Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 θεματάκια έχω.....

1)καταρχάς σε όσα Huawei δει υπάρχει στα κεντρικά πλήκτρα επιλογή να τα κάνεις απόκρυψη....εδώ δεν βρήκα κάτι....

2)το τηλέφωνο έχει την B103 Rom...Υπάρχει νεότερη και αν ναι που....Υπάρχει λινκ με τις ευρωπαϊκές ρομ?

3)βάζω το παιχνίδι Spider-Man με obb κτλ....καταλάβατε....και όταν το τρέχω μου βγάζει το τηλέφωνο δεν είναι registered στο Google play store ενώ σε αλλά 3 τηλέφωνα έτρεχε κανονικά....

4)Το πληκτρολόγιο της Huawei δεν έχει εναλλαγή γλώσσας με σύρσιμο δεξιά-αριστερά?

5)στην εφαρμογή Mail παρατήρησα ότι με κλειστή την οθόνη δεν έρχονται ενημερώσεις των μαιλ μέχρι να την ενεργοποιησεις....Επίσης η εφαρμογή όπως και άλλες δεν υπάρχει στο μένουν με της προστατευμένες εφαρμογές....Αυτό λέτε να φταίει?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού είναι να αργεί τόσο το Ρ9 δεν θα περιμένω θα πάρω αυτό.

Δύο ερωτήσεις

1)πιστεύει κάνεις ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε 6 ιτζες οθόνη από αυτό η αναμένετε κάτι σύντομα;

 

2) αξίζει πολύ με τα 4 gb

Ram έχει τόση διαφορά να περιμένω να έρθει σε σκρουτσομαγαζο η να πάρω με τα 3 που θα το βρω εύκολα;

 

Αν και μου αρέσει το μοκα που ξέρω ότι είναι μόνο με 4 ράμ αλλά σε αυτό λόγο περιεργου χρώματος δεν μου τεριαζει καμία θήκη και έχω αρχίσει να σκέφτομαι το μαύρο που είναι στα mediamark

 

Αν κάποιος ξέρει έχει καλύτερη κάμερα/ βίντεο από το note3 που έχω τώρα;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

5 θεματάκια έχω.....

1)καταρχάς σε όσα Huawei δει υπάρχει στα κεντρικά πλήκτρα επιλογή να τα κάνεις απόκρυψη....εδώ δεν βρήκα κάτι....

2)το τηλέφωνο έχει την B103 Rom...Υπάρχει νεότερη και αν ναι που....Υπάρχει λινκ με τις ευρωπαϊκές ρομ?

3)βάζω το παιχνίδι Spider-Man με obb κτλ....καταλάβατε....και όταν το τρέχω μου βγάζει το τηλέφωνο δεν είναι registered στο Google play store ενώ σε αλλά 3 τηλέφωνα έτρεχε κανονικά....

4)Το πληκτρολόγιο της Huawei δεν έχει εναλλαγή γλώσσας με σύρσιμο δεξιά-αριστερά?

5)στην εφαρμογή Mail παρατήρησα ότι με κλειστή την οθόνη δεν έρχονται ενημερώσεις των μαιλ μέχρι να την ενεργοποιησεις....Επίσης η εφαρμογή όπως και άλλες δεν υπάρχει στο μένουν με της προστατευμένες εφαρμογές....Αυτό λέτε να φταίει?

 

1) Υπαρχει τροπος αλλα ειναι πατεντοειδης. Υπαρχει thread στο xda...

2)Επισης ναι στο xda

3)Αυτο φοβαμαι οτι ειναι θεμα του σπασιματος. Και εμενα εφαρμογες σε αλλα κινητα παιζουν και σε αλλα ζητανε patch-αρισμα

4)Οχι απο οσο ξερω. Βαλε swiftkey να ξενοιασεις...

5)Οσες εφαρμογες ειναι συστηματος δεν μπαινουν protected... Οποιος εχει προβληματα με notifications και του ειναι τοσο αναγκαια μπορει να κλεισει εντελως το doze.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

5 θεματάκια έχω.....

1)καταρχάς σε όσα Huawei δει υπάρχει στα κεντρικά πλήκτρα επιλογή να τα κάνεις απόκρυψη....εδώ δεν βρήκα κάτι....

2)το τηλέφωνο έχει την B103 Rom...Υπάρχει νεότερη και αν ναι που....Υπάρχει λινκ με τις ευρωπαϊκές ρομ?

3)βάζω το παιχνίδι Spider-Man με obb κτλ....καταλάβατε....και όταν το τρέχω μου βγάζει το τηλέφωνο δεν είναι registered στο Google play store ενώ σε αλλά 3 τηλέφωνα έτρεχε κανονικά....

4)Το πληκτρολόγιο της Huawei δεν έχει εναλλαγή γλώσσας με σύρσιμο δεξιά-αριστερά?

5)στην εφαρμογή Mail παρατήρησα ότι με κλειστή την οθόνη δεν έρχονται ενημερώσεις των μαιλ μέχρι να την ενεργοποιησεις....Επίσης η εφαρμογή όπως και άλλες δεν υπάρχει στο μένουν με της προστατευμένες εφαρμογές....Αυτό λέτε να φταίει?

 

Για το 2) Ποιο μοντέλο έχεις ? Αν έχεις το 29 τότε ναι θα σου ερθει μεσω ΟΤΑ η Β152

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Παρακολουθώ πολύ καιρό το forum και αποφάσισα να γράψω. Ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή το Νοτε 1 αισίως κλείνει 4 χρόνια από όταν το πήρα και τώρα σέρνεται ανυπόφορα παρόλα τα reset. Πλέον θέλω ένα 6άρι μιας και είδα το Mate 7 κ το Xperia C5 και γλυκάθηκα με το μέγεθος της οθόνης. Είμαι έτοιμος να αγοράσω και εγώ το Mate 8 αλλά αναμένω το 64gb/4GB ram να βγει ευρώπη μιας και με την τύχη μου αν το πάρω από κίνα θα το κλαίω. Για όσους έχουν τη συσκευή,

 

Υποστηρίζει dlna? Ρωτάω γιατί δεν είναι ξεκάθαρο. Στέλνω από το Note μου στην Samsung smart TV βίντεο κλπ ή απευθείας με DLNA ή με το iMediaShare.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3/32 599€ στα Media Markt.

Το χάζευα το Σάββατο 1 ώρα!!!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

3/32 599€ στα Media Markt.

Το χάζευα το Σάββατο 1 ώρα!!!

Δεν άντεξα πήγα και το πήρα σε λίγο το ανοίγω και θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα πήγα και το πήρα σε λίγο το ανοίγω και θα πω εντυπώσεις.

Είσαι "τρελός" αδελφέ μου σε θυμάμαι και σε άλλα θέματα μέσα στο φορουμ... αναμένω και εγώ εντυπώσεις για να δω τι να κάνω και εγώ ευχαριστώ καλορίζικο φίλε

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Άσε έχω μπλέξει με δουλειά και περιμένω πως και πως να πάω σπίτι για βράδυ με βλέπω αλλά σίγουρα θα σου πω.
Link to comment
Share on other sites

Άσε έχω μπλέξει με δουλειά και περιμένω πως και πως να πάω σπίτι για βράδυ με βλέπω αλλά σίγουρα θα σου πω.

 

βλέπω είσαι από Πειραιά... Αν θες κερνάω και καφέ να το δω από κοντά... φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα... πάντως περιμένω ότι ώρα μπορείς και προσωπικό μήνυμα για επιλογής του 4 ram ή του 3 ram

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

βλέπω είσαι από Πειραιά... Αν θες κερνάω και καφέ να το δω από κοντά... φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα... πάντως περιμένω ότι ώρα μπορείς και προσωπικό μήνυμα για επιλογής του 4 ram ή του 3 ram

 

Καλα προφανως αν υπαρχουν τα λεφτα πας σε 4. Μοκα ftw...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλα προφανως αν υπαρχουν τα λεφτα πας σε 4. Μοκα ftw...

 

δεν έχω βρει κάποιο "έμπιστο" site φίλε μου... και δεύτερον βλέπω κάποια πράγματα τα όποια δεν μου αρέσουν από πλευράς Κίνας... πρέπει να περάσω patch για να δεχθεί το google play και χίλια δύο... Αν πότε εμφανιστεί στο skroutz το 64 ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ ότι θα αγόραζα εκείνο αλλά αρχίζω και κουράζομαι με το κινητό που έχω γιατί κάποια στιγμή θα με αφήσει πραγματικά σε ώρα ανάγκης από μπαταρία ( τα έχει παίζει ) και να δω τι θα κάνω.... Ίσως πάω και εγώ για το 32 αλλά είναι κρίμα πιστεύω να δοθούν 600 ευρώ τώρα και σε μία βδομάδα να βρεθεί το 64 με τα ίδια λεφτά πιστεύω

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλα προφανως αν υπαρχουν τα λεφτα πας σε 4. Μοκα ftw...

Δεν είναι μόνο τα λεφτά κάποιους μας ενδιαφέρει η εγγύηση .

Όσο για το χρώμα και εγώ το μοκα ήθελα αλλά μόλις διαπίστωσα ότι δεν τεριαζει κανένα χρώμα θήκες άλλαξα και πείρα αυτό που μου κάνει όμορφο αν και δεν το περίμενα.

3 με 4 ράμ δεν πιστεύω πως θα κάνουν την τρελή διαφορά.

βλέπω είσαι από Πειραιά... Αν θες κερνάω και καφέ να το δω από κοντά... φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα... πάντως περιμένω ότι ώρα μπορείς και προσωπικό μήνυμα για επιλογής του 4 ram ή του 3 ram

ΠΕΡΑΜΑ είμαι πολύ ευχαρίστως για καφέ φίλε .στείλε πμ το κινητό σου να σε πάρω αν προλάβω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών αν και μόνο μια ώρα το έχω στα χέρια μου λένε όλοι αλήθεια το κινητό είναι σούπερ.

Είναι καλύτερο από ότι το περίμενα και πιστεύω πως αξίζει κάθε του ευρώ.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι η πλαστική μεμβράνη που έχει μπροστά αλλά την λυπάμαι να την βγάλω γιατί είναι τέλεια τοποθετημένη αν και δες γλυστραει.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χρησιμοποιεί I GO PRIMO μπορεί να μου πει τις ακριβείς διαστάσεις της ανάλυσής της οθόνης...βλέπω στο Igo στις πληροφορίες 1080_1744 αλλά ή εγώ έχω να το κάνω καιρό ή έχω πολύ καινούριο win rar ή δεν παίρνω σωστά την ανάλυση και Έτσι δεν μού βλέπει τα σκινς
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εν κατεβαίνουν κάτω δεν.εξαφανίζονται είναι μόνιμα έτσι;

Σαν να έχω την εντύπωση ότι στη αρχή κρύβονταν.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/40aed4dae53a48f9b51a4bb6f3c68a95.jpg

 

 

Έχω την έκδοση 152 και δεν βρίσκει αναβάθμιση γιατί;

 

Σόρρυ τώρα για τις ίσως χαζές ερωτήσεις

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θελετε ευρωπαικο απο Ελλαδα τοτε το 4αρι θα εχει απο 700 για αρχη. Αρα καντε τα κουμαντα σας...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εν κατεβαίνουν κάτω δεν.εξαφανίζονται είναι μόνιμα έτσι;

Σαν να έχω την εντύπωση ότι στη αρχή κρύβονταν.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/40aed4dae53a48f9b51a4bb6f3c68a95.jpg

 

 

Έχω την έκδοση 152 και δεν βρίσκει αναβάθμιση γιατί;

 

Σόρρυ τώρα για τις ίσως χαζές ερωτήσεις

Γίνεται... Όλα γίνονται!

Πήγαινε Settings, Smart Assistance, Navigation Bar και ενεργοποίησε το Navigation Bar :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται... Όλα γίνονται!

Πήγαινε Settings, Smart Assistance, Navigation Bar και ενεργοποίησε το Navigation Bar :)

 

Αυτο γινεται μονο στο κινεζικο. Δεν υπαρχει στο ευρωπαικο απο οσο ξερω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ε, ας μας πει ο araditsas ή οποίο άλλο μέλος έχει Ευρωπαϊκή συσκευή.

 

@araditsas, άντε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3317588 και βάλε την τελευταία Ευρωπαϊκη μιας και δεν σου ήρθε ακόμα ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ας μας πει ο araditsas ή οποίο άλλο μέλος έχει Ευρωπαϊκή συσκευή.

 

@araditsas, άντε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3317588 και βάλε την τελευταία Ευρωπαϊκη μιας και δεν σου ήρθε ακόμα ΟΤΑ.

 

Στο λεω κ εγω που εχω ευρωπαικη ρομ. Γινεται αλλα μονο με πατεντα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...