Jump to content

Lumia 950 vs LG G4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω θα συμφωνησω με τον montoya.Θα κανω συγκριτικο και στο αυτοματο αλλα αυτο που μας ενδιαφερει εδω ειναι πιο κινητο βγαζει την καλυτερη φωτο.Δημιουργηθηκε ξεχωριστο thread για το αυτοματο υστερα απο την εμμονη του @Te_salat και καταφερε και το ρημαξε.

 

Κωστα θεωρεις οτι δεν εχει σημασια ποιο απο τα 2 κινητα εχει καλυτερο αυτοματο? Πιστευεις οτι δεν πρεπει να συμπεριλαμβανεται στα συγκριτικα οταν θελουμε να επιλεξουμε την καλυτερη καμερα?

Πρεπει να εχω ανεβασει πανω απο 8-10 συγκριτικα μεταξυ κινητων και παντα ειχα και αυτοματες γιατι τις θεωρω μεγαλης σημασιας.

Ας μην γελιομαστε ρε παιδια...Αν θελουμε και εμεις που ξερουμε 5-6 πραγματα στο να βγαλουμε μια ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΛΗ φωτογραφια, θα το δουλεψουμε το αυτοματο...Ολοι πριν βγαλουμε μια φωτο παιζουμε με manual? (και δεν μιλαω για τοπια με το πασο μας...καταλαβατε τι εννοω.)

Καλυψα ολοκληρη βαπτιση με το G4 στο αυτοματο για να παρω 250 φωτογραφιες. Φανταστειτε να επαιζα συνεχεια στην καθε μια με manual ποσο χρονο θα ηθελα και δεν ειμαι ασχετος...

Αν το g4 δεν εβγαζε καλο η το επιθυμητο αποτελεσμα για μενα που εχω απαιτησεις, θα ειχε φυγει.

Τα μεγιστα της καμερας ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ τα παιρνεις με manual. Γιαυτο και σε ενα συγκριτικο ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει manual. Αλλα το αυτοματο δεν πιστευω οτι το πεταμε στην ακρη.

 

Οσο για τα υπολοιπα σχολια, εννοειται οτι κανεις καλο, και προσωπικα σε ευχαριστω για τον κοπο σου.

Ας μην ξεχναμε οτι η καλυτερη καμερα σε android μεχρι στιγμης ειναι το G4 (mivas μην φωναζεις :p ) και σε windows phone το 950.

Το συγκριτικο-συγκριτικα που ανεβαζεις ειναι μεγαλης σημασιας γιατι εχεις στα χερια σου 2 ναυαρχιδες που εχουν τις καλυτερες καμερες μεχρι στιγμης στα λειτουργικα τους.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Κωστα θεωρεις οτι δεν εχει σημασια ποιο απο τα 2 κινητα εχει καλυτερο αυτοματο? Πιστευεις οτι δεν πρεπει να συμπεριλαμβανεται στα συγκριτικα οταν θελουμε να επιλεξουμε την καλυτερη καμερα?

Πρεπει να εχω ανεβασει πανω απο 8-10 συγκριτικα μεταξυ κινητων και παντα ειχα και αυτοματες γιατι τις θεωρω μεγαλης σημασιας.

Ας μην γελιομαστε ρε παιδια...Αν θελουμε και εμεις που ξερουμε 5-6 πραγματα στο να βγαλουμε μια ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΛΗ φωτογραφια, θα το δουλεψουμε το αυτοματο...Ολοι πριν βγαλουμε μια φωτο παιζουμε με manual? (και δεν μιλαω για τοπια με το πασο μας...καταλαβατε τι εννοω.) Μην κολλαμε στο αν καποιος ξερει η δεν ξερει να τραβαει με manual.

Τα μεγιστα της καμερας ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ τα παιρνεις με manual. Γιαυτο και σε ενα συγκριτικο πρεπει να υπαρχει manual. Αλλα το αυτοματο δεν πιστευω οτι το πεταμε στην ακρη.

 

Οσο για τα υπολοιπα σχολια, εννοειται οτι κανεις καλο, και προσωπικα σε ευχαριστω για τον κοπο σου.

Ας μην ξεχναμε οτι η καλυτερη καμερα σε android μεχρι στιγμης ειναι το G4 (mivas μην φωναζεις :p ) και σε windows phone το 950.

Το συγκριτικο-συγκριτικα που ανεβαζεις ειναι μεγαλης σημασιας γιατι εχεις στα χερια σου 2 ναυαρχιδες που εχουν τις καλυτερες καμερες μεχρι στιγμης στα λειτουργικα τους.

 

Για το συγκριτικο εχει σημασια το αυτοματο οπως εχει και το βιντεο.

Προσωπικα κατα 90% τραβαω σε manual.Δως μου μια καμερα που εχει το χειροτερο αυτοματο , αλλα στο manual κανει παπαδες...αυτην θα διαλεξω.

Link to comment
Share on other sites

ϊσως δεν το διατύπωσα σωστά.

Δεν διαφωνώ σε τίποτα για ότι αναφέρεται περί ευκολίας στο αυτόματο κλπ. Ειδικά για μένα που είμαι σε βρεφικό στάδιο. Και η ικανότητα ενός κινητού να φωτογραφίζει όσο γίνεται καλύτερα στο αυτόματο είναι σημαντικότατη αν όχι κόκκινη γραμμή για το 90+%.

Όμως έχουμε καταλάβει το νόημα του νήματος. Απευθύνεται σε μένα και σε αυτό το 90% ή ψάχνει σε σημείο ψειρίσματος το ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΦΩΤΟΚΙΝΗΤΟ? Και πως θα το βρούμε αυτό? Στο αυτόματο? Στο χειροκίνητο? Ή όπως μπορεί το καθένα? Και τι ρόλο παίζει το άλλο νήμα περι ικανοτήτων στο αυτόματο? Και γιατί όλοι τότε τάχτηκαν εναντίον του αυτόματου? Διαβάστε τα τότε σχόλια και πείτε μου αν έχουν σχέση με τις τελευταίες τοποθετήσεις. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την όλη αλλαγή στάσης και την χρησιμότητα τελικά του άλλου νήματος.

Te_salat δικαιώθηκες.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκριτικο εχει σημασια το αυτοματο οπως εχει και το βιντεο.

Προσωπικα κατα 90% τραβαω σε manual.Δως μου μια καμερα που εχει το χειροτερο αυτοματο , αλλα στο manual κανει παπαδες...αυτην θα διαλεξω.

Τότε κακός πούλησες το zte nubia z9 mini ..(γύρνα πίσω λέμε ) :p

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει τι θεωρεί ο καθένας. Ο paok έχει το καρπούζι και το μαχαίρι και μας προσφέρει απλόχερα ένα συγκριτικό. Προσωπικά προτιμώ να δω τι μπορεί να βγάλει καλύτερο από την κάθε κάμερα. Εκεί έχει νόημα για μένα. Το 950 μέχρι στιγμής δείχνει να έχει πιο "φωτεινό" αισθητήρα αλλά από μόνο του δε λέει τίποτα γιατί μπορεί πχ με παραπάνω iso το g4 κατορθώσει εξίσου φωτεινή και καλή φωτογραφία. Αναμονή paok.

 

Πιστευω οτι ολοι μας θελουμε να δουμε τα μεγιστα απο τις καμερες και αυτο επιτυγχανεται με manual.

Αλλα οσο εχει νοημα για σενα αυτο οπως λες, αλλο τοσο θα πρεπει να εχει οταν θες να παρεις μια γρηγορη και καλη φωτο που την πιανεις με αυτοματο. ;)

Γιαυτο λεω οτι η καμερα πρεπει να κρινεται παντα στο ΣΥΝΟΛΟ.

Ημερησιες, indoor, βραδυνες, flash, video recording, ποιοτητα εικονας και ηχου στο video, ρυθμισεις manual, modes καμερας, αυτοματο και επιδοσεις σταθεροποιητη. Αν ξεχασα κατι διορθωστε με.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το συγκριτικο εχει σημασια το αυτοματο οπως εχει και το βιντεο.

Προσωπικα κατα 90% τραβαω σε manual.Δως μου μια καμερα που εχει το χειροτερο αυτοματο , αλλα στο manual κανει παπαδες...αυτην θα διαλεξω.

 

Πασσο σε αυτο που λες ειναι η προσωπικη σου επιλογη. Αλλα ειναι διαφορετικα πραγματα το ενα με το αλλο...Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ϊσως δεν το διατύπωσα σωστά.

Δεν διαφωνώ σε τίποτα για ότι αναφέρεται περί ευκολίας στο αυτόματο κλπ. Ειδικά για μένα που είμαι σε βρεφικό στάδιο. Και η ικανότητα ενός κινητού να φωτογραφίζει όσο γίνεται καλύτερα στο αυτόματο είναι σημαντικότατη αν όχι κόκκινη γραμμή για το 90+%.

Όμως έχουμε καταλάβει το νόημα του νήματος. Απευθύνεται σε μένα και σε αυτό το 90% ή ψάχνει σε σημείο ψειρίσματος το ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΦΩΤΟΚΙΝΗΤΟ? Και πως θα το βρούμε αυτό? Στο αυτόματο? Στο χειροκίνητο? Ή όπως μπορεί το καθένα? Και τι ρόλο παίζει το άλλο νήμα περι ικανοτήτων στο αυτόματο? Και γιατί όλοι τότε τάχτηκαν εναντίον του αυτόματου? Διαβάστε τα τότε σχόλια και πείτε μου αν έχουν σχέση με τις τελευταίες τοποθετήσεις. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την όλη αλλαγή στάσης και την χρησιμότητα τελικά του άλλου νήματος.

Te_salat δικαιώθηκες.....

Αν αναφερεσαι σε μενα ξερεις πολυ καλα οτι το αυτοματο το στηριζω και θα το στηριζω παντα, εξαλλου φαινεται και απο τα συγκριτικα μου.

Για μενα προσωπικα το νημα απευθυνεται σε ολο τον κοσμο και οχι μονο στους γνωστες.

Μην ξεχνας τι βοηθεια εχουμε προσφερει ολοι μας εδω κατα καιρους σε πολυ κοσμο μεσα απο τις συζητησεις μας και τα συγκριτικα μας. Και φυσικα ολοι μας μαθαινουμε απο αλλους ακομα και απο τον ιδιο τον εαυτο μας.

Αν ηταν μονο για τους γνωστες, θα ειχαμε μεινει εδω μεσα 2-3 ατομα το πολυ και θα μιλαγαμε μεταξυ μας. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε κακός πούλησες το zte nubia z9 mini ..(γύρνα πίσω λέμε ) :p

 

Καλα εσυ δεν παιζεσαι με τιποτα...promoter της zte!!! :lol:

Περα απο την πλακα...το z9 mini στο manual ηταν απο τα καλυτερα που εχω δει, μην σου πω και το καλυτερο....(αν κανω λαθος διορθωσε με Paok)

Link to comment
Share on other sites

Στη δευτερη φωτο το g4 εχει χρονο εκθεσης 8 δευτερολεπτα.

το 950 εχει 4 sec...και παρολα αυτα την εβγαλε πιο φωτεινη.

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκριτικο εχει σημασια το αυτοματο οπως εχει και το βιντεο.

Προσωπικα κατα 90% τραβαω σε manual.Δως μου μια καμερα που εχει το χειροτερο αυτοματο , αλλα στο manual κανει παπαδες...αυτην θα διαλεξω.

 

τοτε επρεπε να εχεις Ζ5 :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκριτικο εχει σημασια το αυτοματο οπως εχει και το βιντεο.

Προσωπικα κατα 90% τραβαω σε manual.Δως μου μια καμερα που εχει το χειροτερο αυτοματο , αλλα στο manual κανει παπαδες...αυτην θα διαλεξω.

 

τοτε επρεπε να εχεις Ζ5 :lol::lol::p

 

808 έπρεπε να πάρει.

Link to comment
Share on other sites

808 έπρεπε να πάρει.

 

χαχα, αυτο εβγαζε καλες και στο αυτοματο...ο ανθρωπος θελει καλες στο Μ...σα να λεμε θελω sony.. :lol::lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι σε μενα ξερεις πολυ καλα οτι το αυτοματο το στηριζω και θα το στηριζω παντα, εξαλλου φαινεται και απο τα συγκριτικα μου.

Για μενα προσωπικα το νημα απευθυνεται σε ολο τον κοσμο και οχι μονο στους γνωστες.

Μην ξεχνας τι βοηθεια εχουμε προσφερει ολοι μας εδω κατα καιρους σε πολυ κοσμο μεσα απο τις συζητησεις μας και τα συγκριτικα μας. Και φυσικα ολοι μας μαθαινουμε απο αλλους ακομα και απο τον ιδιο τον εαυτο μας.

Αν ηταν μονο για τους γνωστες, θα ειχαμε μεινει εδω μεσα 2-3 ατομα το πολυ και θα μιλαγαμε μεταξυ μας.

 

Αν ήθελα να μιλήσω για κάποιον συγκεκριμένα εννοείται πως θα ανέφερα το όνομά του. Απλά ανέφερα την γενική αντίδραση που υπήρχε στην πρόταση του te_salat για αυτόματες.

Εννοείται πως το νήμα απευθύνεται σε όλους, ακόμη και στους άσχετους αλλιώς δεν θα συμμετείχα εγώ. Αυτός όμως δεν σημαίνει πως μπορώ να κρίνω εγω ποιο είναι το καλύτερο φωτοκινητό....;)

Το κλείνω εδώ γιατί κούρασα και γιατί ο γραπτός λόγος κρύβει κινδύνους για παρεξηγήσεις.....

@paok, πηρες σήμερα το νέο update?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω θεωρώ πως το 950 κερδίζει στα σημεία. Ειδικά δε στη τελευταία με το flash, είναι λόγος για να απορρίψεις το G4 με τη μία...
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελα να μιλήσω για κάποιον συγκεκριμένα εννοείται πως θα ανέφερα το όνομά του. Απλά ανέφερα την γενική αντίδραση που υπήρχε στην πρόταση του te_salat για αυτόματες.

Εννοείται πως το νήμα απευθύνεται σε όλους, ακόμη και στους άσχετους αλλιώς δεν θα συμμετείχα εγώ. Αυτός όμως δεν σημαίνει πως μπορώ να κρίνω εγω ποιο είναι το καλύτερο φωτοκινητό....;)

Το κλείνω εδώ γιατί κούρασα και γιατί ο γραπτός λόγος κρύβει κινδύνους για παρεξηγήσεις.....

@paok, πηρες σήμερα το νέο update?

 

ναι πριν 2 μερες το πηρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη και εγω ζητησα αυτοματο, δεν ειχα παρακολουθησει στο παρελθον τυχον διαφωνιες καθως τωρα πρωτομπηκα εδω. Αν θελετε μονο χειροκινητες οκ, απλα νομιζω ολοι μας θελουμε να ξερουμε τι κανει καθε κινητο και στο αυτοματο, το νημα δεν ειναι φτιαγμενο μονο για να βγαζει νικητη, αλλα και για να μας βοηθαει σε αγορες, που ειναι ο απωτερος στοχος ολων, οποτε το να λες δε θελω να ξερω τι κανει στο αυτοματο ειναι λαθος. Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για τοσο βασικο κομματι οπως η φωτο. Απο εκει και περα ορεξη να εχουμε να κανουμε δοκιμες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελα να μιλήσω για κάποιον συγκεκριμένα εννοείται πως θα ανέφερα το όνομά του. Απλά ανέφερα την γενική αντίδραση που υπήρχε στην πρόταση του te_salat για αυτόματες.

Εννοείται πως το νήμα απευθύνεται σε όλους, ακόμη και στους άσχετους αλλιώς δεν θα συμμετείχα εγώ. Αυτός όμως δεν σημαίνει πως μπορώ να κρίνω εγω ποιο είναι το καλύτερο φωτοκινητό....;)

Το κλείνω εδώ γιατί κούρασα και γιατί ο γραπτός λόγος κρύβει κινδύνους για παρεξηγήσεις.....

@paok, πηρες σήμερα το νέο update?

 

To θυμαμαι πολυ καλα αυτο που λες με τον te_salat.

Επισης δεν θεωρω οτι εισαι ασχετος, τοσο καιρο που παρακολουθεις το νημα σιγουρα εχεις μαθει πολλα.

Σε αυτο που δεν συμφωνω ειναι που λες οτι δεν μπορεις να κρινεις ποιο ειναι το καλυτερο φωτοκινητο. Υπαρχει η λαθος αντιληψη οτι οσοι δεν γνωριζουν δεν μπορουν να κρινουν. Ματια εχουν ολοι και βλεπουν. Το να μου πεις ποια σου αρεσει περισσοτερο και ποια οχι, δεν ειναι καθολου κακο ισα ισα ειναι η αποψη σου και ειναι σεβαστη, πρεπει να την πεις, και οφειλουν ολοι γνωστες και μη, να την ακουσουν.

Αυτο ειναι ενα υγιες νημα, οχι να μιλανε μεταξυ τους 2 ατομα και να κανουν κοντρα γνωσεων. Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Ο γραπτος λογος οπως λες γινεται ευκολα παρεξηγησιμος αλλα σε διαβεβαιω απο μεριας μου οτι δεν υπαρχει, ουτε υπηρξε, στιγμη που παρεξηγηθηκα-θιχτηκα με κατι, απεναντιας. :)

Βγηκαμε λιγο offtopic οποτε σταματαω και εγω εδω. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι πριν 2 μερες το πηρα...

 

Μπορει να μην το εχω μπροστα μου το 950 για να εχω εικονα, αλλα βλεπω βελτιωση σε σχεση με τις πρωτες που ειχες βγαλει πριν το update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτά που βλέπω θεωρώ πως το 950 κερδίζει στα σημεία. Ειδικά δε στη τελευταία με το flash, είναι λόγος για να απορρίψεις το G4 με τη μία...

 

Δεν θεωρω οτι ειναι λογος να απορριψεις με τη μια το g4 λογω του flash. Στο οτι δεν τα παει καλα με φλας, δεν μπορω να διαφωνησω, μανταρα τα κανει εκτος αν τραβηξεις με mod καμερας. Ειναι θεμα λογισμικου καθαρα, αλλα δεν αναιρει το γεγονος οτι το φλας του δεν ειναι καλο σε στοκ μορφη. Μια καμερα ομως εχει αλλες τοσες παραμετρους να εξετασεις πριν την απορριψεις.

Το εχω παρατηρησει παρα πολλες φορες οτι δεν εχει σταθερες επιδοσεις. Αλλες φορες βγαζει μια απλα καλη φωτογραφια, αλλες φορες (τις περισσοτερες) τα κανει μανταρα. Εγω δεν ειμαι πολυ της χρησης του φλας, (θελω φυσικο φωτισμο) γιαυτο δεν εχω πολυασχοληθει να σου πω την αληθεια μου.

Αν ομως χρησιμοποιεις κατα κορον σε βραδυνες το φλας αρκετα, τοτε οχι δεν ειναι και οτι καλυτερο...

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

continued...

23054151213_604bcd4459_c.jpgr8 by foxy4270, on Flickr

23313616989_5caa976a96_c.jpgs7 by foxy4270, on Flickr

23598786981_29e32590be_c.jpgr9 by foxy4270, on Flickr

23385940050_916b2226ae_c.jpgs9 by foxy4270, on Flickr

23385574620_3a9ece21f1_c.jpgr10 by foxy4270, on Flickr

23054493313_038c0244ec_c.jpgs8 by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Πρέπει να σβήσανε και οι τελευταίες αμφιβολίες σχετικά με το Lumia 950. Απίστευτη κάμερα, είτε με settings είτε χωρίς. Εξαιρετικά χρώματα, φοβερή διαχείριση του θορύβου και πολύ καλή συμπεριφορά απέναντι σε έντονο φώς (λάμπες και τα λοιπά). Φαίνεται πως η Microsoft, έκανε πραγματικά σπουδαία δουλειά. Πολύ καλό το G4 (το έχω ψηφίσει και κινητό της χρονιάς), αλλά φαίνεται πως στο lumia 950, έγιναν φοβερά πράγματα.

 

Το μόνο θέμα που παίζει να έχει, γνωρίζοντας από Lumia, είναι η ταχύτητα, που πιστεύω είναι λίγο πιο αργό (1 δευτερόλεπτο και αν).

 

Υγ: Και φυσικά συγχαρητήρια στον Παοκ. Πραγματικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο 950. Δεν περίμενα στο αυτόματο τέτοια αποτελέσματα!

Ωραία χρώματα, αντιθέσεις, ελάχιστος θόρυβος. Φαίνεται όντως ότι κρατάει το iso σε χαμηλά επίπεδα, λογικό άλλωστε με τόσο φως που περνάει δεν χρειάζεται παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκριτικό σου παοκ ανέδειξε το καινούριο βασιλιά, χωρίς καμία αμφιβολία πλέον. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κάμερα!

Υποκλίνομαι πραγματικά. Δεν υπάρχουν αυτές οι αυτόματες λήψεις. Το G4 δείχνει μια γενιά πίσω! :blink:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το συγκριτικό σου παοκ ανέδειξε το καινούριο βασιλιά, χωρίς καμία αμφιβολία πλέον. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κάμερα!

Υποκλίνομαι πραγματικά. Δεν υπάρχουν αυτές οι αυτόματες λήψεις. Το G4 δείχνει μια γενιά πίσω! :blink:

 

Yπερβολη.

Εκει και εκει ειναι.Σε μερικες ειναι μπροστα και το γ4 oπως σε αυτην με το παοκ.

Το 950 εκει που διαπρέπει ειναι με κοντρα λαμπες και γενικα πηγες φωτος εκει οντως καναν καλη δουλεια.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το 950 μπαίνει στα τοπ ονόματα των φωτοκινητών. Αλλά εμένα μου φαίνονται υπερβολικά τα χρώματα του.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι και στα 3 set συγκρισεων του παοκ το 950 μου αρέσει περισσότερο,ειδικά στις lowlight νομίζω τα πάει πολύ καλύτερα,στις auto με εντυπωσίασε και ευχαριστώ τον παοκ για τα συγκριτικά μιας και πλέον με βλέπω με 950.
Link to comment
Share on other sites

Παοκ, υπήρξε κάποια εμφανής βελτίωση με το update ή ήταν έτσι από την αρχή?

Ευχαριστούμε για τα συγκριτικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...