Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο στους κατόχους.. αν μπορείτε ανεβάστε και καμια φωτο που τραβήξατε να πάρουμε μια ιδέα απο την κάμερα του :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

To g5 παιδια τι φακο φοραει?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα συγκριτικό ανάμεσα σε s7 και G5 .

Για μένα καλύτερο το lg.

 

Για σένα, για μένα... έχει σημασία; Η αλήθεια είναι ότι κάπου κερδίζει το ένα και κάπου το άλλο, δεν υπάρχει ξεκάθαρος νικητής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα και απροβληματιστα παιδιά.. Αντε να δούμε τελικά τι ισχύει γιατί μέχρι τώρα έπεσε πολύ αερολογια...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω! Εχω το Note 4, αλλα δεν θα με χαλαγε να παω σε LG μετα απο Ν2, Ν3, Ν4. Για καποιο λογο το S7 δεν με τραβαει και τοσο.

 

Τα on-screen κουμπια, κρυβονται οταν π.χ. εχεις τον Chrome ανοιχτο ή τις φωτογραφιες;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

 

Τα on-screen κουμπια, κρυβονται οταν π.χ. εχεις τον Chrome ανοιχτο ή τις φωτογραφιες;

 

Τα οΝscreen πληκτρά τα κάνεις ότι θές. εγώ τα κρύβω σε όλες τις εφαρμογές , και αν τα χρειάζομαι τα εμφανίζω με slide απο κάτω προς τα πάνω.

 

ΥΓ. δεν έχω G5 αλλά G3 ΜΜ που είναι παρόμειο το μενού.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

με το κυρτό πάνω μέρος του τζαμίου, πως θα βρούμε tempered glass για το G5?

 

:wacko:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

με το κυρτό πάνω μέρος του τζαμίου, πως θα βρούμε tempered glass για το G5?

 

:wacko:

 

Υπάρχουν Μάλιστα τις spigen είναι εντάξει με το κυρτό μέρος του lg g5

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και η μπαταρία πως τα πάει ρε παιδιά..με ανησυχεί λίγο το 2800.
Link to comment
Share on other sites

Ο pik ανέφερε ότι η μπαταρία είναι στα επίπεδα του S7, αν δεις όμως τις δοκιμές στο gsmarena η αλήθεια είναι ότι του g5 είναι πολύ χειρότερη! Υπολόγιζε ότι είναι περίπου σαν του g4, δηλαδή μέτρια.
Link to comment
Share on other sites

μολις πεσει η τιμη του σε κανα τριμηνο θα το παρω ηδη απο εξωτερικο παει στα 590 και υπολογιζω μεχι να βγει ο μαιης να πεσει 500

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο YouTube υπάρχει ένα συγκριτικό htc10 vs lg g5 από http://www.mistergadget.tv

στο 8.38 περίπου του βίντεο υπάρχει μια σύγκριση στο Chrome σε πλήρη φωτεινότητα η οθόνη του lg g5 φαίνεται κατώτερη το HTC 10 τώρα πως το HTC 10 έχει 372 nits και το lg g5 816 nits maximum φωτεινότητα στο phone arena μόνο αυτοί το γνωρίζουν κάτι δεν μου αρέσει

 

και εδώ http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2016/04/htc-10-display-1.jpg το lg g5 πολύ κατώτερη η οθόνη από s7 και htc 10 αλλά η κάμερα του lg g5 υπερέχει http://www.phonearena.com/news/HTC-10-vs-iPhone-6s-Plus-Galaxy-S7-LG-G5-low-light-camera-comparison_id80396

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

pik δώσε μας τα φώτα σου σχετικά με την οθόνη του lg g5 έχει τόσο χαμηλή φωτεινότητα στο μη αυτοματο και στο αυτόματο είναι πολύ ψηλά περιμένω απάντηση αυτό το θέμα με κρατάει για να μην το αγοράσω....άλλα δεν ξέρω τι προσπαθεί να πετύχει η lg μεγάλη καθυστέρηση στην κυκλοφορία του κινητού :X

 

Ακόμα μια επιβεβαίωση για την οθόνη απ εάν ιταλικό review http://pianetasmart.it/lg-g5-recensione/ δίνω την μετάφραση

1)πως είπαμε νωρίτερα, η LG έχει κάνει μια πολύ θαρραλέα επιλογή πηγαίνει από 5.5 "G3 και G4 σε 5,3" του νέου G5, επειδή θαρραλέα; Επειδή όσους αγαπούν τις μεγάλες οθόνες θα μπορούσαν να στραφούν σε άλλες ακτές και δεν είναι πάντα εύκολο να επιστρέψει σε μια μικρή οθόνη, αφού δοκιμάσει ένα μεγαλύτερο.

 

Αφού είπε ότι μιλάμε για την οθόνη, ένα πεδίο όπου μια εταιρεία όπως η LG δεν θα πρέπει να κοιτάξουμε κακό, αλλά την ίδια στιγμή δεν ήταν ποτέ σε θέση να το κάνει "το ένα να νικήσει." Πάρτε, για παράδειγμα, το LG G3, η πρώτη "περίφημη" συσκευή για να φέρει μια προίκα πάνελ ανάλυση qHD, αλλά στην πράξη δεν ήταν τίποτα, αλλά όμορφο να δούμε. Το χρώμα δεν είναι πάντα τέλεια, μια κυρίαρχη κιτρινωπό ή μπλε, ανάλογα με το ποια τηλέφωνο θα πρέπει να συμβεί για να μην αναφέρουμε το φως απώλεια όταν η οθόνη θερμαίνεται ένα ελάχιστο. Τι γίνεται με το G4; Η κατάσταση βελτιώθηκε δραματικά, τελικά μια κορυφή της σειράς με μια ομάδα στην κορυφή, με την LG G4 εντυπωσιακά βελτιωμένη αντίθεση σχεδόν απούσα στο G3 και πάνω απ 'όλα τα χρώματα ήταν τελικά όμορφο παρόν, μόνο ο φωτισμός δεν ήταν πάντα συνεπής, ή 50% έτειναν να είναι σκοτεινά TOO σε σύγκριση με το 100% αναγκάζοντας σχεδόν πάντα να επικαλεστεί την αυτόματη φωτεινότητα σε όλες τις καταστάσεις.

2)Lg Αναθεώρηση G5Αλλά ας μιλήσουμε, δικαίως, τη νέα G5, αν ο δρόμος που λαμβάνονται από την LG με G4 φάνηκε επιτέλους το σωστό με το G5 φαίνεται να είναι πίσω στο χρόνο G3, η οθόνη είναι πράγματι πολύ δεκτική, θαμπά χρώματα και τη φωτεινότητα είναι οι βασικοί κατηγορούμενοι σε αυτήν . LG G5 έχει όντως ένα πολύ "θαμπό" οθόνη, τα χρώματα δεν είναι οι παλιές G4 επίπεδα και πραγματικά φαίνεται να είναι πίσω, ακόμη και η φωτεινότητα δεν είναι αποδεκτό για μια συσκευή που ονομάζεται Αρχή.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Η

Πλακα μας κανεις?Αυτο σηκωνει πιο πολυ μεταφραση απο την αγγλοελληνικη.

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

 

Αναθεωρω ξέρεις τόσο καλά ιταλικά δώσε εσύ την σωστή μετάφραση.....από Googletranslate είναι τι ήθελες να δεις

Link to comment
Share on other sites

απο ότι καταλαβαίνω , μάλλον σε οθόνη μας τα χάλασε η LG φέτος...
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σε θεματα φωτεινότητας δεν εχω καποιο προβλημα με το g5, σε κλειστους χορους βολεύομαι με 20% αμα εισαι εξω και με ηλιο το πας τερμα και εισαι κομπλε παντως για μενα δεν υπαρχει κανενα θεμα φωτεινότητας.. Και η μπαταρια με βαρια χρήση ειδικα τωρα που ειναι αρχη με βγαζει άνετα ολη μερα και μην ξεχνάτε σε 1 ωρα εχει full charge οποτε και σε αυτο το θεμα ειμαι υπερ ικανοποιημένος
Link to comment
Share on other sites

Σε θεματα φωτεινότητας δεν εχω καποιο προβλημα με το g5, σε κλειστους χορους βολεύομαι με 20% αμα εισαι εξω και με ηλιο το πας τερμα και εισαι κομπλε παντως για μενα δεν υπαρχει κανενα θεμα φωτεινότητας.. Και η μπαταρια με βαρια χρήση ειδικα τωρα που ειναι αρχη με βγαζει άνετα ολη μερα και μην ξεχνάτε σε 1 ωρα εχει full charge οποτε και σε αυτο το θεμα ειμαι υπερ ικανοποιημένος

Τι shot οθόνης πιάνει φίλε; τι διαφορά έχει με το g4;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...