Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα skroutzo μαγαζί ΣΤΗΝ Αθήνα ώστε να πάω να πάρω μια θήκη ?

(με το ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κανένα κάπου κοντά Αθήνα)

 

Επίσης σε προηγούμενο Post που έκανα ανέφερα πρόβλημα κουμπώματος με το Micro USB στην υποδοχή.

Οι φορτιστές που έχω δοκιμάσει (3 φορτιστές) και στα 2 ΗΤ7 Pro (δικό μου και του αδελφού μου) ΔΕΝ κούμπωναν σταθερά.

Έβγαινε το βύσμα από την υποδοχή του τηλεφωνου (Micro USB) ... .

ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ συμβαίνει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα skroutzo μαγαζί ΣΤΗΝ Αθήνα ώστε να πάω να πάρω μια θήκη ?

(με το ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κανένα κάπου κοντά Αθήνα)

 

Επίσης σε προηγούμενο Post που έκανα ανέφερα πρόβλημα κουμπώματος με το Micro USB στην υποδοχή.

Οι φορτιστές που έχω δοκιμάσει (3 φορτιστές) και στα 2 ΗΤ7 Pro (δικό μου και του αδελφού μου) ΔΕΝ κούμπωναν σταθερά.

Έβγαινε το βύσμα από την υποδοχή του τηλεφωνου (Micro USB) ... .

ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ συμβαίνει αυτό ?

όχι φίλε κ στο δικό μου το ίδιο κάνει,περα από το δικό του βύσμα,τα άλλα δεν κουμπώνουν σταθερά

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου το ht7 pro δεν υπαρχει θεμα με το βυσμα το φορτιζω και με βυσμα ρολογιου

Οσο αφορα τη μπαταρια στο redmi note 2 που εχω λογω εφσρμοηων και λογβ κακου σηματος το φορτιζω δυο φορες τη μερα 5.5 οθονες ειναι τι περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου το ht7 pro δεν υπαρχει θεμα με το βυσμα το φορτιζω και με βυσμα ρολογιου

Οσο αφορα τη μπαταρια στο redmi note 2 που εχω λογω εφσρμοηων και λογβ κακου σηματος το φορτιζω δυο φορες τη μερα 5.5 οθονες ειναι τι περιμενεις

Πως γίνεται αυτό αφού σε όλα είναι το usb (θηλυκό) πιο μέσα στη συσκευή και σε όλα τα καλώδια που έχει η συσκευασία, το (αρσενικό) είναι μακρύτερο από ότι τα κοινά usb;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε κ στο δικό μου το ίδιο κάνει,περα από το δικό του βύσμα,τα άλλα δεν κουμπώνουν σταθερά

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Και στου αδελφού μου το ίδιο. Όταν του έβαλα το φορτιστή από το lg, δεν έκανε εύκολα επαφή. Το κούνησα λιγάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά από αυτά τα θεματάκια που συμβαίνουν με HT7 Pro διαβάζοντας στο forum .Aποφάσισα και έκανα την παραγγελία το cubot note s στα 99 ευρω θα το παραλάβω αύριο από το μαγαζί ο ίδιος ....τώρα δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό; το ξέρει κανείς αυτό το τηλέφωνο ; Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

μετά από αυτά τα θεματάκια που συμβαίνουν με HT7 Pro διαβάζοντας στο forum .Aποφάσισα και έκανα την παραγγελία το cubot note s στα 99 ευρω θα το παραλάβω αύριο από το μαγαζί ο ίδιος ....τώρα δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό; το ξέρει κανείς αυτό το τηλέφωνο ;

Καλα εσυ πρωτα αγορασες,και μετα ψαχνει τα του κινητου......:blink:

Τελος παντων ειναι και εκτος θεματος το ερωτημα σου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πες μας φίλε μου πως τα έλυσες γιατί εγώ ακόμα τα έχω τα θεματάκια. Με ποια rom είσαι?

Πες μας και ποια θεματακια εχεις ακριβως φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό με την μπαταρία που δεν μπαίνει σε deepsleep μετά από άναμα του notification led. Θέλει επανακίνηση. Είμαι με την 19. Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το Power button που κολλάει αλλά αυτό είναι στο δικό μου μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό με την μπαταρία που δεν μπαίνει σε deepsleep μετά από άναμα του notification led. Θέλει επανακίνηση. Είμαι με την 19. Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το Power button που κολλάει αλλά αυτό είναι στο δικό μου μόνο.

 

Φανταζομαι οτι δεν μπορει να μπει σε deep sleep λογω του notification

Στο σπλο ht7 που ειχα κολλησε το κουμπι και με φλασαρισμα της rom επανηλθε

Προσοχη να βρεις τη γνησια για να μπορεις να κανεις updates

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό με την μπαταρία που δεν μπαίνει σε deepsleep μετά από άναμα του notification led. Θέλει επανακίνηση. Είμαι με την 19. Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το Power button που κολλάει αλλά αυτό είναι στο δικό μου μόνο.

Εγώ από τότε που το πήρα είχε το θέμα με τα κουμπιά, φλασαρισα την 1.2.0 δουλέψε για λίγο μετά το ξαναέπαθε, το ξαναφλασαρισα αλλά τίποτα, δουλεύουν μόνο οπότε... Θέλουν. Υπάρχει άλλη Rom εκτός από την 1.1.7?

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα με το power button δεν είναι θέμα sofware. Πατάω το κουμπί και δεν επανέρχεται, πρέπει να το τσιμπήσω και να το τραβήξω για να επανέλθει. Πρόβλημα με τη μπαταρία δεν έχει κανένας άλλος? Η αλήθεια είναι ότι το ΗΤ7 pro το πήρα γιατί το Doogee χ6 pro που είχα είναι λίγο άσχημο και βγάζει πολύ μέτριες φωτογραφίες, αλλά από όλα τ'άλλα είναι τούμπανο μετά από την αναβάθμιση σε 6.0. Τώρα έχω βάλει το ΗΤ7 στο συρτάρι μέχρι να βγει update σε 6.0 .
Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι θέμα software,πατιέται κανονικά το κουμπί,αλλά δεν ανταποκρίνεται,μόνο εάν είναι αναμμένο το notification led.δυστυχώς η homtom πουλάει φθηνά κινητά αλλά τα βγάζει πρίν τα ελέγξει...ας ελπίσουμε με μια αναβάθμιση να στρώσει
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τη μπαταρία το έχω και εγώ.(έιμαι στην 1.2.0 χωρίς root).Διορθώνεται μερικώς με την εφαρμογή Notification Light Widget οπου πλέον απενεργοποιείς το LED.Οταν ομως το φορτίζεις ανάβει ή πέσει κάτω από το 14% το LED ανάβει κόκκινο με αποτέλεσμα να μη μπαίνει σε deep sleep και να καταναλώνει γρήγορα τη μπαταρία.(κάποιοι φοβούνται και για τη διάρκεια ζωής του επεξεργαστή).

Στις 7 το πρώι που το έβγαλα από το φορτιστή σε 10 λεπτά είχε φτάσει στο 90% χωρίς χρήση.Το έκανα reboot και έστρωσε. Με αρκετή χρήση,χωρίς παιχνίδια,στις 11 είναι στο 39%.Όποτε προτείνω μετά τη φόρτιση ένα reboot και απενεργοποίηση των LED ειδοποιήσεων μέχρι το επόμενο update.Τώρα αμα φτάσει στο 14 % (δε το έχω φτάσει) τότε φαντάζομαι δε θα αντέξει πάνω από 20λεπτο.

Κατά τα άλλα το κινητό σε σχέση με το Galaxy S3 που είχα μέχρι τώρα είναι πολύ γρήγορο,αξιοπρεπέστατο, αν και στις φωτογραφίες ,χωρίς να το έχω σκαλίσει,το S3 έβγαζε καλύτερες.Φαντάζομαι είναι η ποιότητα του φακού, αλλά μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή και αν ναι ποια;

Η φόρτισή του είναι πιο αργή(με φορτιστή 2.1Α) και με χαλάνε:

α.Το βίσμα του καλωδίου που είναι πιο μακρύ και δε φορτίζει εύκολα με άλλα καλώδια.

β.το πρόγραμμα της φόρτισης που έχει διαφημίσεις:wacko:Ξέρετε αν το πρόγραμμα αυτό αλλάζει χωρίς να το κάνω root;

Επίσης θα ήθελα αν κάποιος το έχει βρεί στα quick settings πατώντας παρατεταμένα πχ το wifi να με βγάζει στις ρυθμίσεις του wifi και όχι απλά να το ενεργοποιεί και απενεργοποιεί.(στην Cyanogenmod στο S3 το είχα).

Ευχαριστώ προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, πηρα και εγω το κινητο προσφατα και μπορω να πω πως για τα λεφτα του ειναι αρκετα ενταξει, περα απο το θεμα με το led εμενα με απασχολει και κατι αλλο, οταν με καλουν η οθονη εχει χαμηλο φωτισμο (ακομη και αν εχω τερμα την φωτεινοτητα) με αποτελεσμα αν ειμαι σε εξωτερικο χωρο να μην μπορω να διακρινω ευκολα ποιος με καλει, αν απαντησω η οθονη επανερχεται στην κανονικη φωτεινοτητα καιο βλεπεις μια χαρα. Υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο η ειναι θεμα μονο σε μενα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, πηρα και εγω το κινητο προσφατα και μπορω να πω πως για τα λεφτα του ειναι αρκετα ενταξει, περα απο το θεμα με το led εμενα με απασχολει και κατι αλλο, οταν με καλουν η οθονη εχει χαμηλο φωτισμο (ακομη και αν εχω τερμα την φωτεινοτητα) με αποτελεσμα αν ειμαι σε εξωτερικο χωρο να μην μπορω να διακρινω ευκολα ποιος με καλει, αν απαντησω η οθονη επανερχεται στην κανονικη φωτεινοτητα καιο βλεπεις μια χαρα. Υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο η ειναι θεμα μονο σε μενα;

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, πηρα και εγω το κινητο προσφατα και μπορω να πω πως για τα λεφτα του ειναι αρκετα ενταξει, περα απο το θεμα με το led εμενα με απασχολει και κατι αλλο, οταν με καλουν η οθονη εχει χαμηλο φωτισμο (ακομη και αν εχω τερμα την φωτεινοτητα) με αποτελεσμα αν ειμαι σε εξωτερικο χωρο να μην μπορω να διακρινω ευκολα ποιος με καλει, αν απαντησω η οθονη επανερχεται στην κανονικη φωτεινοτητα καιο βλεπεις μια χαρα. Υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο η ειναι θεμα μονο σε μενα;

Προφανως ειναι καποιο bug της rom,που (λογικα) θα το φτιαξουν σε καποιο μελλοντικο update.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παρέλαβα προχτές το κινητο. εχω προβλημα με το φορητο σημειο προσβασης. δεν μπορει να δουλέψει ως hotspot, ενώ μπαίνει κανονικά στο ιντερνετ και σερφάρει, δεν μπορεί να δώσει σε άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα προχτές το κινητο. εχω προβλημα με το φορητο σημειο προσβασης. δεν μπορει να δουλέψει ως hotspot, ενώ μπαίνει κανονικά στο ιντερνετ και σερφάρει, δεν μπορεί να δώσει σε άλλη συσκευή.

 

Μάλλον είσαι vodafone, γι αυτό. Λύνεται με root απ' ότι έχω διαβάσει, αλλά δεν έχω ασχοληθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι καποιο bug της rom,που (λογικα) θα το φτιαξουν σε καποιο μελλοντικο update.

 

Μάλλον είσαι vodafone, γι αυτό. Λύνεται με root απ' ότι έχω διαβάσει, αλλά δεν έχω ασχοληθεί.

οχι ειναι Q.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...