Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα και αυτο το δοκιμασα αλλα μου βγαζει μυνημα << οτι ειναι απασχολημενο...>>

 

Το συνδεσες με καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα και αυτο το δοκιμασα αλλα μου βγαζει μυνημα << οτι ειναι απασχολημενο...>>

 

Το συνδεσες με καλώδιο?

Ναι κανονικα με καλωδιο

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για να φυγουν τα "κινεζικα" πας ρυθμισεις-εφαρμογες ,βρίσκεις το lg backup (οχι το launcher) και αφου το επιλέξεις στο νεο παράθυρο παταε τις 3 τελιτσες επανω δεξια και καταργεις τις ενημερωσεις της εφαρμογης.

 

Μετα την ξανακατεβαζεις απο το κεντρο ενημέρωσης του κινητού και εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Για να φυγουν τα "κινεζικα" πας ρυθμισεις-εφαρμογες ,βρίσκεις το lg backup (οχι το launcher) και αφου το επιλέξεις στο νεο παράθυρο παταε τις 3 τελιτσες επανω δεξια και καταργεις τις ενημερωσεις της εφαρμογης.

 

Μετα την ξανακατεβαζεις απο το κεντρο ενημέρωσης του κινητού και εισαι μια χαρα

 

Πάω να κάνω αυτό που λες αλλά μετά από δυο-τρία δευτερόλεπτα αφού μπω στις "εφαρμογές" μου πετάει μήνυμα "Δυστυχώς η διαδικασία com.android.settings έχει σταματήσει." και δεν μπορώ να κάνω τίποτε.

Πως λύνεται αυτό το πρόβλημα, αλλά χωρίς format;

Link to comment
Share on other sites

Για να φυγουν τα "κινεζικα" πας ρυθμισεις-εφαρμογες ,βρίσκεις το lg backup (οχι το launcher) και αφου το επιλέξεις στο νεο παράθυρο παταε τις 3 τελιτσες επανω δεξια και καταργεις τις ενημερωσεις της εφαρμογης.

 

Μετα την ξανακατεβαζεις απο το κεντρο ενημέρωσης του κινητού και εισαι μια χαρα

Μπραβο βρε φιλε! Λυθηκε το προβλημα και επανηλθε μια χαρα παλι.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το κιν. για καποιο λογο μειώνει την ενταση στα καλα καθουμενα, εκει που παιζει η εχει τελειωσει ενα τραγουδι απο την μουσικη μου ή το youtube.

Φαινεται σαν να ανοιγει καποιο google app και να περιμενει φωνητικη εντολή. Δεν ξερω τι κόλλημα ειναι παλι αυτο, και να κλεισω την κλεισω την εφαρμογή που φαινεται να τρεχει στο background την επομενη φορα που συνδεω τα ακουστικα παλι τα ιδια. Γνωρίζει κανεις τι φαση παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα επέστρεψε από service της Procordia εντός 10ημέρου επισκευής.

Αντικατάσταση πλακέτας (όχι λόγω bootloop) με παρτίδα 611.

Η οθόνη δεν αντικαθίσταται δυστυχώς λόγω εμφάνισης image retention.

Συγκεκριμένα αναφέρεται στα Σχόλια Τεχνικού: "ΤΑ ΕΙΔΩΛΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ LG ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ".

 

Δυστυχώς η LG έφτασε στο σημείο να θεωρεί φυσιολογική λειτουργία κάτι τέτοιο, σε κάτι που είναι πολύ σημαντικό σε ένα smartphone, όπως είναι η οθόνη κι η απεικόνιση της.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα επέστρεψε από service της Procordia εντός 10ημέρου επισκευής.

Αντικατάσταση πλακέτας (όχι λόγω bootloop) με παρτίδα 511.

Η οθόνη δεν αντικαθίσταται δυστυχώς λόγω εμφάνισης image retention.

Συγκεκριμένα αναφέρεται στα Σχόλια Τεχνικού: "ΤΑ ΕΙΔΩΛΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ LG ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ".

 

Δυστυχώς η LG έφτασε στο σημείο να θεωρεί φυσιολογική λειτουργία κάτι τέτοιο, σε κάτι που είναι πολύ σημαντικό σε ένα smartphone, όπως είναι η οθόνη κι η απεικόνιση της.

 

511 ; Δεν ειναι λιγο παλια ; Εμενα τον Ιουλιο εβαλαν 605.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα επέστρεψε από service της Procordia εντός 10ημέρου επισκευής.

Αντικατάσταση πλακέτας (όχι λόγω bootloop) με παρτίδα 611.

Η οθόνη δεν αντικαθίσταται δυστυχώς λόγω εμφάνισης image retention.

Συγκεκριμένα αναφέρεται στα Σχόλια Τεχνικού: "ΤΑ ΕΙΔΩΛΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ LG ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ".

 

Δυστυχώς η LG έφτασε στο σημείο να θεωρεί φυσιολογική λειτουργία κάτι τέτοιο, σε κάτι που είναι πολύ σημαντικό σε ένα smartphone, όπως είναι η οθόνη κι η απεικόνιση της.

 

Kαι εμενα πριν λιγες μερες που παρελαβα, μια απο τα ιδια. Φυσιολογικη λειτουργια γραφει το χαρτι.

 

Σκεφτομαι μετα τις γιορτες να κανω καταγγελια στον συνηγορο, καποιος που εκανε καταγγελια με παραεισαγωγης, του εδωσαν και πιστωτικο τα λεφτα του πισω υστερα απο 2 αποτυχημενες επιδιορθωσεις.

 

Και ΙΣΩΣ να μην εκανα κινηση, αλλα οταν η κοπελα στο σερβις παραδεχτηκε πως πριν μερικους μηνες τις αλλαζαν τις οθονες, αλλα μετα πηραν εντολη απο την μαμα LG να μην τις αλλαζουν, μου κακοφανηκε.

Οταν την ρωτησα αφου ειναι φυσιολογικη ΓΙΑΤΙ πριν απο μηνες αλλαζατε οθονες με το ιδιο θεμα. ? Ως φυσιολογικη, δεν επρεπε να τις αντικαταστησετε....χαμογελασε αμηχανα.

 

Επειδη δεν θελω να μου κρατησουν το κινητο μεσα στις γιορτες, με τον νεο χρονο θα κανω καταγγελια στον συνηγορο. Οσο το σκεφτομαι, τοσο θεωρω πως ετσι πρεπει να πραξω.

Οταν δεν διεκδικεις αυτα που σου αξιζουν χανεις και αυτα που εχεις, λενε.

 

Με την απαθεια μας ως καταναλωτες, μερικες φορες συμβαλλουμε και εμεις σε αυτη την αντιμετωπιση. Δεν ειναι τιποτε, μια τυποποιημενη φορμα ειναι, δεν χανω τιποτε να δοκιμασω. Γιατι στο τελος χωρις αντιδραση, βλεπω να τις παγιωνουν τετοιες καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώντας τη παρέα.

Έχω παραλάβει και εγώ από procordia πριν από ένα μήνα τι κινητό για bootload βέβαια για ir όπως σωστά λέτε κ εσείς δεν αντικαθιστούν πλέον την οθόνη αλλά το πρόβλημα μου είναι άλλο ενώ οδηγαω κ έχω ανοιχτή τη πλοήγηση με δεδομένα και gps παράλληλα μιλάω στο τηλέφωνο μετά από 5-6 λεπτά κλείνουν τα δεδομένα και δεν ξανά ανοίγουν εκτός κ αν κάνω επανεκκίνηση το κινητό. Έχει τύχει σε κανέναν; Είναι πρόβλημα της πλακέτας; Τι να κάνω; Είναι εκνευριστικο και σίγουρα δεν μ το έκανε πριν την αλλαγή της πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκεί που τράβηξα βίντεο live εβγαλε στην οθόνη κάτι σχέδια τρελά μετά άνοιγε μόνο στο μέχρι το λογότυπο lg τώρα δεν ανοίγει καθόλου υπάρχει κάτι να κάνω πριν το πάω στο servis;
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που τράβηξα βίντεο live εβγαλε στην οθόνη κάτι σχέδια τρελά μετά άνοιγε μόνο στο μέχρι το λογότυπο lg τώρα δεν ανοίγει καθόλου υπάρχει κάτι να κάνω πριν το πάω στο servis;

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Αυτό εδώ, αν δεν στρώσει το πας για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που τράβηξα βίντεο live εβγαλε στην οθόνη κάτι σχέδια τρελά μετά άνοιγε μόνο στο μέχρι το λογότυπο lg τώρα δεν ανοίγει καθόλου υπάρχει κάτι να κάνω πριν το πάω στο servis;

4k τραβαγες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Περα απο το προβλημα με τον μη-τερματισμο κλησης (που το εχω παθει 2 φορες σε μικρο διαστημα), μου συμβαινει και κατι αλλο συχνοτερα. Το touch δεν αντιδρα σε τιποτα, αλλα το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.

 

Πως το λυνω ? Παταω το πισω μεσαιο πληκτρο να κλεισει η οθονη και μετα ολα καλα.

 

Το εχει κανενας αλλος αυτο ? Δεν μοιαζει με hardware προβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το προβλημα με τον μη-τερματισμο κλησης (που το εχω παθει 2 φορες σε μικρο διαστημα), μου συμβαινει και κατι αλλο συχνοτερα. Το touch δεν αντιδρα σε τιποτα, αλλα το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.

 

Πως το λυνω ? Παταω το πισω μεσαιο πληκτρο να κλεισει η οθονη και μετα ολα καλα.

 

Το εχει κανενας αλλος αυτο ? Δεν μοιαζει με hardware προβλημα ...

Και σε εμένα το κάνει σειρά 602 απλά κάνω αυτό που κάνεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει σειρά 602 απλά κάνω αυτό που κάνεις και εσύ.

 

Εμενα ειναι 605 (απο αντικατασταση). Αλλα software θυμιζει το προβλημα και δεν το ξαναστελνω για service.

 

Ισως αν παρουμε Nougat να λυθει. ΑΝ παρουμε. Λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το προβλημα με τον μη-τερματισμο κλησης (που το εχω παθει 2 φορες σε μικρο διαστημα), μου συμβαινει και κατι αλλο συχνοτερα. Το touch δεν αντιδρα σε τιποτα, αλλα το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.

 

Πως το λυνω ? Παταω το πισω μεσαιο πληκτρο να κλεισει η οθονη και μετα ολα καλα.

 

Το εχει κανενας αλλος αυτο ? Δεν μοιαζει με hardware προβλημα ...

 

Και σε εμένα το κάνει σειρά 602 απλά κάνω αυτό που κάνεις και εσύ.

 

και σε μενα το εκανε με τον ιδιο ακριβως τροπο το ελυνα και αφου τα πηρα στο κρανιο εκανα με το lg bridge ''ενημερωση σφαλματος επαναφορας'' και επανηρθε ουσιαστικα ξανακανει εγκατασταση το τελευταιο update και διορθώνει οποια προβληματα χωρις να χανεις τιποτα απολυτος και να αλλαζει τιποτα απολυτως

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 605 (απο αντικατασταση). Αλλα software θυμιζει το προβλημα και δεν το ξαναστελνω για service.

 

Ισως αν παρουμε Nougat να λυθει. ΑΝ παρουμε. Λεμε τωρα.

Για να δούμε γιατί πολλές φορές μου έρχεται να το πετάξω στο τοίχο να δω πως θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα ακριβως το ιδιο. Βέβαια απο περυσι τον Φλεβάρη μου το χει κανει 2 με 3 φορες οποτε δε με ενοχλεί.

 

απο εμενα με αγαπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια βοήθεια σας παρακαλώ. Το 2015 με είχε βγάλει image retention και αντικατάσταση η οθόνη. Σήμερα παρατηρησα έντονο κιτρινισμα σε όλη την οθόνη όπου φαίνεται γκρι το χρώμα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Αλλάζουν οθόνη ή έχει αλλάξει η πολιτική τους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια βοήθεια σας παρακαλώ. Το 2015 με είχε βγάλει image retention και αντικατάσταση η οθόνη. Σήμερα παρατηρησα έντονο κιτρινισμα σε όλη την οθόνη όπου φαίνεται γκρι το χρώμα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Αλλάζουν οθόνη ή έχει αλλάξει η πολιτική τους?

Εχει αλλαξει η πολιτικη τους και πλεον θεωρειται "φυσιολογικη συμπεριφορα". Οπως και η δικη μας συμπεριφορα που θα αλλαξει και δεν θα ξαναπροτιμησουμε ποτε ξανα lg. Λιγο μυαλό αν ειχαν θα το καταλαβαίναν. Εχει βρεθει μια εφαρμογη που βοηθαει στο προβλημα στην παραθετω για να μην ψαχνεις.

H εφαρμογη για το Image retention οπου βοηθα να μειωνεται αρκετα, ειναι αυτη.

https://play.google.com/st...ightness&hl=el

Οταν την εγκαταστησεις θα βαλεις στις ρυθμισεις της χρωμα φιλτρου μαυρο, και filter opacity 15-20% και screen dimmer 0%

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πατάω στο Link αλλά δεν ανοίγει. Αν μπορείς γράψε πως την λένε.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sisomobile.android.brightness&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...