Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα, το λέω άλλη μία φορά για όποιον ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο και έχει Wind. Στην Αττική, όπου έχω βρεθεί, πιάνω 4G κανονικά. Πλέον οι περιοχές είναι πολλές για να τις αναφέρω αλλά θα πω κέντρο και βόρεια προάστια που κινούμαι περισσότερο. Πριν κάνω την παραγγελία είχα μιλήσει με τεχνικό της wind ο οποίος μου είπε πως οι 800αρές κεραίες προορίζονται κυρίως για την επαρχία όπου θέλουν να καλύψουν μεγαλύτερες εκτάσεις με λιγότερες κεραίες. Συγκεκριμένα μου είπε οτι στην Αθήνα τουλάχιστον σπάνια θα βρεθώ κάπου όπου θα παίζει ΜΟΝΟ 800άρα μπάντα. Αυτά από προσωπική εμπειρία για όποιον μπορεί να τον βοηθήσουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα, το λέω άλλη μία φορά για όποιον ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο και έχει Wind. Στην Αττική, όπου έχω βρεθεί, πιάνω 4G κανονικά. Πλέον οι περιοχές είναι πολλές για να τις αναφέρω αλλά θα πω κέντρο και βόρεια προάστια που κινούμαι περισσότερο. Πριν κάνω την παραγγελία είχα μιλήσει με τεχνικό της wind ο οποίος μου είπε πως οι 800αρές κεραίες προορίζονται κυρίως για την επαρχία όπου θέλουν να καλύψουν μεγαλύτερες εκτάσεις με λιγότερες κεραίες. Συγκεκριμένα μου είπε οτι στην Αθήνα τουλάχιστον σπάνια θα βρεθώ κάπου όπου θα παίζει ΜΟΝΟ 800άρα μπάντα. Αυτά από προσωπική εμπειρία για όποιον μπορεί να τον βοηθήσουν.

Οντως και δουλευει μια χαρα με την Wind,τσεκαρισμενο και απο εμενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το κινητο σας ερχεται στη σφραγισμενη συσκευασια της ζιαομι?

Απο τα καταστηματα,τα γνωστα τουλαχιστον που αγοραζω εγω,ναι στην εργοστασιακη συσκευασια,αλλα ζηταω εγω να τα ανοιξουν και να τατσεκαρουν πριν τα στειλουν.Για αυτο και τα ανοιγουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, έχω Wind και με έχετε μπερδέψει με την 800αρα μπάντα. Μένω Θεσ/νίκη, θα μπορώ να έχω 4G ή όχι;

Γι αυτό το λόγο δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το πήρε κ έχει Wind;

Ειμαι με wind και πιανω 4g Θεσσαλονίκη καμπανα για αυτό μην αγχώνεσαι θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, επειδή παρακολουθώ το thread. Ξέρουμε ότι το note 2 βγαίνει σε δύο εκδόσεις. Την tdd όπου δεν παίζει την 800 και την fdd που παίζει τα πάντα. Το note 3 (και δυο εκδοσεις 2/16, 3/32) βγαίνει μόνο σε tdd? Δηλαδή ή εταιρία για κάποιο λόγο απενεργοποιησε την 800? Τι ζόρι τραβάει? Αν όμως το πρόβλημα αυτό είναι θέμα Ρομ , μόλις ξεκλειδώσει ο bootloader, βάζεις την ελληνική και παίζει τα πάντα. Σωστός? Το μόνο πρόβλημα ειναι αυτοί που δεν μπορούν να φλασαρουν. Αλήθεια το 4g το χρησιμοποιείτε κατά κόρον?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, επειδή παρακολουθώ το thread. Ξέρουμε ότι το note 2 βγαίνει σε δύο εκδόσεις. Την tdd όπου δεν παίζει την 800 και την fdd που παίζει τα πάντα. Το note 3 (και δυο εκδοσεις 2/16, 3/32) βγαίνει μόνο σε tdd? Δηλαδή ή εταιρία για κάποιο λόγο απενεργοποιησε την 800? Τι ζόρι τραβάει? Αν όμως το πρόβλημα αυτό είναι θέμα Ρομ , μόλις ξεκλειδώσει ο bootloader, βάζεις την ελληνική και παίζει τα πάντα. Σωστός? Το μόνο πρόβλημα ειναι αυτοί που δεν μπορούν να φλασαρουν. Αλήθεια το 4g το χρησιμοποιείτε κατά κόρον?

 

ούτε το note 2 ούτε το note 3 υποστηρίζουν την 800,οτι και να φλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, επειδή παρακολουθώ το thread. Ξέρουμε ότι το note 2 βγαίνει σε δύο εκδόσεις. Την tdd όπου δεν παίζει την 800 και την fdd που παίζει τα πάντα. Το note 3 (και δυο εκδοσεις 2/16, 3/32) βγαίνει μόνο σε tdd? Δηλαδή ή εταιρία για κάποιο λόγο απενεργοποιησε την 800? Τι ζόρι τραβάει? Αν όμως το πρόβλημα αυτό είναι θέμα Ρομ , μόλις ξεκλειδώσει ο bootloader, βάζεις την ελληνική και παίζει τα πάντα. Σωστός? Το μόνο πρόβλημα ειναι αυτοί που δεν μπορούν να φλασαρουν. Αλήθεια το 4g το χρησιμοποιείτε κατά κόρον?

 

Λάθος ; :)

η FDD (του 2) δεν είχε πάλι την 800αρα

 

στο 3 απλά δεν χρειάζεται να βάλεις "ειδική" ρομ για το FDD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό είναι ήδη μια βδομάδα στα χέρια μου, βασικά η γυναίκα μου το έχει αλλά εγώ το ρυθμίζω και είμαι υπεύθυνος για τα προβλήματα. Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα. Σήμερα ξαφνικά άρχισε να κάνει διακοπές κατά τη διάρκεια της κλήσης, δηλαδή περίπου 5 δεύτερα ακούς 2 δεν ακούς και αυτό συνεχόμενο σαν να μην έχει καλό σήμα. Βέβαια θέμα με το σήμα δεν υπάρχει το τσέκαρα. Έχει τύχει σε κανέναν τίποτα παρόμοιο και να έχει βρει λύση;

Επίσης τη μπαταρία την καταπίνει νεράκι, το δικό μου letv x800 κρατάει περισσότερο και με περισσότερη χρήση παρ' όλο που σαν συσκευή καίει περισσότερο λόγο snapdragon και 2k οθόνη και έχει 3άρα μπαταρία. Λέτε να φταίει η rom του vickmall;

Βοηθήστε με γιατί έχει αρχίσει ήδη να πέφτει γκρίνια και ούτε να ακούσει για μόνο αγγλικά

 

Όταν λες την πίνει σαν νερακι τι εννοεις?ποσό κραταει

Ποιο είναι το setup της συσκευής?

Όλα ανοιχτά Bluetooth WiFi GPS data ?

Βγάζει την μέρα γιατι σήμερα εγώ μιλάω 3 ώρες όλα ανοιχτά και βγάζω και δεύτερη με το Vodafone smartmax 4g οπότε δεν θα ήθελα να έχω κινητό 4000mah για κλάματα από πλευράς μπαταρίας που υποτίθεται ότι είναι και το δυνατό του χαρτί!

 

Ενώ έχει αναφερθεί ξανά και από άλλους δεν φαίνεται να το θίγουν ολοι!

 

Επίσης υποτίθεται ότι ή xiaomi έχει υποστήριξη που είναι βρε παιδιά?

 

Τα σχόλια σας παρακαλώ

 

Ευχαριστώ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ούτε το note 2 ούτε το note 3 υποστηρίζουν την 800,οτι και να φλασαρεις

Έχω/είχα την εντύπωση ότι ή fdd έκδοση παίζει τα πάντα. Τέλος πάντων, δεν με ενδιαφέρει και πολύ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οι mediatek δεν υποστηριζουν την 800αρα για αυτο σχεδον και κανενα κινεζικο δεν την εχει.

Για αυτο και βγαζουν και εκδοσεις με snapdragon.

Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκέφτομαι πολυ σοβαρά αυτο το τηλ αλλά με χαλάει λίγο η οθόνη του η κάμερα και απουσία sd. Εγώ έχω το honor 6 που ούτε αυτο πιάνει την 800 μπάντα αλλά εχω 4g με την wind σχεδόν σε όλη την Αθήνα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οι mediatek δεν υποστηριζουν την 800αρα για αυτο σχεδον και κανενα κινεζικο δεν την εχει.

Για αυτο και βγαζουν και εκδοσεις με snapdragon.

Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

Σε μερικες συσκευες με helio x10 υποστηρίζουν την 800 μπαντα. Τωρα γιατι το συγκεκριμενο οχι, φαινεται τη xiaomi δεν την ενδιαφερει η αγορά εκτός Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

iphone 6s φίλου βγαζει 9 ώρες χρήση... με το redmi note 3 είναι εφικτό? Οσοι τα φορτίσατε 5-6 φορες πόσες ώρες βγάζει? και με ποια ρομ όμως!
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες συσκευες με helio x10 υποστηρίζουν την 800 μπαντα. Τωρα γιατι το συγκεκριμενο οχι, φαινεται τη xiaomi δεν την ενδιαφερει η αγορά εκτός Κίνας.

 

Καλα δεν ειναι μονο η xiaomi,σχεδον ολα τα κινεζικα δεν υποστηριζουν την 800αρα.

Και εφοσον εχει βγει για κινα μονο και αντε και ινδια,γιατι να τους ενδιαφερει?

Το οτι εμεις τα παιρνουμε για εδω,γινεται με δικη μας ευθυνη.

Παντως εγω δεν εχω δει κανεναν να μη του παιζει 4G λογω μη υποστηριξης της 800αρας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και δεν έχω βρει απάντηση: Πως επιλέγω ποια notifications θα βλέπω στην αρχική μου οθόνη; Πχ σε μένα για το Viber ισχύει αυτό, δηλαδή όταν έρχεται μήνυμα, πετάγεται notification στην αρχική οθόνη και το διαβάζω κατ' ευθείαν. Ωστόσο για το to Messenger και το Messaging δεν ισχύει αυτό. Δηλαδή κάθε φορά που έρχεται μήνυμα, απλά ακούγεται ο ήχος χωρίς να εμφανίζεται κάτι και πρέπει να τραβάω την μπάρα προς τα κάτω για να το ανοίξω. Επίσης, ξέρει κανείς πως φτιάχνω το widget του powerful control, έτσι ώστε με ένα κλικ να ενεργοποιεί/απενεργοποιέι τα δεδομένα; Διότι δεν δουλεύει και πρέπει κάθε φορά να τραβάω τη μπάρα, άρα χάνει την ιδιότητά του το widget.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι μονο η xiaomi,σχεδον ολα τα κινεζικα δεν υποστηριζουν την 800αρα.

Και εφοσον εχει βγει για κινα μονο και αντε και ινδια,γιατι να τους ενδιαφερει?

Το οτι εμεις τα παιρνουμε για εδω,γινεται με δικη μας ευθυνη.

Παντως εγω δεν εχω δει κανεναν να μη του παιζει 4G λογω μη υποστηριξης της 800αρας.

Μάλλον σχεδόν όλα τα Κινέζικα την υποστηρίζουν!

Σε 4(4G)συσκευές τον τελευταιο χρόνο που πέρασαν απ τα χέρια μου οι 3 είχαν την 800 μπάντα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά οι κορυφαίες εταιρίες στην Κίνα(Xiaomi,Meizu κτλ.)δεν την βάζουν!

Link to comment
Share on other sites

iphone 6s φίλου βγαζει 9 ώρες χρήση... με το redmi note 3 είναι εφικτό? Οσοι τα φορτίσατε 5-6 φορες πόσες ώρες βγάζει? και με ποια ρομ όμως!

 

vickmall rom 6 ωρες οθονη ανναμενη

Link to comment
Share on other sites

iphone 6s φίλου βγαζει 9 ώρες χρήση... με το redmi note 3 είναι εφικτό? Οσοι τα φορτίσατε 5-6 φορες πόσες ώρες βγάζει? και με ποια ρομ όμως!

 

9 ώρες οθόνη; Είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,κατεβασα την εφαρμογη Handcent SMS και θα ηθελα να μου πειτε,πως γινεται να στειλω μηνυμα απο την δευτερη sim που εχω μεσα και οχι απο την πρωτη? Δεν μου εμφανιζει καποια επιλογη οπως μου δινει την επιλογη οταν παω να κανω μια κληση. Γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι θεμα χρονου μεχρι να το παρω (δευτερα θα το εχω απο μια αγγελια θα το παρω) φοραει δυστυχως την "πειραγμενη" ρομ του καταστηματος με τα Ελληνικα πανω!

Επειδη δν εχω ξανασχοληθει με xiaomi και διαβασα τον οδηγο αλλα μου φανεικε λιγο περιεργος υπαρχει καποιος που μπορει να κανει μια καλη μεταφραση και να προσθεσει μερικα βηματα πιο αναλυτικα η καποιος καλος συναθρωπος να με βοηθισει απο Θεσσαλονικη γτ θα το μπρικαρω μου φαινεται το τηλεφωνο :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...