Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα. Ξέρει κανείς από που αλλάζουμε το αριθμό κέντρου μηνυμάτων για SMS? Έχω WIND. Ευχαριστώ.

 

Πάς στην εφαρμογή για τα sms, κρατάς πατημένο το menu button, μετά κάτω κάτω additional settings και βρίσκεις το SMS center phone number

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν αναφερόμουνα στις γνωστές κινέζικες εφαρμογές που -όπως σωστά έχει αναφερθέι στο νήμα- τις βάζεις σ'ενα φάκελο και τις ξεχνάς. Εννοώ για διαφημιστικά pop-ups που σκάνε από το πουθενά και ενοχλούν τα μάλα.

 

επίσημα όχι (στην λενοβο ξέρω είχε γίνει αυτό κάποτε)

αν βάλει ο πωλητής ρομ ε παίζει

Link to comment
Share on other sites

παρτου με multi και αν εχει προβλημα εδω ειμαστε :lol:

 

Εντάξει θα τους πω να βάλουν τη multi....μετά όμως μην σας ψάχνω έτσι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

παρτου με multi και αν εχει προβλημα εδω ειμαστε :lol:

 

Εντάξει θα τους πω να βάλουν τη multi....μετά όμως μην σας ψάχνω έτσι; :lol:

εδω ειμαστε εμεις μη μασας ντιπ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αναφερόμουνα στις γνωστές κινέζικες εφαρμογές που -όπως σωστά έχει αναφερθέι στο νήμα- τις βάζεις σ'ενα φάκελο και τις ξεχνάς. Εννοώ για διαφημιστικά pop-ups που σκάνε από το πουθενά και ενοχλούν τα μάλα.

Πρώτη φορά το ακούω, φίλε μου. Βασικά το αποκλείω κιόλας, για τις εως τώρα ρομ τουλάχιστον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω ειμαστε εμεις μη μασας ντιπ

ΧΑΧΑ! Συμφωνώ απολύτως, μη σου πω σε σημειο αλληλοεξάρτησης:)

Link to comment
Share on other sites

επίσημα όχι (στην λενοβο ξέρω είχε γίνει αυτό κάποτε)

αν βάλει ο πωλητής ρομ ε παίζει

 

Πρώτη φορά το ακούω, φίλε μου. Βασικά το αποκλείω κιόλας, για τις εως τώρα ρομ τουλάχιστον.

 

 

Είπα και γω, στην official; Μάλλον 1-2 βίντεο που είδα ήταν παραπλανητικά ως προς την rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει υπαρχει ρομ με ελληνικα και Official update?

Μπες

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Και θα σου λυθούν πολλες απορίες σχετικά με ελληνικη ρομ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε 'ολους. Κάτοχος και εγώ απο προχθες του XRN3 απο vickmall με την 7.0.19.0.0 εκδοση. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος και μιας και το δικό μου κινητό δεν είχε κανένα πρόβλημα είπα πως δεν θα μπλέξω με αλλαγή ρομ κτλ. Αμ δε,βιάστικα να χαρώ.Σήμερα το πρωί το ανοίγω και δεν έβρισκε σήμα με τπτ.Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βρήκε σήμα αμέσως.Έτσι αποφάσισα να βάλω την official σύμφωνα με τον οδηγό που έχει μεταφέρει ο ninjamoz. Τώρα κατεβάζω τα αρχεία (μεγάλη η rom ε?2.1 gb) και είδωμεν.

Εντωμεταξυ έκανα και αίτηση στην xiaomi για να μου ξεκλειδώσουν τον bootloader και περιμένω τον κωδικό .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε 'ολους. Κάτοχος και εγώ απο προχθες του XRN3 απο vickmall με την 7.0.19.0.0 εκδοση. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος και μιας και το δικό μου κινητό δεν είχε κανένα πρόβλημα είπα πως δεν θα μπλέξω με αλλαγή ρομ κτλ. Αμ δε,βιάστικα να χαρώ.Σήμερα το πρωί το ανοίγω και δεν έβρισκε σήμα με τπτ.Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βρήκε σήμα αμέσως.Έτσι αποφάσισα να βάλω την official σύμφωνα με τον οδηγό που έχει μεταφέρει ο ninjamoz. Τώρα κατεβάζω τα αρχεία (μεγάλη η rom ε?2.1 gb) και είδωμεν.

Εντωμεταξυ έκανα και αίτηση στην xiaomi για να μου ξεκλειδώσουν τον bootloader και περιμένω τον κωδικό .

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η ρομ που κατεβάζεις είναι τοσο μεγάλη γιατί είναι fastboot. Όταν με το καλό ξεκλειδώσεις ,μετά θα φλασάρεις recovery roms οι οποιες είναι πολύ μικρότερες(800-900 Mb) και με πιο ευκολες και ακίνδυνες διαδικασίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η ρομ που κατεβάζεις είναι τοσο μεγάλη γιατί είναι fastboot. Όταν με το καλό ξεκλειδώσεις ,μετά θα φλασάρεις recovery roms οι οποιες είναι πολύ μικρότερες(800-900 Mb) και με πιο ευκολες και ακίνδυνες διαδικασίες. ;)

Thanks. Το έκανα και τώρα ανοίγει το κινητό. Για να δούμε τί έγινε.Αργεί αρκετά συνήθως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks. Το έκανα και τώρα ανοίγει το κινητό. Για να δούμε τί έγινε.Αργεί αρκετά συνήθως?

Όλα οκ. Ευχαριστώ πολύ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε 'ολους. Κάτοχος και εγώ απο προχθες του XRN3 απο vickmall με την 7.0.19.0.0 εκδοση. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος και μιας και το δικό μου κινητό δεν είχε κανένα πρόβλημα είπα πως δεν θα μπλέξω με αλλαγή ρομ κτλ. Αμ δε,βιάστικα να χαρώ.Σήμερα το πρωί το ανοίγω και δεν έβρισκε σήμα με τπτ.Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βρήκε σήμα αμέσως.Έτσι αποφάσισα να βάλω την official σύμφωνα με τον οδηγό που έχει μεταφέρει ο ninjamoz. Τώρα κατεβάζω τα αρχεία (μεγάλη η rom ε?2.1 gb) και είδωμεν.

Εντωμεταξυ έκανα και αίτηση στην xiaomi για να μου ξεκλειδώσουν τον bootloader και περιμένω τον κωδικό .

 

καλως ηρθες στο κλαμπ τον φλασαδορων κατα αναγκη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Η official ειναι η 7.0.22.0 που μου έβαλε? Βέβαια μου έχει βγάλει update οπότε αυτή πρέπει να είναι. Απλα έχει μέσα και play store,το οποίο δεν ανοίγει βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Η official ειναι η 7.0.22.0 που μου έβαλε? Βέβαια μου έχει βγάλει update οπότε αυτή πρέπει να είναι. Απλα έχει μέσα και play store,το οποίο δεν ανοίγει βέβαια.

 

Κανε το update και κατέβασε για σιγουριά το Google installer για να περάσεις από εκει το play store. Δες πρώτα, αν θα διορθωθεί απο το update. Καλως ηρθες και μπράβο σου που διάβασες το thread. RESPECT!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Η official ειναι η 7.0.22.0 που μου έβαλε? Βέβαια μου έχει βγάλει update οπότε αυτή πρέπει να είναι. Απλα έχει μέσα και play store,το οποίο δεν ανοίγει βέβαια.

 

Αν σου έχει βγάλει update, είναι η official. Ίσως το αφήσανε με την official και μετά προσπαθήσανε να περάσουνε το play store(αποτυχημένα βέβαια απο τη βιασύνη τους). Συμφωνώ με το φίλο stakhs προηγουμένως,κατέβασε το google installer και πέρνα τα gapps να είσαι σίγουρος.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η εφαρμογή whats up της κοσμοτε λειτουργει κανονικα σε όσους έχουν δυο κάρτες στο κινητό. Αντιμετωπίζω προβλήματα. Από την άλλη, η εφαρμογή της vodafone λειτουργει κανονικά

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η εφαρμογή whats up της κοσμοτε λειτουργει κανονικα σε όσους έχουν δυο κάρτες στο κινητό. Αντιμετωπίζω προβλήματα. Από την άλλη, η εφαρμογή της vodafone λειτουργει κανονικά

Ευχαριστώ

Βγαλε την εφαρμογη

Βαλε σαν σιμ1 μονο την κοσμοτε και εκτος η 2

Βαλε την εφαρμογη και κανε login

Λογικα θα σου παιξει αμεσως

 

 

Παιδια ερωτηση!!!

Το κινητο δεν ειναι dual standby?

Μιλαγα στην γραμμη 1,και με παιρναν στην 2 και εδειχνε κλειστο...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κι εγώ με gtv 6.2.25 dev!

Αν και με ταλαιπώρησε λίγο η όλη διαδικαδια,στο τέλος όλα καλα!

Φλασαρα από twrp το super user που είχε μέσα και ειμαι οκ!

Αρχικά κατάφερα και μπρικαρα τη συσκευή περνώντας official stable 7.1.8,μετά με άλλο sp flashtool το επανέφερα πέρασα την τελευταία official dev(με τον updater)και παλευα κάνα δίωρο να ξεκλειδωσω bootloader ώσπου τα κατάφερα!

Μετά άλλο ένα δίωρο για να βάλω την gtv,δεν ξέρω γιατί άλλο δεν προχωρούσε η διαδικασία και στο τέλος τα έκανα ήρεμα όλα απ την αρχή(ακόμα και το ξεζιπαρισμα του adb)και τελικά τα καταφερα!

Φαίνεται πολύ καλή rom μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδια ερωτηση!!!

Το κινητο δεν ειναι dual standby?

Μιλαγα στην γραμμη 1,και με παιρναν στην 2 και εδειχνε κλειστο...

 

Ακριβώς επειδή είναι dual standby στο κάνει αυτό. Αυτό που έχεις στο μυαλό σου το κάνουν τα dual active κινητά..... δηλαδή όταν μιλάς στην μια γραμμή και σε κάνουν στην άλλη να δέχεσαι κανονικά την κλήση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση!!!

Το κινητο δεν ειναι dual standby?

Μιλαγα στην γραμμη 1,και με παιρναν στην 2 και εδειχνε κλειστο...

 

Το Dual active κάνει αυτό που λες. Στο dual standby όταν μιλάς με την μία γραμμή η άλλη δείχνει απενεργοποιημένη.

Για να γίνει αυτό (Dual-SIM Active) χρειάζονται 2 δέκτες συνήθως που καλύπτουν και τις δύο κάρτες SIM.

Αυτό σημαίνει ότι καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια γι’αυτό και κάποιοι προτιμούν το Dual Standby που είναι πολύ πιο οικονομικό σε ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...