Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυσκολα μου τα λες, όπως θα ειναι με offical πως κατεβαζω πληκτρολογιο στα ελληνικά? μονο να έχω ελληνικά στα mail-sms το θελω.

 

είναι το πρώτο σου smartphone ;

αν όχι ε δεν έχεις ξανα κατεβάσει τίποτα από το play store ;

(είμαι απότομος sorry αλλά κάποια πράγματα είναι επιπέδου προ-νήπια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι το πρώτο σου smartphone ;

αν όχι ε δεν έχεις ξανα κατεβάσει τίποτα από το play store ;

(είμαι απότομος sorry αλλά κάποια πράγματα είναι επιπέδου προ-νήπια)

 

:lol: όχι φίλε μου έιχα καμποσα (Ομνια, S2, Arcs, 1+1), αλλά ποτε δεν χρειάστηκε να βάλω γλώσσα στο πληκτρολόγιο.

Επίσης δεν είχα ποτέ xiaomi.

 

Αν προσέβαλα, συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

είναι το πρώτο σου smartphone ;

αν όχι ε δεν έχεις ξανα κατεβάσει τίποτα από το play store ;

(είμαι απότομος sorry αλλά κάποια πράγματα είναι επιπέδου προ-νήπια)

 

:lol: εδω κοντευω να κολησω ενσημα στο forum . και το βασικοτερο δεν εχουν μαθει ακομα τον γουγλη.

Link to comment
Share on other sites

:lol: όχι φίλε μου έιχα καμποσα (Ομνια, S2, Arcs, 1+1), αλλά ποτε δεν χρειάστηκε να βάλω γλώσσα στο πληκτρολόγιο.

Επίσης δεν είχα ποτέ xiaomi.

 

Αν προσέβαλα, συγνώμη.

 

δεν προσέβαλες κανέναν μη ανησυχείς

αλλά , εξακολουθώ να ζητώ συγνώμη για τον τρόπο μου, είναι λίγο κάπως η ερώτηση "πως βάζω ελληνικά στο πληκτρολόγιο" ειδικά αν έχεις αλλάξει και τόσες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

:lol: εδω κοντευω να κολησω ενσημα στο forum . και το βασικοτερο δεν εχουν μαθει ακομα τον γουγλη.

 

Δυσκολεύουν τα πράγματα όταν κάνεις παιδιά, χάνεις την επαφή...

Apologies...

@ Kodorevi8ulis,

Είλικρινά δεν το έχω ξανακάνει, δεν το γνώρισα. Συνεπώς βάσιμη η απορεία μου κυρίως για μια εταιρία που δεν την ξέρω (έχει τα δικά τις μενου κ.τ.λ)

 

Εν κατακλείδι, κατεβάζω απο το google ενα ελληνικό keyboard? και τελειώσε... το παραγγέλνω λοιπον με official

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο σας.

Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην τα ξαναλαμε απο την αρχη.

 

-κανενα redmi note 3 δεν ερχεται ξεκλειδωτο

-οτι ρομ υπαρχει εκτος απο την official ειναι πειραγμενη και μπορει να εχει διαφορα προβληματα μπορει και οχι

-καμια ρομ πλιν της αγγλοκινεζικης δεν παιρνει update.

-οσοι βαλαμε ρομ απο το ελληνικο xiaomi-hellas.gr. την βαλαμε και ειμαστε ευτυχισμενοι γιατι ειναι πιο γρηγορη και πιο σμουθ.

-για να βαλεις την ελληνικη ρομ πρεπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος. να εγκριθει μετα να κανεις εγκατασταση το προγραμματακι που λεγεται recovery και να βαλεις οτι ρομ θες.

-για να ξεκλειδωθει ο bootloader πρεπει να φλασαρετε με τον οδηγο που εχει στην πρωτη σελιδα και ετυχε να ειναι δικος μου, εννοειται αντιγραφοντας τον οδηγο απο το διπλανο φορουμ, και να περασετε την developer

-οποιος φλασαρει την stable εκδοση της official για να ξεκλειδωσει θελει την developer. αυτη δεν χρειαζεται να την περασεις με τον οδηγο. την κατεβαζεις και απλα την τρεχεις απο τον updater.

-επισης αν ξεκλειδωσεις και βαλεις την ελληνικη καθε βδομαδα που βγαζει αναβαθμισεις, τις κατεβαζεις κανεις επανεκινηση στην recovery και την φορτωνεις απο κει χωρις να χασεις δεδομενα ή το στησιμο του τηλ

-ο οδηγος ξεκλειδωματος υπαρχει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

 

 

εχεις παρει το xiaomi, το δειχνεις στην γυναικα σου για να καταλαβει οτι τα 200 που σου ενεκρινε πιασανε τοπο.

αφου λοιπον χαρεις και ξεκινησεις να λειτουργεις το κινητο το εγκεφαλικο ερχεται το ενα μετα το αλλο

 

1. διαβασες τους ηδη κατοχους του φορουμ και το παρειγγειλες με official?

2. διαβασες λιγο παραπανω τους οδηγους του φορουμ και ενω το παρειγγειλες με μουλτι την ειδες φλασαδορος και ετρεξες τον οδηγο για να βαλεις την official?

3. και στις δυο περιπτωσεις συνειδητοποιεις οτι δεν εχει ελληνικα και play store

4. προσπαθεις να το κρυψεις απο την γυναικα σου αλλα σου ζηταει να στειλει ενα μνμ. τι να της πεις τωρα εσκασε 200 και δεν εχει ελληνικα?

0. παμε λοιπον στο 0. παρε μια βαθια ανασα να ηρεμησεις και ξεκινας

1. αυτο λοιπον που χρειαζεται πρωτα ειναι να βαλουμε τον google installer για να αποκτησουμε το google play και ολες τις δυνατοτητες ενος συνηθισμενου κινητου

2. κατεβαζεις λοιπον το προγραμματακι απο εδω http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

3. αφου το κατεβαζεις το κανεις εγκατασταση και περνας το google play

4. επειδη το google play που θα σου κανει εγκατασταση ειναι λιγακι παλιο κατεβαζεις την νεοτερη εκδοση http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

5. για πληκτρολογιο κατεβαζεις το swift key μετα ή οποιο αλλο σου αρεσει . αφου επιλεξεις και τα ελληνικα. δωσε στη γυναικα σου να στειλει μνμ

6. εχεις ηδη γλυτωσεις την γκρινια οποτε συνεχιζεις

7. στο google play οι εφαρμογες σου κατεβαινουν ομως στα αγγλικα και δεν το θες. οποτε κατεβαζεις προγραμματακι για να σου βαλει ελληνικα

8. πολλοι περασαμε το loacale more το τι πρεπει να κανεις το εχει στα εικονιδια του προγραμματος.

9. υπαρχουν και αλλα προγραμματα ομως που σου τα βγαζει απο κατω οποτε διαλεγεις οποιος θελεις.

10. αφου κανεις λοιπον αυτα τα βηματα. εχεις ενα κινητο λειτουργικο με ολα τα προγραμματα στα ελληνικα εκτος απο το menu.

 

αν σε τρωει το χερακι σου προχωρας σε αιτηση ξεκλειδωματος για να περασεις την ρομ του ελληνικου φορουμ

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην τα ξαναλαμε απο την αρχη.

 

-κανενα redmi note 3 δεν ερχεται ξεκλειδωτο

-οτι ρομ υπαρχει εκτος απο την official ειναι πειραγμενη και μπορει να εχει διαφορα προβληματα μπορει και οχι

-καμια ρομ πλιν της αγγλοκινεζικης δεν παιρνει update.

-οσοι βαλαμε ρομ απο το ελληνικο xiaomi-hellas.gr. την βαλαμε και ειμαστε ευτυχισμενοι γιατι ειναι πιο γρηγορη και πιο σμουθ.

-για να βαλεις την ελληνικη ρομ πρεπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος. να εγκριθει μετα να κανεις εγκατασταση το προγραμματακι που λεγεται recovery και να βαλεις οτι ρομ θες.

-για να ξεκλειδωθει ο bootloader πρεπει να φλασαρετε με τον οδηγο που εχει στην πρωτη σελιδα και ετυχε να ειναι δικος μου, εννοειται αντιγραφοντας τον οδηγο απο το διπλανο φορουμ, και να περασετε την developer

-οποιος φλασαρει την stable εκδοση της official για να ξεκλειδωσει θελει την developer. αυτη δεν χρειαζεται να την περασεις με τον οδηγο. την κατεβαζεις και απλα την τρεχεις απο τον updater.

-επισης αν ξεκλειδωσεις και βαλεις την ελληνικη καθε βδομαδα που βγαζει αναβαθμισεις, τις κατεβαζεις κανεις επανεκινηση στην recovery και την φορτωνεις απο κει χωρις να χασεις δεδομενα ή το στησιμο του τηλ

-ο οδηγος ξεκλειδωματος υπαρχει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

 

 

εχεις παρει το xiaomi, το δειχνεις στην γυναικα σου για να καταλαβει οτι τα 200 που σου ενεκρινε πιασανε τοπο.

αφου λοιπον χαρεις και ξεκινησεις να λειτουργεις το κινητο το εγκεφαλικο ερχεται το ενα μετα το αλλο

 

1. διαβασες του εξυπνους στο φορουμ και το παρειγγειλες με official.

2. διαβασες λιγο παραπανω τους εξυπνους του φορουμ και ενω το παρειγγειλες με μουλτι την ειδες φλασαδορος και ετρεξες τον οδηγο για να βαλεις την official.

3. και στις δυο περιπτωσεις συνειδητοποιεις οτι εχεις παρει τα @@ σου :X

4. προσπαθεις να το κρυψεις απο την γυναικα σου αλλα σου ζηταει να στειλει ενα μνμ. τι να της πεις τωρα εσκασε 200 και δεν εχει ελληνικα?

0. παμε λοιπον στο 0. παρε μια βαθια ανασα δεν εισαι λιγοτερο χαζος απο εμας

1. αυτο λοιπον που χρειαζεται πρωτα ειναι να βαλουμε τον google installer για να αποκτησουμε το google play και ολες τις δυνατοτητες ενος συνηθισμενου κινητου

2. κατεβαζεις λοιπον το προγραμματακι απο εδω http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

3. αφου το κατεβαζεις το κανεις εγκατασταση και παιρνας το google play

4. επειδη το google play που θα σου κανει εγκατασταση ειναι λιγακι παλιο κατεβαζεις την νεοτερη εκδοση http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

5. για πληκτρολογιο κατεβαζεις το swift key μετα ή οποιο αλλο σου αρεσει . αφου επιλεξεις και τα ελληνικα. δωσε στη γυναικα σου να στειλει μνμ

6. εχεις ηδη γλυτωσεις την γκρινια οποτε συνεχιζεις

7. στο google play οι εφαρμογες σου κατεβαινουν ομως στα αγγλικα και δεν το θες. οποτε κατεβαζεις προγραμματακι για να σου βαλει ελληνικα

8. πολλοι περασαμε το loacale more το τι πρεπει να κανεις το εχει στα εικονιδια του προγραμματος.

9. υπαρχουν και αλλα προγραμματα ομως που σου τα βγαζει απο κατω οποτε διαλεγεις οποιος θελεις.

10. αφου κανεις λοιπον αυτα τα βηματα. εχεις ενα κινητο λειτουργικο με ολα τα προγραμματα στα ελληνικα εκτος απο το menu.

 

αν σε τρωει το χερακι σου προχωρας σε αιτηση ξεκλειδωματος για να περασεις την ρομ του ελληνικου φορουμ

 

Ευχαριστώ για τον υπέροχο οδηγό!

Ούτε playstore έχει! Μάλιστα.

Άρα μένω στα εξής.

1)http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html κατεβαζω, περνάω

2)http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/ κατεβάζω περνάω (φαντάζομαι απο κει και περα θα παίρνει μόνο του update).

3) SwiftKey και τελείωσα!

 

Οι εφαρμογες στα αγγλικά δεν με ενοχλούν.

 

Να είστε καλά παιδια. Με ενθουσίασε αυτό το κινητό λόγω της μεταλλικής πλάτη, ήθελα το νοτε2 αλλά με ενοχλούσε η πλαστική πλάτη...

Link to comment
Share on other sites

Άψογος φίλε ninjamoz. Γι ακόμα μια φορά μας έχεις φτιάξει.

Προσωπικά αρχίζω με την official ENG-CH, χωρις να με ενδιαφέρουν τα ελληνικά πέρα απο το SMS-Chatting.

Να δούμε αν θα δουλέψει κανένα απο τα προγράμματα που υπόσχονται SMS dual sim & 160 χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον για να μην τα ξαναλαμε απο την αρχη. [...]

 

Ο οδηγός σου μπήκε στο πρώτο post. Keep up the good work! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωραια τωρα τα επομενα ποστ θα ειναι ολα. δες τον οδηγο, δες τον οδηγο, :lol:

 

Καλύτερα έτσι γιατί θα απαντάς σε έναν... "δες τον οδηγό" αλλά θα το βλέπουν και όλοι οι υπόλοιποι. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα τα επομενα ποστ θα ειναι ολα. δες τον οδηγο, δες τον οδηγο, :lol:

 

Από 'δω και πέρα βάλε στην υπογραφή σου τον οδηγό και τις συμβουλές. Έτσι μπορεί να διευκολυνθεί ο κόσμος και κάθε 10-15 σελίδες να μη διαβάζεις τις ίδιες ερωτήσεις.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και ειδοποίηση για 7.2.3.0 την οποία και πέρασα (stable). Η πρώτη εμφανή διαφορά που βλέπω είναι ένα κουμπί πάνω δεξιά στο lockscreen που σου δίνει τη δυνατότητα να εμφανίζεις κυλιόμενα lockscreens από διάφορες πηγές (στα settings τις ρυθμίζεις).
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και ειδοποίηση για 7.2.3.0 την οποία και πέρασα (stable). Η πρώτη εμφανή διαφορά που βλέπω είναι ένα κουμπί πάνω δεξιά στο lockscreen που σου δίνει τη δυνατότητα να εμφανίζεις κυλιόμενα lockscreens από διάφορες πηγές (στα settings τις ρυθμίζεις).

Με την official αγγλο-κινεζικη ? Σε εμένα δεν έχει έρθει κάποια ειδοποίηση!

 

Ελπίζω να φτιάξανε τα notification γιατί ακόμα να το κάνω να έρχονται στην ώρα τους χωρίς να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο το app για refress

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις εγκατασταση το locare more τοτε θα ειναι και ολες οι εφαρμογες στα ελληνικα.

Εμένα που ούτε το ένα PC (XP) ούτε και το άλλο (W7) αναγνωρίζει το κντ, τι θα μπορούσα να κάνω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που ούτε το ένα PC (XP) ούτε και το άλλο (W7) αναγνωρίζει το κντ, τι θα μπορούσα να κάνω?

 

Ευχαριστώ

 

για κανε εγκατασταση αυτο

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

 

και ξαναδοκιμασε ξετσεκαροντας το usb debbuging

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Συνεχιζω να μην καταλαβαινω καμια διαδικασια ακριβως,για το πως ξεκλειδωνουμε το bootloader.Εκανα αιτηση εδω και μια εβδομαδα,και περιμενω να μου ερθει το κλειδι ,που αν μου ερθει δε ξερω τι να το κανω :lol:

 

Δηλαδη γιατι πρεπει να κατεβασουμε μια κινεζικη dev rom για να ξεκλειδωσουμε το Bootloader,και αντε μετα να σβηνουμε και να ξαναπερναμε αυτη που θελουμε.Δηλαδη αν μεινουμε με την dev και ξεκλειδωτο bootloader,δεν ειμαστε οκ?της λειπει κάτι?

Τεσπα στο θέμα!:) Eβαλα με flash tool αυτη https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1 ,ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ λινκ,γιατι υπαρχει παλι αλλο ενα ποστ ιδιο με την 7.1.6.0 που δε ξερω αν ειναι ιδιες η διαφορετικες.1 Με τηνν συγκεκριμενη,ειμαι ετοιμος για ξεκλειδωμα ,ή πρεπει να βαλω τις κινεζιες? 2.Αυτη παίρνει update?

3.Που πηγε η επιλογη που συνδυαζω τα θεματα?Μου εμφανιζεται μονο στιγμιαια,για 1 δευτερο και χανεται πάλι.Δοκιμασα αυτα τα κολπα να κελισψ ιντερνετ κλπ,μα ειναι προσωρινη λυση και οχι μόνιμη.

Τη διαφορα εχει απο την ελληνικη που δεν μπορω να βαλω ακόμα?Ολα τα κινεζικα και τα αγγλικα που ειχα πριν ,μετατραπηκαν ολα σε ελληνικα πάντως

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Συνεχιζω να μην καταλαβαινω καμια διαδικασια ακριβως,για το πως ξεκλειδωνουμε το bootloader.Εκανα αιτηση εδω και μια εβδομαδα,και περιμενω να μου ερθει το κλειδι ,που αν μου ερθει δε ξερω τι να το κανω :lol:

 

Δηλαδη γιατι πρεπει να κατεβασουμε μια κινεζικη dev rom για να ξεκλειδωσουμε το Bootloader,και αντε μετα να σβηνουμε και να ξαναπερναμε αυτη που θελουμε.Δηλαδη αν μεινουμε με την dev και ξεκλειδωτο bootloader,δεν ειμαστε οκ?της λειπει κάτι?

Τεσπα στο θέμα!:) Eβαλα με flash tool αυτη https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1 ,ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ λινκ,γιατι υπαρχει παλι αλλο ενα ποστ ιδιο με την 7.1.6.0 που δε ξερω αν ειναι ιδιες η διαφορετικες.1 Με τηνν συγκεκριμενη,ειμαι ετοιμος για ξεκλειδωμα ,ή πρεπει να βαλω τις κινεζιες? 2.Αυτη παίρνει update?

3.Που πηγε η επιλογη που συνδυαζω τα θεματα?Μου εμφανιζεται μονο στιγμιαια,για 1 δευτερο και χανεται πάλι.Δοκιμασα αυτα τα κολπα να κελισψ ιντερνετ κλπ,μα ειναι προσωρινη λυση και οχι μόνιμη.

Τη διαφορα εχει απο την ελληνικη που δεν μπορω να βαλω ακόμα?Ολα τα κινεζικα και τα αγγλικα που ειχα πριν ,μετατραπηκαν ολα σε ελληνικα πάντως

οτι εχει ελληνικα δεν ειναι επισημη ρομ. δεν παιρνει update. για να ξεκλειδωσει ο booloader θελει official developer

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με aosp εχει ασχοληθει κανεις?

 

Λεω να φλασαρω μια να την δουλεψω αλλα εχω ερωτηση!

Μετα πως γυρναω στην ελληνικη gtv?

Απλα φλασαρω το ζιπακι της η πρεπει να πατησει στην official dev ???

Link to comment
Share on other sites

θα γραψω οδηγο. εχω επνευση :cool:

 

Δεν παίζεσαι!!! Respect! Το δες τον οδηγό θα παίζει συνέχεια. Μπράβο αγορινο.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην τα ξαναλαμε απο την αρχη.

 

-κανενα redmi note 3 δεν ερχεται ξεκλειδωτο

-οτι ρομ υπαρχει εκτος απο την official ειναι πειραγμενη και μπορει να εχει διαφορα προβληματα μπορει και οχι

-καμια ρομ πλιν της αγγλοκινεζικης δεν παιρνει update.

-οσοι βαλαμε ρομ απο το ελληνικο xiaomi-hellas.gr. την βαλαμε και ειμαστε ευτυχισμενοι γιατι ειναι πιο γρηγορη και πιο σμουθ.

-για να βαλεις την ελληνικη ρομ πρεπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος. να εγκριθει μετα να κανεις εγκατασταση το προγραμματακι που λεγεται recovery και να βαλεις οτι ρομ θες.

-για να ξεκλειδωθει ο bootloader πρεπει να φλασαρετε με τον οδηγο που εχει στην πρωτη σελιδα και ετυχε να ειναι δικος μου, εννοειται αντιγραφοντας τον οδηγο απο το διπλανο φορουμ, και να περασετε την developer

-οποιος φλασαρει την stable εκδοση της official για να ξεκλειδωσει θελει την developer. αυτη δεν χρειαζεται να την περασεις με τον οδηγο. την κατεβαζεις και απλα την τρεχεις απο τον updater.

-επισης αν ξεκλειδωσεις και βαλεις την ελληνικη καθε βδομαδα που βγαζει αναβαθμισεις, τις κατεβαζεις κανεις επανεκινηση στην recovery και την φορτωνεις απο κει χωρις να χασεις δεδομενα ή το στησιμο του τηλ

-ο οδηγος ξεκλειδωματος υπαρχει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

 

 

εχεις παρει το xiaomi, το δειχνεις στην γυναικα σου για να καταλαβει οτι τα 200 που σου ενεκρινε πιασανε τοπο.

αφου λοιπον χαρεις και ξεκινησεις να λειτουργεις το κινητο το εγκεφαλικο ερχεται το ενα μετα το αλλο

 

1. διαβασες τους ηδη κατοχους του φορουμ και το παρειγγειλες με official?

2. διαβασες λιγο παραπανω τους οδηγους του φορουμ και ενω το παρειγγειλες με μουλτι την ειδες φλασαδορος και ετρεξες τον οδηγο για να βαλεις την official?

3. και στις δυο περιπτωσεις συνειδητοποιεις οτι δεν εχει ελληνικα και play store

4. προσπαθεις να το κρυψεις απο την γυναικα σου αλλα σου ζηταει να στειλει ενα μνμ. τι να της πεις τωρα εσκασε 200 και δεν εχει ελληνικα?

0. παμε λοιπον στο 0. παρε μια βαθια ανασα να ηρεμησεις και ξεκινας

1. αυτο λοιπον που χρειαζεται πρωτα ειναι να βαλουμε τον google installer για να αποκτησουμε το google play και ολες τις δυνατοτητες ενος συνηθισμενου κινητου

2. κατεβαζεις λοιπον το προγραμματακι απο εδω http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

3. αφου το κατεβαζεις το κανεις εγκατασταση και περνας το google play

4. επειδη το google play που θα σου κανει εγκατασταση ειναι λιγακι παλιο κατεβαζεις την νεοτερη εκδοση http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

5. για πληκτρολογιο κατεβαζεις το swift key μετα ή οποιο αλλο σου αρεσει . αφου επιλεξεις και τα ελληνικα. δωσε στη γυναικα σου να στειλει μνμ

6. εχεις ηδη γλυτωσεις την γκρινια οποτε συνεχιζεις

7. στο google play οι εφαρμογες σου κατεβαινουν ομως στα αγγλικα και δεν το θες. οποτε κατεβαζεις προγραμματακι για να σου βαλει ελληνικα

8. πολλοι περασαμε το loacale more το τι πρεπει να κανεις το εχει στα εικονιδια του προγραμματος.

9. υπαρχουν και αλλα προγραμματα ομως που σου τα βγαζει απο κατω οποτε διαλεγεις οποιος θελεις.

10. αφου κανεις λοιπον αυτα τα βηματα. εχεις ενα κινητο λειτουργικο με ολα τα προγραμματα στα ελληνικα εκτος απο το menu.

 

αν σε τρωει το χερακι σου προχωρας σε αιτηση ξεκλειδωματος για να περασεις την ρομ του ελληνικου φορουμ

Είσαι θεός!! Αυτό το ότι πρέπει να έχω την dev ROM για να ξεκλειδώσω τον bootloader δεν το είχα πιάσει και έβαλα την 7.1.8.0 official. Αν κατεβασω την dev από εδώ http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=295&mobile=no μπορώ να την κάνω install μέσω της εφαρμογής update??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με aosp εχει ασχοληθει κανεις?

 

Λεω να φλασαρω μια να την δουλεψω αλλα εχω ερωτηση!

Μετα πως γυρναω στην ελληνικη gtv?

Απλα φλασαρω το ζιπακι της η πρεπει να πατησει στην official dev ???

απλα φλασαρεις απο recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι θεός!! Αυτό το ότι πρέπει να έχω την dev ROM για να ξεκλειδώσω τον bootloader δεν το είχα πιάσει και έβαλα την 7.1.8.0 official. Αν κατεβασω την dev από εδώ http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=295&mobile=no μπορώ να την κάνω install μέσω της εφαρμογής update??

Ναι update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...