Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά τι πρέπει να κάνεις κοίτα να βρεις το Downloads με το πράσινο χρώμα όπως φαίνεται στην φωτογραφία. Όταν πρωτοάνοιξες το κινητό θα έπρεπε να έχεις ένα φάκελο με το όνομα Tools όπου εκεί μέσα θα έβρισκες το Downloads.

 

http://i.imgur.com/QzbYcQN.png

 

 

το εκανα ευχαριστω:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο που θελω ειναι να κανει ενημερωσεις μετα το φλασαρισμα να εχει Ελληνικα και να βαλω το playstore
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θελω ειναι να κανει ενημερωσεις μετα το φλασαρισμα να εχει Ελληνικα και να βαλω το playstore

 

οπότε το πουλάς και παίρνεις κάτι άλλο :)

 

αν θες ελληνικά (μέχρι να ξανα αλλάξει κάτι) τότε ενημερώσεις χειροκίνητα, δεν έχει ota η ελληνική ή η multi

playstore διάβασε πιο πριν , εύκολο είναι

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει την official rom κινητο μου τι εννοεις multi και δεν εχει οta και χειροκινητες ενημερωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικά το κινητό στην official έκδοση σου λέει.

Μόνο αν βάλεις custom rom που θα έχεις αναβαθμίσεις μόνο χειροκίνητα.

 

Διάλεξε και πραξε ανάλογα με την κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικά το κινητό στην official έκδοση σου λέει.

Μόνο αν βάλεις custom rom που θα έχεις αναβαθμίσεις μόνο χειροκίνητα.

 

Διάλεξε και πραξε ανάλογα με την κάθε περίπτωση.

 

Κατι τελευταιο. Συγνωμη που σας εχω ζαλησει. Δηλαδη αν κανω την διαδηκασια για να φλασαρω την ρομ θα εχει ελληνικα αλλα τις αναβαθμησεισς θα τις κανω με το καλοδιο? Αυτο εννοειται χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο. Συγνωμη που σας εχω ζαλησει. Δηλαδη αν κανω την διαδηκασια για να φλασαρω την ρομ θα εχει ελληνικα αλλα τις αναβαθμησεισς θα τις κανω με το καλοδιο? Αυτο εννοειται χειροκινητα?

 

Βασικά αν βάλεις την Ελληνική ρομ για να βάζεις μετά αναβαθμίζεις θα πρέπει να κατεβάζεις μόνος σου ότι αναβάθμιση βγαίνει και να την περνάς μέσα από την sd card σου. Δεν θα στη βγάζει δηλαδή αυτόματα να κάνεις OTA αναβαθμίσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν βάλεις την Ελληνική ρομ για να βάζεις μετά αναβαθμίζεις θα πρέπει να κατεβάζεις μόνος σου ότι αναβάθμιση βγαίνει και να την περνάς μέσα από την sd card σου. Δεν θα στη βγάζει δηλαδή αυτόματα να κάνεις OTA αναβαθμίσεις! :)

 

Αλλα αν το αφισω ετσι οτι αναβαθμιση και να κανει δεν θα εχει ελληνικα αλλα θα γινεται αυτοματα ε? Ετσι δεν ειναι? Και κατι ακομα. Τωρα που εγινα Developer αλλα δεν εχω περασει ακομα αυτα που κατεβασα θα κανει αυτοματα τισ αναβαθμησεις ή οχι? Συγνωμη αν γινομαι κουραστηκος απλα νομιζα οτι με την οfficial rom που γινονται οι ενημερωσεις θα εμπαινε και αυτη με την Ελληνικη γλωσσα.

Edited by GusF86
Link to comment
Share on other sites

Αλλα αν το αφισω ετσι οτι αναβαθμιση και να κανει δεν θα εχει ελληνικα αλλα θα γινεται αυτοματα

 

Ακριβώς. Οι επίσημες ρομ έχουν μόνο Αγγλικά και Κινέζικα. Ότι άλλο βάζεις είναι custom rom αλλά δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλές. Απλά προς το παρόν δεν έχουν αυτόματες αναβαθμίσεις όπως προαναφέρθηκε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μολις εδωσα το mi3 και ψαχνω διαδοχο. για πειτε ποια ειναι τα γνωστα bugs του κινητου(πχ το 2 εχει θεμα με μπαταρια, bluetooth, το 3 pro εχει θεμα με το flighτ mode) εδω υπαρχει κατι;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Οι επίσημες ρομ έχουν μόνο Αγγλικά και Κινέζικα. Ότι άλλο βάζεις είναι custom rom αλλά δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλές. Απλά προς το παρόν δεν έχουν αυτόματες αναβαθμίσεις όπως προαναφέρθηκε!

 

Και κατι ακομα. Τωρα που εγινα Developer αλλα δεν εχω περασει ακομα αυτα που κατεβασα θα κανει αυτοματα τισ αναβαθμησεις ή οχι? Συγνωμη αν γινομαι κουραστηκος απλα νομιζα οτι με την οfficial rom που γινονται οι ενημερωσεις θα εμπαινε και αυτη με την Ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα. Τωρα που εγινα Developer αλλα δεν εχω περασει ακομα αυτα που κατεβασα θα κανει αυτοματα τισ αναβαθμησεις ή οχι? Συγνωμη αν γινομαι κουραστηκος απλα νομιζα οτι με την οfficial rom που γινονται οι ενημερωσεις θα εμπαινε και αυτη με την Ελληνικη γλωσσα.

Τι θέλεις περισσότερο αυτήν τη στιγμή; Τις αυτόματες αναβαθμίσεις ή τα ελληνικά;

 

Εαν θέλεις την κουρτίνα 1,τότε μένεις με τη Developer.

Εαν θέλεις την κουρτίνα 2, περνάς αυτην τη ρομ : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-εγκατάσταση-της-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μολις εδωσα το mi3 και ψαχνω διαδοχο. για πειτε ποια ειναι τα γνωστα bugs του κινητου(πχ το 2 εχει θεμα με μπαταρια, bluetooth, το 3 pro εχει θεμα με το flighτ mode) εδω υπαρχει κατι;

 

και εμενα με ενδιαφερει...οποιος μπορει ας απαντησει

επισης δυνατοτητα για ελληνικα υπαρχει;

προταση απο EU stock;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μολις εδωσα το mi3 και ψαχνω διαδοχο. για πειτε ποια ειναι τα γνωστα bugs του κινητου(πχ το 2 εχει θεμα με μπαταρια, bluetooth, το 3 pro εχει θεμα με το flighτ mode) εδω υπαρχει κατι;

 

Εχω την αισθηση οτι τα μεχρι τωρα προβληματα ειναι επιλυσιμα και ειναι θεματα software.

Προσωπικα εχω εντοπισει προβληματα σε notifications (δεν τα δειχνει ολες τις φορες κυριως mail, yahoo , outlook κτλ) . Η ποιοτητα της καμερας με παλαιοτερη εκδοση εχω την αισθηση ηταν καλυτερη κυριως στην φωτογραφια. Ραδιοφωνο με ισχνή ληψη. Αναφερονται προβληματα στο tethering οχι συνδεσης αλλα μεταφορας δεδομενων. Ολα αυτα με επισημη αγγλοκινεζικη 7.1.8.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το chomp SMS? Δεν πάνε τα μηνύματα που στέλνω, τρώω άκυρα..

Permissions να στέλνει sms του έχω δώσει, και το εχω κανει και default.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι τα μεχρι τωρα προβληματα ειναι επιλυσιμα και ειναι θεματα software.

Προσωπικα εχω εντοπισει προβληματα σε notifications (δεν τα δειχνει ολες τις φορες κυριως mail, yahoo , outlook κτλ) . Η ποιοτητα της καμερας με παλαιοτερη εκδοση εχω την αισθηση ηταν καλυτερη κυριως στην φωτογραφια. Ραδιοφωνο με ισχνή ληψη. Αναφερονται προβληματα στο tethering οχι συνδεσης αλλα μεταφορας δεδομενων. Ολα αυτα με επισημη αγγλοκινεζικη 7.1.8.

 

ευχαριστω κι εγω

καποιο σχολιο για μπαταρια και gps;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κι εγω

καποιο σχολιο για μπαταρια και gps;

 

GPS κλειδώνει με τη μία και λειτουργεί απρόσκοπα.

Μπαταρία, άνετα 5:30-6:00 ώρες SOT, με ανοιχτό Wi-Fi σπίτι, και πάντα 4G ανοιχτό από την ώρα που θα περάσω την πόρτα του σπιτιού και βγω έξω. Ανοιχτό Messenger, Facebook, Whatsapp, κλήσεις, μηνύματα, youtube, twitch.tv, μουσική, browsing.

Αν του πιεις το αίμα, μία μέρα ά-νε-τα.

Σε normal καταστάσεις 2, μπορείς και 3 μέρες.

;)

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κι εγω

καποιο σχολιο για μπαταρια και gps;

 

GPS κλειδώνει με τη μία και λειτουργεί απρόσκοπα.

Μπαταρία, άνετα 5:30-6:00 ώρες SOT, με ανοιχτό Wi-Fi σπίτι, και πάντα 4G ανοιχτό από την ώρα που θα περάσω την πόρτα του σπιτιού και βγω έξω. Ανοιχτό Messenger, Facebook, Whatsapp, κλήσεις, μηνύματα, youtube, twitch.tv, μουσική, browsing.

Αν του πιεις το αίμα, μία μέρα ά-νε-τα.

Σε normal καταστάσεις 2, μπορείς και 3 μέρες.

;)

 

Οτι λεει ο yngwiejmalmsteen παραπανω και για τα δυο συμφωνω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ είσαι? αν έχεις αυτή του κινεζομάγαζου πιθανόν τρέχει κάποια-ες εφαρμογές , γι ατό.;)

έβαλα την stable 7.1.6.0e.u απο το forum miui.gr που τα παιδια με της οδηγιες τους ειναι φανταστικη..οπως κ το κινητο εστροσε ιδικα με την μπαταρια!!! την προτείνω παιδια !!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω μια μικρή βοήθεια.

δε μπορώ να περάσω τις επαφές από gmail μετά από φλασαρισμα με τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.εκανα εγκατασταση play store

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω μια μικρή βοήθεια.

δε μπορώ να περάσω τις επαφές από gmail μετά από φλασαρισμα με τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.εκανα εγκατασταση play store

 

Δες το βιδεο

Link to comment
Share on other sites

κατι δε μου γινεται σωστα.....

Δες το λιγο πιο προσεκτικα ,εγω οσες φορες χρειαστηκε το εκανα και δουλεψε και στο Note 3 και στο Note 3 pro

μετα το 2ο λεπτο δειχνει τι κανουμε για τις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Δες το λιγο πιο προσεκτικα ,εγω οσες φορες χρειαστηκε το εκανα και δουλεψε και στο Note 3 και στο Note 3 pro

μετα το 2ο λεπτο δειχνει τι κανουμε για τις επαφες

 

 

οκ δικαιο ειχες. να σε ρωτησω κατι αλλο?

καθε νεα επαφη θα αποθηκευεται στο gmail αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις περισσότερο αυτήν τη στιγμή; Τις αυτόματες αναβαθμίσεις ή τα ελληνικά;

 

Εαν θέλεις την κουρτίνα 1,τότε μένεις με τη Developer.

Εαν θέλεις την κουρτίνα 2, περνάς αυτην τη ρομ : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-εγκατάσταση-της-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1[/Q

 

 

οκ ευχαρηστω και συγνωμη απλα δεν γνωριζω για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...