Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθυστερημενους αγρότες. Μάλιστα. Επειδή δεν παρέλαβες το κινητο. Επίπεδο όχι βλακειες.

 

Εχω τον πονο μου μη μου λες για επιπεδα pls... Και ναι εννοειται οτι βριζω τους αλλους οταν δεν σεβονται τον υπολοιπο κοσμο και κανουν οτι τους γουσταρει. Δεν λεω μονο για το κινητο, αλλα για το οτι εκανα τις προαλλες 100 χιλιομετρα και 2 ωρες παραπανω για να κανω τη δουλεια μου εξαιτιας τους και χτες επισης απλα δεν μπορεσα να κανω 2 ραντεβου που ειχα παλι εξαιτιας τους... Και χειροτερα απο καθυστερημενοι απλα ηθελα να ειμαι κοσμιος...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος για αυτό; Ρωτάω γιατί νομίζω ότι όλοι οι εξωτερικοί συνεργάτες του Amazon αποδέχονται τους όρους που θέτει αυτό (χώρια που το Amazon φημίζεται γαι το after sales service)...

Οι τρίτοι πωλητές δεν εχουν παντα ίδια πολιτικη after sales support με το ίδιο το Amazon ως πωλητής.

Για αυτο διαβάζουμε πριν πατήσουμε το κουμπί της αγοράς το return policy του καθε πωλητή.

 

Μονο οταν ειναι fulfilled by Amazon μέσω τρίτου πωλητή ισχύει το return policy του ίδιου του Amazon.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τρίτοι πωλητές δεν εχουν παντα ίδια πολιτικη after sales support με το ίδιο το Amazon ως πωλητής.

Για αυτο διαβάζουμε πριν πατήσουμε το κουμπί της αγοράς το return policy του καθε πωλητή.

 

Μονο οταν ειναι fulfilled by Amazon μέσω τρίτου πωλητή ισχύει το return policy του ίδιου του Amazon.

 

Έτσι ξερω και γω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

275Mbps@LTE Advanced Telia Sweden. Πολύ καλή κεραία και απόδοση του chipset. Well done huawei!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευω θα πω εδω τον πονο μου. Το κινητο εχει κολλησει στη Βουλγαρια απο τη Δευτερα με τους καθυστερημενους τους αγροτες που κλεινουν τα συνορα. Αν ριξω τιποτα μπινελικια θα φταιω εγω?

 

ΥΓ OMFG γυρισε λεει στη Γαλλια πισω εξαιτιας "force majeure" !!!! (οτι δηλαδη ηταν κλειστα τα συνορα) Θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!!

Το κινητο απο Γαλλια το παραγγειλες?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο Γαλλια το παραγγειλες?

 

Οχι απο κινα απλα Γαλλια ηταν ο πρωτος προορισμος του στην Ευρωπη. Το πιο πιθανον ειναι οτι ειναι στη Σοφια και οχι στη Γαλλια απλα πρεπει να ανοιξουν τα συνορα για να ξεκινησει ξανα. Αυτο καταλαβα απο το tracking λεει chronopost france αλλα το depot εχει το ιδιο νουμερο με αυτο στη Σοφια.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι απο κινα απλα Γαλλια ηταν ο πρωτος προορισμος του στην Ευρωπη. Το πιο πιθανον ειναι οτι ειναι στη Σοφια και οχι στη Γαλλια απλα πρεπει να ανοιξουν τα συνορα για να ξεκινησει ξανα. Αυτο καταλαβα απο το tracking λεει chronopost france αλλα το depot εχει το ιδιο νουμερο με αυτο στη Σοφια.

 

Αεροπορικως δεν μπορουσες να το παραγγειλεις?

Link to comment
Share on other sites

Αεροπορικως δεν μπορουσες να το παραγγειλεις?

 

LOL δεν ειχε επιλογη πως θα ερθει...Εχετε δει εσεις ποτε κατα την αγορα να λεει πως θα ερθει το προιον?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

LOL δεν ειχε επιλογη πως θα ερθει...Εχετε δει εσεις ποτε κατα την αγορα να λεει πως θα ερθει το προιον?

 

Δεν εχω αγορασει ποτε απ εξω κινητο, θηκες αγοραζα και εκαναν να ερθουν ενα μηνα.Κι οπως σου προαναφερα σε προηγουμενα ποστ αγοραζω απο Ελλαδα και χαιρομαι τη συσκευη μου...

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε εσείς που το έχετε γράψτε πως βλέπετε το κινητό και με τι το συγκρίνεται έτσι για να μας βάζετε στην πρίζα

 

Περιμένω να έρθει με 4g Ram Ελλάδα και θα το πάρω λέτε να αξίζει αναμονή κανένα μήνα θα πέσει η τιμή του καθόλου η μπα;

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε εσείς που το έχετε γράψτε πως βλέπετε το κινητό και με τι το συγκρίνεται έτσι για να μας βάζετε στην πρίζα

 

Περιμένω να έρθει με 4g Ram Ελλάδα και θα το πάρω λέτε να αξίζει αναμονή κανένα μήνα θα πέσει η τιμή του καθόλου η μπα;

 

Mε τρια gb ram πεταει, με τεσσερα θα απογειωνεται λογικα, η τιμη ειναι λογικο να πεσει ισως οχι στο μηνα.Αν θυμαμαι και το mate 7 κρατησε ψηλα την τιμη του για πολυ καιρο, με το mate 8 κανεις δεν ξερει.

Link to comment
Share on other sites

To 4αρι δεν θα ερθει ποτε επισημα Ελλαδα. Θα το φερουν σκρουτζομαγαζα ομως απο αλλες ευρωπαικες χωρες...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω το 4αρι για να το πάρω σε καφέ. Ναι μόνο απο σκρουτζ το θέμα είναι ότι ακόμα και έτσι θα έχω εγγύηση; πχ να το στείλω κάπως ταχυδρομικά
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα θα εχεις εγγυηση αλλα με την αρβατο ποτε δεν ξερεις. Μπορει να στο βγαλει εκτος εγγυησης επειδη το ακουμπησες με γυμνο χερι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω σήμερα με τα 3 gb. To κινητό όντως πετάει. Όποιος ενδιαφερεται για αγορά πμ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω σήμερα με τα 3 gb. To κινητό όντως πετάει. Όποιος ενδιαφερεται για αγορά πμ.

 

Τι εννοεις οτι το πηρες και το πουλας?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι το πηρες και το πουλας?

 

Ναι ακριβώς. Αλλάζω συνεχώς κινητά γιατί έχω το μικρόβιο. :p:p

Αλλα πραγματικα αυτό εδώ παιδιά εκτός του ότι φυσάει , από όλα τα κινητά της υπογραφής μου που τα είχα στην κατοχή μου είναι το ταχύτερο !!!! Και συνολικά το καλύτερο σε όλα τα επίπεδα. Και δεν μιλάμε για κινητό με aosp rom αλλά με σχετικά βαρυ software. Δεν καταλαβαίνει τίποτα και έχω και τα 3gb όχι τα 4. Αξίζει !!!

Φυσικά το έχω μόλις μισή μέρα ...δεν είδα ακόμα μπαταρία και πολλές δοκιμές σε καμερα...αλλα νομίζω ότι συνολικά (επαναλαμβάνω-μη μου πει καποιος καλά η φωτο του είναι καλύτερη απο το lumia 950xl?) λέω συνολικά νομίζω είναι το καλύτερο από όλα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το μοντέλο NXT-L29 σε 3 ή 4gb παιζει κανονικά Ελλάδα? Μενού ελληνικά και 3g/4g είναι όλα οκ.??

Υπάρχει το play store εγκατεστημένο?

Εγγύηση εδώ καλύπτεται γιά αυτό το μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα κυκλοφορήσει ή συσκευή στην Ελλαδα ναι σε όλα που ρωτάς. Νομίζω ότι ή έκδοση με τα 4GB δεν θα κυκλοφορήσει σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ποτε περιπου αναμενεται να κυκλοφορησει η συσκευη ελλαδα;γνωριζουμε κατι επισημο;διοτι το κακομοιρο το nexus 5 τα εχει παιξει σε θεμα μπαταριας και η παραγγελια μου απο vickmall για το xiaomi mi4 πηγε ''περιπατο''....και αναγκαστικα ψαχνω κατι καλο με μπαταρια θηριο για να μεινει για πολυ καιρο!και κατι ακομα,ποια μαγαζια προτεινεται για αγορα της συσκευης;οι περισσοτεροι απο που εχετε αγορασει;ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το μοντέλο NXT-L29 σε 3 ή 4gb παιζει κανονικά Ελλάδα? Μενού ελληνικά και 3g/4g είναι όλα οκ.??

Υπάρχει το play store εγκατεστημένο?

Εγγύηση εδώ καλύπτεται γιά αυτό το μοντέλο?

 

Το 4g του πετάει!!!

 

Ηθελα να ρωτήσω καποιον άλλο κάτοχο γιατί εγώ δεν μπορώ να το βρω και δεν ξέρω αν υπάρχει...Τα πλήκτρα στην οθόνη κρύβονται ? Επειδή υπήρχε αυτή η επιλογή στο mate 7 γι'αυτό απορώ που δεν το βρίσκω.

Επίσης το μόνο που προς το παρόν με χάλασε είναι η μπαταρία στην αναμονή. Το είχα στο 100% και έπεσε χθες το βράδυ σε 6 ώρες 5% με κλειστά wifi / δεδομένα και σε 2g οι 2 κάρτες και κλειστή και η τοποθεσία. Φυσικά είναι πρώτη φόρτιση ακόμα...θα δουμε..

Μάλλον όμως έχει να κάνει με την επιλογή "Εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές και μετά την απενεργοποίηση της οθόνης". Τώρα τις έκλεισα όλες για να δω πως θα πάει. Αν τις έχω κλειστές τί ακριβώς σημαίνει αυτό ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το 4g του πετάει!!!

 

Ηθελα να ρωτήσω καποιον άλλο κάτοχο γιατί εγώ δεν μπορώ να το βρω και δεν ξέρω αν υπάρχει...Τα πλήκτρα στην οθόνη κρύβονται ? Επειδή υπήρχε αυτή η επιλογή στο mate 7 γι'αυτό απορώ που δεν το βρίσκω.

Επίσης το μόνο που προς το παρόν με χάλασε είναι η μπαταρία στην αναμονή. Το είχα στο 100% και έπεσε χθες το βράδυ σε 6 ώρες 5% με κλειστά wifi / δεδομένα και σε 2g οι 2 κάρτες και κλειστή και η τοποθεσία. Φυσικά είναι πρώτη φόρτιση ακόμα...θα δουμε..

Μάλλον όμως έχει να κάνει με την επιλογή "Εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές και μετά την απενεργοποίηση της οθόνης". Τώρα τις έκλεισα όλες για να δω πως θα πάει. Αν τις έχω κλειστές τί ακριβώς σημαίνει αυτό ?

 

 

 

Φιλέ καλησπέρα απ όσο βλέπω έχεις πάρει στο παρελθόν και το mate7 θα θελα να σε ρωτησω σε σύγκριση το mate7 με το mate8 πιο από τα έχει καλύτερη αυτονομία γιατί φοβάμαι πως το 8αρι επειδή είναι πιο δυνατός ο επεξεργαστής και 100mah μικρότερη ή μπαταρία ίσως να είναι ελαφρώς χειρότερη ή αυτονομία και θα είναι deal braker για μένα κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ καλησπέρα απ όσο βλέπω έχεις πάρει στο παρελθόν και το mate7 θα θελα να σε ρωτησω σε σύγκριση το mate7 με το mate8 πιο από τα έχει καλύτερη αυτονομία γιατί φοβάμαι πως το 8αρι επειδή είναι πιο δυνατός ο επεξεργαστής και 100mah μικρότερη ή μπαταρία ίσως να είναι ελαφρώς χειρότερη ή αυτονομία και θα είναι deal braker για μένα κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κοιτα φιλε ...απο το 100 πηγε στο 67 τωρα, με 23 ωρες λειτουργιας , 35 λεπτα ομιλιας, 30 λεπτα ιντερνετ με wifi και 4g και 1ωρα οθονη. Ειναι χειροτερη η μπαταρια απο το mate 7 ετσι οπως φαινεται αλλα ειμαι στην πρωτη φορτιση ακομα. Αλλα να ξερεις καμια σχεση το 8 με το 7. Σε ολα παρα πολυ καλυτερο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ μου ήρθε και πέρασα ΟΤΑ την Β152. Η αυτονομία βελτιώθηκε αλλα είναι νωρις ακόμα. Συγκρίνομντας όμως με την προηγούμενη ρομ ενω σε 7 ώρες είχε χασει 5% τώρα έχασε μόλις 2%. Οπότε σε standby τα πάει πολύ καλύτερα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...