Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σεις την ίδια μοίρα έχετε, ακόμα η FlymeOS η Android 5 δεν είναι; Έλα παραδεξου του postαρες για να ακούσεις το "I know how you feel bro". Πλάκα κάνω, το καλό με το κινητό σου μαζί με όλα τ' αλλα, γιατί είναι πολύ καλό κινητό, είναι ότι μπορείς να έχεις ένα λογισμικό το οποίο εμείς δεν μπορούμε να δούμε τα Ubuntu for Phone. Το κακό είναι με το λογισμικό αυτό είναι ότι χάνεις apps καθώς δεν υποστηρίζει αρκετά apps.

;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Έχει ο κολλητός μου το redmi note 3( εγώ του το παράγγειλα).Το πρόβλημα είναι οι πολλές rom που κυκλοφορούν και δημιουργούνται προβλήματα. Στην Meizu αυτό δεν υπάρχει. Έχει 2 μνήμες ( κινέζικη-ιντερνατιοναλ) οι οποίες περνουν πολύ εύκολα αναβαθμίσεις κάθε βδομάδα(με λίγα προβλήματα σε μερικές beta). Με την xiaomi έχει ξεφύγει λίγο το θέμα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με το φίλο παραπάνω, καλή η xiaomi, καλό το redmi note3, αλλά σα το meizu metal που είχα και το έδωσα για το redmi note3 που έχω τώρα δεν είναι. Για αυτό και έχω βάλει και την αγγελία για να ξαναγυρίσω σε meizu. Με 1000mah περισσότερα τώρα και βγάζω την ίδια αυτονομία. Επίσης η οθόνη του metal δεν συγκρίνεται. Κατα τη γνώμη και ποιοτικότερο ήταν το metal και πιο ομορφο. Μη με φάτε, άποψη μου είναι. Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

99% fake αλλά δεν πειράζει. Η οθόνη πάει μαζί με το digitiger, δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το ένα απο τα δυο. Koίτα και εδώ

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=330

Οκ φίλε θα το κοιτάξω ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τα παιδιά εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ο κολλητός μου το redmi note 3( εγώ του το παράγγειλα).Το πρόβλημα είναι οι πολλές rom που κυκλοφορούν και δημιουργούνται προβλήματα. Στην Meizu αυτό δεν υπάρχει. Έχει 2 μνήμες ( κινέζικη-ιντερνατιοναλ) οι οποίες περνουν πολύ εύκολα αναβαθμίσεις κάθε βδομάδα(με λίγα προβλήματα σε μερικές beta). Με την xiaomi έχει ξεφύγει λίγο το θέμα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Ή αληθινή βλακεία είναι ότι έχει βγάλει συσκευές με τα ίδια ονόματα αποκλειστικά για Κίνα η οποίες παίρνουν μόνο China Rom. Επίσης κάποια μοντέλα ιδιαίτερα αυτά με τον επεξεργαστή MTK τα χουν γραμμένα εις τα αρχ.... χμ χμ παλαιότερα των υποδημάτων τους... Αυτά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι... Περιμένω να ξεκλειδώσει ο bootloader ενός φίλου και θέλω να θέσω 2 ερωτήματα. α, ποια Ρομ να του βάλω από το ελληνικό φορουμ και β. Οι ελληνικες κάνουν update από το κιν η πρέπει να τις κατεβάζεις από το φόρουμ κάθε φορά. Τώρα του έχω την τελευταία official dev . ευχαριστώ εκ τών προτέρων. Το κιν το έχει καιρό με την official stable καθώς ο ίδιος δεν ασχολείται πολύ κ είναι ικανοποίημενος με την απόδοση αλλά τα κινέζικα ίχνη είναι ορατά οπότε μπήκα στην διαδικασία εγώ που το κατέχω λίγο περισσότερο να βάλω ελληνικη. Ένα λινκ με την τελευταία Ρομ θα με βοηθούσε γιατί χάθηκα λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι... Περιμένω να ξεκλειδώσει ο bootloader ενός φίλου και θέλω να θέσω 2 ερωτήματα. α, ποια Ρομ να του βάλω από το ελληνικό φορουμ και β. Οι ελληνικες κάνουν update από το κιν η πρέπει να τις κατεβάζεις από το φόρουμ κάθε φορά. Τώρα του έχω την τελευταία official dev . ευχαριστώ εκ τών προτέρων. Το κιν το έχει καιρό με την official stable καθώς ο ίδιος δεν ασχολείται πολύ κ είναι ικανοποίημενος με την απόδοση αλλά τα κινέζικα ίχνη είναι ορατά οπότε μπήκα στην διαδικασία εγώ που το κατέχω λίγο περισσότερο να βάλω ελληνικη. Ένα λινκ με την τελευταία Ρομ θα με βοηθούσε γιατί χάθηκα λίγο.

Τις Ελληνικές πρέπει να τις κατεβάζεις στη συσκευή κάθε φορά και να κάνεις update χειροκίνητα.

Τις τελευταίες Ελληνικές μπορείς να τις βρεις εδώ.

Η 6.8.25 είναι η τελευταία developer (beta) ROM (MIUI 8).

Η Stable V8.0.1.0 είναι η τελευταία Ελληνική Stable (MIUI 8).

Και η Custom ROM είναι μία παραμετροποιημένη Ελληνική ROM (MIUI 8).

Όλες είναι σε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας,οποτε ανοιγει browser,facebook lite με δεδομενα ή wifi ξαφνικα πεταγονται ads απο σαιτ πορνογραφικου περιεχομενου.Εσβησα κατι περιεργα .apk,σκαναρα με το malwarebytes και το security της Miui αλλα ακομα εμεινε.Σκεφτομαι για Hard Reset αλλα πρωτον δεν ξερω πως θα το κανω και δευτερον δεν εχω υπολογιστη για back up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας,οποτε ανοιγει browser,facebook lite με δεδομενα ή wifi ξαφνικα πεταγονται ads απο σαιτ πορνογραφικου περιεχομενου.Εσβησα κατι περιεργα .apk,σκαναρα με το malwarebytes και το security της Miui αλλα ακομα εμεινε.Σκεφτομαι για Hard Reset αλλα πρωτον δεν ξερω πως θα το κανω και δευτερον δεν εχω υπολογιστη για back up.

 

Αν είσαι root κατέβασε το AdAway και ΤΈΛΟΣ.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root κατέβασε το AdAway και ΤΈΛΟΣ.

 

Δεν εχω ροοτ,η συσκευη ειναι του πατερα μου και 2ον το κολλησε απο μαιλ.Οποτε θα προσπαθησω να το βγαλω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω μία ερώτηση για το κινητό. Εγκατέστησα το WhatsUp της Cosmote. Όταν μου λέει να στείλει sms για την εξακρίβωση του αριθμού μου πατάω οκ, αλλά στη συνέχεια μου γράφει πως δεν μπορεί το κινητό να στείλει δωρεάν sms. Έψαξα αν υπάρχει κάποιου είδους μπλοκάρισμα, χωρίς αποτέλεσμα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω μία ερώτηση για το κινητό. Εγκατέστησα το WhatsUp της Cosmote. Όταν μου λέει να στείλει sms για την εξακρίβωση του αριθμού μου πατάω οκ, αλλά στη συνέχεια μου γράφει πως δεν μπορεί το κινητό να στείλει δωρεάν sms. Έψαξα αν υπάρχει κάποιου είδους μπλοκάρισμα, χωρίς αποτέλεσμα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να φανταστώ ότι πρέπει να του δώσεις δικαιώματα.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που θέλω να βάλω Flow την cm13?? Nα μού και στειλη λινκ?? Γιατί δεν τα πάω καλά με τα αγγλικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που θέλω να βάλω Flow την cm13?? Nα μού και στειλη λινκ?? Γιατί δεν τα πάω καλά με τα αγγλικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από εδώ http://en.miui.com/thread-290314-1-1.html και χρησιμοποίησε την μετάφραση της google.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Λάθος, το μήνυμα πήγαινε στο thread note 3 pro

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα για το fingerprint;

Να κάνω άλλη μια προσπάθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δοκιμάσω αυτή τη φορά με αυτό το recovery;

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/official-twrp-3-0-2-0-recovery-redmi-t3352966

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν περνάω αρχεία μουσικής με σειρά 01,02 κλπ μου τα βγάζει στους φακέλους πάντα με αλφαβητική σειρά μέσα στο κινητό.

Ενώ φαίνονται κανονικά στο φάκελο με τη σειρα 01,02 όταν το συνδέω σε PC.

Πώς φτιάχνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να λύσει κανείς το θέμα με τα Notification που συζητούσαμε τη προηγούμενη εβδομάδα, ή η μόνη λύση είναι χτύπημα στο ντουβάρι απέναντι; :mad:

Εχει καταντήσει γραφικό το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Σκέφτομαι απόψε να ρίξω πάνω τη MUI 8 που μου βγάζει μήνυμα για Update και το αναβάλλω συνέχεια.

Για να δούμε πάλι τι θα χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να λύσει κανείς το θέμα με τα Notification που συζητούσαμε τη προηγούμενη εβδομάδα, ή η μόνη λύση είναι χτύπημα στο ντουβάρι απέναντι; :mad:

Εχει καταντήσει γραφικό το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Σκέφτομαι απόψε να ρίξω πάνω τη MUI 8 που μου βγάζει μήνυμα για Update και το αναβάλλω συνέχεια.

Για να δούμε πάλι τι θα χαλάσει...

 

Καμμία απολύτως αλλαγή. Το auto sync των μειλ δεν δουλεύει(ή δουλεύει όποτε του έρθει), τα notifications για το update των apps του playstore έρχονται μόνο αν εκκινήσω την εφαρμογή του. Επίσης παρατήρησα, οτι το avatar του λογ/μου gmail που έχω, δεν εμφανίζει την φωτογραφία που έχω περασμένη. :X

 

Υ.Γ. Έχω την MUI 8

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να λύσει κανείς το θέμα με τα Notification που συζητούσαμε τη προηγούμενη εβδομάδα, ή η μόνη λύση είναι χτύπημα στο ντουβάρι απέναντι; :mad:

Εχει καταντήσει γραφικό το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Σκέφτομαι απόψε να ρίξω πάνω τη MUI 8 που μου βγάζει μήνυμα για Update και το αναβάλλω συνέχεια.

Για να δούμε πάλι τι θα χαλάσει...

Εγώ το έλυσα στο κινητό της γυναίκας μου με την επιλογή autostart στην εφαρμογή του gmail...

Πλέον όλα τα μηνύματα έρχονται με την ανάλογη ειδοποίηση....

Το ίδιο ακριβώς και με το Hangouts αλλά και το Messenger του Facebook...

Autostart και σε αυτά τα δύο, τα οποία μάλιστα εδώ και πολύ καιρό είχαν μείνει στη σιγή σε κάθε νέο μήνυμα, απλά δεν ήταν απαραίτητη η χρήση τους γιαυτό και δεν είχαμε ασχοληθεί μαζί τους...

Υπενθυμίζω ότι το κινητό φοράει Eng-China rom, έτσι; Από μαμάς...

Link to comment
Share on other sites

Καρφώνω την MIUI 8 επάνω, κι ο θεός βοηθός.

Το γεγονός με τα update μ'έχει τρομάξει. Γενικότερα απο δω και πέρα θα το χω σαν κανόνα.

Όταν παίζει σωστά, δε κάνεις update για κανένα λόγο. Σίγουρα κάτι θα χαλάσει.

Την έχω ξαναπάθει με το Lenovo που είχα στο παρελθόν, έγινε και τώρα.

Και άντε αυτό δικαιολογείται. Έτσι γίνεται συνήθως με τις αναβαθμίσεις.

Αυτό που δε δικαιολογείται είναι να σταματάει να παίζει κάτι (όπως αυτό με τα email notification) χωρίς να υπάρχει παρέμβαση!

Αυτό με ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update σε Miui 8 Stable. Πάνε και φτιαξε τα permissions και το autostart από το security app και αυτό ήταν. Μην κάνεις fix μέτα από analyze battery γιατί θα σε χαλάσει το autostart list.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα update σε Miui 8 Stable λοιπόν.

Να δω από δω και πέρα τι θα παιχτεί.

Όσον αφορά τα notifications διαπιστώνω ότι πρέπει η εφαρμογή να είναι ανοικτή, και μάλιστα κλειδωμένη με το λουκέτο, προκειμένου να παίζουν. Το autostart στα permissions δεν αρκεί.

Να δω και την αυτονομία, αν και δε φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι. 4100mAh μπαταρία, και συμπεριφορά iphone :lol::lol:... Τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα χω κλειδωμένα και σκαν κανονικά, ειδικά το Viber

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...