Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει δυνατότητα στο friendly να βλέπουμε πριν πόση ώρα ηταν μεσα οι φίλοι μας;;;; (2λ, 20λ) σε λίστα! Όπως ήταν πριν στην επίσημη εφαρμογή και τώρα το βγάλανε.

 

(Ρίνα)

Ναι υπάρχει μπαίνεις μέσα στις στα μηνύματα και σου βγάζει τους online κατευθείαν..

πολύ καλή εφαρμογή πολύ ελαφριά και πολύ γρήγορη.

το material( Επίσης πολύ καλή εφαρμογή )παιδιά θα το βρείτε μόνο στο f-droid..

Δεν υπάρχει στο Playstore

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να δω αυτούς που είναι ενεργοί τώρα στην συνομιλία αλλά πριν πόση ώρα ηταν μεσα κάποιος. Αυτό που έλεγε σε μια πλαϊνή στήλη το Facebook

Πριν 30λ, 20ω, 1η

Κτλ

 

Αυτό πάνω πάνω δεξιά το ανθρωπάκι που υπήρχε και τώρα το βγάλανε 6c7dfdf60448ae77624021c5accc2384.jpg

bed7fdbb74bc8a704ea93c34b76607d9.jpg

 

((((οι φωτογραφίες αυτές είναι από το Google))))

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εναλλακτικές εφαρμογές για το facebook υπάρχουν; γιατί η συγκεκριμένη επίσημη που υπάρχει και μπαταρία τρώει και γενικά με έχει κουράσει με τα κολλήματα της.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Facebook Lite

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πρόσθεσε και το

 

https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger-lite/messenger-lite-6-0-0-8-255-release/facebook-messenger-lite-6-0-0-8-255-android-apk-download/ και είσαι και παναλάφρος και κομπλέ :)

 

 

 

Πολύ καλο αυτό δεν το Χα υπόψιν. Το τρώει το σουτ το παλιό μεσεντζερ. Τώρα μένει και κάτι στα μέτρα μου για το facebook

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το facebook lite είναι πολύ καλό αλλά δεν μου βγάζει την ομαδοποίηση που έχω κάνει για τους φίλους μου.. Τι θέλω να πω... Εχω χωρίσει τους φίλους μου σε κατηγορίες... Ομάδα ένα πχ ομάδα δύο κτλ κτλ... Στην διπλανή μετά στήλη στο facebook έβλεπα τις ομάδες αυτές και μπορούσα να δω τι πουσταραν οι συγκεκριμένοι μέσα στις ομάδες και όχι ο καθένας... Την επιλογή αυτή στο Life δεν την βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι official του Facebook? Γιατί στο play store βλέπω δεν υπάρχει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι official του Facebook? Γιατί στο play store βλέπω δεν υπάρχει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

υπαρχει παντως messenger lite μεσα στο playstore αλλα δεν ειναι αυτο ..

ποοοοο παιδια απο την ωρα που το εβγαλα το facebook ηρεμησε και η μπαταρια του κινητου ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει παντως messenger lite μεσα στο playstore αλλα δεν ειναι αυτο ..

ποοοοο παιδια απο την ωρα που το εβγαλα το facebook ηρεμησε και η μπαταρια του κινητου ...

Εχω μισή ώρα που δοκίμασα το messenger lite από το apkmirror και μου άρεσε. Αποφάσισα να το κρατησω και να σβήσω το κανονικό messenger που κόλλαγε συχνα!!! Επίσης έβγαλα και την εφαρμογή του Facebook και μπαίνω από Chrome (που έχει και ειδοποιησεις).... Είμαι περίεργη να δω πως θα τα πάει τώρα από μπαταρία

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μισή ώρα που δοκίμασα το messenger lite από το apkmirror και μου άρεσε. Αποφάσισα να το κρατησω και να σβήσω το κανονικό messenger που κόλλαγε συχνα!!! Επίσης έβγαλα και την εφαρμογή του Facebook και μπαίνω από Chrome (που έχει και ειδοποιησεις).... Είμαι περίεργη να δω πως θα τα πάει τώρα από μπαταρία

 

(Ρίνα)

 

σε εμενα εχει διαφορα ...

επισης βαρεθηκα να κανω κατι like και η εφαρμογη του facebook ενω βλεπω την δημοσιευση που εκανα like να μου δειχνει οτι δεν εκανα ..

γενικα πολλα κολληματα ...!

η εφαρμογη που εβαλε το παιδι πιο πανω με το light απο το apkmirror δειχνει επισης ποση ωρα πριν ηταν ονλαιν κάποιος ..αυτο που ρωτούσαν πιο πανω ..

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα εχει διαφορα ...

επισης βαρεθηκα να κανω κατι like και η εφαρμογη του facebook ενω βλεπω την δημοσιευση που εκανα like να μου δειχνει οτι δεν εκανα ..

γενικα πολλα κολληματα ...!

η εφαρμογη που εβαλε το παιδι πιο πανω με το light απο το apkmirror δειχνει επισης ποση ωρα πριν ηταν ονλαιν κάποιος ..αυτο που ρωτούσαν πιο πανω ..

Αυτό ακριβώς πήγαινα να γράψω τώρα....

Στο προ-προηγούμενο ποστ μου ρωτούσα πως θα γίνει να βλέπω πριν πόση ώρα ηταν μεσα στο fb οι φίλοι μου. Όχι ποιος είναι τώρα ενεργός!!!

Στο lite λοιπόν δείχνει πριν πόση ώρα ηταν μεσα κάποιος!!!

Οπότε ήταν κάτι που το έψαχνα καιρό και σίγουρα βολεύει 8197a51c4816d933464e382670c1ddac.jpg

Επίσης κάτω κάτω στην λίστα δείχνει και την δικιά μου επαφή. Αν κλεισω το ιντερνετ και παω κάτω κάτω βλέπω και πριν πόση ώρα ήμουν εγω μέσα!!!!

 

Problem solved

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχω μισή ώρα που δοκίμασα το messenger lite από το apkmirror και μου άρεσε. Αποφάσισα να το κρατησω και να σβήσω το κανονικό messenger που κόλλαγε συχνα!!! Επίσης έβγαλα και την εφαρμογή του Facebook και μπαίνω από Chrome (που έχει και ειδοποιησεις).... Είμαι περίεργη να δω πως θα τα πάει τώρα από μπαταρία

 

(Ρίνα)

Καλό είναι, το δουλεύω μόνο του

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, το δουλεύω μόνο του

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να έχεις Facebook εννοείς;

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δεν μπορώ να μπω στο instagram από τότε που έσβησα την εφαρμογή του Facebook. Με έχει πετάξει έξω και δεν μπορώ να μπω...

Είναι κάποιο πρόβλημα που έχει το instagram η φταίει που έφυγε το fb?

 

Έμπαινα μέσω fb στο ινστα. Δεν εχω κάνει χωριστό λογαριασμό.

 

Edit :μπήκα από τον Chrome στις ρυθμίσεις λογαριασμού και έβγαλα το instagram από τις συνδεδεμένες εφαρμογές. Μετά μπήκα instagram και έκανα ξανά σύνδεση μέσω Facebook και έφτιαξε.

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το facebook lite είναι πολύ καλό αλλά δεν μου βγάζει την ομαδοποίηση που έχω κάνει για τους φίλους μου.. Τι θέλω να πω... Εχω χωρίσει τους φίλους μου σε κατηγορίες... Ομάδα ένα πχ ομάδα δύο κτλ κτλ... Στην διπλανή μετά στήλη στο facebook έβλεπα τις ομάδες αυτές και μπορούσα να δω τι πουσταραν οι συγκεκριμένοι μέσα στις ομάδες και όχι ο καθένας... Την επιλογή αυτή στο Life δεν την βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mονο αυτο δε κανει και live μεταδωση. Tο χρησιμοποιω εδω και καιρο, εχω και τις ειδοποιησεις μου αμεσα και για τις ομαδες που λες μπαινω απο browser. Xωρις το original FB και messenger "ανασαινει" το τηλεφωνο και γλυτωνεις μπαταρια και νευρα απο bugs

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχετε με το messenger app? Εντάξει, το Fb έχει αρκετά θέματα, αλλά το messenger δουλεύει πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχετε με το messenger app? Εντάξει, το Fb έχει αρκετά θέματα, αλλά το messenger δουλεύει πολύ καλά.

Σε μένα οχι.

 

1) Μου έβγαζε συχνά αναμονή για σύνδεση όταν πληκτρολοηουσα κάποιο μήνυμα ενώ είχα ίντερνετ κανονικά.

 

2) αν ειχα να μπω στην εφαρμογή πάνω από μισή ωρα, με έδειχνε εκτός σύνδεσης (αναμονή για δίκτυο) και μου έστελναν μηνύματα αλλά δεν μου ερχόταν γιατί με έβλεπε εκτός δικτύου. Έπρεπε να φέρω την εφαρμογή μπροστά στην οθόνη για να συνδεθεί και να παραλάβω κάποιο μήνυμα που μπορεί να μου είχαν στείλει

 

3) συχνά κόλλαγε και δεν μου φόρτωνε τις συνομιλίες

 

4) όλα τα αυτοκόλλητα που μου έστελναν ΠΑΝΤΑ τα έβλεπα σαν γκρι κενά κουτάκια με αποτέλεσμα να τους λεω κάθε τρεις και λίγο να μη μου στέλνουν γιατί δεν τα βλέπω

 

5) άλλες φορές τους έδειχνε ότι έχω λάβει ένα μήνυμα (παραδόθηκε) αλλά σε μένα δεν ερχόταν ειδοποίηση εισερχόμενου μηνύματος ή ερχόταν μετά από δύο ώρες με αποτέλεσμα να αργω να τα βλέπω.

 

6) αρκετές φορές μου πέταγε μήνυμα ότι η εφαρμογή σταματησε να λειτουργεί

 

Συν ότι ήταν βαριά εφαρμογή και έπιανε και χώρο. Της έχουν προσθέσει πολλά πράγματα που δεν χρειάζονται.

 

Ειχα δοκιμάσει πολλές εφαρμογές κατά καιρούς για να διώξω το messenger αλλά δεν έβρισκα κάτι που να μου αρέσει και να με βολεύει.

Και το κράταγα αναγκαστικά. Τώρα με το lite δεν μου έτυχε κάποιο πρόβλημα προς το παρόν και είναι και ωραίο.

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχετε με το messenger app? Εντάξει, το Fb έχει αρκετά θέματα, αλλά το messenger δουλεύει πολύ καλά.

 

κανει αναβαθμηση 25mb καθε 2 ημερες. Οταν το απεγκτεστησα, πρεπει να ελευθερωθηκαν 2 gb απο το κινητο μου :-)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχετε με το messenger app? Εντάξει, το Fb έχει αρκετά θέματα, αλλά το messenger δουλεύει πολύ καλά.

 

εγω με το messenger δεν εχω θεμα ...

αλλα το facebook ειναι Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο ....

του εδωσα πολλες ευκαιριες αλλα προχθές αγανάκτησα ..

περα απο την μπαταρια αυτο οταν εμπαινα ξανα και ενω ειχα κανει λαικ σε ποστς δεν τα εβλεπα κτλ (οπως δεν εβλεπα και τον αλλων τα likes παρα μονο οταν εμπαινα μεσα στα σχολια) κτλ πραγματικα κανει την εφαρμογη εντελως άχρηστη ...και κανενα νοημα να την εχεις στο κινητο ...

Link to comment
Share on other sites

εγω με το messenger δεν εχω θεμα ...

αλλα το facebook ειναι Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο ....

του εδωσα πολλες ευκαιριες αλλα προχθές αγανάκτησα ..

περα απο την μπαταρια αυτο οταν εμπαινα ξανα και ενω ειχα κανει λαικ σε ποστς δεν τα εβλεπα κτλ (οπως δεν εβλεπα και τον αλλων τα likes παρα μονο οταν εμπαινα μεσα στα σχολια) κτλ πραγματικα κανει την εφαρμογη εντελως άχρηστη ...και κανενα νοημα να την εχεις στο κινητο ...

Δέκα φορές χειρότερη η εφαρμογή του Facebook από το messenger όντως....

Αυτό κ αν έχει προβλήματα

 

Μπαίνω από Chrome που έχει και popup ειδοποιησεις στην οθόνη όταν έχεις κάτι. Τον βάζεις και στην αρχική κ έχεις και εικονίδιο 3a5897e1f9733b1a8057b27c39551877.jpg

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δέκα φορές χειρότερη η εφαρμογή του Facebook από το messenger όντως....

Αυτό κ αν έχει προβλήματα

 

Μπαίνω από Chrome που έχει και popup ειδοποιησεις στην οθόνη όταν έχεις κάτι

 

(Ρίνα)

 

ε ναι ρε πραγματικα η original εφαρμογη σκαει γαιδαρο ..χαλι μαυρο ...

μου φαινεται στο τελος θα καταληξω και εγω μονο με τον chrome ..ειναι περιττα ολα τα αλλα πραγματικα ..

(αν και με το friendly βρηκα την χαρα μου ...)

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε πραγματικα η original εφαρμογη σκαει γαιδαρο ..χαλι μαυρο ...

μου φαινεται στο τελος θα καταληξω και εγω μονο με τον chrome ..ειναι περιττα ολα τα αλλα πραγματικα ..

(αν και με το friendly βρηκα την χαρα μου ...)

 

Το δοκίμασα και λίγο το friendly αλλά το έβγαλα δεν ξέρω γιατί δεν μου άρεσε τοσο... Είμαι και περίεργη χαχαχα

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το messenger lite (αυτό του spkmirror) .

Κάτι έπαθε σήμερα (όλα μου χαλάνε τελικά) και λέει ότι ήμουν σε τελευταία σύνδεση πριν 5 ώρες. Ενώ είμαι τώρα μέσα δεν με δείχνει σε σύνδεση!!

 

Δηλαδή αν μου στείλει κάποιος μήνυμα δεν θα μου έρθει γιατί με βλέπει εκτός σύνδεσης η εφαρμογή;;

 

Κάνω διακοπή εφαρμογής και την ανοίγω πάλι, κάνω οφ και ξανα ον το τσατ και τα ιδια... Φτιάχνει αλλά μετά από ώρα παίδεμα.

 

Κάτω κάτω εκεί που έχει τις επαφές των φίλων η τελευταία είναι η δικιά μου.

 

Πλέον όλες οι επικοινωνίες είναι μέσω messenger και viber γι αυτό με καίει να μη χάνω μηνύματα και να μην έχει αποσυνδεσεις κτλ...

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το messenger lite (αυτό του spkmirror) .

Κάτι έπαθε σήμερα (όλα μου χαλάνε τελικά) και λέει ότι ήμουν σε τελευταία σύνδεση πριν 5 ώρες. Ενώ είμαι τώρα μέσα δεν με δείχνει σε σύνδεση!!

 

Δηλαδή αν μου στείλει κάποιος μήνυμα δεν θα μου έρθει γιατί με βλέπει εκτός σύνδεσης η εφαρμογή;;

 

Κάνω διακοπή εφαρμογής και την ανοίγω πάλι, κάνω οφ και ξανα ον το τσατ και τα ιδια... Φτιάχνει αλλά μετά από ώρα παίδεμα.

 

Κάτω κάτω εκεί που έχει τις επαφές των φίλων η τελευταία είναι η δικιά μου.

 

Πλέον όλες οι επικοινωνίες είναι μέσω messenger και viber γι αυτό με καίει να μη χάνω μηνύματα και να μην έχει αποσυνδεσεις κτλ...

 

(Ρίνα)

Εμένα με δείχνει κανονικά,ονλαιν

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...