότε δεν πατάμε καλά η μπαταρία ποτέ κουνιοταν και έσβησε κλπ κλπ.

Με προβλημάτισε η οθόνη. Ζούσα με note 2 και το g3 ήδη μου φαίνεται μικρό..

Δεν ξέρω η μπαταρία του πως πάει..

 

Στα + η κάμερα πρέπει να είναι πολύ μπροστά.

Επίσης το όλο μου θέμα είναι να βρω σε τι κινητό θα πάω σαν αντικατάσταση του g3..

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ σκέφτομαι το εξής:

1. Αφού θα το ρουταρω το κινητό, λογικά όλα αυτά τα καλούδια που λείπουν θα υλτα βάλουν σε custom rom.

2. Από το g3 νομίζω ότι αξίζει περισσότερο η μετάβαση σε g5 πάρα σε v10 μιας και το v10 είναι ήδη 1 χρόνου συσκευη.

 

Στα μείον με προβλημάτισε το κούμπωμα της μπαταρίας μιας και σε παρόμοια κινητά που είχα με τέτοιο κούμπωμα μετά από λίγο χάλασε και πότε δεν πατάμε καλά η μπαταρία ποτέ κουνιοταν και έσβησε κλπ κλπ.

Με προβλημάτισε η οθόνη. Ζούσα με note 2 και το g3 ήδη μου φαίνεται μικρό..

Δεν ξέρω η μπαταρία του πως πάει..

 

Στα + η κάμερα πρέπει να είναι πολύ μπροστά.

Επίσης το όλο μου θέμα είναι να βρω σε τι κινητό θα πάω σαν αντικατάσταση του g3..

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Για το

1) Σιγουρέψου πρώτα ότι μπορείς να ρουταρεις χωρίς να χάσεις εγγύηση. Αλλιώς φυσικά δεν τίθεται θέμα, θέλει πολύ θάρρος να θυσιάσει κάποιος την εγγύηση σε lg :p

2) Το v10 έχει 6 μήνες διάφορα με το g5. Αλλά είναι και άλλη κατηγορία.

 

Για το κούμπωμα οφείλει να είναι άριστο. Στην πράξη μπορεί να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Άρα και η LG οφείλει να δώσει κάτι αντίστοιχο.

 

Η κάμερα όντως πρέπει να είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ σκέφτομαι το εξής:

1. Αφού θα το ρουταρω το κινητό, λογικά όλα αυτά τα καλούδια που λείπουν θα υλτα βάλουν σε custom rom.

2. Από το g3 νομίζω ότι αξίζει περισσότερο η μετάβαση σε g5 πάρα σε v10 μιας και το v10 είναι ήδη 1 χρόνου συσκευη.

 

Στα μείον με προβλημάτισε το κούμπωμα της μπαταρίας μιας και σε παρόμοια κινητά που είχα με τέτοιο κούμπωμα μετά από λίγο χάλασε και πότε δεν πατάμε καλά η μπαταρία ποτέ κουνιοταν και έσβησε κλπ κλπ.

Με προβλημάτισε η οθόνη. Ζούσα με note 2 και το g3 ήδη μου φαίνεται μικρό..

Δεν ξέρω η μπαταρία του πως πάει..

 

Στα + η κάμερα πρέπει να είναι πολύ μπροστά.

Επίσης το όλο μου θέμα είναι να βρω σε τι κινητό θα πάω σαν αντικατάσταση του g3..

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ρουτ και lg = χαμένη εγγύηση φίλε μου. Ως τώρα αν εξαιρέσεις το flex 1 σε οοοολα τα άλλα μου χρειάστηκε η εγγύηση με αποκορύφωμα το flex 2 που έκανα 4 αλλαγές οθόνης. Στο g3 καμένη πλακέτα και στο g4 2 αλλαγές οθόνης Και μια καμένη πλακέτα με το γνωστό πρόβλημα. Δεν θεωρώ σώφρων το να χάνω την εγγύηση γενικά σε κινητό, πόσο μάλλον τώρα πια που το ρουτ Δεν χρειάζεται. Και πόσο μάλλον σε μια εταιρία που δεν είναι και τέρας αξιοπιστίας όπως όλοι ξέρουμε...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ και lg = χαμένη εγγύηση φίλε μου. Ως τώρα αν εξαιρέσεις το flex 1 σε οοοολα τα άλλα μου χρειάστηκε η εγγύηση με αποκορύφωμα το flex 2 που έκανα 4 αλλαγές οθόνης. Στο g3 καμένη πλακέτα και στο g4 2 αλλαγές οθόνης Και μια καμένη πλακέτα με το γνωστό πρόβλημα. Δεν θεωρώ σώφρων το να χάνω την εγγύηση γενικά σε κινητό, πόσο μάλλον τώρα πια που το ρουτ Δεν χρειάζεται. Και πόσο μάλλον σε μια εταιρία που δεν είναι και τέρας αξιοπιστίας όπως όλοι ξέρουμε...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχει πλεον καποια ναυαρχιδα που να ερχεται με ξεκλειδωμενο bootloader? ελεος πια..

η εστω να ξεκλειδωνει και να επαναφερεται χωρις να χαθει η εγγυηση..

πόσο μάλλον τώρα πια που το ρουτ Δεν χρειάζεται.

οπως το δει ο καθενας.. εχω αρκετα προγραμματα που τρεχουν με root και μου χρειαζονται δυστυχως..

(5-6 τουλαχιστον μεσω xposed)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πλεον καποια ναυαρχιδα που να ερχεται με ξεκλειδωμενο bootloader? ελεος πια..

η εστω να ξεκλειδωνει και να επαναφερεται χωρις να χαθει η εγγυηση..

πόσο μάλλον τώρα πια που το ρουτ Δεν χρειάζεται.

οπως το δει ο καθενας.. εχω αρκετα προγραμματα που τρεχουν με root και μου χρειαζονται δυστυχως..

(5-6 τουλαχιστον μεσω xposed)

Από τους "μεγάλους", σίγουρα το HTC 10.

Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα.

Οι 2 κορεάτες πάντως το έχουν "ψιλοαπαγορεψει" τα άθλημα :down:

Link to comment
Share on other sites

Από τους "μεγάλους", σίγουρα το HTC 10.

Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα.

Οι 2 κορεάτες πάντως το έχουν "ψιλοαπαγορεψει" τα άθλημα :down:

 

Δεν ξερω ρε παιδια αληθεια, θα περιμενω κάνα 2 μηνες να δω τι τιμες θα παιχτουν και ποσο θα πεσουν.. παντως, τα χρωματα τις καμερας του S7 σε low light μ αρεσουν περισσοτερο:

http://s19.postimg.org/f1ak0eio3/Untitled.jpg

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκει στην lg πηρε την απόφαση να παει απο τις 5.5 στις 5.3, ηταν μεγαλος στοκος.. Ουτε καθυστερημένα δεν το κάνουν αυτο, πραγματικά απορω..

Τόσο καιρό δηλαδή, εψηνε τον κόσμο στις μεγάλες οθόνες και τωρα του λεει πήγαινε αναγκαστικά σε μικρότερη? Ποια η λογική? Βγαλε 2 συσκευές αν θες να πιάσεις οσους ΔΕΝ ΗΤΑΝ αγοραστες της lg επειδη θέλανε μικροτερη οθονη.

Τωρα και θα χάσεις ενα σοβαρο ποσοστό απο τους νυν χρηστες που δεν θα πανε σε μικρότερη, ενω ειναι κατα πολυ αμφίβολο και αν θα πάρεις σοβαρο ποσοστό απο ΜΗ ΝΥΝ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ σου που δεν έχουν καποιο σοβαρο λογο να πανε 1η φορα σε lg μιας και ο ανταγωνισμός ειναι μαλλον καλύτερος..

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκει στην lg πηρε την απόφαση να παει απο τις 5.5 στις 5.3, ηταν μεγαλος στοκος.. Ουτε καθυστερημένα δεν το κάνουν αυτο, πραγματικά απορω..

Τόσο καιρό δηλαδή, εψηνε τον κόσμο στις μεγάλες οθόνες και τωρα του λεει πήγαινε αναγκαστικά σε μικρότερη? Ποια η λογική? Βγαλε 2 συσκευές αν θες να πιάσεις οσους ΔΕΝ ΗΤΑΝ αγοραστες της lg επειδη θέλανε μικροτερη οθονη.

Τωρα και θα χάσεις ενα σοβαρο ποσοστό απο τους νυν χρηστες που δεν θα πανε σε μικρότερη, ενω ειναι κατα πολυ αμφίβολο και αν θα πάρεις σοβαρο ποσοστό απο ΜΗ ΝΥΝ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ σου που δεν έχουν καποιο σοβαρο λογο να πανε 1η φορα σε lg μιας και ο ανταγωνισμός ειναι μαλλον καλύτερος..

 

Koίτα δεν είναι λάθος, αν θυμάσαι παλιότερα, έχουν υπάρξει σωρριδόν παράπονα που δίνει 5.5'' και όχι κάτι μικρότερο, αν συνεχίσει και τη σειρα V που ξεκίνησε πέρσι, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το όλο θέμα έγκειται στο ότι η 5.3'' συσκευή που έδωσε έχει μεγαλύτερες διαστάσεις και από το g4, πόσο μάλλον από το κορυφαίο σε αυτόν τον τομέα g3. Αν η ίδια συσκευή είχε φυσικές διαστάσεις περίπου όσο το g2, θα ήταν μια χαρά πρόταση. (Ως προς αυτόν τον τομέα)

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει?Σαν να άργησε νομίζω, το λέω επειδή παρουσιάστηκε μαζί με το s7. Ούτε μια διαφήμιση στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Και στο Σκρουτζ παιδιά, στα 599 Έχει φτάσει...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο bestprice το βλέπω διαθέσιμο

Και στο Σκρουτζ παιδιά, στα 599 Έχει φτάσει...

 

και ξεκλειδώνει και ο bootloader! ευχάριστα νέα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435055

 

Offtopic:

Galaxy s7 Edge------> Battery life: Endurance rating 98h

Galaxy s7------------> Battery life: Endurance rating 80h

Htc 10----------------> Battery life: Endurance rating 66h

Lg G5-----------------> Battery life: Endurance rating 60h

Lg v10----------------> Battery life: Endurance rating 56h

 

Σύμφωνα με το gsmarena

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ξεκλειδωνει και ο bootloader! ευχαριστα νεα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435055

Δεν θα το ρισκαρα ξανά σε lg να μείνω χωρίς εγγύηση μετά το άγχος που πέρασα με το g4 και το ενδεχόμενο bootloop

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ρισκαρα ξανά σε lg να μείνω χωρίς εγγύηση μετά το άγχος που πέρασα με το g4 και το ενδεχόμενο bootloop

Άμα δεν ρισκάρεις εσύ δεν θα το κάνει κανείς :p

 

Καλό Πάσχα!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ρισκαρα ξανά σε lg να μείνω χωρίς εγγύηση μετά το άγχος που πέρασα με το g4 και το ενδεχόμενο bootloop

 

Μια από τα ίδια. Άσε που με τα τελευταία θέματα, με έχει ξενερώσει γενικώς η LG.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...