Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω για ακουστικα για το απλο ht7 και βρηκα καποια στο αλιεξπρες και αναφερουν οτι κανουν. Λες να μου λενε μαιμουδιες;

Όταν λες το απλό με το 1GB RAM;;;

 

Edit: Είδα ένα μήνυμά σου στο κανονικό thread για το απλό HomTom HT7. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις γιατί τα ακουστικά συνήθως χαλάνε είναι να πάρεις έναν αντάπτορα και να χρησιμοποιήσεις τα ακουστικά με jack 3.5mm που πιθανόν ήδη να έχεις. Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by miselon
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες το απλό με το 1GB RAM;;;

 

Edit: Είδα ένα μήνυμά σου στο κανονικό thread για το απλό HomTom HT7. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις γιατί τα ακουστικά συνήθως χαλάνε είναι να πάρεις έναν αντάπτορα και να χρησιμοποιήσεις τα ακουστικά με jack 3.5mm που πιθανόν ήδη να έχεις. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ναι εχεις δικιο.αλλα ανταπτορακι δεν εχω βρει πουθενα απεξω.

 

Να ευχαριστησω παρα πολυ τον φιλο γιαννη για την βοηθεια του.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαιρετω τα παληκαρια του φορουμ

εχω το παρον κινητο εδω και εναν χρονο περιπου και ειμαι υπερ ευχαριστημενος μια χαρα κανει την δουλεια του. Πριν απο μερικες μερες μου επεσε κατω και με χαλασε η κυρια καμερα εβγαζε κατι γραμμες το πηγα σε ενα μαγαζι και με εβαλε μια αλλη αλλα αυτη που με εβαλε δεν εστιαζει καθολου με αποτελεσμα οι φωτογραφιες να ειναι λιγο θαμπες. Μηπως γνωριζει καποιος που θα μπορουσα να αγορασω την κανονικη καμερα που φοραει εργοστασιακα η αν εχει καποιος καποιο χαλασμενο να αγορασω την καμερα του; Ειδα πως την εβαλε ο υπαλληλος στο καταστημα και ειναι πανευκολο κουμπωτη ειναι. Αν μπορουσε καποιος να προτεινει κατι θα του ημουν ευγνωμων.

Ευχαριστω εκ των πρωταιρων

Αποστολος

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τα παληκαρια του φορουμ

εχω το παρον κινητο εδω και εναν χρονο περιπου και ειμαι υπερ ευχαριστημενος μια χαρα κανει την δουλεια του. Πριν απο μερικες μερες μου επεσε κατω και με χαλασε η κυρια καμερα εβγαζε κατι γραμμες το πηγα σε ενα μαγαζι και με εβαλε μια αλλη αλλα αυτη που με εβαλε δεν εστιαζει καθολου με αποτελεσμα οι φωτογραφιες να ειναι λιγο θαμπες. Μηπως γνωριζει καποιος που θα μπορουσα να αγορασω την κανονικη καμερα που φοραει εργοστασιακα η αν εχει καποιος καποιο χαλασμενο να αγορασω την καμερα του; Ειδα πως την εβαλε ο υπαλληλος στο καταστημα και ειναι πανευκολο κουμπωτη ειναι. Αν μπορουσε καποιος να προτεινει κατι θα του ημουν ευγνωμων.

Ευχαριστω εκ των πρωταιρων

Αποστολος

 

Καλημέρα. Μπορείς να την αγοράσεις από AliExpress γύρω στα 13,5€ στοιχίζει.

https://m.es.aliexpress.com/s/item/32707091565.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.5dbf7f33ZaQMf5

Με μια αναζήτηση στο skroutz δε βρίσκω κάμερα για το συγκεκριμένο κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε για την αμεση σου απαντηση

ειμαι λιγο επιφυλακτικος επειδη αυτη απτο αλι γραφουν 8μπ ενω το κινητο κανονικα ειναι 13μπ και φοβαμαι μηπως και αυτη απτο αλι ειναι σαν και αυτη που με εβαλε το καταστημα και θα εχω τα ιδια χαλια. θα ανοιξω το κινητο θα τη βγαλω και θα συγκρινω τους κωδικους αν ειναι ιδιοι με αυτη που με εβαλε το μαγαζι δεν την παραγγελνω.

θα δω τι θα κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τιποτα 18 ευρω με πηρε ο ανθρωπος για την καμερα

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε για την αμεση σου απαντηση

ειμαι λιγο επιφυλακτικος επειδη αυτη απτο αλι γραφουν 8μπ ενω το κινητο κανονικα ειναι 13μπ και φοβαμαι μηπως και αυτη απτο αλι ειναι σαν και αυτη που με εβαλε το καταστημα και θα εχω τα ιδια χαλια. θα ανοιξω το κινητο θα τη βγαλω και θα συγκρινω τους κωδικους αν ειναι ιδιοι με αυτη που με εβαλε το μαγαζι δεν την παραγγελνω.

θα δω τι θα κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τιποτα 18 ευρω με πηρε ο ανθρωπος για την καμερα

 

Αν δεις εδώ η κάμερα σαν hardware είναι 8MP. Το software που οδηγεί το hardware τη μετατρέπει σε 13MP. Συμπέρασμα, όλα τα HomTom HT7 Pro έχουν αισθητήρα 8MP και το software μετατρέπει τη κάμερα σε 13MP και η κάμερα είναι η σωστή στα 8MP.

Τέλος, για τη θολούρα που λες, μήπως έχεις τη μαμάτη θηκη του; Αν ναι προφανώς το flash δημιουργεί τη θολούρα αφού το φως του πέφτει πάνω στη θήκη και δημιουργείται αυτό. Αν δεν είναι αυτό τότε δε χάνεις κάτι να αλλάξεις τη κάμερα απο το Ali.

Edited by miselon
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1)1 χρόνο και 3 μήνες μετά την αγορά και το κινητό λειτουργεί ακόμα ρολόι, με απειροελαχιστες διάφορες με τότε στο lag και 0 προβλήματα... Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα κρατήσω κινητό των 68 ευρώ για πάνω από χρόνο.

2)Ξέρει κανείς τι παίζει με τα updates; μας έχουν ξεχάσει;

Link to comment
Share on other sites

1)1 χρόνο και 3 μήνες μετά την αγορά και το κινητό λειτουργεί ακόμα ρολόι, με απειροελαχιστες διάφορες με τότε στο lag και 0 προβλήματα... Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα κρατήσω κινητό των 68 ευρώ για πάνω από χρόνο.

2)Ξέρει κανείς τι παίζει με τα updates; μας έχουν ξεχάσει;

Το ίδιο και εδώ το έχει 1.5 χρόνο η μάνα μου δουλεύει υποδειγματικα σε όλα.. Μπράβο στη Homtom. Για updates τίποτα για την ώρα δεν πειράζει μια χαρά δουλεύει και έτσι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το τηλέφωνο,με root και l speed μια χαρά τα πάει

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το μοναδικό ΗΟΜΤΟΜ που είναι τίμιο, τα υπόλοιπα μοντέλα τις σειράς που βγήκαν την εποχή του όπως ΗΤ3, HT3 pro, ήταν επειηκος για κλωτσιές από άποψη λειτουργικού. Χρειάστηκε να πάρω την ρομ από το ht7pro για να δουλέψει σωστά to ht3 pro
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το μοναδικό ΗΟΜΤΟΜ που είναι τίμιο, τα υπόλοιπα μοντέλα τις σειράς που βγήκαν την εποχή του όπως ΗΤ3, HT3 pro, ήταν επειηκος για κλωτσιές από άποψη λειτουργικού. Χρειάστηκε να πάρω την ρομ από το ht7pro για να δουλέψει σωστά to ht3 pro

Τίμιο δεν θα πει τίποτα. Το είχα πάρει στα 58 με κάτι πόντους από το gearbest και αποδείχθηκε σκυλί. Έχει φάει αρκετές βουτες ακόμα συνεχίζει ακάθεκτο. Μια χαρά κάμερα και σπάνια να κολλήσει κάπου είτε εφαρμογές είτε παιχνίδια.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τελείως stock, ακριβώς όπως το πήρα από everbuying. Αξίζει να το root-αρω; αν το κάνω μπορώ να απενεργοποιήσω αυτό το σπαστικό και απίστευτα φωτεινό led indicator;
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το κάνεις root, υπάρχει κάποιος τρόπος που απενεργοποιεις το led, εκτός από την φόρτιση

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το έχω απενεργοποιήσει σε όλα εκτός της φόρτισης και ήθελα να το απενεργοποιήσω και για αυτήν.

 

Το έκανα root τελικά, αλλά όταν πείραξα κάποια πραγματάκια και έβαλα προφίλ battery στο kingroot μου έκανε reboot κάθε μισή ώρα χωρίς λόγο, οπότε επανέφερα το kingroot στις αρχικές ρυθμίσεις και όλα οκ. Δεν έχω δει κάποια διαφορά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα φιλε μου

εχω και εγω το ιδιο προβλημα υπαρχει περιπτωση να μου στειλεις τη δικια τους εφαρμογη να δοκιμασω να περασω ξανα τη rom ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, επειδή και εγω ειχα φαγωθεί να το αναβαθμίσω, στο τέλος και εμένα κόλλησε και έμεινα χωρίς κινητό.

Μετά απο πολλές προσπάθειες, και επικοινωνία με την εταιρεία πέρασα με δική τους εφαρμογή (παρόμοιο με το SP_Flash_tool) , και η συσκευη δουλευει κανονικά, δεν την πειράζω ξανά.

Την παρακάτω έκδοση εχω αυτή τη στιγμή:

https://drive.google.com/open?id=0By4-nOqMwVAeN05BOVcyNDVsbEk

 

 

καλησπερα φιλε μου , εχω και εγω το ιδιο προβλημα , μπορω να σου στειλω το mail μου να δοκιμασω και εγω με τη δικια τους μπας και το στρωσω - σωσω ?? εμενα ακουω τον ηχο ανοιγει αλλα δεν βλεπω τιποτα στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κόστος αλλαγής μπαταρίας 15 ευρώ. Αγοράστηκε τη προηγούμενη εβδομάδα.
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εσπασε του φιλου το digitizer και με ρωτησε αν αξιζει να το φτιαξει,του βρηκα digitizer από Κινα με 5-6 ευρω αλλα δεν ξερω κατά ποσο ευκολο είναι να αλλαχτει μονο το digitizer,δηλ. είναι OGS η οθονη μαζι με το digitizer και θα μας βγει η πιστη να τα ξεκολησουμε η είναι απλη η διαδικασια ?

Κανενας οδηγος παιζει πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...