Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στέλνει κάποιος 160 χαρακτήρες στα SMS με official ROM? Αν ναι, με τι ρύθμιση και με ποια εφαρμογή? έχω βάλει το chomp και είναι ξετσεκαρισμένο από τις ρυθμίσεις το split long SMS , αλλά τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στέλνει κάποιος 160 χαρακτήρες στα SMS με official ROM? Αν ναι, με τι ρύθμιση και με ποια εφαρμογή? έχω βάλει το chomp και είναι ξετσεκαρισμένο από τις ρυθμίσεις το split long SMS , αλλά τζίφος...

 

το split long sms είναι άσχετο , ψάξε για strip unicode characters ή κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ για την οθόνη το έχω προσπαθήσει τα αλλαξα όλα και το κιτρίνισμα παραμένει...το εβαλα σε φουλ φωτεινότητα και της φίλης μου το ίδιο τα αλλαξα όλα και πάλι είναι το ασπρο του ύστερη κατά πολύ...

 

Μήπως είναι το read mode ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς έγκριση για unlock ;

 

εγώ έχω μπει σε διαδικασία σπαμαρίσματος με thanks στο forum οπότε θέλω 3-4 μέρες ακόμα για να γίνω diamond :))))))

Link to comment
Share on other sites

Δε προκειται να παρετε.

Rejected την εκανε και εμενα.

Οποιοι στο φορουμ εχουν account στα πρωτα 2 lvl ,τρωνε πορτα.

Εγω εχω μπει και γραφω αραια και που μεχρι να ερθει και το κινητο κιολας,μπας και το ανεβασω λιγο.

Σπαμαρετε αβερτα.

Link to comment
Share on other sites

το split long sms είναι άσχετο , ψάξε για strip unicode characters ή κάτι τέτοιο

Σωραίος. Δούλεψε έτσι...Όποιος έχει πρόβλημα με λιγότερους χαρακτήρες στα SMS, να βρει τη ρύθμιση που λέει ο ΄φιλος:O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το read mode ενεργοποιημένο;

Όχι φιλέ το εψαξα πόσες φορές...τα έχω δοκιμάσει όλα και συνεχίζει να είναι έτσι..μήπως είναι στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

μα και στο vick να δεις στις εικόνες που έχει 48000 κατι δείχνει
από minideal με rom stable 7.0.19 μου δίνει σταθερά από 50500 έως 52000
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και γω redmi note 3 :D

τουμπανο φαινεται!

φλασαρα την MULTI STABLE 7.1.6 XIAOMI.EU για να εχω ροοτ αλλα εχω θεμα με το titanium backup...δεν ξεκιναει η διαδικασια να μου επαναφερει τις εφαρμογες...

καπου εχω σκαλωσει η κατι αλλο φταιει??? :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

από minideal με rom stable 7.0.19 μου δίνει σταθερά από 50500 έως 52000

 

και εις ανώτερα αλλά άσχετο :)

 

η απάντηση μου ήταν σε αυτά

 

Καλησπέρα σε όλους, είναι φυσιολογικό βαθμολογία antutu 48324 με ρομ από vick το 3/32 ?????

Κάπου διάβασα 52000 με 55000 και λέω μήπως κάτι δεν πάει καλά...

 

οπότε ενώ στο vick στις εικόνες λέει 48k+ , με την όποια ρομ φορούσε εκείνη την στιγμή , ε δεν έχει λογική να νομίζεις ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου επειδή είναι 4-5k κάτω στο antuntu (λες και ξέρουμε και τι τρέχει εκείνη την στιγμή)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

και εις ανώτερα αλλά άσχετο :)

 

η απάντηση μου ήταν σε αυτά

 

Καλησπέρα σε όλους, είναι φυσιολογικό βαθμολογία antutu 48324 με ρομ από vick το 3/32 ?????

Κάπου διάβασα 52000 με 55000 και λέω μήπως κάτι δεν πάει καλά...

 

οπότε ενώ στο vick στις εικόνες λέει 48k+ , με την όποια ρομ φορούσε εκείνη την στιγμή , ε δεν έχει λογική να νομίζεις ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου επειδή είναι 4-5k κάτω στο antuntu (λες και ξέρουμε και τι τρέχει εκείνη την στιγμή)

φυσικά και συμφωνώ... ότι δίνει 4-5 κάτω σε καμιά περίπτωση δεν μιλάμε για πρόβλημα...ανάλογα το τι τρέχει το τηλέφωνο θα δώσει και ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλέ το εψαξα πόσες φορές...τα έχω δοκιμάσει όλα και συνεχίζει να είναι έτσι..μήπως είναι στο κινητό;

Έχεις αλλάξει στις ρυθμίσεις οθόνης το cool - warm κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγώ κάτι άλλο που έχει αρχίσει και μου κάνει και τις τελευταίες μέρες πιο έντονα…. Κάποιες στιγμές νεκρώνει, μαύρη οθόνη εντελώς, δεν λειτουργεί τίποτα, και σε μερικά δευτερόλεπτα κάνει reboot και εμφανίζει κανονικά το miui όπως όταν πρωτοξεκινά, φορτώνει, με τη διαφορά ότι τα πιν τα έχει κρατήσει και δεν χρειάζεται να τα ξαναδώσεις…. Αυτό μάλλον το ονομάζω πρόβλημα… τι λέτε;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς έγκριση για unlock ;

Eγω έχω πάρει και φοράω την Ελληνική.

Στις 11 μέρες έκανα ενα complain και την δωδέκατη μέρα απλά μπήκα στο tool και το ξεκλείδωσα.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και γω redmi note 3 :D

τουμπανο φαινεται!

φλασαρα την MULTI STABLE 7.1.6 XIAOMI.EU για να εχω ροοτ αλλα εχω θεμα με το titanium backup...δεν ξεκιναει η διαδικασια να μου επαναφερει τις εφαρμογες...

καπου εχω σκαλωσει η κατι αλλο φταιει??? :wacko::wacko:

Εχεις ρουτ με superuser η το ρουτ της xiaomi? Νομιζω το τιτανιουμ δεν λειτουργει με της xiaomi. Αν ναι δοκιμασε να κανεις install το su απο το playstore, κανε αναθμιση το binary, reboot και ξαναδοκιμασε το τιτανιουμ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μπει σε διαδικασία σπαμαρίσματος με thanks στο forum οπότε θέλω 3-4 μέρες ακόμα για να γίνω diamond :))))))

 

Αυτό κάνω και εγώ και γράφω ότι μου έρθει !! Δεν ξέρω και αγγλικά καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς έγκριση για unlock ;

Το ξαναείπαμε. Μόλις συμπληρώνετε 10 μέρες, μπαινετε στο αγγλικό και καντε complain. Το πιθανοτερο είναι την έπομενη να λαβετε το μ,ηνυμα για ξεκλείδωμα. Σε εμένα και αρκετούς άλλους έτσι έγινε. Προσπαθήστε το.

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγώ κάτι άλλο που έχει αρχίσει και μου κάνει και τις τελευταίες μέρες πιο έντονα…. Κάποιες στιγμές νεκρώνει, μαύρη οθόνη εντελώς, δεν λειτουργεί τίποτα, και σε μερικά δευτερόλεπτα κάνει reboot και εμφανίζει κανονικά το miui όπως όταν πρωτοξεκινά, φορτώνει, με τη διαφορά ότι τα πιν τα έχει κρατήσει και δεν χρειάζεται να τα ξαναδώσεις…. Αυτό μάλλον το ονομάζω πρόβλημα… τι λέτε;;;

Το έκανε και σε μένα.. Λόγω απειρίας σε φλασαρισμα, φόβου μήπως το μπρικαρω και έλλειψης πολύ ελεύθερου χρόνου ήθελα να αποφυγω να βάλω την official.. Οπότε έκανα αρχικά factory reset και μετά είναι μια χαρά σχεδόν ένα μήνα χωρίς κανένα restart.

 

Αν δεν έχεις ήδη, φτιαξε mi account και μετά το fact. reset θα σου το επαναφέρει στην πρότερη κατάσταση (εφαρμογές, αρχεία, επαφές κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα σήμερα και είμαι σε διαδικασίας στησίματος. Πρώτο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να βρω επιλογή για να τραβήξω τις επαφές μου από το google. Παω στις επαφές πατάω παρατεταμένα τις τρεις γραμμες και εμφανίζει επιλογή για import απο sim ή απο άλλο τηλ μονο.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ρουτ με superuser η το ρουτ της xiaomi? Νομιζω το τιτανιουμ δεν λειτουργει με της xiaomi. Αν ναι δοκιμασε να κανεις install το su απο το playstore, κανε αναθμιση το binary, reboot και ξαναδοκιμασε το τιτανιουμ.

Με supersu ειμαι...

Εβαλα και busybox μηπως και...αλλα τπτ...

Δεν ξεκιναει να τις επαναφερει :(

Λιγο το κακο...το κινητο πεταει μπορω να πω...

Θα δειξει η συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάποιος με επιτυχία την Μulti stable 7.1.6 xiaomi.eu και αν ναι, να μας πει αν δουλεύει χωρίς bugs?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα σήμερα και είμαι σε διαδικασίας στησίματος. Πρώτο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να βρω επιλογή για να τραβήξω τις επαφές μου από το google. Παω στις επαφές πατάω παρατεταμένα τις τρεις γραμμες και εμφανίζει επιλογή για import απο sim ή απο άλλο τηλ μονο.

 

Έχεις κάνει install το google contacts sync;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...