Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να ρίξω την ανάλυση στις φώτο κάτω απο τα 6mp ? Είναι τραγικό αυτό το πράγμα να θέλει minimum 2mb να στείλω ένα έγγραφο που τραβάω φωτογραφία σε email, όταν μερικά kilobyte αρκούν..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να ρίξω την ανάλυση στις φώτο κάτω απο τα 6mp ? Είναι τραγικό αυτό το πράγμα να θέλει minimum 2mb να στείλω ένα έγγραφο που τραβάω φωτογραφία σε email, όταν μερικά kilobyte αρκούν..

Kai εγώ ήθελα και δύστυχος ο μόνος τρόπος που είχα βρει είναι μια εφαρμογή απο το play και έκανα resize την φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα όταν το ειχα στην C432 την Δευτερα μου ειχε δωσει ΟΤΑ την Β192.

 

ΟΤΑ έχει δώσει μόνο μέχρι την Β192. Μόνος σου μπορείς να περάσεις την Β320.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την Β192 έχουμε βελτιωμένη συσκευή ; από μπαταρία τι λέει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα απέκτησα το Mate 8. Άριστες εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Έχω μόνο ένα πρόβλημα όταν έρχεται ένα mail και η οθόνη είναι κλειστή δεν ακούγεται ήχος ενώ σε όλες τις άλλες ειδοποιήσεις ακούγεται. Ξέρετε πως μπορώ να το λύσω?

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό προφίλ χρήσης μπαταρίας χρησιμοποιείτε το κινητό, έξυπνο ή επιδόσεις; Έχετε δει ουσιαστική διαφορά στην κατανάλωση και στις επιδόσεις; Γνωρίζει κανείς αν εκτός από τον επεξεργαστή επηρεάζεται και η ram; Για ρίχτε καμία γνώμη...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό προφίλ χρήσης μπαταρίας χρησιμοποιείτε το κινητό, έξυπνο ή επιδόσεις; Έχετε δει ουσιαστική διαφορά στην κατανάλωση και στις επιδόσεις; Γνωρίζει κανείς αν εκτός από τον επεξεργαστή επηρεάζεται και η ram; Για ρίχτε καμία γνώμη...

 

Το έχω στις "Επιδόσεις", παρόλο που, θεωρητικά, η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη (με βάση και τις μετρήσεις). Για κάποιο διάστημα το είχα στο "Έξυπνη", αλλά το άλλαξα γιατί μείωνε τη φωτεινότητα σε διάφορες εφαρμογές και δε με βόλευε.

 

Αν με ρωτήσεις αν είδα διαφορά, θα σου πω "δε θυμάμαι-δεν πολυέδωσα σημασία" :):)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν τα εξής μοντέλα : NXT-AL10, NXT-DL00, NXT-TL00, NXT-CL00 από σήμερα επίσημα πλέον μπορούν μέσω hicare να κατεβάσουν ΟΤΑ την Β562 Nougat παρακαλώ. :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν τα εξής μοντέλα : NXT-AL10, NXT-DL00, NXT-TL00, NXT-CL00 από σήμερα επίσημα πλέον μπορούν μέσω hicare να κατεβάσουν ΟΤΑ την Β562 Nougat παρακαλώ. :D

 

Ναι, την έβαλα και φαίνεται φοβερή!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιποι παμε για αρχες του 2017 ;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου γιατι δεν ξερω. Το σκεφτομαι. Οσοι εχετε κινεζικη rom σε καποιες εφαρμογες συστηματος (καιρος πχ) σας βγαζει κινεζικα η οχι?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Όχι έχει ελληνικό μενού όλα ελληνικά καιρός τα πάντα απλά έχει κάποιες εφαρμογές στα κινέζικα αν θέλεις της σβήνεις

 

Εγω ειχα την εντυπωση οτι με την εργοστασιακή rom ειχε κατι κινεζικα συμβολα πχ στα θεματα και ας ηταν τα μενου στα ελληνικα. Τοτε μπορει να δοκιμασω την 7 και τωρα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα την εντυπωση οτι με την εργοστασιακή rom ειχε κατι κινεζικα συμβολα πχ στα θεματα και ας ηταν τα μενου στα ελληνικα. Τοτε μπορει να δοκιμασω την 7 και τωρα...

 

 

Ναι οπως και στον dialer εδινε πρωτα κινεζικες επαφες.Στα ευρωπαικα μοντελα ή μαλλον καλυτερα στις C432- C636 - C10 Region δεν υπαρχουν αυτα :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι στο παρακατω βιντεο βλεπεις πως παιρνεις τον κωδικο ξεκλειδωματος....https://www.youtube.com/watch?v=N6VIe2uXyoU

 

καλησπερασ εκανα την διαδικασια που λεει το βιντεο αλλα στο τελος μου εβγαλε αυτο το μυνημα "The Huawei cloud account used to apply for the unlock code is not logged in for more than 14 days on this phone!"

 

 

ποιο προγραμμα πρεπει να εχω για να κανω 14 μερες login?

 

επισις αυτην την στιγμη το κινητο εινια rooted και φοραει την ευρωπαικη β133. μπορω να κατεβασω την β321 και να την βαλω χωρις προβληματα ή πρεπει να αλλαξω το region (και αυτο γινεται με το σεριαλ του root etsi? )

 

δεν με απασχολει να ειναι ροοτ το τηλεφωνο ,τα Updates να περνω θελω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το γνωστό Mate 4/64gb από την Κίνα

 

Sent from my NEXT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερασ εκανα την διαδικασια που λεει το βιντεο αλλα στο τελος μου εβγαλε αυτο το μυνημα "The Huawei cloud account used to apply for the unlock code is not logged in for more than 14 days on this phone!"

 

 

ποιο προγραμμα πρεπει να εχω για να κανω 14 μερες login?

 

επισις αυτην την στιγμη το κινητο εινια rooted και φοραει την ευρωπαικη β133. μπορω να κατεβασω την β321 και να την βαλω χωρις προβληματα ή πρεπει να αλλαξω το region (και αυτο γινεται με το σεριαλ του root etsi? )

 

δεν με απασχολει να ειναι ροοτ το τηλεφωνο ,τα Updates να περνω θελω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το γνωστό Mate 4/64gb από την Κίνα

 

Sent from my NEXT using Tapatalk

 

ok τα καταφερα και τωρα ειμαι στην 323 κινεζικη και τωρα μου κατεβαζει την 352.

Τωρα τι εκδοση μπορω να κατεβασω? θα παρει και την Nougat?

Link to comment
Share on other sites

ok τα καταφερα και τωρα ειμαι στην 323 κινεζικη και τωρα μου κατεβαζει την 352.

Τωρα τι εκδοση μπορω να κατεβασω? θα παρει και την Nougat?

 

 

Θα σου δωσει ξανα μεχρι την Β386 και μετα εαν θες τη Nougat θα κανεις ενημερωση μεσω hicare.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δωσει ξανα μεχρι την Β386 και μετα εαν θες τη Nougat θα κανεις ενημερωση μεσω hicare.

 

σε ευχαριστω ,

 

το θεμα με τα κινεζικα που μου βγαζει σε κατι μουσικες και τα λοιπα πως φευγουν ,ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ,

 

το θεμα με τα κινεζικα που μου βγαζει σε κατι μουσικες και τα λοιπα πως φευγουν ,ξερεις?

 

Δε φεύγουν δυστυχώς:mad:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπον γιατι θα περιμενω να περασω την international nougat. Αυτα δεν τα θελω να τα βλεπω τα κινεζικα σε καμμια εφαρμογη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις εσύ τώρα?

 

Ποια να βάλω για να μην έχω τις κινεζιες ?

 

Sent from my HUAWEI NXT-AL10 using Tapatalk

Edited by jote
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις εσύ τώρα?

 

Ποια να βάλω για να μην έχω τις κινεζιες ?

 

Sent from my HUAWEI NXT-AL10 using Tapatalk

 

Εγω εχω την international 321 αυτη τη στιγμη. Βεβαια για να την βαλεις προυποθετει να το εχεις ξεκλειδωσει το κινητο απο θεμα bootloader.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάει το κινητό μου λέει ότι το κινητό δεν είναι ασφαλές λόγω ξεκλείδωτου.

Μετά από αυτό πρέπει να έχω και το κωδικό για να συνεχίσω?

Πριν φορούσε την β133. Μεταχείρισμενο το πήρα και πρέπει να είναι το 4/64 που έχει αναφερθεί ξανά στο φόρουμ.

Επισις ξεκίνησα χτες να πάρω κωδικό για ξεκλείδωμα αλλά μου είπε ότι δεν έχω κάνει 14 μέρες login, με ποια εφαρμογή πρέπει να κάνω login κάθε μέρα για να μετράει?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάει το κινητό μου λέει ότι το κινητό δεν είναι ασφαλές λόγω ξεκλείδωτου.

Μετά από αυτό πρέπει να έχω και το κωδικό για να συνεχίσω?

Πριν φορούσε την β133. Μεταχείρισμενο το πήρα και πρέπει να είναι το 4/64 που έχει αναφερθεί ξανά στο φόρουμ.

Επισις ξεκίνησα χτες να πάρω κωδικό για ξεκλείδωμα αλλά μου είπε ότι δεν έχω κάνει 14 μέρες login, με ποια εφαρμογή πρέπει να κάνω login κάθε μέρα για να μετράει?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εισαι κομπλε τοτε. Βρες στο xda το thread με το πως περνας international version στο AL10...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...