Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, μετά από 2 μήνες λειτουργείας, σήμερα ξαφνικά έκλεισε και αρνείται να ανοίξει ....:blink:

Μήπως έχει κανένας καμμία ιδέα;;

Μέτρα την μπαταρία σου να δεις μήπως είναι θέμα μπαταρίας. Αν έχει πέσει πολύ χαμηλά μπορεί να μην μπορεί να ξεκινήσει την φόρτιση.

Και το δικό μου κάνει τα χαζά με την ένδειξη της μπαταρίας αλλά δε με απασχολεί ιδιαίτερα αφού αντέχει 3 μέρες.

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες με συνδυασμό κουμπιών;

Power One - Volume down για εξαναγκαστική επανεκκίνηση

Power off - Volume up για Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Μέτρα την μπαταρία σου να δεις μήπως είναι θέμα μπαταρίας. Αν έχει πέσει πολύ χαμηλά μπορεί να μην μπορεί να ξεκινήσει την φόρτιση.

Και το δικό μου κάνει τα χαζά με την ένδειξη της μπαταρίας αλλά δε με απασχολεί ιδιαίτερα αφού αντέχει 3 μέρες.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, ενώ ετοιμαζόμουν να το στείλω γιά Πάσχα στην Κίνα... :lol: , δοκίμασα να το ανοίξω γιά τελευταία φορά, κράτησα πατημένο το πλήκτρο ένα λεπτό περίπου, και ξαφνικά άνοιξε και συμπεριφέρεται σαν να μην έγινε τίποτα. ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, ενώ ετοιμαζόμουν να το στείλω γιά Πάσχα στην Κίνα... :lol: , δοκίμασα να το ανοίξω γιά τελευταία φορά, κράτησα πατημένο το πλήκτρο ένα λεπτό περίπου, και ξαφνικά άνοιξε και συμπεριφέρεται σαν να μην έγινε τίποτα. ...

 

Σου κανει τον κινεζο δηλαδη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σου κανει τον κινεζο δηλαδη :lol::lol::lol:

Μάλλον το κατάλαβε και φοβήθηκε .... :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

αρα ισχυει αυτο που λενε να φορτιζουμε στο 20-30 τοις εκατο....το θεμα του φιλου πιο πανω το επιβεβαιωνει μαλλον.... τι γνωμη εχουν οι πιο εμπειροι ας μας φωτισουν λιγο!!! εχω διαβασει διαφορα για τις φορτισεις αλλα τελικα δεν ξερω τι να πιστεψω ειδικα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο που η ενδειξη μπαταριας μερικες φορες κανει σκαμπανεβασματα......(μονο η ενδειξη)

εχω παρατηρησει βεβαια οτι φορτιση στη φορτιση στρωνει....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η μπαταρία είναι πολύ καλη σε διάρκεια αλλά το ποσόστο δείχνει ότι να'ναι!!Όντως αυτό με την ενδείξη μπαταρίας είναι πολύ περιέργο!!!Την πρωτη φορα πήγε γρήγορα και "κόλλησε" στο 60%-65% για μια μερα και την επομενη μερα στο 5% για άλλες 24ώρες!!!

Τώρα είναι τρεις μερες στο 1%%!!!και δεν λεει να τελειώσει!!!

Κατα τ'αλλα το κινητό για τα λεφτά του είναι πολύ καλο.

Η κάμερα μέτρια...

Το ηχείο δυνατό μεν αλλά όχι "καθαρο".

Σε ΟΛΑ τα αλλα παει με χιλιαααααα!!!!

Διάβασα καπου στη cubot (στο φορουμ) οτι θα παρει την 6.0!?Ισως αυτο διορθώσει και την μπαταρια.

Απο ρομ έχω την : MOLY.WR8.W1449.MD.WG.MP.V6.P3.2015/12/31 11:10.

Διάβασα ότι παίζουν νεότερες αλλά σε μενα δέν ήρθαν! ;;;

Όταν πηγαίνω ενημέρωση συστήματος μου λέει ότι έχω την τελευταία!!!

π.χ. Το smart wake εμενα είναι στο " Προβολή" ενώ παραπάνω συμφορουμίτης γράφει ότι μετά από αναβάθμιση πάει στο "Ρυθμίσεις"!!!

Επίσης από περιέργεια του έτρεξα και ενα antutu και μου έδωσε γυρω στις 25.000.Αυτά προς το παρόν...

Συγνώμη για το μακροσκέλες κείμενο..

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανενας το tempered glass που ειναι για το κινητο αυτο?Εχω βρει ενα στο ebay στα 4$ περιπου.

Επισης,το double tap to wake σας πιανει παντα?Πολλες φορες εμενα θελει 2-3 φορες και αλλες δεν πιανει καθολου.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα και την πρώτη πτώση. Έπεσε από ύψος στήθους περίπου, σε μαρμάρινο πάτωμα και έκανε και 2-3 τούμπες. Όλα αυτά χωρίς θήκη. Αποτέλεσμα; Ούτε γρατζουνιά. Go, Note S!! :D

 

Εχει βαλει κανενας το tempered glass που ειναι για το κινητο αυτο?Εχω βρει ενα στο ebay στα 4$ περιπου.

Επισης,το double tap to wake σας πιανει παντα?Πολλες φορες εμενα θελει 2-3 φορες και αλλες δεν πιανει καθολου.

 

Tempered όχι, δεν έχω βάλει ακόμα.

 

Όντως, το double-tap είναι "πονεμένη ιστορία". Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το δικό σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα και την πρώτη πτώση. Έπεσε από ύψος στήθους περίπου, σε μαρμάρινο πάτωμα και έκανε και 2-3 τούμπες. Όλα αυτά χωρίς θήκη. Αποτέλεσμα; Ούτε γρατζουνιά. Go, Note S!! :D

 

 

 

Tempered όχι, δεν έχω βάλει ακόμα.

 

Όντως, το double-tap είναι "πονεμένη ιστορία". Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το δικό σου.

 

Καλημέρα, πόνεσα κι εγώ που το διάβασα....... Εμένα πάντως πιάνει καλά το άνοιγμα με διπλό χτύπημα. Το σπάνιο είναι να μην πιάνει.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

στο φόρουμ της cubot το έχουν αφήσει στο φλου, οπότε χλωμό το κόβω...

 

βλέπω 3 καπάκια μυνήματα από πρώην χρήστες lumia....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μετά από 2 μήνες λειτουργείας, σήμερα ξαφνικά έκλεισε και αρνείται να ανοίξει ....:blink:

Μήπως έχει κανένας καμμία ιδέα;;

 

μηπως αφησες την μπαταρια στο 0%?

δοκιμασε να το βαλεις να φορτισει αρκετη ωρα

Link to comment
Share on other sites

Χμ...

 

Χρησιμοποίησα σήμερα τη mobile hotspot λειτουργία (πρώτη φορά με το Note S) και μου πρόσθεσε διακόπτη στην notification screen.

 

Επίσης, πριν λίγο μου έκανε μια μεγάλη "βουτιά" στη μπαταρία και έπεσε από τα 67% στο 29%!!! :blink: :blink:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση την οποία έκανα χθες και παρακολουθω αν η μπαταρία πάει καλά. Ο αριθμός έκδοσης της αναβάθμισης είναι:

CUBOT_5265C_NOTE_S_20160411.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση την οποία έκανα χθες και παρακολουθω αν η μπαταρία πάει καλά. Ο αριθμός έκδοσης της αναβάθμισης είναι:

CUBOT_5265C_NOTE_S_20160411.

 

Μ' αρέσει που δείχνει η Cubot εταιρεία που ασχολείται. :)

 

Αν και όποτε μπορέσεις, κοίταξε τι ημερομηνία γράφει, στο Android security patch level.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα κι εγω την αναβάθμιση CUBOT_5265C_NOTE_S_20160411.

Πού βλέπουμε το patch ασφαλείας;

 

Settings -> About Phone

 

6η σειρά, από την κορυφή της οθόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Τα γνωστά θέματα με την ένδειξη της μπαταρίας δεν λύθηκαν. Θα φανεί μήπως αλλάξει κάτι με τους διαδοχικους κύκλους φόρτισης αποφορτισης. Κατά τα αλλά όλα καλά!
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Settings -> About Phone

 

6η σειρά, από την κορυφή της οθόνης.

 

MOLY.WR8.W1449.MD.WG.MP.V6.P3.2015/12/31 11:10.

Ότι έγραφε και πριν την ενημερωση.

 

Έκανα την αναβάθμιση έχοντας 30%μπαταρία.Δείχνει να πέφτει πιο νορμαλ η μπαταρία (1-2% την φορά) και οχι απο το 60 στο 90 , αν και θα δειξει στην επόμενη ολική φόρτιση αν υπαρχει βελτίωση του draining.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.

Έχω το Note S εδώ και 2 εβδομάδες, με εντατική χρήση τις τελευταίες 5 μέρες.

Την Κυριακή πέρασα την τελευταία ενημέρωση που ήρθε μέσω ΟΤΑ και δεν ξέρω αν έτυχε (λόγω του ότι έπεσαν 4-5 φορτίσεις) ή όντως διορθώθηκε, πάντως η ένδειξη της μπαταρίας από προχτές παρατηρώ ότι έστρωσε και πλέον πέφτει πιο ομαλά, με εξαίρεση αυτό το ρημάδι το 1% που δεν λέει να κλείσει όταν φτάνει εκεί.

 

Επίσης, κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει (και έστρωσε κι αυτό μετά την ενημέρωση) αφορούσε το σβήσιμο της οθόνης μετά το προκαθορισμένο διάστημα (30δευτ. - 60δευτ. κλπ) η οποία ώρες ώρες έκανε κάτι κουλά και πότε δεν έσβηνε ή άλλωτε άναβε μόνη της δίχως να σβήνει.

 

Πλέον το τηλεφωνάκι πετάει δίχως κολλήματα και επιτέλους με σωστές ενδείξεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ έχω το drain, αλλά στις 3 τελευταίες φορτίσεις. :mad: Δεν έχω κάνει το τελευταίο update.

 

MOLY.WR8.W1449.MD.WG.MP.V6.P3.2015/12/31 11:10.

Ότι έγραφε και πριν την ενημερωση.

 

Έκανα την αναβάθμιση έχοντας 30%μπαταρία.Δείχνει να πέφτει πιο νορμαλ η μπαταρία (1-2% την φορά) και οχι απο το 60 στο 90 , αν και θα δειξει στην επόμενη ολική φόρτιση αν υπαρχει βελτίωση του draining.

 

Έκανες μια σειρά λάθος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια σειρά πάνω λεει: Εκδοση android 5.1

και μια σειρά κάτω: kernel 3.10.72

 

Η σειρά είναι:

 

Wireless Update

 

Status

 

Legal Information

 

Model Number

 

Android Version

 

ANDROID SECURITY PATCH LEVEL

 

Baseband Version

 

Kernel Version

 

Προς Mods:

 

Κάντε κάτι με τα συνημμένα. Μέσω browser, το επιτρεπόμενο μέγεθος του συνημμένου είναι αυτό ενός thumbnail.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δεν υπάρχει αυτη η γραμμή!!!

Είναι λογικό να μην υπάρχει, γιατί οι πληροφορίες διαφέρουν από συσκευή σε συσκευή και πολλές φορές τυχαίνει ακόμα και σε ίδιες συσκευές με διαφορετικά firmware!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...