Jump to content

myphone BEST OF 2015: Οι αναγνώστες ψήφισαν. And the winner is...


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και οι "σχετικοί" μπορεί να διαφωνήσουν μεταξύ τους. Κάντε μια αναζήτηση στο google πχ για τα καλύτερα 10 κινητά του 2015 και θα δείτε ότι δεν ταυτίζονται οι απόψεις των ειδικών. Το G4 είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή με φοβερή κάμερα και οθόνη αλλά στα σημεία θεωρώ ότι χάνει (κατά την ταπεινή μου άποψη) από το s6. Είχε καιρό να βγάλει η σειρά S συσκευή που να κάνει τη διαφορά (από την εποχή του S2). Οι αναγνώστες όμως ψήφισαν G4 και πρέπει να το σεβαστούμε.:). Όσον αφορά το VFM νομίζω υπάρχουν τα xiaomi που μέχρι 200€ (τα μισά χρήματα του G4) παίρνεις τούμπανα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάχη G4 με S6 Edge + και δίκαια...

 

Όσο για τα tablets δεν περίμενα κάτι λιγότερο... Πραγματικά η πρωτιά του Surface με΄τόσο μεγάλη διαφορά (77%) δείχνει ότι η Microsoft τα πάει εξαιρετικά σε αυτό τον τομέα...

 

Αν μοιράστηκαν οι ψήφοι ανάμεσα σε S6 και edge (άλλο το plus) τότε νίκησε το S6. :P

 

Θα είχε λογική ΑΝ ψηφίζαμε την καλύτερη εταιρεία αλλά εφόσον ψηφίζουμε την καλύτερη συσκευή δεν έχει να κάνει... Εμένα πχ μπορεί να μην μου άρεσε το S6 αλλά το S6 Edge + άνετα το βγάζω τοπ...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν μοιράστηκαν οι ψήφοι ανάμεσα σε S6 και edge (άλλο το plus) τότε νίκησε το S6. :P

 

:wacko: ....εμένα το απλό s6 μου προκαλεί σχεδιαστικά αηδία και το edge δέος!!!!....τώρα αν εσύ θεωρείς τα κινητά ίδια!!,η γνώμη μου περισσεύει.

...αλλά μάλλον αλλού είναι το πρόβλημα.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ο "ψαγμενος" ειναι αυτος που δεν ξερει μονο LG Samsung Motorola HTC και Sony.. Το Meizu pro 5 πχ που ειναι καλυτερο απο Galaxy s6 δεν ειναι και αυτοματως καλυτερο απο LG G4? Τωρα θα μου πειτε το ιδιο ονομα εχουν?! Δεν ειναι ετσι ομως αν ηταν ετσι ολοι θα παιρναμε Mercedes πχ ολοι θα φορουσαμε την ιδια μαρκα ρουχων και ουτω καθεξης.
Link to comment
Share on other sites

Το LG G4 πήρε περισσότερες ψήφους οριακά από το άθροισμα ψήφων S6+S6 Edge. Το S6 Edge Plus είναι όντως άλλο μοντέλο!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οι περισσοτεροι Ελληνες που ξερουν μονο της κλασσικουρες επειδη ειναι τεμπεληδες και βαριουνται να ψαξουν και ψηφιζουν πχ καλυτερο smartphone το sony xperia z5 τι να το κανουμε το καλυτερο Smartphone του 2015? Εννοειται οτι δεν ειναι το καλυτερο ως προς τι ειναι καλυτερο δηλαδη? Σαν να ψηφιζουμε για αρχηγο της Ελλαδας Πασοκ η ΝΔ?! Ακριβως ετσι ηταν η ψηφοφορια για το "καλυτερο smartphone" Με ολο τον σεβασμο αλλα δεν εγινε σωστη ψηφοφορια διοτι ενας ασχετος πραγματικα θα πιστεψει οτι το LG G4 ειναι VFM αλλα και το καλυτερο Smartphone ενω δεν ισχυει. Ψαξτε τα 5 top κινητα της αγορας και βαλτε τα να ψηφισουμε συμφωνα με τα χαρακτηριστικα την εμφανιση και την αποδοση.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα οι περισσοτεροι Ελληνες που ξερουν μονο της κλασσικουρες επειδη ειναι τεμπεληδες και βαριουνται να ψαξουν και ψηφιζουν πχ καλυτερο smartphone το sony xperia z5 τι να το κανουμε το καλυτερο Smartphone του 2015? Εννοειται οτι δεν ειναι το καλυτερο ως προς τι ειναι καλυτερο δηλαδη? Σαν να ψηφιζουμε για αρχηγο της Ελλαδας Πασοκ η ΝΔ?! Ακριβως ετσι ηταν η ψηφοφορια για το "καλυτερο smartphone" Με ολο τον σεβασμο αλλα δεν εγινε σωστη ψηφοφορια διοτι ενας ασχετος πραγματικα θα πιστεψει οτι το LG G4 ειναι VFM αλλα και το καλυτερο Smartphone ενω δεν ισχυει. Ψαξτε τα 5 top κινητα της αγορας και βαλτε τα να ψηφισουμε συμφωνα με τα χαρακτηριστικα την εμφανιση και την αποδοση.

 

Η ψηφοφορία δεν ισχυρίστηκε ότι είναι κάτι άλλο από δημοψήφισμα δημοφιλίας. Ο κόσμος ψήφισε αυτά που του αρέσουν για διάφορους λόγους (αντικειμενικούς αλλά και υποκειμενικούς) ακόμη κι αν αυτά που του αρέσουν δεν είναι πάντα τα "καλύτερα" στα χαρτιά. Εγώ προσωπικά συμφώνησα στα περισσότερα (όχι, δεν μπορώ να βαφτίσω το G4 vfm), και με χαρά μπορώ να υποστηρίξω τη γνώμη μου.

Μην ξεχνάμε επίσης ότι το θέμα της εγγύησης είναι πολύ σημαντικό για πολλούς και ότι τα λιγότερο διαδεδομένα Κινέζικα δεν έχουν το ίδιο επίπεδο υποστήριξης στην "μακρινή" μας Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οι περισσοτεροι Ελληνες που ξερουν μονο της κλασσικουρες επειδη ειναι τεμπεληδες και βαριουνται να ψαξουν και ψηφιζουν πχ καλυτερο smartphone το sony xperia z5 τι να το κανουμε το καλυτερο Smartphone του 2015? Εννοειται οτι δεν ειναι το καλυτερο ως προς τι ειναι καλυτερο δηλαδη? Σαν να ψηφιζουμε για αρχηγο της Ελλαδας Πασοκ η ΝΔ?! Ακριβως ετσι ηταν η ψηφοφορια για το "καλυτερο smartphone" Με ολο τον σεβασμο αλλα δεν εγινε σωστη ψηφοφορια διοτι ενας ασχετος πραγματικα θα πιστεψει οτι το LG G4 ειναι VFM αλλα και το καλυτερο Smartphone ενω δεν ισχυει. Ψαξτε τα 5 top κινητα της αγορας και βαλτε τα να ψηφισουμε συμφωνα με τα χαρακτηριστικα την εμφανιση και την αποδοση.

 

Ειλικρινά, μπορεί κάποιος να διαφωνεί με κάποια θέματα εδώ μέσα, αλλα μην μου πεις ότι στο mypphone μπαινει και ο μέσος καταναλωτής έλληνας...

 

Αλήθεια πως είναι ο μέσος καταναλωτής έλληνας χρηστης smartphone? αψηλος? κοντός? χοντρός? με φαβορίτες? ή πλούσιο μπούστο?

 

Γιατί εγώ εδώ βλέπω κάθε μέρα (και έχω γνωρίσει) κόσμο ψαγμένο, παραπάνω απ το κανονικό, που και ρουταρει- και το i phone έφτυσε ως- κλειστό σύστημα- και μαγειρεύει κιόλας rom.

πάμε στο προκείμενο

 

λόγω δουλειάς (ένα απ τα καλά) περνάνε τηλ και τηλ απ τα χέρια μου.

Αυτή τη στιγμή είμαι με ένα galaxy note 4 sm-n9100- και ενώ το έχω βολευτεί λόγω dual sim- εντούτοις έχω λίγο φρικάρει γιατί οι devs δεν ασχολούνται μαζί του

 

πήρα το lg-g4 για 2 βδομάδες (μετά το έδωσα...στον κάτοχό του). το τηλ πετάει

κάνει την καλύτερη διαχείριση μνήμης που είχα να δω από lg g2, σε όλα τελειο εάν είχε λίγο μεγαλύτερη μπαταρία...λίγο

 

απογοήτευση μεγάλη για μένα το one plus two, vfm -δείτε το θηρίο της letv και θα δείτε εκεί υλοποίηση.

 

Αχτι ενα μου εχει μεινει εμένα φέτος το blackberry passport που ψάχνω να το αγοράσω αλλα η τιμη εκει εχει μουλαρώσει και κάτω από τα 5 δεν πέφτει εύκολα

 

πάντως από σύνολο 10 κινητών που είδα- μακράν το lg g4 και εγώ. και vfm σαν ναυαρχιδα

από φτηνότερα κινητά to letv και το xiaomi note2

 

το μόνο που δεν κατάφερα να δω από κοντά ήταν το Ζ5 για να κρίνω

 

α και για 3 άλλους λόγους lg g4

- αποσπώμενη μπαταρία- του βάζεις άλλη μια στα 3.800 και γεια σας

- dual sim

- micro sd

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ο "ψαγμενος" ειναι αυτος που δεν ξερει μονο LG Samsung Motorola HTC και Sony.. Το Meizu pro 5 πχ που ειναι καλυτερο απο Galaxy s6 δεν ειναι και αυτοματως καλυτερο απο LG G4? Τωρα θα μου πειτε το ιδιο ονομα εχουν?! Δεν ειναι ετσι ομως αν ηταν ετσι ολοι θα παιρναμε Mercedes πχ ολοι θα φορουσαμε την ιδια μαρκα ρουχων και ουτω καθεξης.

 

Σε τι ειναι καλυτερο το Meizu? καμερα, οθονη, επεξεργαστες, μνημες?

Link to comment
Share on other sites

αψηλος? κοντός? χοντρός? με φαβορίτες? ή πλούσιο μπούστο?

 

Εγώ ειμαι και τα πεντε μαζι :lol:

 

Παντως το g4 vfm μπορει να ειναι, ναυαρχίδα... ΔΕΝ ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι και τα πεντε μαζι :lol:

 

Παντως το g4 vfm μπορει να ειναι, ναυαρχίδα... ΔΕΝ ειναι

 

Αν δεν ειναι ναυαρχίδα τι είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ διαφωνώ με το καλύτερο του 2015 αλλά απόψεις είναι αυτές. Vfm το δέχομαι.

 

Αν βγάζαμε Samsung με πλαστικό back cover σαν το καλύτερο τηλ θα έπεφτε τρελό κράξιμο στο forum πάντως.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ εδώ βλέπω κάθε μέρα (και έχω γνωρίσει) κόσμο ψαγμένο, παραπάνω απ το κανονικό, που και ρουταρει- και το i phone έφτυσε ως- κλειστό σύστημα- και μαγειρεύει κιόλας rom.

 

Έχει γεμίσει ο τόπος!

Link to comment
Share on other sites

Πωτοτυπησαμε κι εδω.Μεχρι στιγμης παιζει να ειμαστε οι μονοι που βγαλαμε το G4 καλυτερο κινητο.

Οπως και να χει μπραβο στην LG.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

Δικαίωμα σου να θεωρείς άκυρη την ψηφοφορία όπως και είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε μέλους να έχει προσωπική γνώμη. Η κοινότητα μας είναι από την δημιουργία της ανοιχτή σε καλοπροαίρετη κριτική. Το αντίθετο συμβαίνει όταν αυτή είναι κακοπροαίρετη. Πόσο μάλλον όταν συνοδεύεται από προσβολές προς τα μέλη αυτής. Φρόντισε σε παρακαλώ πολύ να το σκεφτείς πολύ καλά την επόμενη φορά που θα θελήσεις να εκφραστείς έτσι απαράδεκτα. ;)

Για την ώρα, μέρες που είναι, χρεώνεσαι μια ποινή. Σε περίπτωση που θα δεχθείς άλλες δύο θα σου απαγορευτεί η πρόσβαση στο myphone για χρονική διάρκεια που θα αποφασίσει η Ομάδα Διαχείρισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η lg μεριμνει να ξεχωριζει και τα g4 ,flex2, v10 ηταν ιδιαιτερα, ξεχωριστα τηλεφωνα!

 

Ειδικα το v10 ειναι και πολυ badass τηλεφωνο !:O

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

LG ==== LIFE is GOOD ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόση αγάπη για το G4? Καλά ευτυχώς δεν είδα πουθενά ψηφοφορία αλλά είμαι ο μόνος που ακόμα θα θελα με βάση αυτά που διαβάζω z3 compact? Well done LG

 

Σκεψου οτι μιλαμε για 1" διαφορα, σχεδον 2,3 εκατοστα. Ειναι δυσκολο να τα βαλεις στην ιδια κατηγορια για μενα αλλα δε γινεται να κανουμε 50 ψηφοφοριες ανα μεγεθος πχ.

 

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

φιλαρακι αν δε σου αρεσει το αποτελεσμα δεν ειναι αναγκη να βριζεις την πιο ψαγμενη και ενημερωμενη κοινοτητα της ελλαδος στον τομεα αυτο. Εξαλλου σε εξειδικευμενο site εισαι, αν ησουν στο super market, σε κομμωτηριο ή σε καφε, το iphone Θα εβγαινε.

 

Λογική επιλογή. Το S6 πήρε τις ψήφους όσων ψήφισαν το Edge ή θεωρήθηκαν ξεχωριστές συσκευές;

 

Λογικο το αποτέλεσμά.

Εγώ σαν ψείρας δεν το βρήκα και τόσο εντάξει το g4.

Η οθόνη μέτριο το touch.λαχείο αν κάτσει σωστό.

Για το bleeding ok,ίσως στα πρώτα μοντέλα.

Ποιότητα κατασκευής πού σίγουρα δεν με ενθουσίασε.

Επεξεργαστής για ναυαρχίδα???χμ...

Γούστα είναι αυτά.

Καλή κάμερα πάντως και ηχείο.

 

Ψηφίζουμε μια συσκευή και μια επωνυμία! Άλλη συσκευή το S6 και άλλη το S6 Edge! ;)

 

Παιδες η αληθεια ειναι οτι το ειχα πει και εγω περισυ με τα σονυ, τι διαφορα ειχε πχ το Ζ3/Z3c. και ισως να επρεπε να τα αθροιζουμε. Ποσο μαλλον με τα S6 Που η μονη διαφορα ειναι η κυρτη οθονη, καμια αλλη. (τα σονυ ειχαν και αλλες)

 

Θεωρω οτι θα ηταν ωραιο να ξεραμε και το αθροισμα των ψηφων ωστε ο καθε ενας να βγαλει τα συμπερασματα του συνολικα.

 

 

Επισης θα προτεινα μια ψηφοφορια αλλα οχι απλα σε μοντελα ή εταιρειες αλλα με κριτηριο τα χαρακτηριστικα. Πχ να ψηφιζουμε, καλυτερη καμερα, καλυτερη αυτονομια, καλυτερο scrolling/smoothnes (ή ποιο εχει το λιγοτερο lag), καλυτερο vfm, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης κτλ κτλ και με 5-6 τετοια κριτηρια να τοποθετουμε συσκευες και να βγει καλυτερο αυτο που θα μαζεψει τους περισσοτερους ποντους αλλα ταυτοχρονα να βγαλουμε και τον νικητη ανα κατηγορια.

Πχ ποιοτητα κατασκευης δε θα εβγαινε πρωτο το G4, ουτε σε αυτονομια.

Κατα τα αλλα, θα ελεγα για το G4 οτι μαλλον δικαια πηρε αυτη τη νικη καθως ειναι αρκετα βελτιωμενο σε ολα, με κορυφαιο τομεα την φωτογραφια οπου ειναι σημαντικος πλεον για ολους και εχει ιδιαιτερη βαρυτητα. Επισης η τιμη του ειναι ακρως δελεαστικη. Αν εβγαινε και σε λιγοτερες ιντσες θα το δοκιμαζα και εγω.

Μακαρι να δουμε ακομα καλυτερες συσκευες φετος με δυνατο ανταγωνισμο για καλο δικο μας..Ειμαι σιγουρος οτι σε λιγα χρονια οι ψηφιακες θα μας ειναι αχρηστες, αρκει να μη θελουμε μπαταρια αυτοκινητου για φορητοτητα..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Το θέμα είναι ότι μάλλον ψηφίσαμε εμείς οι "σχετικοι" πιο είναι το καλύτερο τηλέφωνο. Τουλάχιστον το g4 είναι μια συσκευή που κάνεις root χωρίς να χάσεις εγγύηση, δείχνει ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα μέταλλα Κ τα τζάμια,περνει micro SD, έχει ράδιο, έχει αποσπωμενη μπαταρία,υπεροχη φωτογραφικη και τουλάχιστον έχει σωστό multi tasking και σε σωστή τιμή. Γενικά, ναι το LG g4 είναι το καλύτερο τηλέφωνο του 15.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ διαφωνώ με το καλύτερο του 2015 αλλά απόψεις είναι αυτές. Vfm το δέχομαι.

 

Αν βγάζαμε Samsung με πλαστικό back cover σαν το καλύτερο τηλ θα έπεφτε τρελό κράξιμο στο forum πάντως.

 

Πάμε πάλι γιατί σβήστηκε.

Το G4 έρχεται με δερμάτινο back cover και όχι πλαστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι γιατί σβήστηκε.

Το G4 έρχεται με δερμάτινο back cover και όχι πλαστικό.

 

δεν παυει ναναι πλαστικουρα (ασχετως αν η επιφανεια μοιαζει με δερμα πισω) και να τριζει, να εχει light bleeding μεσα απο τα πλαστικα κτλ. Οπως λενε και τα παιδια παραπανω, κυριως στη φωτογραφια κερδιζει και στην τιμη. Σιγουρα ειναι η πιο vfm επιλογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.Εγω απο οσα αλλαξει μεχρι τωρα,και δεν ειναι και λιγα,το φθηνο j5 που εχω σε αυτονομια,φωτεινοτητα,ελλειψη λαγκ<περιεργο για σαμσουνγκ>τα παταει ολα κατω με διαφορα.περα του οτι και η καμερα του ειναι πολυ καλη.....και μιλαμε για κινητο 170 ευρω:D
Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα, το LG G4 κυριαρχος vfm οπως και το Redmi Note 2, ομως το θεμα αυτονομιας πολυ σημαντικο και μεγαλο προβλημα για τοσο καλες συσκευες. Οντως το Oneplus 2 απογοητευσε σε σχεση με τον προκατοχο του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...