Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε η ενημέρωση μέσω ΟΤΑ πρώτα για το EMUI και μετά κατευθείαν ενημέρωσε σε 7.0.

Τώρα είμαι στην έκδοση 560, Emui 5.0, και 7,0.

Η όλη διαδικασία δεν πήρε πάνω απο 15 λεπτά.

Ευρωπαικη rom εχεις ;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά την έβαλα κι εγω την Nougat μου ήρθε μέσω OTA... πραγματικά πλέον μιλάμε για το πιο πλήρες κινητό, όλα πάνε σφαίρα απο το ξεκλείδωμα μέχρι όλες τις εφαρμογές όλα γίνονται ακαριαία, έχει πλέον συρτάρι εφαρμογών, φτιάξανε τέλεια τo notification center, έχουμε πλέον και split screen για 2 εφαρμογές ταυτόχρονα. Πραγματικά όλα πάνε ρολόι και χωρίς να κάνω factory reset. Το κινητό είναι υπερπλήρες σκέφτομαι μετά απο 7 χρόνια που αλλάζω κινητό κάθε χρόνο για πρώτη φορά να κρατήσω συσκευή για 2 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία πείτε παιδιά. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία πείτε παιδιά. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Μπαταρία θα σας πω αύριο μόλις κάνω μια πλήρη φόρτιση γιατί έκανα update στο 40%, αν και μέχρι στιγμής πέφτει normal ούτε καλύτερα ούτε χειρότερα απο την 192 που ήμουν.

Αυτό δεν το κάνεις σε κανένα δηλαδή ;

https://imgur.com/PCuZnoI

Όχι φίλε μου στο YouTube και σε χαμηλή ανάλυση και σε hd και σε ολόκληρη την οθόνη και στην μισή τα βίντεο παίζουν μια χαρά. Δοκίμασε αν θες στις ρυθμίσεις εφαρμογών να βγάλεις όλες τις εκδόσεις του YouTube και να κάνεις και delete τα data του να το επαναφέρεις δηλαδή όπως ήταν αρχικά και μετά κάνε update το YouTube ξανά μπας κ φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θα σας πω αύριο μόλις κάνω μια πλήρη φόρτιση γιατί έκανα update στο 40%, αν και μέχρι στιγμής πέφτει normal ούτε καλύτερα ούτε χειρότερα απο την 192 που ήμουν.

 

Όχι φίλε μου στο YouTube και σε χαμηλή ανάλυση και σε hd και σε ολόκληρη την οθόνη και στην μισή τα βίντεο παίζουν μια χαρά. Δοκίμασε αν θες στις ρυθμίσεις εφαρμογών να βγάλεις όλες τις εκδόσεις του YouTube και να κάνεις και delete τα data του να το επαναφέρεις δηλαδή όπως ήταν αρχικά και μετά κάνε update το YouTube ξανά μπας κ φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου

Δεν φτιάχνει έτσι :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω το NXT-L29 (Ευρωπαϊκό). Άραγε έχει έρθει για όλα τα Ευρωπαϊκά η Nougat; Είμαι ακόμα στην 180 που είναι πλήρως απροβλημάτιστη και, όπως είναι λογικό, μου βγάζει την 192 σαν επόμενη αναβάθμιση. Δεν θέλω να ξεκινησω να αναβαθμίζω και να μην έχει έρθει η 7.0 και μείνω με καμιά που έχει προβλήματα. Πόσες έχουν βγει μετά την 192 μέχρι την 7.0;

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η ενημέρωση μέσω ΟΤΑ πρώτα για το EMUI και μετά κατευθείαν ενημέρωσε σε 7.0.

Τώρα είμαι στην έκδοση 560, Emui 5.0, και 7,0.

Η όλη διαδικασία δεν πήρε πάνω απο 15 λεπτά.

 

Αντε πάλι τα ίδια με τις ειδοποιήσεις. Έρχονται emails, έρχονται διάφορες ειδοποιήσεις, μόνο εικονίδια φαίνονται, από ηχητικές ειδοποιήσεις τίποτε...... :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου γυρνωντας απο την Β560 στην Β192 υπαρχει περιπτωση να χαθει το αρχειο των θεματων οποτε για να τα ξαναπερασεις θελει την διαδικασια που προανεφερα.:mad:

το επαθα κι εγω αυτο, χαθηκε ο φάκελος data αλλα πηρα οτα την 192 η οποια ηταν 200μβ μεγαλυτερη απ οτι συνηθως, 800 και κατι μβ και μου επανεφερε τα θεματα. μετα γυρισα στην 180 και ολα οκ.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το επαθα κι εγω αυτο, χαθηκε ο φάκελος data αλλα πηρα οτα την 192 η οποια ηταν 200μβ μεγαλυτερη απ οτι συνηθως, 800 και κατι μβ και μου επανεφερε τα θεματα. μετα γυρισα στην 180 και ολα οκ.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

 

Σωστός, να και κάτι που δεν το γνώριζα. Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για να διευκολύνω όσους έχουν πρόβλημα σαν το δικό μου η θέλουν να γυρίσουν πίσω μπορούν να κάνουν

https://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-mate8-rollback-package-nxt-l29-t3498256

ότι λέει παραπάνω ακριβός dload στν sd περνάμε το πρώτο update για το rollback μπαίνουμε κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων και περνάμε την ρομ μας. Eγώ πέρασα την β180 και ξανά επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων.

 

http://sk.uploads.im/t/FSyJu.png

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η ενημέρωση μέσω ΟΤΑ πρώτα για το EMUI και μετά κατευθείαν ενημέρωσε σε 7.0.

Τώρα είμαι στην έκδοση 560, Emui 5.0, και 7,0.

Η όλη διαδικασία δεν πήρε πάνω απο 15 λεπτά.

Σε ποια Rom ήσουνα όταν σου ήρθε ΟΤΑ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια Rom ήσουνα όταν σου ήρθε ΟΤΑ;;;;

 

 

Πριν λιγο εκανε downgrade φιλαρακι στην Β180 ,του δωσε ΟΤΑ την Β192 και στο καπακι την Β560.

Εκανα και γω το ιδιο στο δικο μου αλλα τιποτα :cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εκανε downgrade φιλαρακι στην Β180 ,του δωσε ΟΤΑ την Β192 και στο καπακι την Β560.

Εκανα και γω το ιδιο στο δικο μου αλλα τιποτα :cry:

γμτ...γκαντέμης είσαι;;;:p

Link to comment
Share on other sites

γμτ...γκαντέμης είσαι;;;:p

 

 

Μάλλον ήμουν, μέχρι πριν απο μισή ώρα :p... ΟΤΑ και γω με την Β560 πλεον:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση από L29C432B192 (Official) Stock σε NXT-L29C432B560 (Official) μέσω HiSuite και καλωδίου USB cable, σε συκευές χωρίς root.

 

Προγράμματα:

 

Huawei Updater 2.0

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=21886

 

HiSuite

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

 

Διαδικασία :

 

1o βήμα

1. Ανοίγουμε το Huawei Updater 2.0

 

2. Τικάρουμε την επιλογή Custom Rom. Στην πάνω σειρα ( Custom ROM Version) γράφετε:L29C432B560

 

3. Στην δεύτερη σειρά (Custom ROM line URL) βάζουμε την παρακάτω διεύθυνση χωρίς τα " : "http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v73563/f1/"

 

4. Τικάρουμε το Custom port και φροντίζουμε η πόρτα να είναι η 41279 (αν δεν την βγάζει default την γράφουμε)

 

5. Πατάμε το start

 

2ο βήμα

 

1. Ανοίγουμε το HiSuite.

 

2. Στην πάνω δεξιά πλευρά έχει 3 οριζόντιες γραμμές τη μια κάτω από την άλλη. Πατάμε με το ποντίκι και στην 1η καρτέλα με τίτλο Γενικά στις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης επιλέγουμε προσαρμοσμένο διαδρομή διακομιστή μεσολάβησης και βάζουμε στη διεύθυνση 127.0.0.1 και στη θύρα 41279 και πατάμε οκ.

 

3. Τέλος πατάμε το κουμπί της αναβάθμισης (αν το πρόγραμμα μας είναι σε ελληνικά έχει γίνει λάθος μετάφραση και πρέπει να πατήσουμε το κουμπί της επαναφοράς). Αν έχουν γίνει όλα σωστά, μας βγάζει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση (L29C432B560)και αρχίζει η εγκατάσταση.

 

 

Υ.γ Αφού ολοκληρωθεί η διαδίκασία κλείνουμε το πρόγραμμα huawei updater και ς επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης στην επιλογή χωρίς διακομιστή μεσολάβησης στο HiSuite. (Να συμπληρώσω ότι έιχα τις επιλογές προγραμματιστή ενεργοποιημένες, usb debbuging on)

 

 

H αναβάθμιση γίνεται με δική σας ευθύνη. Τα εύσημα στον rkgwarez (https://forum.xda-developers.com/mate-8/general/l29c432b192-stock-to-nxt-l29c432b560-t3549921)

 

7543e03a145880c8adde7910f99ff57c.jpg

 

e086f836bbd777b4d47764157284d3c6.jpg

 

a21a12d13610c157bb8d58bd2fb06e34.jpg

 

589ca326cc46f357a02a4f74a6a70379.jpg

Έχει δοκιμάσει κάποιος με Β320 αυτόν τον τρόπο...

Έχω τόσες πολλές εφαρμογές που θα θέλουν στήσιμο και κωδικούς και αποφεύγω σαν ο διάβολος το λιβάνι το downgrade σε Β192!!!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμουν, μέχρι πριν απο μισή ώρα :p... ΟΤΑ και γω με την Β560 πλεον:D

Μπράβο φίλε!

Περιμένουμε το επόμενο διάστημα κάποια άλλη έκδοση, όπως Β577 ή 580;;;7

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θα σας πω αύριο μόλις κάνω μια πλήρη φόρτιση γιατί έκανα update στο 40%, αν και μέχρι στιγμής πέφτει normal ούτε καλύτερα ούτε χειρότερα απο την 192 που ήμουν.

 

Όχι φίλε μου στο YouTube και σε χαμηλή ανάλυση και σε hd και σε ολόκληρη την οθόνη και στην μισή τα βίντεο παίζουν μια χαρά. Δοκίμασε αν θες στις ρυθμίσεις εφαρμογών να βγάλεις όλες τις εκδόσεις του YouTube και να κάνεις και delete τα data του να το επαναφέρεις δηλαδή όπως ήταν αρχικά και μετά κάνε update το YouTube ξανά μπας κ φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου

Μπαταρία φιλε τελικα ειναι.οκ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Computer has so many fans that it hovers above ground!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος με Β320 αυτόν τον τρόπο...

Έχω τόσες πολλές εφαρμογές που θα θέλουν στήσιμο και κωδικούς και αποφεύγω σαν ο διάβολος το λιβάνι το downgrade σε Β192!!!

Κάνε back up μέσω της hisuite τα προγράμματα. Έτσι έκανα και εγώ

 

Έκανα το back up γύρισα σε 300 μετά σε 192 και μετά πήγα σε 560. Μετά έκανα restore τα προγράμματα

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Edited by jote
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε!

Περιμένουμε το επόμενο διάστημα κάποια άλλη έκδοση, όπως Β577 ή 580;;;7

 

 

Η Β580 και Β581 δεν εχουν δοθεί επίσημα ακόμα στα κινέζικα μοντέλα. Προσωπικά πιστεύω πως η επόμενη έκδοση θα καθυστερήσει λίγο.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κάνε back up μέσω της hisuite τα προγράμματα. Έτσι έκανα και εγώ

 

Έκανα το back up γύρισα σε 300 μετά σε 192 και μετά πήγα σε 560. Μετά έκανα restore τα προγράμματα

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Το κακό είναι ότι δεν μου παίρνει backup....

Δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές και στα μισά το έκοψε

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν μου παίρνει backup....

Δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές και στα μισά το έκοψε

Έχεις την τελευταία έκδοση?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...