Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πείρα το κινητό με την L29C432B152 .

Έβαλα μετά μια αναβάθμιση και τώρα λέει C900Β180. Τώρα δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω αυτήν και αν πρέπει λόγο του ότι διάβασα πως δεν είναι ορίτζιναλ αλλά κάποιος την έκανε μετατροπή .

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Έχω μπερδευτεί κάργα.χαχαχα

 

Λοιπον ακριβως τα ιδια και εγω, μολις περασα την νεα 320, ειμαι στην L29C432B320.Πλεον εφτιαξε το theme store.

Αλλαγες: Eχει επιλογη για αναλυση 720Χ1280 για εξοικονομηση μπαταριας (!!!), εχει επιλογη για προφιλ χρηστων, αλλαγες στο interface της καμερας. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι για καποιο λογο ΔΕΝ κανει αυτοματο focus κατα την ληψη video, πρεπει να κανεις χειροκινητο πατωντας πανω στην οθονη... Για τα 60fps ειναι ακομα σκουρο αλλα λιγο λιγοτερο (ετσι μου φαινεται).. Τελος εχει 1.7gb ram free πλεον εναντι 2.2 πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω το L29 C636B180.μπορώ να περάσω την B320?με ποιον τρόπο;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακριβως τα ιδια και εγω, μολις περασα την νεα 320, ειμαι στην L29C432B320.Πλεον εφτιαξε το theme store.

Αλλαγες: Eχει επιλογη για αναλυση 720Χ1280 για εξοικονομηση μπαταριας (!!!), εχει επιλογη για προφιλ χρηστων, αλλαγες στο interface της καμερας. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι για καποιο λογο ΔΕΝ κανει αυτοματο focus κατα την ληψη video, πρεπει να κανεις χειροκινητο πατωντας πανω στην οθονη... Για τα 60fps ειναι ακομα σκουρο αλλα λιγο λιγοτερο (ετσι μου φαινεται).. Τελος εχει 1.7gb ram free πλεον εναντι 2.2 πριν.

Για την αυτόματη εστίαση πάντως και σε εμένα με την 180 δεν θα έλεγα ότι είναι και πολύ καλή πάντα το βοηθάω λίγο χειροκίνητα.

Δώσε σε παρακαλώ λινκ για να κατεβάσω την νέα να την περάσω αλλά δώσε κατευθείαν το τελικό λινκ μη και γίνει κανένα λάθος Γιατί το εχω πει δεν ξέρω αγγλικά χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη εστίαση πάντως και σε εμένα με την 180 δεν θα έλεγα ότι είναι και πολύ καλή πάντα το βοηθάω λίγο χειροκίνητα.

Δώσε σε παρακαλώ λινκ για να κατεβάσω την νέα να την περάσω αλλά δώσε κατευθείαν το τελικό λινκ μη και γίνει κανένα λάθος Γιατί το εχω πει δεν ξέρω αγγλικά χαχαχαχα

 

Οπως εγραψε ο φιλος @tsiglas παραπανω αυτο ειναι το λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=67073446&postcount=1172

 

Πατα πανω του και θα κατεβασει κατευθειαν το αρχειο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω το L29 C636B180.μπορώ να περάσω την B320?με ποιον τρόπο;

 

Μπορεις να την περασεις, με τη μεθοδο του dload. Κατεβαζεις το αρχειο απο το λινκ παραπανω, το αποσυμπιεζεις, και αντιγραφεις μονο το αρχειο "update.app" στον φακελο dload (εαν δεν υπαρχει τον δημιουργεις εσυ) ειτε στη μνημη του τηλεφωνου ειτε στην εξωτερικη καρτα. Στη συνεχεια κλεινεις το κινητο και πατας ταυτοχρονα volume up+volume down + power μεχρι να σου δειξει οτι ξεκιναει την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδή σκέφτομαι να προχωρήσει σε αγορά μεταχειρισμένου ελληνικού 3Gb/32Gb, πως γίνεται έλεγχος για το εάν έχει γίνει root ή συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδή σκέφτομαι να προχωρήσει σε αγορά μεταχειρισμένου ελληνικού 3Gb/32Gb, πως γίνεται έλεγχος για το εάν έχει γίνει root ή συσκευή;

 

Τό αναφέρει και ένας φίλος πιο πάνω... Κατεβαζεις μια εφαρμογή από play store π.χ root checker και το βλέπεις... Εκτός από αυτό όμως από ότι ξέρω για να γίνει ροοτ θα πρέπει πρώτα να ξεκλειδωσει τον bootloader και αν έχει γίνει αυτό τότε σε κάθε ενεργοποίηση - επανεκκίνηση θα πετάει μυνημα ασφαλείας... Παιδιά μη λέμε συνέχεια τα ίδια μιλάμε για κάτι που απανηθηκε πριν 5 ποστ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι ότι διαβάζω από νωρίς, από τη σελίδα 48 έως την 84 και δε βρήκα αυτό που ήθελα δλδ μία συμβουλή για το πώς μπορώ να το δω κατευθείαν από το κινητό λόγω της πώλησης χέρι με χέρι, χωρίς PC. Υπάρχει λοιπόν κάποιος να με βοηθήσει για το ότι σίγουρα το root φαίνεται μέσω κάποιου μηνύματος που πετάει στην εκκίνηση; Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι ότι διαβάζω από νωρίς, από τη σελίδα 48 έως την 84 και δε βρήκα αυτό που ήθελα δλδ μία συμβουλή για το πώς μπορώ να το δω κατευθείαν από το κινητό λόγω της πώλησης χέρι με χέρι, χωρίς PC. Υπάρχει λοιπόν κάποιος να με βοηθήσει για το ότι σίγουρα το root φαίνεται μέσω κάποιου μηνύματος που πετάει στην εκκίνηση; Ευχαριστώ και πάλι.

 

Αυτό που σου είπαν τα παιδιά, απλά κατεβάζεις μια εφαρμογή στο κινητό κ το τσεκάρει... οτιδήποτε με όνομα root checker, αρκεί. :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν το βλεπει ο υπολογιστης?

 

πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?

 

Όταν το συνδέσεις θα πρέπει στην οθόνη του τηλεφώνου στην μπάρα ειδοποιησεων να σου βγάζει 2 επιλογές

Αρχεία

Φωτογραφίες (ή κάπως έτσι)

Επιλέγεις πιο από τα 2 θες και στο ανοίγει, αν δεν επιλέξεις κάποιο από τα 2 απλά φορτίζει..

Αν δεν σου ανοίγει τίποτα τότε κάτι έχει να κάνει με τον driver

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.καποιο fast charge powerbank εχει κανενας υπ οψιν του?με ενδιαφερει να φορτιζει με την ιδια ταχυτητα με τον δικο του φορτιστη το κινητο
Link to comment
Share on other sites

 

Έχουν κάποια διαφορά; εγώ είμαι c432 και εχω τώρα c900. Βλέπω πως κάποια προβλήματα υπάρχουν περιμένω τον σωστό τρόπο και θα την περάσω. Αν κατάλαβα καλά πρέπει να περάσουμε πρώτα την c432 αν ναι που την βρίσκουμε και την περνάνε με τον ίδιο τρόπο;

 

Σήμερα όντος θα πάρουμε φωτιά.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποια διαφορά; εγώ είμαι c432 και εχω τώρα c900. Βλέπω πως κάποια προβλήματα υπάρχουν περιμένω τον σωστό τρόπο και θα την περάσω. Αν κατάλαβα καλά πρέπει να περάσουμε πρώτα την c432 αν ναι που την βρίσκουμε και την περνάνε με τον ίδιο τρόπο;

 

Σήμερα όντος θα πάρουμε φωτιά.

 

Τι εννοείς... Δεν κατάλαβα... Θα περασεις πάνω από οποία και αν έχεις τώρα την Β320 με C αυτό που είχε η συσκευή σου όταν την αγόρασες... Αν θες να κάνεις τέλειο clean install εγώ προτείνω να περάσεις την έκδοση σου(CXXXΒ320) - να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων - να ξανά περάσεις την έκδοση σου(CXXXΒ320) ναι... Ξανά και ας σου φαίνεται περίεργο και τέλος μόλις ανοίξει ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή

Τι πρόβληματα έχεις δει μέχρι τώρα?

 

Εγώ έβαλα την έκδοση μου C636B320 πάνω από την C636B180 χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μέχρι τώρα όλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά... Επανήλθαν και τα εικονίδια του 3g 4g (με κλειστά τα δεδομένα) νέο εικονίδιο κατά την κλήση για επιλογή σιμ, χρήστες , νέο μενού στην κάμερα (για ποιότητα δεν έχω δοκιμάσει) αλλαγη/αναβάθμιση στο stock mail app (σε κάθε μαιλ σου βγάζει απάντηση από κάτω κτλ)

Δεν έχω βρει αυτό που έλεγαν για περιήγηση με το δακτυλικο αποτύπωμα στα μενού? Στα προγράμματα? Όπως και δεν έχει το school Mode ή όπως αλλιώς το λένε...

Αν έχει εντοπίσει κάνεις άλλες αλλαγές ή πρόβληματα παρακαλώ να ενημέρωσή...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οκ κάτι θα κατάλαβα λάθος κατεβάζω να την περάσω και θα ενημερώσω αν κάτι προσέξω.

Φυσικά θα αποφύγω την καθαρή εγκατάσταση.

 

Ερώτηση οκ περνάμε τις ρομ αυτές .

Με bootloader και κερνάει τι γίνετε ; με την ρομ αλλάζει και ο κερνελ να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η C636B320 δεν έχει βγει OTA παντού; Γιατί σε μένα δεν ήρθε ακόμα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η C636B320 δεν έχει βγει OTA παντού; Γιατί σε μένα δεν ήρθε ακόμα.

 

Τό πιθανότερο είναι να μην την έχει πάρει ΟΤΑ κανένας... Αυτές οι ρομ τις παίρνουμε από "υποκλοπη" των σερβερ της Huawei... Εάν δεν είχαμε αυτές τις πηγές οι περισσότεροι θα ειμασταν ακόμα με την B103

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τό πιθανότερο είναι να μην την έχει πάρει ΟΤΑ κανένας... Αυτές οι ρομ τις παίρνουμε από "υποκλοπη" των σερβερ της Huawei... Εάν δεν είχαμε αυτές τις πηγές οι περισσότεροι θα ειμασταν ακόμα με την B103

 

πως την εγκαθιστας δηλαδη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πως την εγκαθιστας δηλαδη?

 

MΜε την μέθοδο του dload φακέλου χωρίς ροοτ κτλ... Το αναφέρει ένας φίλος πιο πάνω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τσιγκλας πως την βλέπεις είναι ΟΚ;

Την κατέβασα και θα την περάσω το βράδυ.

Φοβάμαι μη και κάνουν καμία βλακεία και χαλάσουν την μπαταρία.

 

 

Αν κάτι πάει στραβά και δεν ανοίγει το κινητό π.Χ να έχεις βάλει λάθος ρομ η κάτι τέλος πάντων

μετά τι μπορούμε να κάνουμε; υπάρχει τρόπος ; Έτσι δλδ για να ξέρουμε τι γίνετε και στην στραβή.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Τσιγκλας πως την βλέπεις είναι ΟΚ;

Την κατέβασα και θα την περάσω το βράδυ.

Φοβάμαι μη και κάνουν καμία βλακεία και χαλάσουν την μπαταρία.

 

 

Αν κάτι πάει στραβά και δεν ανοίγει το κινητό π.Χ να έχεις βάλει λάθος ρομ η κάτι τέλος πάντων

μετά τι μπορούμε να κάνουμε; υπάρχει τρόπος ; Έτσι δλδ για να ξέρουμε τι γίνετε και στην στραβή.

 

Με την μέθοδο του dload δεν υπάρχει "στραβη"... Η θα περάσει κανονικά η ρομ η αν δεν είναι για την έκδοση σου θα σου βγάλει error ότι η έκδοση δεν είναι συμβατή με την συσκευή σου και μετά θα σου ζητήσει επανεκκίνηση θα την κάνεις και θα ανοίξει με την ρομ που έχεις χωρίς κανένα πρόβλημα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως βλέπω οτι μια συσκευή πωλείται από τρίτο πωλητή και όχι από το amazon απ' ευθείας?

Δεν πολύ ψωνιζω απο amazon, κυρίως απο ebay αγοράζω αλλά στα κινητά όπως και να το κάνουμε ειναι εγγύηση το πρώτο!

Είμαι ανάμεσα στο p9 και στο mate 8 και arvato ένεκεν θέλω να είμαι σίγουρος!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πλέων με την Β320 όλα καλά μικροδιαφορες με την πρώτη ματιά αύριο θα έχω πλήρη εικόνα αν όλα όντος είναι κομπλέ. Μου αρέσει πολύ η νέα κάμερα και η γρήγορη απάντηση στα μειλ μου χρειαζόταν.

Εντυπωσιακή και η διαχείριση μνήμης που αφήνει περισσότερο κενό περίπου 0,3 παραπάνω σε εμένα με τα 3 GB είναι κάτι.Φυσικά θα δείξει στην χρήση αν όντος κάνει την διαφορά και δεν είναι μόνο ένα νούμερο.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...