Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ειναι Q.

Ίσως και η Q τότε να έχει το ίδιο θέμα σχετικά με το tethering για rom με kitkat 4.4 έως και lilipop 5.1 (που εγώ τουλάχιστον έχω δοκιμάσει)

Για παράδειγμα, στο tablet μου με 4.4 & στο κινητό μου με 5.1 δεν μπορώ να δώσω ίντερνετ με τη Vodafone. Με την COSMOTE δίνω κανονικά.

Σε ένα παλιό Samsung Ace με Android 2,κατι, ή Vodafone δίνει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από έρευνα που έκανα δεν βρήκα θήκη που να με ικανοποιεί οπότε έκανα παραγγελία το αυθεντικό κίτ της homtom. Άργησε λίγο αλλά τελικά είναι πολύ καλή περίπτωση, σου δίνει θήκη flip που ταιριάζει γάντι, επιπλέον back σιλικόνης καθώς και σκληρό προστατευτικό οθόνης πολύ καλής ποιότητας και ταιριάζει γάντι. http://www.tinydeal.com/homtom-ht7-ht7-pro-phone-accessories-gift-packs-p-158053.html

Όσων αφορά το βυσματάκι usb, πάρε ένα ξυραφάκι και κόψε 1 χιλιοστό το πλαστικό στην άκρη. Θα κλειδώνει τέλεια μετά.

Τέλος, για τις διαφημίσεις χρησιμοποιώ το Comodo security που έχει και firewall (χωρίς root). Δίνει τη δυνατότητα να μπλοκάρεις συγκεκριμένες εφαρμογές από το internet και με το τρόπο αυτό δε προβάλει διαφημίσεις.

Edited by glfxmedia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το φθηνότερο-αξιοπιστο κατάστημα να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό; ευχαριστώ πολύ

Στο banggood παρήγγειλα προχθές 2 τεμάχια €70 το καθένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι Q.

 

 

 

Περιαγωγη δεδομενων εχεις κανει;Μπαινεις στο ιντερνετ; Παντως με Windows 8.1 και 10 στο Lumia μου ειναι μια χαρα.Οπως και σε παλαιοτερη συσκευη με Android 4.2.2

 

Πρωτα δες τις ρυθμισεις για ιντερνετ και μετα αλλα ενδεχομενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια "θεματα" έχει και το μικρότερο ht3...

Ριχτε μια ματιά εδώ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6760200

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του...

Τελικά έχει θέματα με τη λειτουργία του ως hot spot;

Είναι σημαντικό αυτό για μένα, να μη βρεθώ προ εκπλήξεων!

 

Συνδρομητής Wind (F2G).

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα, υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης του notification led, τώρα όσο αφορά την μπαταρία, θα δείξει

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και ΄γω πριν μιά βδομάδα. Απο vickmall. Πληρωσα με PayPall. Ευγενικέςκαι οι υποστηρικτικές οι κοπελλες του μαγαζιου.

Σε 30κάτι μέρες με NL στα χέρια μου.

Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο απ όσα περίμενα.

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Κανενας τριγμός,ωραίο φινίρισμα. Σαν σχεδιασμός ομως "ενοχλεί" το γωνιώδες σχήμα του μιάς και ειναι "δυσκολοκουλάντριστες" οι 5,5 in. Με το ένα χέρι "δεν παίζει".

Και βαρύ. Μεγαλη η διαφορα στο χειρισμό του σε σχεση μ ενα 5ιντσο.

 

Με το που τ΄ανοιξα εκανε upd OTA (λυνοντας το θεμα με το notif.light)

Απο επεξεργαστικη ισχύ κανενα προβλημα. Αερατο.

Απο ηχείο, δυνατό και καθαρό.

Οθόνη φωτεινή, αντεχει το ελληνικό καλοκαιρι!

Το GPS κλειδωνει ευκολα.

 

Απο φωτογραφία........κατω του μετρίου. Καμμενες και κοκκινες. Οσες ρυθμίσεις εκανα, εις ματην.....

4G δεν εχω δεί ακόμα......αν πηγα και σε "πρασινες" περιοχές , ΔΕΝ !

 

Εν ολίγοις η συσκευή ΑΝ θες μιά τέτοια, αξίζει τα 75-80 ευρω (κινεζομαγαζο).

Εντυπωσιακή σ εμφανιση και στις βασικες εφαρμογες ανετη. Φακός με τίποτα 8Μp !! Διαρκεια μπαταριας ...τ' αναμενόμενα. Μιση μερα και κάτι χωρις FB και Msng και Viber και τετοια βαριά.

Στεκομαι τέλος στο οτι λογω μεγεθους και βαρους δεν ειναι η συσκευη που θα την ριξεις στη τσέπη σου και θα την παρεις μαζι σου στις μετακινησεις σου (ποδια-ποδηλατα-ΜΜΜ κλπ.) Δίπλα στο καθισμα τ αυτοκινητου με τον φορτιστη συνδεδεμενο θα βρισκεται, αλλ΄αυτό ισχύει για όλα τα κινητά της σειράς του, 5.5 ιντσες ειν αυτες!!! ;)

Edited by Nikats

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εαν μαθεις το μεγεθος δυσκολα να πας μετα σε ποιο μικρο,αυτο ειναι γεγονος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν μαθεις το μεγεθος δυσκολα να πας μετα σε ποιο μικρο,αυτο ειναι γεγονος.

 

H αλήθεια ειν' αυτή. Με τα μικρότερα bezels που διαθέτουν οι καινουργιες συσκευές δυσκολα να σκεφτείς πως κρατας κατι μόλις 1,5 inc μικρότερο απ το tablet σου. Κι όμως.....!!!!

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και ΄γω πριν μιά βδομάδα. Απο vickmall. Πληρωσα με PayPall. Ευγενικέςκαι οι υποστηρικτικές οι κοπελλες του μαγαζιου.

Σε 30κάτι μέρες με NL στα χέρια μου.

Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο απ όσα περίμενα.

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Κανενας τριγμός,ωραίο φινίρισμα. Σαν σχεδιασμός ομως "ενοχλεί" το γωνιώδες σχήμα του μιάς και ειναι "δυσκολοκουλάντριστες" οι 5,5 in. Με το ένα χέρι "δεν παίζει".

Και βαρύ. Μεγαλη η διαφορα στο χειρισμό του σε σχεση μ ενα 5ιντσο.

 

Με το που τ΄ανοιξα εκανε upd OTA (λυνοντας το θεμα με το notif.light)

Απο επεξεργαστικη ισχύ κανενα προβλημα. Αερατο.

Απο ηχείο, δυνατό και καθαρό.

Οθόνη φωτεινή, αντεχει το ελληνικό καλοκαιρι!

Το GPS κλειδωνει ευκολα.

 

Απο φωτογραφία........κατω του μετρίου. Καμμενες και κοκκινες. Οσες ρυθμίσεις εκανα, εις ματην.....

4G δεν εχω δεί ακόμα......αν πηγα και σε "πρασινες" περιοχές , ΔΕΝ !

 

Εν ολίγοις η συσκευή ΑΝ θες μιά τέτοια, αξίζει τα 75-80 ευρω (κινεζομαγαζο).

Εντυπωσιακή σ εμφανιση και στις βασικες εφαρμογες ανετη. Φακός με τίποτα 8Μp !! Διαρκεια μπαταριας ...τ' αναμενόμενα. Μιση μερα και κάτι χωρις FB και Msng και Viber και τετοια βαριά.

Στεκομαι τέλος στο οτι λογω μεγεθους και βαρους δεν ειναι η συσκευη που θα την ριξεις στη τσέπη σου και θα την παρεις μαζι σου στις μετακινησεις σου (ποδια-ποδηλατα-ΜΜΜ κλπ.) Δίπλα στο καθισμα τ αυτοκινητου με τον φορτιστη συνδεδεμενο θα βρισκεται, αλλ΄αυτό ισχύει για όλα τα κινητά της σειράς του, 5.5 ιντσες ειν αυτες!!! ;)

Το θέμα με το notification Light ακόμα δεν έχει λυθεί, αν τσεκάρεις με κάποια εφαρμογή θα δείς ότι το κινητό δεν πέφτει σε deep sleep, γι αυτό και η μικρή διάρκεια της μπαταρίας

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το notification Light ακόμα δεν έχει λυθεί, αν τσεκάρεις με κάποια εφαρμογή θα δείς ότι το κινητό δεν πέφτει σε deep sleep, γι αυτό και η μικρή διάρκεια της μπαταρίας

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

 

Δίκιο έχεις....ζητω συγνωμη για τη βιασυνη μου. Θα το ψαξω με καποια Led control app. να δω "τι παίζει" :O

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιησεις το Led από την τελευταία έκδοση, 1.2.3,το θέμα είναι ότι όταν φορτιζεις ανάβει το Led, οπότε πρέπει να κάνεις ένα reboot για να μπορεί να μπει σε deep sleep το κινητό

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιησεις το Led από την τελευταία έκδοση, 1.2.3,το θέμα είναι ότι όταν φορτιζεις ανάβει το Led, οπότε πρέπει να κάνεις ένα reboot για να μπορεί να μπει σε deep sleep το κινητό

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

 

 

ΤΝΧ! :happy:

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις "κόκκινες φωτογραφίες" νομίζω το έχω λύσει, χρησιμοποιώ τo open camera και στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει το daylight.Πάντως και πάλι οι φωτογραφίες του Galaxy S3, που είχα πριν, ήταν πολύ καλύτερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε αυτή την κατηγορία δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, για πολύ βασικά πράγματα οι φωτογραφίες που βγάζει

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις "κόκκινες φωτογραφίες" νομίζω το έχω λύσει, χρησιμοποιώ τo open camera και στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει το daylight.Πάντως και πάλι οι φωτογραφίες του Galaxy S3, που είχα πριν, ήταν πολύ καλύτερες.

 

Η ρύθμιση daylight ειναι σαφώς καλυτερη απ το να την αφήσεις στο auto. Πολύ καλή ιδέα :clap: ....αν και πάλι "πρασινίζει" κάπως. Εχει σκαλίσει κάποιος το EngineerMode?

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό ήρθε στις 15 μέρες από everbuying και θήκη+glass protector στις 14 μέρες από gearbest.Απ'το λίγο που το έχω σκαλίσει φαίνεται φοβερό.Λίγα λεπτά μετά το 1ο άνοιγμα έσκασε η ενημέρωση και όλα λειτουργούν ρολόι.Κάμερα μέτρια αλλά δεν παραπονιέμαι.Η μπαταρία δεν με ενοχλεί προσωπικά,αντιθέτως.Όλα τα άλλα είναι φοβερά,κανένα κόλλημα,κανένα πρόβλημα.Το μόνο που δεν βρήκα ήταν autocorrect στα ελληνικά.Περισσότερα έρχονται,όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε στις 15 μέρες από everbuying και θήκη+glass protector στις 14 μέρες από gearbest.Απ'το λίγο που το έχω σκαλίσει φαίνεται φοβερό.Λίγα λεπτά μετά το 1ο άνοιγμα έσκασε η ενημέρωση και όλα λειτουργούν ρολόι.Κάμερα μέτρια αλλά δεν παραπονιέμαι.Η μπαταρία δεν με ενοχλεί προσωπικά,αντιθέτως.Όλα τα άλλα είναι φοβερά,κανένα κόλλημα,κανένα πρόβλημα.Το μόνο που δεν βρήκα ήταν autocorrect στα ελληνικά.Περισσότερα έρχονται,όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Βάλε το SwiftKey από Play store και έτοιμος για το πληκτρολόγιο. Βάλε και ένα Nova launcher. Το κινητό πετάει και δεν έχει σκαλωσει καθόλου πουθενά. Πιάνει και 4g.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Θέλω την βοήθεια σας και με συγχωρείτε αν είναι ψιλο-εκτός το ποστ!

 

Είμαι ανάμεσα στο HT7 PRO και στο ZTE S6 FLEX.

 

ZTE δεν είχα ποτέ, ουτε και εχω δουλέψει καποιου γνωστού, και δεν ξέρω τι λένε.

 

Το απλό HT7 το πήρα για την σύζυγο και μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις (σε σχέση με την τιμή του) με το μόνο μείον που βρήκα την πάρα πολύ μέτρια κάμερα του και το κάπως ''υπερευαίσθητο'' touch που μερικές φορές ενώ scrollάρεις εκείνο επιλέγει.

Κατα τ'αλλα είναι μια αξιοπρεπές μεγάλη (αρκετά) συσκευή.

 

Στο θέμα λοιπόν!!!

Το S6 αν και δεν βρήκα νήμα για το FLEX διαβάζω οτι έχει και αυτό τα θεματάκια του και με χαλάει που δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία και τα tempered δεν του κάθονται καλά (τα θεωρώ απαραίτητα).

 

Στο HT7 PRO είναι βελτιωμένο το touch σε σχέση με το απλό?

Η κάμερα (8mp) του PRO βγάζει καλήτερες φωτό?

Η αυτονομία του σε πόση ώρα ενεργής οθόνης ανέρχεται?

 

Τι προτείνεται ανάμεσα στα 2?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...