Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να είμαι απο τους ελάχιστους που γύρισαν στην Β320 απο την Β321 αλλα δεν είδα κατι θετικό μου έκανε και μια επανεκκίνηση οπότε ξανά 321 και περιμένω για τίποτα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είμαι απο τους ελάχιστους που γύρισαν στην Β320 απο την Β321 αλλα δεν είδα κατι θετικό μου έκανε και μια επανεκκίνηση οπότε ξανά 321 και περιμένω για τίποτα καλύτερο.

 

 

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την Β180

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την Β180

 

Δεν μπορώ να την δοκιμάσω .Οι περισσότεροι αυτο λένε για την 180.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι έχεις εσύ;

Σε τι την θεωρείς καλύτερη;

 

Έχω την Β320 δεν ξέρω πια είναι η καλύτερη εγώ γύρισα απο την Β321 όπου δεν είδα κάτι καλύτερο απο την Β320 και ειχα και την πρώτη επανεκκίνηση του κινητού απο τότε που το πείρα.Για την Β180 έχω ακούσει ότι είναι σταθερή με καλή μπαταρία .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι έχεις εσύ;

Σε τι την θεωρείς καλύτερη;

 

 

Έχω την C432B180 και με τρώει το λιρι μου να πάω στην C432B192 .

Καλύτερη για μένα είναι επειδή έχει καλύτερη σύνδεση με το bluetooth και φυσικά με όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις έχω άμεση ειδοποίηση στο Viber και στο Talk band b2.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 180 (ευρωπαϊκό). Aπόλυτα ευχαριστημένος, σταθερό, δυνατή μπαταρία, απίστευτο stand by time, χάνει 2-3% στο 7-8ωρο κατά την διάρκεια του βραδινού ύπνου. Άντε και σε 3 εβδομάδες βγαίνει το 9αρι.

http://www.phonearena.com/news/Huawei-Mate-9-20MP-12MP-rear-Leica-cameras-battery-charges-to-50-of-capacity-in-5-minutes_id86348

Να πω επίσης ότι ποτέ μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ζεστή την συσκευή.

Edited by Kos_77
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γνώμη μου είναι πως και στην 180 αλλά και στην 321 το κινητό πετάει. Έχουνε αν έχουν πολύ μικρές διαφορές.

 

Αναμένω το 9αρι αλλά μετά από το φιάσκο με το νοτε7 πολύ φοβάμαι να ξαναπάρω κινητό από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γνώμη μου είναι πως και στην 180 αλλά και στην 321 το κινητό πετάει. Έχουνε αν έχουν πολύ μικρές διαφορές.

 

Αναμένω το 9αρι αλλά μετά από το φιάσκο με το νοτε7 πολύ φοβάμαι να ξαναπάρω κινητό από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

 

Μην αγχώνεσαι. Καλύτερα για σένα. Και θα πέσει και η τιμή και θα έχουν φύγει και οι πρώτες "σκάρτες" παρτίδες. Τελικά οι... Κινέζοι έχουν βγει πολύ πιο αξιόπιστοι από τους... μεγάλους και επώνυμους κατασκευαστές.

Από κει και πέρα αν το 9άρι έχει μπαταρία στα ίδια επίπεδα με το 8άρι +καλύτερη κάμερα τότε είναι η επόμενη αγορά μου μόλις κλείσω έναν χρόνο (περίπου αρχές καλοκαιριού) με το 8άρι. Θα έχει πέσει και η τιμούλα, μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη Huawei πάντως δεν θα την έβαζα στην κατηγορία του "Κινέζου" , αλλά σ'αυτη των επώνυμων κατασκευαστων.

 

Μα φυσικά και δεν μπαίνει σε αυτή την κατηγορία. Ήταν ειρωνικό το post μου για να δείξω την άγνοια του κόσμου.;)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπου μπαινω και γραφουν ασχετοι παντα αναφερονται στα hua ως κινεζιες και οτι εκπεμπουν απειρη ακτινοβολια... LOLz...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη διαφορά ανάμεσα σε Β180 και Β192, η 192 βγάζει γρηγορότερα φωτογραφία όταν το hdr είναι ενεργοποιημένο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπου μπαινω και γραφουν ασχετοι παντα αναφερονται στα hua ως κινεζιες και οτι εκπεμπουν απειρη ακτινοβολια... LOLz...

Αν και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και θα πάρω και το προηγούμενο συμβόλαιο επόμενο mate είναι αλήθεια ότι έχει πολύ ακτινοβολία. Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και θα πάρω και το προηγούμενο συμβόλαιο επόμενο mate είναι αλήθεια ότι έχει πολύ ακτινοβολία. Κάνω λάθος;

 

Και ναι και οχι. Αυτη η μεγιστη τιμη ειναι οταν δουλευει κ η δευτερη κεραια σε περιοχες με χαμηλο σημα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και ναι και οχι. Αυτη η μεγιστη τιμη ειναι οταν δουλευει κ η δευτερη κεραια σε περιοχες με χαμηλο σημα...

Αυτό είναι μια ευχάριστη πληροφορία για εμένα που το έχω με μια γραμμή.

Η αλήθεια είναι ότι με τρόμαζε λίγο αλλά συνάμα το έγραφα στα παλιά μου παπούτσια μιας και είναι τόσο καλή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια ευχάριστη πληροφορία για εμένα που το έχω με μια γραμμή.

Η αλήθεια είναι ότι με τρόμαζε λίγο αλλά συνάμα το έγραφα στα παλιά μου παπούτσια μιας και είναι τόσο καλή συσκευή

 

Γενικά να γνωρίζετε ότι αυτές οι τιμές είναι στο maximum με όλους τους δέκτες ενεργούς (2 κεραίες, BT, GPS και λοιπά) οπότε ψιλοσπάνια να φτάνει αυτά τα επίπεδα το SAR.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ήθελα να θέσω από καιρό αλλά όλο και το ξεχνούσα. Έχετε επιλέξει performance ή smart στις ρυθμίσεις μπαταρίας; υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά μεταξύ αυτών των 2 επιλογών; πχ στο browsing; συνολικά στην απόδοση; παιχνίδια να σημειώσω ότι δεν παίζω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ήθελα να θέσω από καιρό αλλά όλο και το ξεχνούσα. Έχετε επιλέξει performance ή smart στις ρυθμίσεις μπαταρίας; υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά μεταξύ αυτών των 2 επιλογών; πχ στο browsing; συνολικά στην απόδοση; παιχνίδια να σημειώσω ότι δεν παίζω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

Εάν δεν παίζεις παιχνίδια τοποθέτησε το στην έξυπνη επιλογή .

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν παίζεις παιχνίδια τοποθέτησε το στην έξυπνη επιλογή .

 

Εξαρχής το έχω στην «έξυπνη επιλογή» και εκεί θα το αφήσω μιας και παιχνίδια δεν παίζω. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα στην "έξυπνη (smart)" επιλογή, καθώς παίζω μεν παιχνίδια, αλλά κάτι λίγο. Όμως, το άλλαξα στο "Επιδόσεις (Performance)", γιατί μου κατέβαζε (λίγο) τη φωτεινότητα στις περισσότερες από τις εφαρμογές και ο λόγος ήταν αυτή η επιλογή.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος να μειώνεται η φωτεινότητα όταν ανοίγει τον Chrome ή και κάποιες άλλες εφαρμογές (π.χ. dialer, μηνύματα, επαφές, Hangouts, Google Drive); Όταν, δλδ, πατάς το εικονίδιο για να μπεις σε κάποια από αυτές τις εφαρμογές, γίνεται λίγο πιο σκοτεινό. Και όταν επανέρχεσαι στην αρχική οθόνη, η φωτεινότητα "επανέρχεται".

 

Σε παιχνίδια ή άλλες εφαρμογές (π.χ. Facebook, Messenger, Twitter, PlayStore, YouTube) δεν το εμφανίζει αυτό.

 

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση; Το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος σε προηγούμενες σελίδες (για τον Chrome), αλλά βλέπω ότι το κάνει και σε άλλες εφαρμογές.

 

Στο κάνει επειδή έχεις το πρόγραμμα μπαταρίας στο έξυπνη βάλτο επιδόσεις και δεν θα στο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα. Είπα να κάνω την υπέρβαση μετά από πολύ καιρό να είμαι με ένα τηλέφωνο 2 γραμμές οπότε το Mate8 μονόδρομος και καλό στρωμένο.

Έχω το εξής πρόβλημα αν και σαν wallpaper έχω ότι θέλω είτε σαν αρχική είτε σαν οθόνη κλειδώματος όταν έχω επάνω την flip cover η εικόνα που μου δείχνει είναι μια συγκεκριμένη. Ενώ έχω βρει στην flip εάν και τι θέλω να εμφανίζεται δεν μπορώ να βάλω την εικόνα που θέλω.

Εάν ξέρει κανείς.....

Δεν είμαι ρουτ δεν σκοπεύω να το πειράξω τρέχει την b180 και από μπαταρία που για μένα λόγο δουλειάς είναι βασικό είναι πολύ δυνατό.

Κλείνοντας να πω ότι την μετάβαση την έκανα από iPhone 7 (!!!!) Και όλοι οι φίλοι μου με βλέπουν σαν εξωγήινο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά να κάνω μια ερώτηση έχω διαβάσει γενικότερα περί αδυναμης σχετικά gpu η οποία προκαλεί κάποια κολλήματα στα παιχνίδια, όσοι το έχετε στα χέρια σας έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? Γιατί τις περισσότερες φορές αλλά διαβάζεις αλλά ισχύουν...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...