Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά αυτό το ξέρω οτι βλέπουν υγρασία παντού.Το θέμα είναι τουλάχιστον να ξέρουν να πιάσουν κατσαβίδι οταν είναι να κανουν επισκευή. :lol:

 

Μια χαρά ξέρουν...και κάνουν κάτι γρατζουνιές τα άτιμα τα κατσαβίδια....:lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έπρεπε να πάρω lg έχουν γίνει εξπερ στην προκορντια στις επισκευές πένα το πέρνεις . :p

 

Μια φορά τους χρειάστηκα κι όντως το πήρα πένα (P990)

Τρώγομαι όμως να αφήσω την LG μετά από 5 χρόνια και 3 σερί τηλέφωνα και να δοκιμάσω το mate 8.

Για την ώρα δηλώνω αναποφάσιστος...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση:φιλοσ τοχει αγορασει απο amazon.de ποιος τον καλυπτει σε περιπτωση βλαβησ εδω στην ελλαδα?

 

Αν ειναι το L29 το ευρωπαικο μοντελο και οχι το ασιατικο τον καλυπτει (ο θεος να το κανει καλυψη) η αρβατο...Αν ειναι το AL10 κανεις...

Η arvato καλύπτει με εγγύηση μόνο αν έχει γίνει εισαγωγή από τον επίσημο εισαγωγέα στην Ελλάδα. Ακόμα και αν είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο αν έχει εισαχθεί πχ στη Γερμανία, δεν σε καλύπτει. Κάτι το οποίο είναι παράνομο σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία από όσο είχα διαβάσει όπου θα πρέπει να καλύπτεται με εγγύηση εφόσον έχει εισαχθεί από ευρωπαϊκή χωρα , αλλά άντε να βγάλεις άκρη. Σε κάθε περίπτωση όπως σου είπαν αι πιο πάνω σε άλλο ποστ, με το after sales support από amazon έχει το κεφάλι του ήσυχο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε καλύπτει το service της arvato αν είναι ευρωπαικο το μοντέλο ,εγω παιδιά πάντως μία φορα χρειάστηκα την arvato στο vibe z pro ενος συγγενή μου και με ενα μηνα ακόμα υπόλοιπο εγγύησης εκαναν αντικατάσταση της συσκευής

 

Sent from my Mate 8

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε καλύπτει το service της arvato αν είναι ευρωπαικο το μοντέλο ,εγω παιδιά πάντως μία φορα χρειάστηκα την arvato στο vibe z pro ενος συγγενή μου και με ενα μηνα ακόμα υπόλοιπο εγγύησης εκαναν αντικατάσταση της συσκευής

 

Sent from my Mate 8

Μακάρι να είναι έτσι και να κάνω λάθος. Πάντως σε πολύ πρόσφατο περιστατικό ενός παιδιού με Ευρωπαϊκό μοντέλο mate s, αλλά εισαγωγής από άλλη χώρα η αιτιολογία της arvato ήταν αυτή που έγραψα πιο πάνω. Ίσως επειδή ήταν branded, αλλά το μοντέλο ηταν Ευρωπαϊκό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι και να κάνω λάθος. Πάντως σε πολύ πρόσφατο περιστατικό ενός παιδιού με Ευρωπαϊκό μοντέλο mate s, αλλά εισαγωγής από άλλη χώρα η αιτιολογία της arvato ήταν αυτή που έγραψα πιο πάνω. Ίσως επειδή ήταν branded, αλλά το μοντέλο ηταν Ευρωπαϊκό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Τα branded ειναι γνωστο οτι δεν καλυπτονται

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει την τελευταία έκδοση δλδ την NXT-C900B180. Γνωρίζω ότι αναβαθμίσεις ΟΤΑ δεν θα παίρνω. Aν το συνδέσω με PC μέσω του προγράμματος της Huawei θα παίρνω αναβαθμίσεις ή θα πρέπει κάθε φορά χειροκίνητα; Επίσης υπάρχει κάποιο site απο το οποίο θα μπορώ να κατεβάζω τα "επίσημα" θέματα της huawei για το mate 8; Ευχαριστώ
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει την τελευταία έκδοση δλδ την NXT-C900B180. Γνωρίζω ότι αναβαθμίσεις ΟΤΑ δεν θα παίρνω. Aν το συνδέσω με PC μέσω του προγράμματος της Huawei θα παίρνω αναβαθμίσεις ή θα πρέπει κάθε φορά χειροκίνητα; Επίσης υπάρχει κάποιο site απο το οποίο θα μπορώ να κατεβάζω τα "επίσημα" θέματα της huawei για το mate 8; Ευχαριστώ

 

Γνωρίζω ότι αναβαθμίσεις ΟΤΑ δεν θα παίρνω

γιατι το λες?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι αναβαθμίσεις ΟΤΑ δεν θα παίρνω

γιατι το λες?

 

Το αναφέρουν σε κάποιες σελίδες παραπίσω πως όσοι περάσουν εκδοση λογισμικού διαφορετική απο την εργοστασιακή που είχε το mate τους, χάνουν αυτό το "προνόμιο"

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

ειμαιι κατοχος του xiaomi mi note pro.σκεφτομαι να παω στο mate 8 θα αξιζε?θα αξιζε και βαση την διαφορα χρηματον?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλαράκια και Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

....υπάρχει κάποιο site απο το οποίο θα μπορώ να κατεβάζω τα "επίσημα" θέματα της huawei για το mate 8; Ευχαριστώ

Ένας φίλος έγραψε παραπάνω ότι μπορούμε να κατεβάσουμε θέματα...

που μπορούμε να τα βρούμε;;; και πως τα εγκαθιστούμε;;;

 

Έχουμε κάποιο νέο για την 185;;;

Ευχαριστώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλαράκια και Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

 

Ένας φίλος έγραψε παραπάνω ότι μπορούμε να κατεβάσουμε θέματα...

που μπορούμε να τα βρούμε;;; και πως τα εγκαθιστούμε;;;

 

Έχουμε κάποιο νέο για την 185;;;

Ευχαριστώ!

 

Εάν η ρομ που έχεις εγκαταστήσει είναι ίδια με την original που σου ήρθε το τηλέφωνο (π. χ. C636 - C432 κτλ) τότε θα πρέπει να έχεις την στοκ εφαρμογή "θέματα" η οποία θα σε αφήνει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσει. Εάν έχεις βάλει άλλη ρομ τότε μπορεί να έχεις την εφαρμογή "θέματα" αλλά εκεί να έχει μόνο τα 6 προκαθορισμενα και όχι όλα τα θέματα για να διαλέξεις... Αν ισχύει το 2ο τότε όταν με το καλό βγει καινούργια ρομ για την έκδοση σου και την βάλεις θα λειτουργούν σωστά

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

ειμαιι κατοχος του xiaomi mi note pro.σκεφτομαι να παω στο mate 8 θα αξιζε?θα αξιζε και βαση την διαφορα χρηματον?

Huawei Mate 8 4-64g

Τρομακτικά καλύτερη μπαταρία

Λίγο καλύτερη κάμερα

Πολύ καλή 6 ιντσών οθόνη

Πολύ καλός ήχος παντού

Φανταστικό σήμα παντού & wifi

2 σιμ ταυτόχρονα ενεργές

Απροβληματιστη λειτουργία και πολύ γρηγοραδα

Πολλά και όμορφα αξεσουάρ όπως η original θήκη φλιπ

Ίσως να αντιμετωπισεις κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις (εγώ τα έχω λύσει όλα)

Εσύ αποφασίζεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λεω στο προσεχες μελλον να παραγγειλω καμμια spigen ultra hybrid. Αν θελει κανεις απο Αθηνα να μοιραστουμε μεταφορικα κτλ, πολυ ευχαριστως...

 

πχ. http://www.amazon.de/Spigen-Schutzh%C3%BClle-Huawei-Air-Cushion-Kantenschutztechnologie/dp/B019MSRF3A?ie=UTF8&redirect=true&ref_=pe_70271_129637791_em_1p_0_ti

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Λεω στο προσεχες μελλον να παραγγειλω καμμια spigen ultra hybrid. Αν θελει κανεις απο Αθηνα να μοιραστουμε μεταφορικα κτλ, πολυ ευχαριστως...

 

πχ. http://www.amazon.de/Spigen-Schutzh%C3%BClle-Huawei-Air-Cushion-Kantenschutztechnologie/dp/B019MSRF3A?ie=UTF8&redirect=true&ref_=pe_70271_129637791_em_1p_0_ti

Δεν το ήξερα.... Την περιμένω σε 10 μέρες...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση την επιλογή αυτή την έχει για να επιτρέπει στην εφαρμογή να καταναλώνει περισσότερη ενέργεια η το αντίστροφο ?

http://s32.postimg.org/49ygfqted/Screenshot_2016_04_28_19_44_40.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση την επιλογή αυτή την έχει για να επιτρέπει στην εφαρμογή να καταναλώνει περισσότερη ενέργεια η το αντίστροφο ?

http://s32.postimg.org/49ygfqted/Screenshot_2016_04_28_19_44_40.png

Στο on κατανάλωση πολλής ενέργειας.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις τιποτα για την υψηλή κατανάλωση του Android system στο xda βρήκα θέμα να υπάρχει παρόμοιο με το δικό μου άλλα λύση δεν είχε συις 3 σελίδες που είναι .

http://s32.postimg.org/3py04gvrp/Screenshot_2016_04_29_23_23_30.png

http://s32.postimg.org/r1vr4f5qt/Screenshot_2016_04_29_23_23_17.png

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο δεν το χρησιμοποιεις ως tablet (no 3g-wifi only-200ωρες ανοιχτη οθονη) σε ολες τις αλλες περιπτωσεις το android system θα καταναλωνει παντα το μεγαλυτερο ποσοστο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το δουλεύω συνέχεια .Έχω συνήθως 6 με 7 ώρες οθόνης.Το 3g το δουλεύω στην διάρκεια της μέρας.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το δουλεύω συνέχεια .Έχω συνήθως 6 με 7 ώρες οθόνης.Το 3g το δουλεύω στην διάρκεια της μέρας.

 

Εγω με τη χρηση που του κανω (2 μερες χωρις φορτιση, λειτουργεια ολα ανοιχτα απο 8 το πρωι μεχρι 11 το βραδυ και μετα airplane μεχρι το επομενο πρωι και παλι το ιδιο, με κανονικη χρηση browsing κατα τη διαρκεια της ημερας στο δρομο, 3-5 SOT) εχω γυρω στο 27-30% android system. Αρα δεν θεωρω οτι το δικο σου ποσοστο ειναι κατι ανησυχητικο

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...