Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έστειλαν απο το geabest αυτό

Dear Alex

 

Thanks for your order at gearbest

 

 

 

We've received the payment information,and now please help us confirm this payment.

 

Your order is now ON HOLD,we need to complete this one-time verification.

 

This is a standard anti-fraud check for online payment,please check our website for more details here :

 

 

 

http://www.gearbest.com/about/verify-payment.html

 

 

 

We will process your order as soon as we receive the payer's ID confirmation.

 

Please provide us the following documents:

 

1) 1 color photo of your identity card or passport or driving license.

 

The photo must show clearly, the full name, expiry date, signature and address if applicable.

 

You can hide the date of birth and document number for your privacy.

 

 

 

2) 1 credit card photo of the card used for the payment

 

For your safety , please just show the cardholder's name,the expiry date and the last 4 numbers.

 

If you have paid with a virtual credit card please send us sreenshot of your electronic bills, which shows the card number and details.

 

If you have paid by Paypal,please send the credit card's copy that you have registered in PayPal.

 

 

 

Kindly make sure both attachments' size do not exceed 2 MB.

 

 

 

Please rest assured that we just want to make sure that this transaction was indeed made by the cardholder.

 

Our goal is to ensure this order's safety for both of us.

 

As we do not wish to delay your order please kindly reply us within 3 business days.

 

We guarantee all data you send will be destroyed as soon as the payment has been verified, in accordance with our Privacy Policy.

 

We look forward to hearing from you soon

 

Please feel free to contact us if you have any question, we are happy to help.

 

Thank you very much for your help and understanding.

 

Best Regards.

 

donglijiao

 

gearbest Customer Service

 

http://www.gearbest.com/

 

 

Σας έστειλαν κάτι παρόμοιο; Να το εμπιστευτώ;

 

οχι. ποτε. μην το επμιστευτεις. μην στειλεις φωτο, απλως συνεννοησου ξανα μαζι τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ! Τους έγραψα "I don't trust you enough to ...."! Λες να το πήραν στραβά; :p
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Πηγες να πληρωσεις απευθειας με πιστωτικη?

Ναι και μάλιστα με πιστωτική του αδερφού μου ενώ στη διεύθυνση αποστολής έβαλα το όνομά μου. Πιθανόν να το ελέγχουν καλύτερα γι' αυτόν το λόγο.

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλιστα με πιστωτική του αδερφού μου ενώ στη διεύθυνση αποστολής έβαλα το όνομά μου. Πιθανόν να το ελέγχουν καλύτερα γι' αυτόν το λόγο.

 

δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο που εκαναν.

το συγκεκριμενο καταστημα μπορει μερικες φορες

να τα χαλαει λιγο στο σερβις αλλα δεν ειναι κλεφτες.

συνεννοησου μαζι τους. καλυτερα πληρωσε μεσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το βλέπω. Θέλουν να διασφαλίσουν οτι έχω την κάρτα στην κατοχή μου. Δε μου ζητάν περισσότερα στοιχεία. Τελικά μου είπαν να στείλω μόνο την ταυτότητα. Προφανώς αν δούλευε το paypal θα πλήρωνα από εκεί. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Άντε να δούμε τι θα γίνει :blink:
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής (για να μην πω χαζοχαρούμενος :lol: ) κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής! Το πρώτο πράγμα που διαπίστωσα: κα-τα-σκε-υή! Νομίζω βρήκα smartphone, που θα μείνω για χρόνια! :happy:

 

Edit: Τώρα άνοιξα και πειράζω τη συσκευή.

 

Κάτω από την επιλογή apps, στα settings, δεν υπάρχει η επιλογή gestures, για ξεκλείδωμα με χειρονομίες.

 

Επίσης, έχω και ένα διαθέσιμο system update. Γνωρίζουμε αν με αυτό το update, προσθέτονται;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής (για να μην πω χαζοχαρούμενος :lol: ) κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής!

Το πρώτο πράγμα που διαπίστωσα: κα-τα-σκε-υή! Νομίζω βρήκα smartphone, που θα μείνω για χρόνια! :happy:

Edit: Τώρα άνοιξα και πειράζω τη συσκευή.

Κάτω από την επιλογή apps, στα settings, δεν υπάρχει η επιλογή gestures, για ξεκλείδωμα με χειρονομίες.

Επίσης, έχω και ένα διαθέσιμο system update. Γνωρίζουμε αν με αυτό το update, προσθέτονται;

 

πιο πανω εχω ενα σχολιο (27 Φεβ. 2016, 00:03) με λινκ που περιεχει αρκετα screenshots

που πηρα οταν ειχα τη συσκευη στα χερια μου. δεν ειμαι σιγουρος αν σε βοηθησει.

δε θυμαμαι με βεβαιοτητα, αλλα ψαξε μηπως ειναι: ρυθμισεις, προσβασιμοτητα, smartwake.

το tap to wake και αλλες χειρονομιες υπηρχαν εξαρχης, δε χρειαστηκε update για να προστεθουν.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

πιο πανω εχω ενα σχολιο (27 Φεβ. 2016, 00:03) με λινκ που περιεχει αρκετα screenshots

που πηρα οταν ειχα τη συσκευη στα χερια μου. δεν ειμαι σιγουρος αν σε βοηθησει.

δε θυμαμαι με βεβαιοτητα, αλλα ψαξε μηπως ειναι: ρυθμισεις, προσβασιμοτητα, smartwake.

το tap to wake και αλλες χειρονομιες υπηρχαν εξαρχης, δε χρειαστηκε update για να προστεθουν.

 

Τελικά, πριν το κοιτάξω, βρήκα το αντίστοιχο μενού. Είναι Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Smart Wake.

 

Εννοείται ότι θα τα δω. Τόση δουλειά έκανες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πριν το κοιτάξω, βρήκα το αντίστοιχο μενού. Είναι Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Smart Wake.

 

Εννοείται ότι θα τα δω. Τόση δουλειά έκανες.

 

νομισα ειχες ηδη κοιταξει στο προβολη :p

ε εφοσον βρηκες αυτο που εψαχνες και

κρατας το κινητο, δε χρειαζεται να το δεις.

κυριως ειναι για οσους σκεφτονται να το παρουν...

Link to comment
Share on other sites

νομισα ειχες ηδη κοιταξει στο προβολη :p

ε εφοσον βρηκες αυτο που εψαχνες και

κρατας το κινητο, δε χρειαζεται να το δεις.

κυριως ειναι για οσους σκεφτονται να το παρουν...

 

Δεν είχα τερματίσει τη λίστα. :lol: Πάντως, το update θα το καθυστερήσω. Δε βλέπω το λόγο να το κάνω. Πραγματικά, έχω εντυπωσιαστεί με τη συσκευή. :happy:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ για να υπάρχει, το είδα απο κοντά και έπαθα πλάκα. Πολύ ποιοτικό τηλέφωνο, μακάρι να είχε και ένα led θα τα έσπαγε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ για να υπάρχει, το είδα απο κοντά και έπαθα πλάκα. Πολύ ποιοτικό τηλέφωνο, μακάρι να είχε και ένα led θα τα έσπαγε.

 

Μια από τα ίδια. Το led πλέον δε με απασχολεί, αφού όλες οι τελευταίες συσκευές μου, πέρα από μία, δεν είχαν. Επίσης, οι κλήσεις έχουν πολύ καλή ποιότητα. Και ένταση.

 

Χωρίς να έχω κάνει πρώτη φόρτιση (με τη φόρτιση από το εργοστάσιο), με το γνωστό πρώτο λιώσιμο της συσκευής, για tests, apps και ό,τι κάνω με τις συσκευές μου, έβγαλα 5 ώρες sot, για πλάκα. :blink:

 

Νομίζω θα αγοράσω και 2ο.... :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Το led πλέον δε με απασχολεί, αφού όλες οι τελευταίες συσκευές μου, πέρα από μία, δεν είχαν. Επίσης, οι κλήσεις έχουν πολύ καλή ποιότητα. Και ένταση.

 

Χωρίς να έχω κάνει πρώτη φόρτιση (με τη φόρτιση από το εργοστάσιο), με το γνωστό πρώτο λιώσιμο της συσκευής, για tests, apps και ό,τι κάνω με τις συσκευές μου, έβγαλα 5 ώρες sot, για πλάκα. :blink:

 

Νομίζω θα αγοράσω και 2ο.... :shifty:

 

Όπως είπες και για τα windows phone, για δεύτερη συσκευή καλά είναι. Εγώ πάντως την έχω καταβρεί με τα "μικρά" κινεζάκια, πήρα για πρώτο ένα Blackview BV 5000 εκεί να δεις μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Το led πλέον δε με απασχολεί, αφού όλες οι τελευταίες συσκευές μου, πέρα από μία, δεν είχαν. Επίσης, οι κλήσεις έχουν πολύ καλή ποιότητα. Και ένταση.

 

Χωρίς να έχω κάνει πρώτη φόρτιση (με τη φόρτιση από το εργοστάσιο), με το γνωστό πρώτο λιώσιμο της συσκευής, για tests, apps και ό,τι κάνω με τις συσκευές μου, έβγαλα 5 ώρες sot, για πλάκα. :blink:

 

Νομίζω θα αγοράσω και 2ο.... :shifty:

 

Βλέπω οτι έχεις την λευκή έκδοση. Υπάρχει το ενοχλητικό μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι έχεις την λευκή έκδοση. Υπάρχει το ενοχλητικό μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη;

Καλή ερώτηση :clap: Την έχω και εγώ αυτή την απορία!

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι έχεις την λευκή έκδοση. Υπάρχει το ενοχλητικό μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη;

 

Ναι, αλλά όχι τόσο φαρδύ, όπως έχουμε συνηθίσει σε άλλες συσκευές. Αν βρω κάποια εικόνα, θα την postάρω εδώ. Αν όχι, θα βγάλω φωτογραφία το δικό μου.

 

Fun fact: Το μαύρο πλαίσιο έχει πολύ συγκεκριμένο και πρακτικό λόγο που υπάρχει σε όλες τις συσκευές. Είναι και κανόνας στη Φυσική. Τι πρακτικό κομμάτι είναι πως το μάτι μας συγκεντρώνεται πολύ πιο εύκολα στην οθόνη, με αυτό το σχεδιασμό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε λευκό από G.B. στα 68€ (με χρήση πόντων). Έφτασε σε 14 ημέρες.

Κατασκευαστικά άρτιο, πολύ καλή αίσθηση στο χέρι και δεν είναι αισθητές οι ίντσες του (βέβαια έχω αρκετά μεγάλα χέρια..κουπιά :lol:)

Οθόνη απολαυστική, πολύ ζωντανά χρώματα και πολύ καλή απόκριση. Ηχείο - ακουστικό άψογο. Μπαταρία τέρας.

 

Πολύ ευχαριστημένος για τη χρήση που το ήθελα. Πολύ πολύ τίμιο. Ένα ευχαριστώ ξανά σε όσους ξόδεψαν χρόνο και μας έδωσαν τα αναλυτικά reviews. :thanks:

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από τα standard apps και την πρώτη φόρτιση, έπιασε δουλειά σαν βασική συσκευή. Τέλειο σήμα κινητής, όπως και WiFi και πολύ δυνατό ακουστικό, όπως και ηχείο. :happy:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν το εχει παρατηρησει και αλλος.

Οταν συνδεω το πριζακι του USB και το πιεζω λιγο περισσοτερο ή το κουνησω πλαγιως. Κανει μια μικρη κινηση και κλινει-κουμπωνει προς τα αριστερα (οπως κοιταμε το λογοτυπο του USΒ στο βυσμα) . Λες και εχει ας πουμε λιγο κενο. Δεν κουνιεται κατι, ουτε σταματα η φορτιση, απλως μοιαζει λες και το βυσμα μπορει και κουμπωνει και λοξα.

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν το εχει παρατηρησει και αλλος.

Οταν συνδεω το πριζακι του USB και το πιεζω λιγο περισσοτερο ή το κουνησω πλαγιως. Κανει μια μικρη κινηση και κλινει-κουμπωνει προς τα αριστερα (οπως κοιταμε το λογοτυπο του USΒ στο βυσμα) . Λες και εχει ας πουμε λιγο κενο. Δεν κουνιεται κατι, ουτε σταματα η φορτιση, απλως μοιαζει λες και το βυσμα μπορει και κουμπωνει και λοξα.

 

Μήπως το κάνεις με πολύ δύναμη ή το έχεις κάνει μια φορά δυνατά; Είναι πολύ εύθραυστες κατασκευές οι θύρες usb.

 

Έχω χαλάσει θύρα, που είχε ακριβώς την συμπεριφορά που περιγραφείς...

 

Βάζε το καλώδιο απαλά. :)

 

Edit: Πάντως, στο δικό μου δεν κουμπώνει στραβά...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...