Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Βαγγέλη σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα το ht17 είναι με 1gb ram.

 

Ξέχασα να αναφέρω στο παραπάνω ποστ ότι η αγορά θα γίνει από Ελλάδα με το HT7 PRO στα 100€ περίπου και το ZTE S6 FLEX κάπου στα 125€.

 

Με ενδιαφέρει αρκετό να έχει σχετικά καλή αυτονομία.

 

Καμιά άλλη γνώμη για το παραπάνω ποστ?

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε στις 15 μέρες από everbuying και θήκη+glass protector στις 14 μέρες από gearbest.Απ'το λίγο που το έχω σκαλίσει φαίνεται φοβερό.Λίγα λεπτά μετά το 1ο άνοιγμα έσκασε η ενημέρωση και όλα λειτουργούν ρολόι.Κάμερα μέτρια αλλά δεν παραπονιέμαι.Η μπαταρία δεν με ενοχλεί προσωπικά,αντιθέτως.Όλα τα άλλα είναι φοβερά,κανένα κόλλημα,κανένα πρόβλημα.Το μόνο που δεν βρήκα ήταν autocorrect στα ελληνικά.Περισσότερα έρχονται,όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Για την μπαταρία καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες για να βγάλεις συμπέρασμα, είναι βέβαια κ πόση χρήση κάνεις την μέρα εγώ με internet κ μπόλικη χρήση δύο φορές φόρτιση στάνταρ

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές φόρτιση με το notification led απενεργοποιημένο ή όχι?

 

Πόση ώρα ενεργή οθόνη σου βγάζει????

 

Επίσης πως μπορούμε να τσεκάρουμε αν η συσκευή μπαίνει σε deep sleep mode???

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βαγγέλη σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα το ht17 είναι με 1gb ram.

 

Ξέχασα να αναφέρω στο παραπάνω ποστ ότι η αγορά θα γίνει από Ελλάδα με το HT7 PRO στα 100€ περίπου και το ZTE S6 FLEX κάπου στα 125€.

 

Με ενδιαφέρει αρκετό να έχει σχετικά καλή αυτονομία.

 

Καμιά άλλη γνώμη για το παραπάνω ποστ?

Εαν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος οθονης πας στο ZTE S6 FLEX.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές φόρτιση με το notification led απενεργοποιημένο ή όχι?

 

Πόση ώρα ενεργή οθόνη σου βγάζει????

 

Επίσης πως μπορούμε να τσεκάρουμε αν η συσκευή μπαίνει σε deep sleep mode???

Το είχα απενεργοποιησει αλλά το επανεφερα γιατί χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που δεν δουλεύει σε root κινητό. Δοκίμασε με το πρόγραμμα cpu spy για να δείς αν μπαίνει σε deep sleep

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ανοίξει και σχετικό θέμα. Με επείγει να αγοράσω είτε το HT7 Pro ή το Y6 Dual της Huawei. Τα βρίσκω στα ίδια λεφτά +/-20 ευρώ από Ελλάδα και δεν θέλω να παραγγείλω από εξωτερικό. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Ποιό θα επιλέγατε;

 

Αν μπορείτε, απαντήστε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438685

Link to comment
Share on other sites

Αφου πρωτα εκανα μια γρηγορη αναζητηση στο παρον θεμα αλλα και του απλου, χωρις αποτελεσμα, αν καποιος φιλος εχει αντιμετωπισει προβλημα με σπασιμο - αντικατασταση οθονης, βρηκε λυση και θελει να βοηθησει, ας το κανει απαντωντας εδω η με πμ.

Αφορα το Pro, του μικρου γυιου μου το οποιο μετα απο βιαιη αναμετρηση με τα πλακακια, εχασε με βαρυ σκορ, και τα λαδια γεμισαν την μιση οθονη. :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας.

Ξεκινώντας να διευκρινίσω ότι δεν έχω τίποτε μεγάλες γνώσεις περί smartphones.

Τον Ιούνιο βρέθηκα μ’ ένα HomTom HT7 Pro.

Το μόνο πρόβλημα πού παρουσίασε από την αρχή ήταν ότι ότι 2-3 φορές "κόλλησε" το On-Off / Main switch button.

Τις εφαρμογές πού χρειάζομαι τις "φόρτωσε" κανονικά και τις εκτελεί κανονικότατα.

Αλλά . . . [Πάντα υπάρχει ένα "αλλά"]

"Φόρτωσα" το viber για επικοινωνία.

Μηνύματα στέλνω και παίρνω κανονικά.

Εάν όμως προσπαθήσω να επικοινωνήσω με κλίση, ενώ ακούω ή ακούνε τον ήχο της κλίσης δεν ακούω ή δεν ακούνε φωνή.

Ήδη έχω κάνει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής για τρίτη φορά, με τα ίδια αποτελέσματα.

Σημειωτέο ότι Messenger και Skype λειτουργούν κανονικά.

Κάποια ιδέα / πρόταση ; ; ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από δύο μήνες χρήσεως, έχω να ομολογήσω τα εξής προβλήματα:

 

  1. Η οθόνη αφής δεν δουλεύει πάντοτε.
  2. Η οθόνη αφής, όταν ενεργή, επιλέγει σε διάφορα σημεία, μόνη της
  3. Απόρροια των άνωθεν: κλήσεις γίνονται μόνες τους, επαφές αυτο-διαγράφονται, μηνύματα αντιγράφονται και αποστέλλονται σε τυχαίους παραλήπτες, εφαρμογές εξαφανίζονται, κ.λπ
  4. Το πλαινό πλήκτρο μένει εσωτερικά πιεσμένο: αποτέλεσμα, η συσκευή κλείνει-ανοίγει μόνη της
  5. Το πλαινό πληκτρο μένει εσωτερικά διαρκώς πιεσμένο: αποτέλεσμα, η συσκευή να κάνει optimizing κάθε εφαρμογή (μία διαδικασία που διαρκεί 20 περίπου λεπτά στα οποία μένω χωρίς κινητό τηλέφωνο)

 

Το κινητό τρέχει το τελευταίο διαθέσιμο firmware. Θεωρούσα ότι στα ίδια χρήματα το Thor θα ήταν ενδεχομένως καλό, αλλά μετά την πρόσφατη εμπειρία μου, θεωρώ πως.... ότι πληρώνεις, παίρνεις. Δεν γίνονται τρελά χαρακτηριστικά και να τα πάρεις τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις παραπάνω. Δεν είναι ότι πληρώνεις πέρνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσε σε "κακό" κομμάτι. Ουτ΄εγω εχω κάποιο απ τα προβληματα που αναφέρεις......Απευθυνσου στον πωλητή σου ΑΜΕΣΑ!

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που έκανε εξ αρχής τα πλήκτρα power k volume up/down δούλευαν Οπότε... Ήθελαν, αν κ τελευταία φτιάξανε. Γενικά οπότε υπάρχει πρόβλημα κατευθείαν συνεννόηση με το μαγαζί για επιστροφή

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές, τις οποίες ωστόσο γνωρίζω. Δεν ανέφερα τα σχόλια τόσο για να ακούσω γνώμες / συμβουλές όσο για να ακούσει ο κόσμος που πιθανώς αύριο θα ενδιαφερθεί να το αγοράσει, και την άσχημη πιθανή πλευρά του.

 

Από όσα προβλήματα διαβάσατε ότι έτυχαν; σε εμένα, δύο είναι ουσιαστικά: το πρώτο έχει να κάνει με την οθόνη αφής, η οποία αφού ξεκίνησε να μη λειτουργεί σωστά, όλα τα άλλα είναι αποτέλεσμα της.... και το δεύτερο έχει να κάνει με το πλαινό πλήκτρο το οποίο αν διαβάσετε διάφορα reviews στο internet, δεν είμαι ο μόνος.

 

Όσο για το ότι πληρώνεις παίρνεις... δυστυχώς, αλλά ισχύει. Δείτε τα USB sticks (τα οποία ως flash μνήμες έχουν αρκετές ομοιότητες με τις μνήμες των κινητών). Υπάρχει stick με 1TB και κόστος 15 ευρώ! (το'δα κι αυτό), stick με 16GB και κόστος 9 ευρώ, stick με 16GB και κόστος 30 ευρώ. Η διαφορά τους; Το πρώτο (αν δουλεύει) είναι απάτη, το δεύτερο είναι απλά καλό, το τρίτο έχει την ίδια χωρητικότητα με το δεύτερο αλλά είναι μακράν πιο γρήγορο στους χρόνους που δίνει.

 

Κοινώς: δεν μπορώ να μένω μόνο στα νούμερα των specs, γιατί λένε κάποιες φορές τη μισή αλήθεια, και για αυτό έγραψα πιο πάνω πως δυστυχώς ότι πληρώνεις παίρνεις (πλην ελάχιστων τίμιων εξαιρέσεων).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απέκτησα και εγώ πριν λίγες μέρες το κινητό! Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικές: γρήγορο, ωραία οθόνη, φωτογραφίες ίσως όχι και οι καλύτερες, όμως δεν με ενδιαφέρουν! Φοβάμαι λίγο την μπαταρία του, αλλά ακόμα το έχω φορτισει μόνο τρεις φορές και ελπίζω όσο πάει θα βελτιωθεί. Παρατήρησα ότι δεν μπαίνει σε deep sleep όταν μου έρθει ειδοποίηση και χάνω μπαταρία. Συγκεκριμένα έβγαλε 3 ώρες σε αναμονή και έχασε 2%, μετά μου ήρθε ειδοποίηση και χρειάστηκε να κάνω reboot για να σταματήσει να χαλάει μπαταρία. Θα ήθελα να απενεργοποιησω το notification Led. Χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή; Μήπως θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες οδηγίες; Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα από τις ρυθμίσεις να κλείσεις το notification Led το έβαλαν στην τελευταία έκδοση και λύθηκε το πρόβλημα με το deep sleep.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα από τις ρυθμίσεις να κλείσεις το notification Led το έβαλαν στην τελευταία έκδοση και λύθηκε το πρόβλημα με το deep sleep.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγα στις ρυθμίσεις και μετά στο ήχος και ειδοποιήσεις, αλλά δεν ξέρω τι να πατήσω για να το απενεργοποιησω.. Μήπως θα μπορούσες να αναφέρεις ακριβώς τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε εγώ κάποιο από τα προβλήματα που ανάφερε ο φίλος παραπάνω. Δεν το λέω προς απάντηση σε εκείνον, απλά για επικείμενους αγοραστές. Το κινητό στον 1 μήνα χρήσης έχει μόνο την μπαταρία, η οποία είναι λίγο αδύναμη και το ακουστικό, το οποίο είναι λίγο χαμηλό, ως θέματα. Κατά τα άλλα φοβερό κινητό, δεν κολλάει καθόλου. Εξαιρετικό vfm.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το ητ17 προ αλλα ειναι προπαραγγελεια ακομα....να προτιμησω το δοκιμασμενο αυτο η να περιμενω(το βρηκα το ητ7 προ στο geekbying με κουπονι στα 78,99)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το ητ17 προ αλλα ειναι προπαραγγελεια ακομα....να προτιμησω το δοκιμασμενο αυτο η να περιμενω(το βρηκα το ητ7 προ στο geekbying με κουπονι στα 78,99)

 

To geekbying φίλε μου το έχει στο μπλε χρωμα χωρίς κουπόνι 69.99$(άκυρο το HT17 έχει τόσο)

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

μαλλον μπερδευτικες φιλε....γιατι εγραψα ......(το βρηκα το ητ7 προ στο geekbying με κουπονι στα 78,99) ενω εσυ εγραψες για το 17προ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα.

Μετά από ενάμιση χρόνο με το lumia 535 είπα να επιστρέψω σε android και βλέποντας αυτό το πραγματικό VFM δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

 

Το πήρα λίγο ακριβότερα από ελληνικό μαγαζί http://www.info-technology.gr και το παρέλαβα μέσα σε 2 εργάσιμες.

Όλα είναι όπως τα περιγράφεται. Το κινητό πάει άψογα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα update.

Τώρα είμαι με την 1.0.2 και μου λέει ότι έχω την τελευταία.

Είναι οκ ή θα μου την βγάλει αργότερα για update;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το ητ17 προ αλλα ειναι προπαραγγελεια ακομα....να προτιμησω το δοκιμασμενο αυτο η να περιμενω(το βρηκα το ητ7 προ στο geekbying με κουπονι στα 78,99)

 

Παρε το 17 γιατι εχει και otg

Link to comment
Share on other sites

Παρε το 17 γιατι εχει και otg

Kαι πολλα αλλα ακομα,οποτε ξεκαθαρα στο 17,αρκει λιγη υπομονη να τα στειλουν..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...